Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 40

Analogiska. Niekad rimtai neziurejes i ŠS, isigijau per savaite smile30x30.png

QUOTE(longger @ 2016 08 19, 09:31)
Jeigu kas nors man prieš tuos pačius 20 metų būtų pasakęs, jog namą šildysiu ŠS oras-vanduo ir šaltą žiemos naktį šilumą imsiu iš -20°C oro, aš kaip minimum tą žmogų bučiau asmeniškai pristatęs į psichiatrinę.

Atsakyti
QUOTE(longger @ 2016 08 19, 10:19)
jokiu būdu neesu prieš elektroniką ir protingą namą aplamai. Netgi atvirkščiai. Tik iš patirties žinau, jog tie visi pasižaidimai su planšete ar apsu telefone 90% vyksta susirinkus draugams prie kepsninės ir tik maks 10% kai to reikia. Ir tai, jokia problema būtų pasireguliuoti sukiojant kokią nors rankenėlę, bet va yra protingas valdymas, tai reguliuoji su planšetę rankoj, bet stovėdamas prie tos pavaros ir žiūrėdamas, ar ji suveiks paspaudus mygtuką, ar ne. Tiesiog visi reguliavimai planšete greitai pabosta, nes gyvenant tikrai kreipi dėmesį į visai kitus dalykus. O kur dar visokie strigimai, ryšio problemos ir pan. Ne vienas pažįstamas gyvena šiltuose namuose, kur bet koks reguliaimas praradęs bet kokią prasmę. kaip nusistatė prieš porą ar daugiau metų, taip viskas ir veikia, o laidai termostatams buvo gražiai paslėpti. Jokiu būdu nenoriu atkalbinėti, tik išsakau kitą nuomonę. Bent jau susimąstykite ir jeigu rasite daugiau pliusų - dėkite automatiką. Turi ji ir nemažai privalumų. Tik va susirašinėti SMS'ais su šildymo sistema man neatrodo patrauklus užsiėmimas  smile30x30.png

Sakyk tiesiai sviesiai, niekas jokiais sistemu reguliavimais niekada neuzsiimineja, nebent esi sistemu inzinierius ar koks kitas maniakas. Niekam wifi reguliavimai nereikalingi, tuo labiau jokie appsai telefonuose. Be to, visas idomumas buna tik kol statai ir irengineji, o kai pradedi gyventi po triju metu viskas nebeidomu ir uzknisa.
Atsakyti
QUOTE(bruonius @ 2016 08 19, 11:52)
Sakyk tiesiai sviesiai, niekas jokiais sistemu reguliavimais niekada neuzsiimineja, nebent esi sistemu inzinierius ar koks kitas maniakas. Niekam wifi reguliavimai nereikalingi, tuo labiau jokie appsai telefonuose. Be to, visas idomumas buna tik kol statai ir irengineji, o kai pradedi gyventi po triju metu viskas nebeidomu ir uzknisa.


na, jeigu labai grubiai ir tiesmukiškai - panašiai. Dėl nebeįdomu - norėčiau sutikti tik iš dalies. Įdomu, bet ne viskas iki smulkmeniškumo. Kai perpranti patį procesą ir pagauni esmę, labai daug bereikalingų klausimų atkrenta savaime. Svarbu užsiduoti teisingus kjlausimus, o ne gyventi pardavėjų ir konsultantų (dažniausiai fanatikų/maniakų) mintimis.
Dėl užknisa - tik būtent tai, prie ko turi grįžti vėl ir vėl ir vėl. PVZ perdažyti medinius langus, nors atrodo tik nesenai juos susidėjai biggrin30x30.png arba eiti į katilinę ir stebėti kiek kW kas prisuko. Koks skirtumas, jeigu sąnaudos ir komforto lygis tenkina??? Šiltas ir teisingai pastatytas namas ir be elektronikos prifarširavimo puikiai funkcionuoja visus metus komforto zonoje.
Apsistatyti davikliais ir valdikliais galima, bet jeigu neturi pakankamų žinių, tuomet priversti juos visus dirbti sinhroniškai ir kartu yra tikras iššūkis. Dažniausiai atskira sistema daro tam tikrą darbą, visiškai nekreipdama dėmesio į tai, ką veikia kita sistema. Gali užsipipypinti būdamas paprastu žmogumi belakstydamas ir besiaiškindamas kodėl dabr vyksta šildymas, kai reikia vėsinimo ir pan. arba belaukdamas serviso. Nafig save apsikrauti ir susikomplikuoti? sunku max du kartus į metus kokią nors rankenėlę pasukti?
Ir dar. Turi būti ne tik pats maniakas ar inžinierius, bet ir žmona su vaikasi ar kitais namo gyventojais. Nes jeigu kas nors gali nusimušti arba sugesti, tai būtinai atsitiks penktadienį po darbo arba kai tu esi savaitei Kipre ar Barselonoj. Merfio dėsnių niekas neatšaukė. O tada skambina tau uošvenė ir bėdavoja, jog nėra karšto vandens arba namie daugiau kaip +18°C nesušyla ir ji su tavo vaikas šąla. Ir pasakyk jai tada, jog reikia restartinti kokį routerį arba pažiūrėti kokios lemputės mirksi ant valdiklio, nes toje sup**je skylėje, kurioje tu sėdi paprasčiausiai nėra interneto.

išsiplėčiau. atsiprašau. Norėjau tik atkreipti dėmesį, jog visos lazdos turi du galus.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2016 08 19, 10:41)
P.S. Bet, kai reikia, susirašinėti SMS su šildymo sistema yra visai ok - pvz., sistema sodyboje už miesto ir prieš atvažiuodamas įsijungi šildymą. Pastoviai gyvename name toks funkcionalumas man atrodo beprasmis


Butent tai naudoju senojoj sodyboj ir naudosiu naujojoj (gal tik nebe SMS, bus). Tikrai veikia ir reikia.to. Nesildomoj medinej troboj elektriniai radijatoriai temperatura pakelia nuo minuso, iki +8 +15, o likusį darbą atlieku pečiumi. Namas kiauras. Jei būtų šiltas, prasmė dar išauga. Nors jei labai šiltas, atsiranda prasmė nebeišjunginėt šildymo:)
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2016 08 19, 08:14)
Patarimas,
pries siltinant sienas prasitepkite-praspakliuokite su klijiais vertikalias muro blokeliu siules .



Be abejo. Jau ir apsiltinom. Kadangi nesu statybininkas-blogeris, tai neturiu normaliu techniniu foto; idedu su "pomechais", bet esme matosi.
Atsakyti
Teko vakar is laikinosios sostines vykti i Vilniu ir grizamas pakeliui aplankiau Pilaites rajona ir Cibulio nama. Pilaites rajonas ispudzio nepadare visiskai, Vilniuje man asmeniskai kazkaip Antakalnio puse ar Zaliuju ezeru kampas smagesni ir labiau infrastrukturizuoti yra. Cibulio namas priesingai - visai patiko. Nors nesu tokios architekturos (nudroztais karnizais gerbejas), bet gyvai, su asimetriniais slaitais atrodo visai neblogai. Siuo metu gal jau neimanoma pamatyti visu konstrukciniu subtilybiu, bet palepes PIR'as suklijuotas tikrai gerai, na ir aisku namo vidine apdaila kai ka tik padaryta atrodo puikiai. Asmeniskai man patiko laiptines apsvietimas - su palei pakopas esanciais LED'ukais, lubu gipso sumontavimas su milimetriniu tarpuku iki sienos, kamabriu sienu pakalimas medziu .... Dar pasimokiau, kad tech patalpos elektros galutinius taskus issivedzioti reikia, kai turi konkrecius prietaisus ir konkrecias vietas, kad maitinimo rozetes nebutu per daug nutole nuo ju. Visumoj namas paliko gera ispudi, matosi, kad seimninkas labai smulkmeniskas (kai kas tai pavadintu priekabumu ar preciziskumu). As jam irgi patariau maziau "parintis" del tokiu smulkmenu. Realiai apziurejau garsiuoius Rehau Geneo langus ir profilius - skirtumas tarp tarpiniu ir ju duodamo silumos efekto akivaizdus. Tai dar karta man irode, kad su plasitikiniais langais man nepakeliui. Esu gyvenes su mediniais, paskui su tikrai gerais ir kokybiskais Shuco SI 82 (pries 6 ar 8 metus istatytais) ir siandien galiu pasakyti - sekantys mano langai 99.99 % bus mediniai, greiciausiai kaustyti ALU ir matomai su 4 stiklu paketu (galimi storiai nuo 60 iki 80 mm) apie ka bet kurie plastikiniai "remeliai" siandien gali tik pasvajoti.
Atsakyti
QUOTE(darius333 @ 2016 08 20, 08:35)
Pilaites rajonas ispudzio nepadare visiskai, Vilniuje man asmeniskai kazkaip Antakalnio puse ar Zaliuju ezeru kampas smagesni ir labiau infrastrukturizuoti yra.

Studijų laikais gyvenau Antakalnyje ir atrodė, kad nieku gyvu nenorėčiau iš to rajono kraustytis, bet dabar galiu pasakyti, kad Pilaitė - daug geriau. Antakalnyje gatvės dar sovietinės, siauros, šviesaforas ant šviesoforo, daug senų daugiabučių ir t.t. Vienintelis Antakalnio privalumas - daug žalumos. Tuo tarpu Pilaitė turi aplinkkelį: į vieną pusę Kaunas, tuoj pabaigs atkarpą į Panevėžį, į oro uostą ar naujamiestį kitu aplinkkeliu galima nuvažiuoti per 10 minučių, gatvės plačios, rajonas vienas saugiausių Vilniuje ir t.t. Galbūt Pilaitei trūksta tik daugiau žalumos, bet su laiku taip ir bus. Kita vertus turime du ežerus ir miškelį šalia, kuriame Zuokas golfo aikštyną norėjo daryti.

Greičiausiai norėjai pasakyti, kad tau įspūdžio nepaliko prastas kelias, kuris veda link mano namo. Tokia jau realybė, kad namas Vilniaus mieste (ne rajone), bet turime dar tokių prastų kelių. O visa esmė, kad ten keli žemvaldžiai turi didelius žemės sklypus ir nevysto veiklos. Taip pat yra suprojektuotas mieto vanduo ir nuotekos, tačiau kol šių tinklų nepaties, tol nebus asfalto. Žodžiu, panašiai kaip kas pirmiau: višta ar kiaušinis? Tiesa, tą žvyrkelį dažnai greideriuoja, tačiau kadangi daug ir nesenai lijo, tai nebuvo ką tik greideriuotas kelias.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 20 rugpjūčio 2016 - 12:24
QUOTE(bruonius @ 2016 08 19, 12:52)
niekas jokiais sistemu reguliavimais niekada neuzsiimineja, nebent esi sistemu inzinierius ar koks kitas maniakas. Niekam wifi reguliavimai nereikalingi, tuo labiau jokie appsai telefonuose. Be to, visas idomumas buna tik kol statai ir irengineji, o kai pradedi gyventi po triju metu viskas nebeidomu ir uzknisa.


Kategoriškai nesutinku.

Turiu komfovent Domekt rekuperatorių, ir pastoviai prie jo jungiuosi per Wi-Fi ir telefone suinstaliuotą apsą. Ir junginėjuosi, ne todėl, kad esu koks maniakas, bet kad Domekt serijos rekuperatorių valdymo automatika yra ant tiek durna, kad jos neįmanoma užprogramuoti taip, kaip nori, todėl atšilo orai, jungiesi prie rekupo, atvėso orai, vėl jungiesi, atvėso ar prišilo patalpose, vėl jungiesi, darei ką nors, dėl ko name atsirado kokių nors kvapų (pavyzdžiui lituoji), atvažiuoja ir nakvoja didesnis kiekis žmonių ir t.t. ir t.t. vėl jungiesi prie rekupo.

Vienu žodžiu, kai valdymo automatika kvaila, turi pastoviai jungtis prie įrenginio, ir patogiausias dalykas yra Wi-Fi ir apsas telefone, nes nereikia vaikščioti prie kažkur ant sienos sumontuoto valdymo pultelio, plius mano atveju tokia panelė yra labai nepatogaus valdymo interfeiso, o apso valdymo interfeisas aukštumose.

Iš kitos pusės, reikėtų, kad ne Wi-Fi ir apsinis valdymas į gaminį įdiegtas būtų, o protinga valdymo automatika panaikinanti bet kokį valdymo poreikį.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 20 rugpjūčio 2016 - 16:45
QUOTE(mintas @ 2016 08 20, 17:43)
Domekt serijos rekuperatorių valdymo automatika yra ant tiek durna, kad jos neįmanoma užprogramuoti taip, kaip nori


Mintai, domejotes, ar aukstesnes serijos rekuperatoriai issprendzia jusu nepatogumus, ir jei taip, kokius? Paskui gales ir Ratuizas papildyti.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 08 20, 12:21)
Studijų laikais gyvenau Antakalnyje ir atrodė, kad nieku gyvu nenorėčiau iš to rajono kraustytis, bet dabar galiu pasakyti, kad Pilaitė - daug geriau. Antakalnyje gatvės dar sovietinės, siauros, šviesaforas ant šviesoforo, daug senų daugiabučių ir t.t. Vienintelis Antakalnio privalumas - daug žalumos. Tuo tarpu Pilaitė turi aplinkkelį: į vieną pusę Kaunas, tuoj pabaigs atkarpą į Panevėžį, į oro uostą ar naujamiestį kitu aplinkkeliu galima nuvažiuoti per 10 minučių, gatvės plačios, rajonas vienas saugiausių Vilniuje ir t.t. Galbūt Pilaitei trūksta tik daugiau žalumos, bet su laiku taip ir bus. Kita vertus turime du ežerus ir miškelį šalia, kuriame Zuokas golfo aikštyną norėjo daryti.

Greičiausiai norėjai pasakyti, kad tau įspūdžio nepaliko prastas kelias, kuris veda link mano namo. Tokia jau realybė, kad namas Vilniaus mieste (ne rajone), bet turime dar tokių prastų kelių. O visa esmė, kad ten keli žemvaldžiai turi didelius žemės sklypus ir nevysto veiklos. Taip pat yra suprojektuotas mieto vanduo ir nuotekos, tačiau kol šių tinklų nepaties, tol nebus asfalto. Žodžiu, panašiai kaip kas pirmiau: višta ar kiaušinis? Tiesa, tą žvyrkelį dažnai greideriuoja, tačiau kadangi daug ir nesenai lijo, tai nebuvo ką tik greideriuotas kelias.

Pavydetinas optimizmas. O gal tamsta NT brokeris ir turite pasiulyti keleta bakužiu Pilaiteje?
Atsakyti
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2016 08 20, 18:53)
Mintai, domejotes, ar aukstesnes serijos rekuperatoriai issprendzia jusu nepatogumus, ir jei taip, kokius? Paskui gales ir Ratuizas papildyti.


Ne, nesidomėjau, nes net ir Domekt serijos rekuperatorius yra labai brangus, tad apie jo keitimą dar brangesniu ir minties neturėjau.

Man užstrigo čia pacituotas Feistas apie rekuperatoriaus kainą, kad jo nuomone šaldytuvas ar skalbimo mašina yra sudėtingesni įrengimai nei rekuperatorius, tad sunkiai paaiškinama, kodėl rekuperatorių kaina 5 ir daugiau kartų didesnė.

Vienareikšmiškai per maža konkurencija šiame segmente.

Galiu papildyti ir dėl Komfovent gaminamo gartraukio. Nuėjus į senukus, bent jau vizualiai ir pagal technines charakteristikas vertinant, ne žemesnio lygio, tokio pat tipo gartraukį nusipirksi vos ne 10 kart pigiau. Tad išvadas darykite patys.

Nesakau, kad būtent komfovent įranga brangi lyginant su kitais rekuperatorių gamintojais, ne ji kaip tik labai konkurencingai žiūrisi, paprasčiausiai šiame segmente tikrai per maža konkurencija.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 21 rugpjūčio 2016 - 12:01
QUOTE(cibulis @ 2016 08 20, 14:21)


Greičiausiai norėjai pasakyti, kad tau įspūdžio nepaliko prastas kelias, kuris veda link mano namo. Tokia jau realybė, kad namas Vilniaus mieste (ne rajone), bet turime dar tokių prastų kelių. O visa esmė..tačiau kadangi daug ir nesenai lijo, tai nebuvo ką tik greideriuotas kelias.

Kiek metru reikia dulkintis zvyrkeliu ?
Atsakyti