Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 94 laida

user posted image

Mūsų svetainė:
http://smknyguklubas.net/

Mūsų foto albumas:
http://s774.photobuc...itytoju-klubas/

Ankstesnė tema:
http://www.supermama...?...7311&st=588

book.gif
Atsakyti
Bruksnik, truputi Strijkovskio
http://literaturairm...-apie-lietuva-i
Atsakyti
Kadangi nauja tema, tai pagal tradiciją reikia pasakyti, kokias knygas šiuo metu skaitau (o po to jau ir 'ne į temą' galima kalbėti).
Taigi:
- viena skaityklėje - Aldous Huxley "The Island" ("Sala"). Keistoka tokia, bet yra įdomių minčių. Bus dar viena utopija į mano kolekciją.
- viena 'lengvo skaitymo', iš serijos 'bet kurioje vietoje galiu padėti į lentyną, bet kada pasiėmusi vėl galiu tęsti nuo tos pačios vietos' - pirmoji iš Starkaus kelionių knygų, "Šilko kelias".
Ir dar sąraše turėtų būti viena rimtesnė ne elektroninė knyga, kuriai reikia įsitraukimo, bet dar gerą savaitę man visiškas darbymetis, o kitą savaitgalį jau ir tokiai knygai laiko atsiras.

Ką jūs šiuo metu skaitote? mirksiukas.gif

Alchemie ir Brūkšniuk, kalbėkit kalbėkit, man tai įdomu jūsų diskusiją skaityti 4u.gif

QUOTE(Alchemie @ 2016 01 15, 10:54)
Beje,yra lietuviskai isleista Valdzio Celms knyga "Baltu rastai ir Zenklai", labai idomu skaityti, tyrineti, kiek dalyku einamums is apsakones. pvz. mano vyras virino tvora, ir joje norejo ideti ornamentu, tokiu paprastu, kad galetu pats suvirinti...sugalvojo, apziurejau, nusisypsojau, atnesu jam ta knyga ir rodau, kad jo tie elementai reiskia vyriska ir moketirka prada, gerbuvi..zodziu, tik istiesk ranka ir pasiimk, ir nesiok.

įdomu, reiks paieškoti tos knygos 4u.gif
Norėčiau vėl nuvažiuoti į Etnokosmologijos muziejų, senokai jau buvau.
O vasarą su šeima pasivaikščiojome mitologiniu taku Sirvėtos regioniniame parke (netoli Švenčionių), ten keliolika baltų dievybių bei mitinių būtybių skulptūrų yra, labai įdomu buvo bigsmile.gif

QUOTE(Shusha @ 2016 01 15, 12:42)
Turiu prisipažinti, kad bauginančiai daug detektyvų, vos ne trečdalis šiemetinių skaitinių.

taigi viskas ok, pagal praėjusių metų knygų mugės temą tiesiog skaitei mirksiukas.gif

QUOTE(Alchemie @ 2016 01 15, 16:03)
gintaras mazina spaudima...kadangi as ir taip be spaudimo doh.gif 90x60 (mano vyras juokiasi kad labai moteriska biggrin.gif  doh.gif ) tai fiziskai negaliu nesioti verysad.gif

oi... o čia tikrai taip veikia? patikrinta? unsure.gif
Nes jau kuris laikas "audžiu mintį" įsigyti kokį gintarinį papuošalą, kokį minimaliai apdirbto gintaro pakabutį ar pan.
O mano spaudimas irgi žemas, paprastai toks kaip tavo - 90/60 būna. Tai, vadinasi, teks atsisakyti minties dėl gintaro? verysad.gif
Atsakyti
Laba vakara, merginos. Jei apie dabartines knygas tai skaitau dar vis Silva rerum 2d., vaikui vakarais po truputi Peledu karalystes 1d.(bet jam ziuriu dar nelabai idomu, tai daugiau sau tik kad garsiai☺). Planuose L. S. Cerniauskaites knyga, dar neapsisprendziau kokia.

Gintaras man patinka ir dirbiniai jo, tik kuklesni tokie, nemasyvus.
O del tautiniu elementu aprangoje tai visai idomiu nuotraukyciu yra gruodzio Moters zurnale. siuolaikiski drabuzeliai su pridetintais dirzeliais, juostom tautiniu rastu, marskinukai. Labai nieko kai kurie komplektukai atrodo. 👍
Atsakyti
Informuoju, kad dėl techninių kliūčių "Oskarų" ceremonija kelias dienas vėluos (tiesiog nebespėju, daug reikalų užgriuvę - ir asmeninių, ir darbinių). blush2.gif

Kas dar nepaskelbėte savo 2015 metų knyginės suvestinės?
Laukiame, daugeliui mūsų tai smagi tradicija, pildanti norimų skaityti knygų sąrašus 4u.gif

Forget, gintarelia, groovy, Pajauta - ar pasidalinsite su mumis savo praėjusių metų knyginiais atradimais? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Helianta @ 2016 01 15, 23:51)
Kadangi nauja tema, tai pagal tradiciją reikia pasakyti, kokias knygas šiuo metu skaitau (o po to

Alchemie ir Brūkšniuk, kalbėkit kalbėkit, man tai įdomu jūsų diskusiją skaityti 4u.gif
įdomu, reiks paieškoti tos knygos 4u.gif
Norėčiau vėl nuvažiuoti į Etnokosmologijos muziejų, senokai jau buvau.
O vasarą su šeima pasivaikščiojome mitologiniu taku Sirvėtos regioniniame parke (netoli Švenčionių), ten keliolika baltų dievybių bei mitinių būtybių skulptūrų yra, labai įdomu buvo bigsmile.gif
taigi viskas ok, pagal praėjusių metų knygų mugės temą tiesiog skaitei mirksiukas.gif
oi... o čia tikrai taip veikia? patikrinta? unsure.gif
Nes jau kuris laikas "audžiu mintį" įsigyti kokį gintarinį papuošalą, kokį minimaliai apdirbto gintaro pakabutį ar pan.
O mano spaudimas irgi žemas, paprastai toks kaip tavo - 90/60 būna. Tai, vadinasi, teks atsisakyti minties dėl gintaro? verysad.gif

Nebutinai, paziurek, palaikyk gintara, kaip jautisi, juk buna, kad vienas papuosalas metu metus, kaip kuno dalis nesiojamas, paskui bac ir nebenori, nebereikia. Pvz. sidabras emocinguma didina, as vienu metu labai sidabra nesiojau, dabar maziau man jo reikia...nu cia daug ir ilgai, zodziu labai geras yra zinynas yra Rudolf Duda ir Lubos Rejl "Brangakmeniu zinynas"
http://www.knygavisi...ni-zinynas.html, dar idomu buvo paskaityti Akmenu knyga Audrones Ilgevicienes
https://www.knygos.l...Cve7hoCbyHw_wcB

Mes su sunum budavo, vietoj vakarines pasakos vartydavom tuos zinynus ir ziuredavom, kaip grazu wub.gif

Cia jei kam norisi grietai apie zenklus
http://lietuvostauto...te-erna-vilimas
http://alkas.lt/2015...s-ir-simbolius/
http://www.knyguklub...ttC8xoC9oLw_wcB

As dabar skaitau Stalino autobiografija, "Mazoji raganiuke" ir ne grozine "kazkas tokio labai tikro" (Nepaklusnios visuomenes tikros istorijos, interviu su žinomais žmonėmis), labai greitai skaitosi, ir dar angliskai baigineju pamazu Mirtinus ginklus, nes juos tik vakarais po 30 min gaunu paskaityti pries miega.
Atsakyti
QUOTE(Helianta @ 2016 01 15, 22:51)
Ką jūs šiuo metu skaitote? mirksiukas.gif 
Vis dar "Kleopatrą". Nėra kažkokia labai įtraukianti, bet verčianti googlinti. Sužinau dalykų, kurių istorijos pamokose nerasi. good.gif Autorė plačiai žvalgosi po helenizmo laikotarpio Romą ir Egiptą. Kleopatros paveikslas ir aplinka Egipte aiškėja, bet tarp visų Romos cezarių baigiu pasimesti. hihihi.gif
Na ir pratyvna buvo tų laikų aukštuomenė: įstatymus tampė kaip lykrą, o žmogus buvo išvis niekas. Tiksliau, arba pakalikas, arba aplinkybių įpareigotas partneris, arba rakštis subinėj, kuri nedelsiant pašalinama. doh.gif Žinoma, buvo prisitaikėlių-virtuozų, kurie gebėjo išlikti įvairiomis aplinkybėmis.
Maloniai stebina ir tenkina feministinius požiūrius tai, kad tų laikų Egipte moters padėtis, lyginant su Graikija, Roma, buvo beveik lygi vyro statusui. Ir tai 50 m. prieš Kristų! bigsmile.gif
Darau išvadas (neturinčioms humoro neskaityti):
romėnai buvo feminofobai. lotuliukas.gif Plėsdamiesi į visas keturias pasaulio šalis, žemino, trypė moterį kaip žmogų, menininką, mokslininką, verslininką ir t.t... Ir tai tęsiasi net 21 amžiuje...
šių laikų mokslininkės, menininkės, verslininkės ir kt. - visos Kleopatros. didis.gif
Atsakyti
Ką skaitau?
Skaitau popierinę Čekuolio "Generolo Sena Karvė". Fenomenas tas mūsų Čekuolis smile.gif
Elektroninę-T. Keneally "Šindlerio sąrašas". Pildau spragas. Istorija, žinoma, visomis prasmėmis fantastiška. O pati knyga šiek tiek erzina savo stiliumi- nei tai dokumentika, nei tai romanas, nei tai publicistika. Dažnai susidaro įspūdis, kad paskubomis bele kaip "sudrėbta", nes terminai spaudė doh.gif
Klausausi, t.y. tik tik pradėjau- A. Lindgren „Samuelis Augustas iš Sevedstorpo ir Hana iš Hulto“ smile.gif

QUOTE(SOFIJA5 @ 2016 01 13, 22:24)
Siūlau sausio 25.

Tinka. Ir diena, ir vieta. 4u.gif
QUOTE(Alexia @ 2016 01 14, 13:40)
O metus pradėjau Enquist. Kapitono Nemo biblioteka. Tipiškai skandinaviškai niūri apie skriaudžiamus vaikus. Bet parašyta lengvu stiliumi. Smalsu kur ten autoriaus biografinės detalės. Norėčiau dar kažką jo paskaityt. 

Gal pamėgink "Asmens gydytojo viešnagę" mirksiukas.gif O aš jo "Blanša ir Marija gundausi", bet vis kažkas kitas "užšoka".
QUOTE(Helianta @ 2016 01 15, 23:51)
O vasarą su šeima pasivaikščiojome mitologiniu taku Sirvėtos regioniniame parke (netoli Švenčionių), ten keliolika baltų dievybių bei mitinių būtybių skulptūrų yra, labai įdomu buvo bigsmile.gif

drinks_cheers.gif superinis tas takas, beje, viskas tampa dar įdomiau su gido Mariaus pasakojimu- atsiveria nepamatyti ir nesuvokti dalykai.
Atsakyti
QUOTE(Shusha @ 2016 01 16, 20:13)

Klausausi, t.y. tik tik pradėjau- A. Lindgren „Samuelis Augustas iš Sevedstorpo ir Hana iš Hulto“ smile.gif
Tinka. Ir diena, ir vieta.  4u.gif



Negirdėta šita. O kur klausaisi?
Atsakyti
Praritą savaitę pabaigiau skaityt Jevgenij Vodolazkin "Lauras" (sodri knyga, įsimintina ir vietomis nesuvokiamai vaizdinga/įtaigi istorija, odė asketizmui ir pan.) ir Antano Šileikos "Bronzinė moteris" (visoje knygoje atrodo mažai pozityvo, bet lengvai slydau tekstu ir pasakojama istorija, labai patiko).

Dabar skaitau popierinę John Maxwell Coetzee "Lėtas žmogus" (pirmoji pažintis smile.gif ) ir skaityklėje įpusėta Ayaan Hirsi Ali "Bedievė" (sunkiai einasi, nes man pats rašymo stilius ne prie širdies blush2.gif ).
Atsakyti
QUOTE(Akmenskeltė @ 2016 01 16, 20:30)
Negirdėta šita. O kur klausaisi?

Jei tiksliai atsakyti į klausimą- visur lotuliukas.gif , nes iš MP3 grotuviuko visi mano klausymai.
O jei turi omeny - iš kur, tai nebepamenu blush2.gif
Nori?
Atsakyti
Bruksniuk, Strijkovskio kronikos dabar isverstos ir leidziamos, bet dar neisejo...verteja su aneurizma guli verysad.gif , o jei nori toiu kroniku su curiositas ir mitologiniais momentais, tai "Prusijos regykla" Mato Pretorijaus I ir III tome idomiausia 4u.gif Sudare Inge Luksaite wub.gif blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alchemie: 17 sausio 2016 - 14:07