QUOTE(mementoo @ 2016 07 04, 18:13)
Atostogos netrumpėja, tik kitaip būtų skaičiuojamos. Dabartiniame kalendorinių dienų skaičiavime buvo daug nišų tiek darbdaviui tiek darbuotojui piktnaudžiauti. Tik darbo dienų skaičiavimas atostogoms yra su mažesne manipuliavimo galimybe. Ar atostogausite 28 kalendorines ar 20 darbo dienų, jei nemanipuliuojate, tai tas pats gaunasi.
............
http://www.transparency.lt/
Buvo grupė darbuotojų, kurie atostogavo ilgiau - berods medikai, pedagogai, tėvai, vieni auginatys vaikus - naujam dk to, kaip suprantu, neliko.
Dėl piktnaudžiavimo - atostogų laikas ir trukmė pagal seną dk buvo susitarimo reikalas, niekas juk neleisdavo tada, kada susigalvoji, darbovietė gi irgi pasiskaičiuoja, kad nepermokėt. Valstyb sektoriuje - galbūt ir atostogaudavo po dieną, vien darbo dienomis.
Dar kas labai nepatiko - nekonkuravimo susitarimai - jie prastumti be jokios kompensacijos darbuotojui už tą nekonkuravimą. Dabar darbdaviai tą mėgsta įpyškint, reikia ar nereikia - o žmogui kas gaunasi - tarkim - ilgą laiką dirba savo srity, kur mokslai baigti, natūralu, kad tobulėja, ir tarkim,sugalvoja eit dirbt ant savęs - ir negali. Jei išėjo - turisėdėt ir savo srity nebedirbt kurį laiką, kad nekonkuruotų. Pagal seną dk, darbdavys turėjo už tą nekonkuravimą susimokėt, pagal naują - jokio apokėjimo, sėdėk, nėdirbk, ir gyventk iš oro arba eik kur visai kitokio darbo dirbt. Tai šitas dalykas - na net nžn, baisus sakyčiau. Nepakanka konfidencialios info, kad negalima atskleist apie buv. darbovietę, kas suprantama, o dar va šitą įpaišė. Įivaizduokim kokį gydytoją - dirbo kokioj klinikoj, išėjo - ir ką jam daryt? Arba inžinierių? Ir va tokiems ir pan pripaišo sutartyse tų nekonkuravimų, ne tik vadovams ar vadybininkams, galintiems klientus išsivest..