Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos - 3

Ta skaiciuokle tinka jei sunaudojama visa pagaminta elektra, bet jei pagaminama daugiau nei reikia, tuomet jau reiktu pakeisti metodika.
1 ir 2 planu atvejais: ivertinti uz kiek bus nupirkta sukaupta elektra.
3 plano atveju: kad reikes pirkti mazesni elektros kieki, arba nereikes is vis + gal dar kazkiek parduoti elektros.
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2023 11 28, 10:19)
Atsiimti likusiu kWh mokant po 0,06 centus? Ar mokėti už galią?


6 cnt be PVM, su PVM - 7 cnt.

Jei yra bent kiek momentinio suvartojimo 2 planas pats prasčiausias.

Kiek skaičiavau, tai 2 planas tik nutolusių elektrinių savininkams.
Papildyta:
QUOTE(sauliusz @ 2023 11 28, 11:03)
Tai reikia skaiciuoti, kiekvienam skirtingai koks planas apsimoka.
Bandyk cia, skelbiasi kad jau naujom kainom skaiciuoja, bet netikrinau.
https://t-energy.lt/...so-planai-2024/


Atsargiai su šia skaičiuokle. Ji blogai skaičiuoja 1 pasaugojimo planą. O jei tiksliau, jei sunaudosit mažiau, nei pagamins, vis tiek apmokestintos bus visos pagamintos kilovatvalandės dėl ko apskaičiuota kaina labai išauga, nors realybėje yra ženkliai mažesnė.

Ten esantys planų įkainiai teisingi, su PVM. Tiesa, dar nepatvirtinti, bet tikimybė kad būtent jie ir bus patvirtinti labai didelė.
Papildyta:

Įmetu neblogą skaičiuoklę plano pasirinkimui:

Koreguoti reikėtų tik žalius skaičius, formulių nelieskit, nebent žinot ką darot 🙂.
Formulėje mokesčiai numatyti 2024 metams su pridėtu PVM.
Koreguotinos eilutės:
ESO elektros kaina pas tiekėją - įrašykite kokia numatyta elektros energijos tiekimo kaina pas tiekėją. Ši kaina aktuali, jei pritruks pagamintos elektros energijos.
Suvartojimas - įrašykite kiek iš viso sunaudojate elektros energijos per metus.
SE Galingumas - įrašykit ESO leistą generuoti elektrinės galią. Šis parametras aktualus skaičiuojant antrąjį mokestį už instaliuotą galią.
Numatoma SE gamyba procentais (šis parametras yra aktualus tik tiems, pas ką instaliuota galia atitinka leistą generuoti galią, jei instaliuota galia didesnė nekreipkit dėmesio į šį parametrą ir rankomis įrašykite reikiamą dydį į žemesnę eilutę "Bus pagaminta elektros" B9) - 100% įrašykit, jei saulės panelių kampas ir orientacija pietų kryptimi yra optimali. Jei neoptimali, įrašykit procentą kurį nesunkiai rasit internete pav. čia ( įkėlęs lentelę sulaukiau priekaištų, kad nėra kaip įrašyti jau žinomo SE pagaminamos elektros energijos kiekio. Tokia galimybė yra. Žemesnėje eilutėje duomenis galima pakeisti ir ranka, nes būtent tos eilutės duomenys naudojami skaičiavimams, vis tik noriu atkreipti dėmesį į tai, jog daugelis nežino tikrosios SE gamybos, nes ESO svetainėje duomenys jau po momentinio sunaudojimo)
žemesnės eilutės nekoreguokit (arba jei norite iškart suvesti savo SE žinomą pagaminamą elektros energijos kiekį, tai tuos duomenis suveskite čia ištrindami ten esančią formulę, tuomet nereikės nieko suvedinėti į aukščiau esančią "SE gamybos procentais" eilutę), ten bus rodomas numatomas saulės elektrinės metinės gamybos dydis apskaičiuojamas vertinant galią ir gamybos procentą.
Momentinis suvartojamas procentas - tai kiek saulės elektrinės energijos suvartojat iškarto. Tai ta elektros energijos dalis, kurios nemato ESO ir nėra apmokestinama. Paprastai siekia apie 20% nors labai pasistengus galima pasiekti ir aukštesnį momentinį suvartojimą siekiantį 30% ar gal net ir 40%. Dešiniau matysite sunaudotos elektros dydį kilovatvalandėmis, šio dydžio irgi nelieskit.
Žemesnių dviejų eilučių liesti nereikia, pirma rodo elektros energijos dydį kurį "mato" ESO, o antra, tai trečio pasaugojimo plano saugomos elektros energijos dalis likusi atėmus procentinę mokesčio dalį.
paskutinė koreguotina eilutė:
Planuojama perviršio supirkimo kaina - tai kaina, kuri bus mokama už pasaugotą elektros energijos dydį kuris nebus suvartotas iki balandžio 1 d. Koks tai būs dydis nežinau. Man prieš porą metų supirko po ~7 cnt. šis dydis priklauso ir nuo pasirinkto tiekėjo, nes jie skirtingai skaičiuoja supirkimo kainą.
Žemiau pajuodintai matysite mokęsčių dydį kurį turėsite sumokėti tiekėjui už elektrinę. Jei visos pagamintos elektros energijos neišnaudosit ir dalis jos bus supirkta tiekėjo, tai dešiniau pajuodinti skaičiai rodys sumokėtų mokęsčių dydi atėmus pelną už parduotą nepanaudotą elektros energiją. Jei ten matysite skaičiukus su minuso ženklu, tai bendroje sumoje saulės elektrinė jums ne tik kad nieko nekainavo, bet dar ir davė pelno.

Ant žemiau pridėto failo spauskite dešinį mygtuką, pasirinkite "save Link As..." atsidariuseme lange punkte "File Name" įrašykite " skaiciuokle.zip" ir eilutėje pavadinimu "Save as type" pasirinkite "All files (*.*)".
Priedas  Plano_pasirinkimas_v2.zip   2,72KB   6 Parsiųsta kartų
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: [b!]Šiandien[/b!], 00:16