Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(Adwoco @ 2020 10 12, 23:12)
Mintas, Diukas, manau būtų naudinga šioje vietoje pasidalinti, kaip apdirbote pagrindinius mazgus, kad pasiekti tokį sandarumą? Keletas kontrolinių klausimų:
1. Kalbant apie keraminius blokelius - ar užtepinėjot vertikalią siūlę? Iš vienos ar abiejų pusių?
2. Viduje. Tepėt tik sienų - grindų sandūrą ar ir sienų-sienų? Kokia medžiaga? Soudatight mastika?
3. Langai iš vidaus. Siga Fetrim ar paprastesnė juosta? Su didelėmis užlaidomis? Ant ko klijavote: ant blokelio? tinko? stiroduro? Plėvelė ant mūro ir tada stirodūras ar pirmiau xps ir ant jo plėvelė ir tinkas?
4. Ko pylėte į palangės blokelių ertmes? Tiesiog skystos košės?
5. Rozečių dėžutes tiesiog spaudėte į skystą masę ar pačios dėžutės kažkokios special?
6. Kaminų turėjote? Ypač aktualu židinio. Ar Schiedel Absoliut vienintelis kaminas, su kuriuo galima pasiekti sandarumą? Uždenginėjot kamino viršų ar pasilengvinot savo dalią ir uždengėt viduje?
7. Perdanga medinė? JEigu taip, kaip tvirtinot garo plėvelę? Palei kraštą ir klijai ir juosta? Gerband žalia? Mėlyna? ar dar kokia? Plėvelės sudūrimai: klijai ir juosta? Jeigu perdanga g/b - kaip ją apdirbote?
Kokie dar patarimai?
Ačiū.


1. Pas mane iš plytų, mūryta standartiškai, jokių papildomų reikalavimų mūrui kelta nebuvo. Pagal standartą mūrijant iš plytų man rodos priklauso tepti skiediniu ir kraštus, kaip tiksliai buvo nepamenu, jau senokai buvo.
2. Sienos iš vidaus nieko papildomai netepliotos išskyrus aplink langų montavimo vietas prasieita lateksiniu gruntu, kad langų sandarinimo juostos turėtų prie ko prilipti. Sandarumą iš vidaus neblogai užtikrina tinkas, tad sienų viduje daugiau jokio papildomo sandarumą užtikrinančio sluoksnio.
3. Langus iš vidaus sandarinau ne siga, o paprasta atrodo soudal (nors negarantuotas) bitumine juosta dengta folija. Ši juosta skirta ne langų sandarinimui, bet stogų hidroizoliacijai. Nepasitikėjau "popierinėmis" juostomis šiame atsakingame mazge, o kad bitumas su metalizuota plėvele prasčiau praleidžia garą, aš esu visu 100% įsitikinęs. Beje, kai stačiausi sau namą, Siga juostų Cibulis dar nebuvo išreklamavęs.
Klijuota tiesiai ant mūro bei betoninės sijos, prieš tai juos nutepus silikoniniu gruntu.
4. ties tomis vietomis kur juosta turėjo klijuotis užpurškiau šiek tiek putų ir išlyginau paviršių plytelių klijais, bet tikrai ne visą paviršių. Tik tas vietas, ant kurių juostos klijavosi.
5. Dėžutės į mūrą ėjo pačios paprasčiausios, pilnos visokių skylių, į ertmes klijuotos gipsiniu mišiniu skirtu dėžučių montavimui. Stengiausi privaryti maksimaliai, kad kaip galima mažiau plyšių liktų, bet sandariai tikrai nesigavo.
6. Jokių kaminų, su jais namas negali būti sandarus.
7. Stogas plokščias, monolito plokštės, kurias iš vidaus "nutapetavau" folija padengtu popieriumi, sienos tinkas užėjo tiesai ant tos folijos. Papildomai šios vietos nesandarintos.

Esmė. Pagrindinis sandarus sluoksnis pas mane iš namo išorės, todėl vidiniam sluoksnio nutraukimui rozečių dėžutėmis nelabai ir nervinausi. Visas namas nupūstas ~5cm uždarų porų PUR putomis ir vėliau ant viršaus apšiltintas 25cm neoporu. Tiesa, langų montavimo mazgo apdirbimą bituminėmis juostomis su folija manau taipogi nemažai prisidėjus prie sandarumo užtikrinimui, nes tik nupurškus PUR putomis šiose vietose matėsi nemažos skylės.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2020 10 13, 16:20)
Beje, kai stačiausi sau namą, Siga juostų Cibulis dar nebuvo išreklamavęs.

O jei būčiau reklamavęs, būtum pirkęs? Tikrai manau, kad ne aš čia jas išpopuliarinau. Buvo ir be manęs jų entuziastų. Nors gal ir "Septynių langų" įtaka buvo. Nežinau.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 10 13, 17:24)
O jei būčiau reklamavęs, būtum pirkęs? Tikrai manau, kad ne aš čia jas išpopuliarinau. Buvo ir be manęs jų entuziastų. Nors gal ir "Septynių langų" įtaka buvo. Nežinau.


Apie Siga sužinojau po tavo statybų. Iki tavo statybų iš vis neužfiksavau, kad kas jas čia būtų minėjęs. Abejoju, kad sau jas būčiau naudojęs, įtariu būčiau ieškojęs pigesnių alternatyvų, nebent tikrai atsakingiems mazgams, o vat langų sandarinimui tai ir šiai akimirkai rinkčiausi tik bitumines juostas. O apie Siga užsiminiau, nes klausime jos paminėtos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 13 spalio 2020 - 20:14
QUOTE(mintas @ 2020 10 13, 16:20)
Visas namas nupūstas ~5cm uždarų porų PUR putomis <...>

Tai spėju čia ir būtų atsakymas, kaip pavyko pasiekti deklaruojamą sandarumą, nes su kitais mano paminėtais mazgais, netgi juos apdirbus, A+ reikalingą rezultatą pasiekiau tik antru bandymu.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2020 10 13, 20:59)
Apie Siga sužinojau po tavo statybų. Iki tavo statybų iš vis neužfiksavau, kad kas jas čia būtų minėjęs. Abejoju, kad sau jas būčiau naudojęs, įtariu būčiau ieškojęs pigesnių alternatyvų, nebent tikrai atsakingiems mazgams, o vat langų sandarinimui tai ir šiai akimirkai rinkčiausi tik bitumines juostas. O apie Siga užsiminiau, nes klausime jos paminėtos.

Kas bandęs įvairias juostas tikrai pasakys, kad Siga lipumas yra žvėriškas. Arti tokio lipumo yra nebent Gerband žalia juosta. Ddiesnis lipumas kompensuoja ne visiškai lygų klijavimo pagrindą ar jo nepilną paruošimą. Apie Siga aš sužinojau iš Septynių langų, kurie man montavo langus pirmame name. Deja pas juos ne viskas taip kokybiška kaip sandarinimo juostos.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2020 10 09, 18:33)
<p>Idomu kada siemet bus sildymo sezono startas, praeitas buvo spalio 7d. startas. </p>

Šiandien savo šaltakraujai moteriai darbo kambary II a įjungiau šildymą. Primenu mano namas dviejų a, iki šiol II a nebuvo jokio šildymo, bet kadangi šaltakraujė pradėjo dienas leisti II a, pakabinom Adax el. radiatorių, valdomą WiFi. Malonu, kad nesigirdi termostato į(iš)sinungimas.

Nuo rytojaus jungiu šildymą visame name. Visiems gero sezono!
Atsakyti
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2020 10 13, 22:16)
Šiandien savo šaltakraujai moteriai darbo kambary II a įjungiau šildymą. Primenu mano namas dviejų a, iki šiol II a nebuvo jokio šildymo, bet kadangi šaltakraujė pradėjo dienas leisti II a, pakabinom Adax el. radiatorių, valdomą WiFi. Malonu, kad nesigirdi termostato į(iš)sinungimas.

Nuo rytojaus jungiu šildymą visame name. Visiems gero sezono!


Vėsu ir pas mane. Nors termometras ant stalo rodo 25,7°C, bet rekupas dar nuo vasaros nuolatos dirba 58% našumu, o t.y. daugiau nei pusė patalpų oro kaitos per valandą, tai gana greitai pasijaučia lauko oro atvėsimas ir namie ir žmogaus jutiminiais organais fiksuojama t° tikrai žemesnė, nei rodo termometras ant stalo.

Kol rekupo neturėjau, pamenu, taip greitai atvėsimo nepajusdavau, bet už komfortą reikia mokėti.

Taigi, irgi galvoju imtis priemonių, gal pradžiai rekupo vėdinimo intensyvumą sumažinti hmm.gif , bent jau dienos metu hmm.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 14 spalio 2020 - 00:39

Šiandien savo šaltakraujai moteriai darbo kambary II a įjungiau šildymą. Primenu mano namas dviejų a, iki šiol II a nebuvo jokio šildymo, bet kadangi šaltakraujė pradėjo dienas leisti II a, pakabinom Adax el. radiatorių, valdomą WiFi. Malonu, kad nesigirdi termostato į(iš)sinungimas.

Nuo rytojaus jungiu šildymą visame name. Visiems gero sezono!

Vakar pasileido sildymas. 

Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2020 10 14, 01:30)
Vėsu ir pas mane. Nors termometras ant stalo rodo 25,7°C

Su tokia temperatūra negali būti vėsu. Kam tiek šildai namą ir kas tiek prišildo? Ar termometras niekam tikęs ir realiai 21-22 laipsnius turi?
Atsakyti

Man ir idomu kas tiek prisildo, juolab saules visai nera. Tikrai termometras rodo tiesa? 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2020 10 14, 15:33)
<p>Man ir idomu kas tiek prisildo, juolab saules visai nera. Tikrai termometras rodo tiesa? </p>

26 jau ne šilta, o karšta. Jis gi skundžiasi, kad šalta. Vadinasi, nėra ten jokių 26. Greičiausiai apie 21-22 laipsnius. Faktas. Beje, jo vėdinimo aparačiukas nerodo, kokios temperatūros orą iš namų ištraukia? Galėtų pasidalinti.

Kiek pats name palaikai?

Mano name termostatai rodo 22-22,5 laipsnius. Pirmo aukšto termometras rodo 21,3, antro - 21,6 laipsnius. Rekuperatorius rodo, kad iš namų ištraukia 21,4 laipsnių orą. Taigi realiai name 21,5-22 laipsniai. Reikės ir man ant dienų jungti šildymą. Šį sezoną laikysiu 22-23 laipsnius. Gal greičiau 22 laipsnius, bet čia bus matyti eigoje.
Atsakyti

26 jau ne šilta, o karšta. Jis gi skundžiasi, kad šalta. Vadinasi, nėra ten jokių 26. Greičiausiai apie 21-22 laipsnius. Faktas. Beje, jo vėdinimo aparačiukas nerodo, kokios temperatūros orą iš namų ištraukia? Galėtų pasidalinti.

Kiek pats name palaikai?

Mano name termostatai rodo 22-22,5 laipsnius. Pirmo aukšto termometras rodo 21,3, antro - 21,6 laipsnius. Rekuperatorius rodo, kad iš namų ištraukia 21,4 laipsnių orą. Taigi realiai name 21,5-22 laipsniai. Reikės ir man ant dienų jungti šildymą. Šį sezoną laikysiu 22-23 laipsnius. Gal greičiau 22 laipsnius, bet čia bus matyti eigoje.

Esamu momentu rodo 22.4C, sildymo sezono metu stengiuosi palaikyti 22.2-22.8C

Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 10 14, 15:15)
Su tokia temperatūra negali būti vėsu. Kam tiek šildai namą ir kas tiek prišildo? Ar termometras niekam tikęs ir realiai 21-22 laipsnius turi?


Jo, po tuo stalu kompiuteris, tai greičiausiai jis temperatūrą užkėlė, pasijungiau prie Xiomi termometrų išmėtytų po visą namą, tai grubiai 21,7°C-22,5°C ribose. Sakau, kad tikrai šalčiau, nei tas termometras rodė.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2020 10 14, 15:57)
Beje, jo vėdinimo aparačiukas nerodo, kokios temperatūros orą iš namų ištraukia? Galėtų pasidalinti.

Nerodo.



Papildyta:
Paleidau šildymą ir aš. Man šiluma patinka, 23°C-24°C idealu, 21°-22°C ne man smile.gif.
Atsakyti