Įkraunama...
Įkraunama...

Kaktusai ir kiti sukulentai

QUOTE(evora @ 2019 08 11, 11:40)
Vidutiniškai per mėnesį. Išauga 1-4 vaikiukai. Kartais tas vyksta greičiau, kartais lėčiau. Būna, kad lapas suvysta ir susiraukšlėjęs nunyksta nieko neužauginęs.  Lapelį nereikia kišti giliai į žemę. Užtenka šiek tiek pasvirusį paguldyti ant žemės, kad lapo pagrindas kontaktuotų su žeme ar būtų šiek tiek ja užpiltas. Geriau prieš dauginant lapą palaikyti 3-7 dienas neįsodintą, kad apdžiūtų vieta buvusi prisitvirtinusi prie crassulos stiebo.


Na aš įkišau į žemę lapą, bet nežinau ar gerai padariau kažin įsišaknytų ar ne? Ar reikia ištraukt ir paguldyti ant žemės?

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
QUOTE(evora @ 2019 08 11, 13:13)
Einam maudytis


Kuom maugdai ? ax.gif , nusipirkau "Siltac" rolleyes.gif nupurškiau beviltiškus ligonius, rodos nieko, išvaizda nepasikeite, dėmem nenujejo. smile.gif

Papildyta:
QUOTE(LEXUS14 @ 2019 08 11, 14:26)
Na aš įkišau į žemę lapą, bet nežinau ar gerai padariau kažin įsišaknytų ar ne? Ar reikia ištraukt ir paguldyti ant žemės?


Aš sukulentais nelabai, bet mačiau youTube bigsmile.gif 60`kampu vos vos įkištas į žėmes.
Pagal mane, žeme persunki, reikia žvyro daugiau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rimusia @ 2019 08 11, 14:53)
Kuom maugdai ? ax.gif , nusipirkau "Siltac"  rolleyes.gif nupurškiau beviltiškus ligonius, rodos nieko, išvaizda nepasikeite, dėmem nenujejo. smile.gif

Papildyta:
Aš sukulentais nelabai, bet mačiau youTube  bigsmile.gif 60`kampu vos vos įkištas į žėmes.
Pagal mane, žeme persunki, reikia žvyro daugiau mirksiukas.gif


Čia skirta kaktusams žemė labai greit išdžiūsta nėra sunki. Nes ji kaip žvyras iš tikro labai tokia faina tą žeme kiti sukulentai bujoja joje. Ji taip atrodo, nes yra sudrėkinta, bet kaip išdžiūsta tikrai nėra sunki biggrin.gif Šlapias žvyras irgi būna sunkus smile.gif . Ačiū už nuomonę, palauksiu dar kitų atsakymų ką man su tuo lapu daryt, nes jau susipainiojau unsure.gif
Atsakyti
LEXUS14, interneto platybėse rašoma, kad galima kišti į žemę iki 1 cm. Aš taip nesivarginu. Paguldau vazone šalia kito augalo, maktelnu šiek tiek nosike į žemę ir pamirštu. Laistant kitą augalą, papuola vandens ir crassulos lapeliui.
Tavo vazonas sakyčiau labai jau didelis. Jame galima kokia 10 lapų įšaknydyti. Dabar ,,MAXimoje" ir ,,ERMITAŽE" visada būna šių augalų-susiveik po lapelį ir gali sodinti į laisvas vietas. Vandens irgi pili per daug, gali supūti. Nelaistyk visos žemės, tik šalia lapo užpilk. Gali ir su pipete gausiai palašinti ar purkštuku iš arti gausiai apipurkšti žemės plotą aplink. Man geriau dauginasi, kai lapą įkišu ne vertikaliai, o įstrižai.
Čia mano lapelis gal 1,5 mėn. laiko įkištas šalia euphorbijos. Man jo visai nereikėjo, bet buvo galia išmesti, įkišau tik pažiūrėti ar išgyvens.

vartotojo įkelta nuotrauka

O čia prieš dvi dienas užkliudžiau mamkę ir nukrito, įkišau šalia, kad tik įkišti. Gyvens-gerai, ne-tai ne.

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
QUOTE(evora @ 2019 08 11, 15:21)
LEXUS14, interneto platybėse rašoma, kad galima kišti į žemę iki 1 cm. Aš taip nesivarginu. Paguldau vazone šalia kito augalo, maktelnu  šiek tiek nosike į žemę ir pamirštu. Laistant kitą augalą, papuola vandens ir crassulos lapeliui.
Tavo vazonas sakyčiau labai jau didelis. Jame galima kokia 10 lapų įšaknydyti. Dabar ,,MAXimoje" ir ,,ERMITAŽE" visada būna šių augalų-susiveik po lapelį ir gali sodinti į laisvas vietas.  Vandens irgi pili per daug, gali supūti. Nelaistyk visos žemės, tik šalia lapo užpilk. Gali ir su pipete gausiai palašinti ar purkštuku iš arti gausiai apipurkšti žemės plotą aplink. Man geriau dauginasi, kai lapą įkišu ne vertikaliai, o įstrižai.
Čia  mano lapelis  gal 1,5 mėn. laiko įkištas šalia euphorbijos. Man jo visai nereikėjo, bet buvo galia išmesti, įkišau tik pažiūrėti ar išgyvens.

vartotojo įkelta nuotrauka

O čia prieš dvi dienas užkliudžiau mamkę ir nukrito, įkišau šalia, kad tik įkišti. Gyvens-gerai, ne-tai ne.

vartotojo įkelta nuotrauka


Supratau, ačiū už pagalbą. Žiūrėsiu kas čia man gausis lėksiu iki parduotuvių prisivogt lapų. Gal apsauga neišmes iš parduotuvės lotuliukas.gif . Tai bandysiu visaip juos susodint ir pažiūrėsiu tada kurie geriau įsišaknyja, ar tie kurie paguldyti, vertikaliai pastatyti, ar tie kurie vos vos įkišti į žemę, bet gulantys. Teks plataus spektro sodinimą daryt biggrin.gif
Atsakyti
rimusia, maudžiau po dušu tikru šiltoku vandenėliu. Apžiūrėjau, kad ferai kažkokie masėje padžiūvę, šonkaulius demonstruoja ir dar dulkių per atvirus langus prisirinkę. Buvo kelios savaitės kaip nelaistyti, tai labai tiko liūčių sezoną padaryti. Kartu ir notocactusus, ir dar kelias eupchorbias pričiupau. Čia praeito sekmadienio foto. Žinok, patiko maudynės. Ferai , kad išsipūtė, rubuiliai paliko, keli iš kart augimą viršūnėse parodė. Visi tokie atsinaujinę, sodriai žali ir gyvenimu patenkinti. Praeitais metais taip dičkius astrophytumus ir neoporterijas maudžiau--labai augimo kokybė pagerėjo.

Gal kartais nori į ŠU botanikos sodą per Žolinę? Skelbimas įdėtas, kad bus jurginų , sanpaulijų, pelargonijų ir dar kažkokios parodos. Su pelargonijomis dalyvaus Smina-susimatytume. O svarbiausia atvažiuoja Čigono daržas prekiauti-pas jį visada būna tavo mėgstamų eupchorbijų, gal nusipirksi kokią.
Aš važiuosiu pasižvalgyti nuo atidarymo 12.00 val. Nori ar ne?
Papildyta:
QUOTE(LEXUS14 @ 2019 08 11, 14:33)
Supratau, ačiū už pagalbą. Žiūrėsiu kas čia man gausis lėksiu iki parduotuvių prisivogt lapų.  Gal apsauga neišmes iš parduotuvės lotuliukas.gif . Tai bandysiu visaip juos susodint ir pažiūrėsiu tada kurie geriau įsišaknyja, ar tie kurie paguldyti, vertikaliai pastatyti, ar tie kurie vos vos įkišti į žemę, bet gulantys. Teks plataus spektro sodinimą daryt  biggrin.gif


Nepamiršk, kad visur dabar kameros. Vogti kartais visai nereikia. Būna nukritusių-žmonės neatsargiai imliodami vazonus nuskriaudžia kitus šalia esančius augalus. O ir vežant augalo lapai nukenčia, ypač šaltuoju laikotarpiu. Bet MAXimoje tokios nedidelės kainos, o dar akcijos pastovios, kad už 2-4 eurus gali ir nusipirkti. Dabar italų GIROMAGI pastoviai atveža bent tris skirtingus variantus: smulkialapių, melsvais lapais, su geltonu lapo apvadu ar net geltonai/raudonu, įprastų tamsiai žalių, vamzdiškais lapeliais. Auginant iš lapelio labai ilgai užtruks, kol medį užsiauginsi.
Atsakyti
QUOTE(evora @ 2019 08 11, 15:58)


Gal kartais nori į ŠU botanikos sodą per Žolinę? Skelbimas įdėtas, kad bus jurginų , sanpaulijų, pelargonijų ir dar kažkokios parodos. Su pelargonijomis dalyvaus Smina-susimatytume. O svarbiausia atvažiuoja Čigono daržas prekiauti-pas jį visada būna tavo mėgstamų eupchorbijų, gal nusipirksi kokią.
Aš važiuosiu pasižvalgyti nuo atidarymo 12.00 val. Nori ar ne?

Noriu, bet reikia ankčiau, nei 12 val smile.gif
Atsakyti
Taip, žinoma. Tik pati šventė nuo 12.00, gal iki tol neleis į šventinę teritoriją. Aš galiu vykti kada tik pasakysi.
Atsakyti

Labukas :4u: 

Žolinėj botanikos sode Šiauliuose lankytojai pradeda vaikščioti nuo 9-10val. Bent jau pernai, užpernai taip buvo. Niekas ten jų nevaiko  :D  Aš pati važiuosiu apie 8.00val. Nuo 10val manau jau ten visi bus išsidėlioję. Nebent kas iš toliau važiuos - tai vėliau. Orą praneša neblogą ir gana šiltą, na tik trumpalaikiai lietūs, kurie tikėkimės bus tikrai laaabai trumpalaikiai :) Taip kad šiaulietės, tikrai atvykite į šventę pabūti "tarp savų" ir tarp augalų  :wub:  Aišku, ir iš kitų miestų laukiamos :4u: 

Atsakyti

Mergaitės, pasirodo Žolinėj rytoj Šiaulių botanikos sode Čigono daržo nebebus :( Parašė facebooke, atsiprašė. Gaila

Atsakyti
Buvom su rimusia ŠU botanikos sodo Žolinėje. Prisižiūrėjome gėlių grožių. Smina supažindino su savo parodine pelargonijų kolekcija. Oi, buvo kuo stebėtis ir grožėtis. Mano nuomonė apie smirdes pelargonijas pagerėjo. Pagarba mūsų draugei tiek prikaupusei ir išpopinusiai šių augalų.
Čigono nebuvo, aišku, kad buvome nusivylusios.
Apžiūrėjome nedidelį sukulentų šiltnamiuką. Augaliukai auga spirginami tiesioginės saulės, jokios išsklaidytos šviesos ar bent dalinio stogo užtemdymo nerasta. Dėl alinančios saulės augalai gerokai išblyškę, bet nepraradę kompaktiškos formos. Viskas labai paprastai įrengta, jokių prabangių komfortų, bet jauku pabūti- lyg savame šiltnamyje pasivaikščioti. Nusprendėm, kad ateityje savo kolekcijomis tikrai praturtintume šį šiltnamiuką. Ypač liesas kaktusų kampelis.

Bendresnis lentynų vaizdas:

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka
Papildyta:
Dar keli pavieniai gražesni sukulentai.

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
Pradziugino mane inoringoji Huernia zebrina.

Priedas  20190819_191105.jpg   94,46KB   0 Parsiųsta kartų
Atsakyti