Įkraunama...
Įkraunama...

Iškeltos lysvės

Pastaruoju metu esu susižavėjusi šia idėja. Gal kas turite įsirengę? Iš kokių medžiagų padarėte sieneles, ką klojote į dugną? Kokį gruntą naudojote? Ką auginate? Ar laistote?

Kaip įrengti stilingą iškeltą lysvę?

Asmeniškai man norisi kelių braškių ir žalumynų, bet kaimo miesto sklype juk nedarysi... Visokių lentų likučiai atrodo baisiai biggrin.gif

Atsakyti
Nejaugi nieks neturi? Man irgi tokiu norėtusi
Atsakyti
mane irgi domina biggrin.gif dar tik ruošiuos įrengimams
Atsakyti
QUOTE(Jūsų Didenybė @ 2016 04 18, 10:01)
Pastaruoju metu esu susižavėjusi šia idėja. Gal kas turite įsirengę? Iš kokių medžiagų padarėte sieneles, ką klojote į dugną? Kokį gruntą naudojote? Ką auginate? Ar laistote?

Kaip įrengti stilingą iškeltą lysvę?

Asmeniškai man norisi kelių braškių ir žalumynų, bet kaimo miesto sklype juk nedarysi... Visokių lentų likučiai atrodo baisiai biggrin.gif

Aš turiu įsirengusi ax.gif Vyras lentpjūvėj nupirko dvigubo pjovimo lentų, sukalė tokią a la smėlio dėžę 2x1 metro. Pinotexu gražiai nudažėm wub.gif Kadangi tokią lysvę dėjau ant senos vejos, kurios nenorėjau perkasti blush2.gif tai kad žolė neaugtų išklojau vidų kartono likučiais. Žinau, kad kartonas sėkmingai su laiku suyra, bet viduj esančia žolę "nužudo". Ant kartono pyliau savo žemės iš komposto dėžės. Bet čia jau buvo klaida. blush2.gif Šiais metais tokios klaidos nedarysiu, nusipirkau neutralizuotų durpių, ir jas pilsiu. Nors kompostinė žemė turtinga mineralinėm medžiagom, ale ir žolių sėklų bei visokių gyvių ji turtinga doh.gif
Daržas dėžėje man labai patiko, nes atrodė estetiškai, bet minusą jis riebų tikrai turėjo: pernai kai sausra buvo, jam reikėjo laistymo sistemos, nes mano pakrapnojimas su laistymo žarna buvo panašiai kaip nabašnykui šventas vanduo doh.gif
Atsakyti
Bet tai durpė dar labiau išdžiūsta g.gif

O ką į tarplysvius/tarpdėžius pylėt? Kažkokios drožėls? Akmenukai? Paprasta veja?
Atsakyti
QUOTE(Jūsų Didenybė @ 2016 04 21, 08:00)
Bet tai durpė dar labiau išdžiūsta  g.gif

O ką į tarplysvius/tarpdėžius pylėt? Kažkokios drožėls? Akmenukai? Paprasta veja?

Durpė irgi džiūsta drinks_cheers.gif
Į tarpvagius klojau juodą agroplėvelę, norėjau mulčą dėti, bet paskui taip ir liko blush2.gif
Atsakyti
Mes padarem pries savaite.

Darem is lentu 2 lysves. Viena 4m*1m*15cm su 5 lankais ((22mm) zemuogem+salotos) ir viena 2m*2m*30cm agurkams jau su 27mm lankais , kad aukstis apie 1.5m butu.

Vaziavom i miska prisikasem juodzemio. Sluoksnis arklio meslo, juodzemis ir neutralios durpes. Bet zemes reikia labai daug, nesitikejau... unsure.gif
ilgajai reikejo 225l durpiu+120l juodzemio. unsure.gif

Tai net bijau pagalvoti kiek reikes siltnamiui. doh.gif blink.gif
Atsakyti
O matėt kas nors šitas lentas gyvai? g.gif

http://www.emolus.lt...m_x_4cm_x_22_cm

Labai nenoriu "kaimo" savo kieme, kur viskas sukalta iš visokių atliekėlių blush2.gif

Prie vieno namo esu mačiusi padarytą gėlyną iš surūdijusio metalo lakštų. Aišku, ten toks stilius modernus ir vientisas, bet žiūrėjosi labai gražiai wub.gif Tik kur tokių lakštų gaut? Jaučiu, ir kaina pomidorų tada auksinė doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Jūsų Didenybė @ 2016 04 21, 08:58)
O matėt kas nors šitas lentas gyvai?  g.gif

http://www.emolus.lt...m_x_4cm_x_22_cm

Labai nenoriu "kaimo" savo kieme, kur viskas sukalta iš visokių atliekėlių  blush2.gif

Prie vieno namo esu mačiusi padarytą gėlyną iš surūdijusio metalo lakštų. Aišku, ten toks stilius modernus ir vientisas, bet žiūrėjosi labai gražiai  wub.gif Tik kur tokių lakštų gaut? Jaučiu, ir kaina pomidorų tada auksinė  doh.gif


kaina kosmosas.

Pas mane jokiu atlekeliu, is vientysu lentu padaryta, graziai nudazyta. Takeliu kol kas nedarem, bus siemet dar zole.

Atrodo pati lysve taip:

user posted image

user posted image

Galite nusupirkti ermitaze, senuokose tokiu aptvareliu:

user posted image
Atsakyti
Sias plastikines as maciau, buvau susizavejusi, kol nepamaciau kainos. Kosmosas doh.gif

Vyras padare pakeltas lysves taip: susuko gipso profulius, padare tvirta rema. Sonai uzdengti cemento pjuvenu plokstemis, o sios nudazytos dazais. Medzio nesirinkau, nes greit susidevi.

Tarpulysviuose pas mane zolyte, svarstau, gal ateityje trinkeles sudeti.
Atsakyti
Visokių tų lysvių variantų yra, gali atrodyti net labai šiuolaikiškai wink.gif
Tik va ta tamsi spalva jaučiu ne į naudą, nes saulė labai įkaitins ir žemė greit išdžius g.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Va, kaip galima pačiam pasidaryti:
user posted image

O čia metalinės, jei neklystu
user posted image

user posted image
Atsakyti
Kaip tik ir aš dėliojuosi savo daržiuką/pakeltas lysves. Aišku, šiemet jau nebesodinsiu, bus kitiems metams..
Iš paskutinio posto juodos pakeltos lysvės atrodo be galo moderniai ir tvarkingai thumbup.gif
Kiek skaičiau, su tom pakeltom lysvėm pagrindinės problemos - dirva greičiau perdžiūna, per žiemą palikti daugiamečiai augalai turi daugiau šansų peršalti. Kaip ir daugiau vargo palyginus su įprastu daržu 4u.gif
Atsakyti