Įkraunama...
Įkraunama...

PALEO (primal) mityba

Ziuriu niekas nekuria naujos temos.

NUORODA i ankstesne tema su DAUG INFORMACIJOS pirmame lape
Atsakyti
Sveikos,
as ne mama, bet turiu keleta pastebejimu ir izvalgu sia tema (kaip sakoma- mum is sono geriau matosi)

kaip tik teko praleisti savaite su seima kur yra 2 vaikai. matyt gyvenu visai kitokiam pasaulyje ir man stipriai praplautos smegenys kaip kad pasakytu kiti. nes man atrode kad 2m vaikas yra mazas..ir jis maitinasi dar vaikiskai.. kad mama jam gamina namie valgyt.
O pasirodo tevai elgiasi taip kaip jeim yra patogu. Ir taip yra su viskuo. Lengviau yra duoti vaikui sokolado ar ko jis nori, nei paprasyti ir isaukleti valgyti tvarkingai (neretai juk vaikai valgo is tai kas skanu, o normalaus maisto nenori).
Arba kaip kad isgirdau cia - mano vaikas ligu maisas, tai bent kiek jam praskaidrinsiu jo gyvenima duodama saldaini.
O jei pabandyti vaikui duoti ne saldainio/cukraus, o meiles, rupescio. Uzsiimti , klausyti, but su juo, zaisti tiek kiek jis nori, ypac kai jis serga, sekti jam pasakas, skaityti, piesti su juo.
As aisku gal sneku pievas, ypac siais laikais, kai tevai skuba, bega, dirba visa gyvenima.. ir mato vaikus kaip ten sako statistikai 7min per diena..

nieko nenoriu teisti. bet is sono tikrai daug kas matosi.
visa ta laika kai buvau su ta seima ir vaikais girdejau- nelysk, nedaryk, pastovek ramiai! netrukdyk kitiem! vaikas ejo per visus kad jam perskaitytu zaidima.. spekit ar kas nors skyre jam bent minute? ir pas ka galiausiai atsidure tas vaikas? smile.gif
o dar paskui tevai pyskta kad vaikas ramiai sedi sau zaidzia su plansete. juk tada jis niekam netrukdo. bet tevam vel negerai. jie nori kad vaikai butu suauge. arba sedetu ir tyliai zaistu pats...

pradejau nuo maisto , baigiau demesio stoka.. doh.gif

ka noriu paskayti, tai kaip isauklesit vaika - toks jis ir bus.
as neturedama vaiku ziuriu i skirtingus vaikus, ju tevelius, vieni sveiki ir vistiek jiem sunku, kiti su ypatingais poreikiais, jiem dar sunkiau... ir suvokiu kad vaikai tai milziniskas darbas ir investicija. ir nors dabar jum atrodo kad tai yra sunku auklejant vaikus, arba duodant jiem tokia vaikyste kokios jie verti, kiek paauge su jais bus tik sunkiau (ziuriu i tokius kurie neklauso tevus, nes jie jiem ne autoritetas ir grieztas tecio NE nieko nereiskia).
pritariu kad vaikui reikia paaiskinti kodel jam negalima, o Jonukui galima. (nors tiesa sakant neiisvaizduoju kaip siais laikais imanoma apriboti vaika nuo vaikisku gimtadieniu ir pan? viena musu kolege leidzia vaika i Montessori darzeli, ir aukleja vaika kitaip, duodant torta ar salidiani TIK per JO gimtadieni. nebent vaikas uz dazrelio ribu nesimato su kitais vaikais, nedlayvauja sventese ir pan..)
savo vaiku kaip sakiau neturiu, bet labai noreciau nuo pirmu dienu ji auklet kaip paleo pilieti...ziauriai to noreciau. aisku, kiti eda cukru ir jiem nieko nebuna, kaip daugumai mano draugu..kurie yra dar jauni...o as kiek save pamenu, visa gyvenima buvau ligu maisas..ir neisivaizduojate kaip dziauogiuosi dabar atsikracius puse tu negalavimu kurie man atrode neatsiejama mano gyvenimo dlais.
aisku ne visi vaikai yra alergiski, ir kiti skays- mano vaikui ir taip gerai. nebutinai jis susirgs valgydamas cukru. gal. bet pati is savo patirties matau, kad kai kuriem sekasi, tieisiog. o ktieim ne. ir jei tik mano mama zinotu apie sita mityba, arba kazka i ta puse... as tikiu kad man (ir svarbiausia jai!) butu lengviau gyvent..

teisingai buvo pasakyta-rodykit vaikui pavyzdi, jei norit kad jam butu lengviau. namuose neturi but JOKIU bandeliu ir pan. juk pritariat kad kvailai atrodo tevai kurie valgydami cipsus aiskina vaikui kad tai nesveika ir jis negali to valgyt!


kazkaip taip. nenoriu nieko izeisti. tik isliejau kas mano galvoj smile.gif 4u.gif
Atsakyti
5 diena laikausi paleo.bet man taip po kairiu šonkauliu skauda.ir visas pilvas gurguliuoja.burbuliuoja.tikra pekla ten .matyt riebalų nevirškina. Tai šian pamažinau kokoso aliejaus iki 5 g .kol kas gerai. Kaip gi jūsų organizmai persiorientavo priimti tiek riebalo? Skaitau jau 15 jūsų temą.tai atkreipau dėmesį.kad tašai tik taip nevirškino.o kitom gerai buvo. Ar tašos nebėr jau šioj temoj? Turbūt taip ir nepriprato ji prie tokios mitybos?
Nidulia .rašei .kad pradžioj paleo anglių per mažai vartojai ir dėl to blogai jauteis.o kuo paskui padidinai jų kiekį? Tik daržovėmis? Man nuo kopūstų bet kokių .jei 17 val pavalgau.tai iki kito ryto pilvas kilnojasi . Neįsivaizduoju kuo pakeisti.nes whole 30 laikaus.plius antiCandida dietos .tai nei burokų .nei morkų .nei moliūgo.nei raugintų kopūstų negaliu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurgutėlė: 15 vasario 2016 - 17:54
OI ačiū už tema, bo aš jau baigiu skyle SM pražiūrėti, vis laukdama, kada kas pakurs temikę.

Jurgutėle, viskas su "taša" gerai...Dabar ji "jaicy" vadinasi ir pažiūrėk kokius postus apie vaikų auklėjimą rašo biggrin.gif

Ji sveika, graži, maloni panelė, kuriai linkiu šeimynos pagausėjimo. Bus nuostabi mama. Senesnėse temose, vienu momentu buvo labai aktualu vaisingumo problemos. Gal kas iš senbuvių ( ar naujokų) norėtų pasidalinti savo patirtimis? Pamenu kai pradėjo visos nėštėt, net tos kurios neplanavo pastojo biggrin.gif
Atsakyti
aFREAKa ,oi ,ačiū ,na tai gal man jaicy atsakys kaip jai po to susitvarkė tas nevirškinimas 4u.gif
Atsakyti
Jurgutėlė, as padidnau darzoves, bet as ir burokelius, ir morkas valgiau. Mano energijos gamyba is angliu I riebalu varoma, nepersijunge, kol nemeciau rukyti. Kai meciau rukyti, baigesi mano nisilpimai ir pakako angliu is darzoviu.
http://sveikata.su.l...as/gliukoze.htm
Dabar as darzoviu dar maziau valgau, bet energijos pakanka is riebalu. Tik kokosu nebevalgau, nes nuo kokosu man labai krenta svoris, o as ji saugau, kad nekristu:) Man dabar mano svoris yra idealus. Bet teko prisiauginti 8 kg.
Papildyta:
QUOTE(Jurgutėlė @ 2016 02 15, 19:10)
aFREAKa ,oi ,ačiū ,na tai gal man jaicy atsakys kaip jai po to susitvarkė tas nevirškinimas 4u.gif

jei skaitysi toliau senas temas, rasi, kad ji pradzioje druskos rugsti gere. Kol valgai cukru, nesigamina druskos rugstis. Tau reikia ir toliau laikytis paleo, tai ir druskos rugstis prades gamintis ir viska tau normaliai virskins. As, pradzioje, nuo dideliu riebalu kiekiu, pratrysdavau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nidulia: 15 vasario 2016 - 21:56
QUOTE(Jurgutėlė @ 2016 02 15, 17:43)
5 diena laikausi paleo.bet man taip po kairiu šonkauliu skauda.ir visas pilvas gurguliuoja.burbuliuoja.tikra pekla ten .matyt riebalų nevirškina. Tai šian pamažinau kokoso aliejaus iki 5 g .kol kas gerai. Kaip gi jūsų organizmai persiorientavo priimti tiek riebalo? Skaitau jau 15 jūsų temą.tai atkreipau dėmesį.kad tašai tik taip nevirškino.o kitom gerai buvo. Ar tašos nebėr jau šioj temoj? Turbūt taip ir nepriprato ji prie tokios mitybos?




ha, jo as ta pati smile.gif 4u.gif
jo man ziauriai nevirskino jau net bijau sumeluoti, gal menesi koki... ir vemiau ir t.t.
o padejo stebuklingos druskos rugsties tabletes, kurias turiu iki siol (tik jau nauja bonkute, ana pabaigiau, pasidalinau su kitom ir na vsiakij sluchaj nusipirkau dar. Panaudoju kai uzeina migrenos priepuolis- puikiai suveikia, aptvarko ir neprileidzia prie vemimo
Dabar galvoju kad tokios bedos buvo isauktos kaitintu baltymu - varske, grietine...o karta paragavau saulegrazu... tai irgi buvo cirku... unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(aFREAKa @ 2016 02 15, 17:58)

Ji sveika, graži,



ach.. iki to sveikumo is tikruju tai dar toli... unsure.gif
dekui uz grazius zodzius smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jaicy: 15 vasario 2016 - 23:59
Beje, grizau is kalnu. Pirmas dvi dienas skaudejo galva, tuo metu kai kiti gere alu ir vyna , as nieko negeriau ir man buvo nekazka...
jei pamenta, skundziausi kad sirgau dvi savaites. bet ten stebuklingai isgijau, na su puraskalu pagalba ir karteli kvepavau arbatmedziu... matyt del galvos kaltas buvo slegis, o del gerkles - geras oras. ten tikrai buvo sausa, lengvas minusas, arba net pliusas. nei slapia, jokiu serganciu zmoniu...ir tik grizau i Lietuva- vel pradejo skaudet gerkle...bet taip ikyriai, visa diena verysad.gif
o siandien darbe galvojau apalpsiu...(grizau sestadieni).... matyt galva taip jautriai reaguoja... g.gif

p.s kur perkat Pau Darko tabletes ar arbata? ar imanoma Lietuvoje ka gero rasti?
nes baigesi man siusti is iHerb...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jaicy: 16 vasario 2016 - 00:14
QUOTE(jaicy @ 2016 02 15, 17:03)
Sveikos,
as ne mama, bet turiu keleta pastebejimu ir izvalgu sia tema (kaip sakoma- mum is sono geriau matosi)

kaip tik teko praleisti savaite su seima kur yra 2 vaikai. matyt gyvenu visai kitokiam pasaulyje ir man  stipriai praplautos smegenys kaip kad pasakytu kiti. nes man atrode kad 2m vaikas yra mazas..ir jis maitinasi dar vaikiskai.. kad mama jam gamina namie valgyt.
O pasirodo tevai elgiasi taip kaip jeim yra patogu. Ir taip yra su viskuo. Lengviau yra duoti vaikui sokolado ar ko jis nori, nei paprasyti ir isaukleti valgyti tvarkingai (neretai juk vaikai valgo is tai kas skanu, o normalaus maisto nenori).
Arba kaip kad isgirdau cia - mano vaikas ligu maisas, tai bent kiek jam praskaidrinsiu jo gyvenima duodama saldaini.
O jei pabandyti vaikui duoti ne saldainio/cukraus, o meiles, rupescio. Uzsiimti , klausyti, but su juo, zaisti tiek kiek jis nori, ypac kai jis serga, sekti jam pasakas, skaityti, piesti su juo.
As aisku gal sneku pievas, ypac siais laikais, kai tevai skuba, bega, dirba visa gyvenima.. ir mato vaikus kaip ten sako statistikai 7min per diena..

nieko nenoriu teisti. bet is sono tikrai  daug kas matosi.
visa ta laika kai buvau su ta seima ir vaikais girdejau- nelysk, nedaryk, pastovek ramiai! netrukdyk kitiem! vaikas  ejo per visus kad jam perskaitytu zaidima.. spekit ar kas nors skyre jam bent minute? ir pas ka  galiausiai atsidure tas vaikas? smile.gif
o dar paskui tevai pyskta kad vaikas ramiai sedi sau zaidzia su plansete. juk tada jis niekam netrukdo. bet tevam vel negerai. jie nori kad vaikai butu suauge. arba sedetu ir tyliai zaistu pats...

pradejau nuo maisto , baigiau demesio stoka.. doh.gif

ka noriu paskayti, tai kaip isauklesit vaika - toks jis ir bus.
as neturedama vaiku ziuriu i skirtingus vaikus, ju tevelius, vieni sveiki ir vistiek jiem sunku, kiti su ypatingais poreikiais, jiem dar sunkiau... ir suvokiu kad vaikai tai milziniskas darbas ir investicija. ir nors dabar jum atrodo kad tai yra sunku auklejant vaikus, arba duodant jiem tokia vaikyste kokios jie verti, kiek paauge su jais bus tik sunkiau (ziuriu i tokius kurie neklauso tevus, nes jie jiem ne autoritetas ir grieztas tecio NE nieko nereiskia).
pritariu kad vaikui reikia paaiskinti kodel jam negalima, o Jonukui galima. (nors tiesa sakant neiisvaizduoju kaip siais laikais imanoma apriboti vaika nuo vaikisku gimtadieniu ir pan? viena musu kolege leidzia vaika i Montessori darzeli, ir aukleja vaika kitaip, duodant torta ar salidiani TIK per JO gimtadieni. nebent vaikas uz dazrelio ribu nesimato su kitais vaikais, nedlayvauja sventese ir pan..)
savo vaiku kaip sakiau neturiu, bet labai noreciau nuo pirmu dienu ji auklet kaip paleo pilieti...ziauriai to noreciau. aisku, kiti eda cukru ir jiem nieko nebuna, kaip daugumai mano draugu..kurie yra dar jauni...o as kiek save pamenu, visa gyvenima buvau ligu maisas..ir neisivaizduojate kaip dziauogiuosi dabar atsikracius puse tu negalavimu kurie man atrode neatsiejama mano gyvenimo dlais.
aisku ne visi vaikai yra alergiski, ir kiti skays- mano vaikui ir taip gerai. nebutinai jis susirgs valgydamas cukru. gal. bet pati is savo patirties matau, kad kai kuriem sekasi, tieisiog. o ktieim ne. ir jei tik mano mama zinotu apie sita mityba, arba kazka i ta puse... as tikiu kad man (ir svarbiausia jai!) butu lengviau gyvent..

teisingai buvo pasakyta-rodykit vaikui pavyzdi, jei norit kad jam butu lengviau. namuose neturi but JOKIU bandeliu ir pan. juk pritariat kad kvailai atrodo tevai kurie valgydami cipsus aiskina vaikui kad tai nesveika ir jis negali to valgyt!
kazkaip taip. nenoriu nieko izeisti. tik isliejau kas mano galvoj smile.gif 4u.gif

Sutinku su jumis, bet sunkiausia dalis - kaip ir jus pastebejot- itikinti kad kitam galima o jam ne. Neisivaizduojat kaip vaikai sugadinti- pietum valgo bandeles zefyrus bombonkes. Net alergologinej ligoninej kur gulejo mano vaikas, viena mergaite turejo dideli maximos maisa cheminiu saldumynu ( ne namie keptu pyragu). Ir mano pastangos itikint kad kitu tevai daro meskos paslauga saldainiais neitikina mano vaiko. Vakar klause kada gales jau pradet valgyt cukru 😨. Atsiprasau uz kableliu nebuvima is telefono rasau nepatogu ☺..
Atsakyti
Merginos.ačiū už atsakymus. Nidulia.aš nerūkau .tai turėtų greit energija įsivažiuoti.bet kai prisimenu visų dienų kasos skausmą.tai negaliu žiūrėt į riebalus. Vakar paprašiau vaistinėj vaistų su HCI.bet sako negalima jei gydytojo nepaskirta.
Jaicy.kokius būtent tu gėrei ?
Ar kas nors dar negalit jokių kopūstų valgyti? Nes aš vakar nevalgiau kopūstų.tai baigė maršus pilvas groti. Bet tuo pačiu vakar ir kokosų aliejaus tik šaukštą tesuvalgiau.tai neaišku dabar nuo kurio man taip burbuliuoja visas pilvas.
Atsakyti
O tavo kasa sveika?
Kopustu nemazai kam nevirskina ir pilvai groja marsus. Cia reikia individualiai ziureti, kas tinka, o kas netinka.
Atsakyti
QUOTE(Jurgutėlė @ 2016 02 16, 10:49)
Merginos.ačiū už atsakymus. Nidulia.aš nerūkau .tai turėtų greit energija įsivažiuoti.bet kai prisimenu visų dienų kasos skausmą.tai negaliu žiūrėt į riebalus. Vakar paprašiau vaistinėj vaistų su HCI.bet sako negalima jei gydytojo nepaskirta.
Jaicy.kokius būtent  tu gėrei ?
Ar kas nors dar negalit jokių kopūstų valgyti? Nes aš vakar nevalgiau kopūstų.tai baigė maršus pilvas groti.  Bet tuo pačiu vakar ir kokosų aliejaus tik šaukštą tesuvalgiau.tai neaišku dabar nuo kurio man taip burbuliuoja visas pilvas.



pirma karta nepamenu koki geriau, dave viena forumiete(man rodos dabar dingusi ji..)
, o dabar turiu Doctor's Best , stai toki
http://www.part.lt/i...b9d97024235.jpg

o is kokio miesto Tu? galeciau duot pabandymui, nes turiu pakankamai. o galioja iki siu metu balandzio. kaip ten mane perspejo- yra zmoniu kuriem jie netinka, o jei tinka- pastebesi is karto- pageres. nors man kartais reikia palaukti pusvalandi tarkim..
tai gali pabandyti, kad nepirtum dideles pakuotes, nes ju buna nemazai bonkej.

man anksciau, preies Paleo pute pilva nuo kopustu ir kefyro. ilga laika vengiau. bet po pusmecio Paleo, matyt apsitvarke, banadziau ir valgau. viskas gerai
Atsakyti