Kad žiemą, pavasari ir rudenį būtų galima džiaugtis natūralia saulės šviesa, skaičiavimas labai paprastas - gegnės turi būti iškištos kuo mažiau. Dar kartą primenu teisingą BangO pastebėjimą, kad eilinę apniukusią šildymo sezono dieną nėra konkretaus kampo, kuriuo krenta saulės šviesa. Tolygiai šviečia visas dangaus skliautas. Tiek iš šiaurės, tiek iš pietų pusės, tiek iš viršaus tiek pažemės. Net nepasakysi kurioje maždaug vietoje yra saulė. Bet kokio ilgio atsikišusios gegnės blokuoja dalį dangaus skliauto. Kuo ilgesnės - tuo didesnę dalį. Jei 1m aukščiau lango esančios 10cm atsikišusios gegnės blokuos praktiškai nejuntamą dalį šviesos, tai 10cm virš lango esančios 1m atsikišusios gegnės jau blokuos esminę dalį. Priklausomai nuo aplinkinių objektų (medžių, pastatų), ta esminė dalis gali būti ir virš 50%.
O jei domina tik tos keletas giedrų šildymo sezono dienų, tada galima pasiieškoti ir kokios nors saulės kampo skaičiuoklės. Pvz sako sketchup turi tokią funkciją rodyti šešėlius įvairiais paros ir metų laikais, kurios aš pats nesu mėginęs.
O kad vasarą neprikaistų, reiktų naudoti kitokias, valdomas priemones - roletai, žaliuzės, užuolaidos, markizės, pasyvus vėsinimas ir t.t.
QUOTE(Vajota @ 2016 09 10, 19:32)
klausiu ir šioje temoje. Reikia apsispręsti dėl pakalimų, stogas 20 laipsnių, kokius daryti pakalimus (kiek iškišti gegnes pietinėje pusėje), kad vasarą saulė neprikaitintų, o žiemą, pavasari ir rudeni būtų galima džiaugti natūralia saulės šviesa. p.s. nemoku apskaičiuoti saulės švietimo kampo
<{POST_SNAPBACK}>