Įkraunama...
Įkraunama...

Šilauogės

Tęsiam temą apie skaniausias uogas...
user posted image
Atsakyti
Turiu pasisodinusi viso 8 silauoges, bet kaip visada negana, o sodint jau nebera kur. Galvoju dėl pabandymo dar vieną pasisodint į didelį plastikinį vazoną, jo aukstis apie 50, o plotis apie 70cm. Galėčiau pasistatyt bet kur kieme. Ar kas auginate vazonuose?Ar žiemą nepasaltų?Ir kokios veislės labiau tiktų vazonams?
Atsakyti
Auginu, bet žiemai būtinai įkasu į gruntą arba įnešu į vėsią patalpą. Naujai nusipirktas jaunas pradžioje visada auginu vazonuose, nes vietos trūksta. Kai būna uogos, pastatau arčiau.
Veisles rinktis siūlau pagal stuburo stiprumą ir raumenų apimtį. Aukštoms reiks didesnių vazonų. Žinau, kad žema yra lietuviškos selekcijos šilauogė ,,Danutė".
Atsakyti
Sveiki. Mane domina silauogiu derejimas - tarkim Patriotas (ankstyvos) ir hardyblue (vidutinio ankstyvumo) apsidulkintu tarpusavi? Jei ne, tada gal galima du ankstyvus krumelius sodinti 50 cm. atstumu viena nuo kito?
Nes tarkim sausmedzius kai pirkau sake galima sodinti i viena duobe, nedideliu atstumu - kai uzaugs susijungs ir bus vienas derantis krumas... Tai ir nezinau, su silauogemis iseitu toks "fokusas" ar ne? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(MadlenaX @ 2016 04 19, 19:09)
Sveiki. Mane domina silauogiu derejimas - tarkim Patriotas (ankstyvos) ir hardyblue (vidutinio ankstyvumo) apsidulkintu tarpusavi? Jei ne, tada gal galima du ankstyvus krumelius sodinti 50 cm. atstumu viena nuo kito?
Nes tarkim sausmedzius kai pirkau sake galima sodinti i viena duobe, nedideliu atstumu - kai uzaugs susijungs ir bus vienas derantis krumas... Tai ir nezinau, su silauogemis iseitu toks "fokusas" ar ne? smile.gif

Kam sodinti i viena duobe ir tureti viena kruma, jeigu galima sodinti 1,5 m atstumu ir tureti du krumus... Sausmedzius tai suprantu sodina i viena duobe du, tam, kad vieno krumo uztenka gal, bet vienas nedera... O silauoge visviena juk ne viena kruma sodinsite...
P.S. jos tik dalinai kryzmadulkes, dera ir viena veisle neblogai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MRD: 19 balandžio 2016 - 20:40
Esu pradedančioji šilauogių augintoja.Todėl kyla daug klausimų. Pušų ir eglių spygliai mulčiuojant kaip suprantu rūgština durpę, o smulkinta pušų žievė ar irgi rūgština žęmę ar tik neleidžia durpei išdžiūti.
Atsakyti
o kaip vazonose supratau jios auga...?nes mano mergicka nusipirko ir sumaste ja auginti butent taip.....bet persodinus i rugscia zeme po savaites pradejio medeti...ar tai normalu? g.gif gaila butu prarasti
Atsakyti
Normalu, juk krūmas, ne žolė. Nebent pirkote nukainuotą perdžiūvusią ir dabar neleidžia lapelių.
Atsakyti
QUOTE(HATA @ 2016 05 01, 09:14)
o kaip vazonose supratau jios auga...?nes mano mergicka nusipirko ir sumaste ja auginti butent taip.....bet persodinus i rugscia zeme po savaites pradejio medeti...ar tai normalu? g.gif gaila butu prarasti

augalu metugliai medeti pradeda vasaros gale ar rudens pradzioje... tikrai ne pavasari. Pavasari nesumedeje ugliai buna nusale.
Atsakyti
na jis ne visas sumedejes....o gal kad kambari stovejio g.gif mes ji tik vakar balkonan istremem..... g.gif
Atsakyti
Sveiki, labai noriu pasodint silauoges kruma, bet nezinau kokia veisle pasirinkti? Gal kas patars mirksiukas.gif ir kur geriau pirkti? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Daisoja @ 2016 05 01, 09:24)
Normalu, juk krūmas, ne žolė. Nebent pirkote nukainuotą perdžiūvusią ir dabar neleidžia lapelių.
mano siemet sodinta viena silauoge neleidzia lapeliu, stovi vietoje jau koks menuo laiko, tarsi uzmige viskas,nors kitos jau lapelius skleidzia, tai tikriausiai as nusipirkau bloga sodinuka.
Atsakyti