Įkraunama...
Įkraunama...

Plepesiai prie židinio

QUOTE(Dusia37 @ 2021 09 23, 10:06)
Luety smagu girdėti , kad geriau su nugara. Viskam reikia laiko !

Sveikinu Tavo dukrytę su Gimtadieniu . Ir Tave  4u.gif  . Mamai  vaiko gimimas labai didelė šventė !

Sugalvojau aferą - sudžiovinti cukinijas . Dabar supjausčiau , pasūdžiau - paleis vandenį . Paskui duosiu cesnakiuko ir pipiriuko ... pasimarinuos. Gal skanu bus žiemą kaip traškučius pargraužti ? Kalorijjų nedaug , tik geros ląsteleinos .Prisigalvoju vis ...
Cukinijas pavasarį valgo visi . Šiuo metų laiku  jau nebesinori ... Aš dabar einu per raugintus agurkus . Tuos kuriuos suraugiau ir sukišau į šaldytuvą smile.gif Lėtai rūgę, nerealiai skanu . Jau tuoj raugsim kopūstus . Mudu su MB jų suvalgom kokį 12 -14 litrų - ty raugium po du sitklainius  trijų litrų kelis kartus per žiemą . Mėgstam švelnesnius .

Luety saviems vežti tai dar neabydna ...


Siandien sode buvom trumpiau,tik ispurskem vel tvarteli nuo vistu erkiu,nu jau taip nusibodo,niekas nepadeda,ieit neimanoma isvalyt,soka ant rubu,po to replioja visur brrr specialia priemone ir zibu purskem,viska isnesem,keitem ir siandien iejau isvalyt tvartelio,apsoko visas megztinis,o tik vakar ispurksta svieziai.Ate,Ingrida,ka jus darot?Ar pas jus nera?Mes galvojam,kad pauksciai uznese,nes zvirbliai iskrenda per aptavro tvora lest,aptvaras prie krumynu,kur mase pauksteliu gyvena.Be to gal,kai paleidom i darza,uzsikrete,nes ten ir balandziai ir sarkos karaliauja.Nu jau toks slykstalas,kad nebesinori ir vistu turet.
Pasodinau tik lelijas ziemines,ir suliejau gausiai kompostines abi ir ta kur jau naudojam komposta ir ta ,kur naujai metam,kad greiciau sukristu.
Siandien kiek vejuota,o jau kt savaite rodo lietu,tai Lietuvoj turetu but bobu vasara.Nes vis atvirksciai buna.
Noriu raugintu kopustu,bet savo neauginu,vis nepataikau,reikejo jau pasodint,nes cia visi rugpjucio gale tik sodina kazkodel,vasara ne labai auga,o ir baltukas puola,nors ir dabar dar jo matau,bet po apdangalu augtu.Mes perkam is lietuviu pardes kibirelius,zinoma ne tas pats,bet labai skanus buna.
Neabydna saviem vezt,jei neissidirbinetu ax.gif ax.gif smile.gif
Na,jei gyva busiu,gal ir as kokia dziovykle isigysiu,bet pas mus elektra brangi,jokiu faziu dieniniu,naktiniu neturim bute.Nezinau,ar isvis man reikia,kai skaitau,atrodo naudinga. biggrin.gif
Atsakyti
Labos smile.gif

Šiandiena lekiam sodan reikia daug ką nuveikti nes kita savaitė patrumpinta smile.gif Kaži ką daryti su paprikomis žaliomis gal imti suvekuoti, pomidorai visi bus skinami dalinsiuos su mama kitus raugsiu gal spės įrūgti tik kaži ar nupilinėti su karštu marinatu, ką mislinate ? Plaiksiu lauke tiksalierus su porais o burokus ir morkytes tas kelias jau rausiu viskas užtenka, beveik trys savaitės nebuvimo duos savo gaila tik obuolių verysad.gif nes žieminiai tai dar nesirauna verysad.gif
Kopūstus man tata užraugia ir nesuvalgome tiek verysad.gif
Moliūgų šiemet nemažai tokie nedicki tai gališsilaikys o va cukinijos bus valgymui gal išsilaikys iki naujų 4u.gif
Dalinimas jo toks procesas gal turėtų būtu malonus bet pavirsta katorga verysad.gif Nors mano dukra šiemet išvis nieko neėmė nevalgo ji daržoviųverysad.gif
Sugalvojome pirkti durpių važiuosime į Durpeta ir pirksime didmaišį nes reikia žemę papurenti nes bais sunki o dar ir šilauogėm reikai tai vienu vežimu bus ale kur juos susandėliuoti,mažu lauke nikeo neatsiks unsure.gif
Palauksiu kavos 4u.gif
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Luety,kad kitaip neišeina,kai tokie orai už lango. ax.gif Nu jau šiąnakt koks oras buvo.Pusę keturių nubudau ir klausiau liūties.Ir galvojau mb autobusą paliko po ąžuolu.Luš-neluš šakos? blink.gif
Pelkėje -puiku.Kad užėjau nenuuuogautų uogų..............Sėdėjau ant samanų ir roviau saujomis.Po aštuonių įėjau į pelkę,išėjau pusę pirmos su 10 litrų kibiru.Patingėjau antrą kibirą imti. ax.gif
Paskui dar važiavau savo malonumui pagrybauti.Voveraitės aprinktos,ne Šimonys,bet 5 l kibiriuką per kelias vietas parinkau.Radau dar 7 baravykus ir šilbaravykiai dygsta provežose tiesiog akyse,tokie storais kotais. mirksiukas.gif
Šiandien jei nelis po pietų patikrinsiu prie sodybos vietą. ax.gif
Važiuočiau pirmadienį,jei nepakvies į projektą naują?Prieš karantiną senelių namai laimėjo projektą virš 55 metų,tai ir savanoriavvavome ir lankėme anglų kursus,psichologijos,pirmos pagalbos,menų įvairių kursus.Ir dviese vedėme kalėdinio vainiko gaminimą kitiems.Dabar naujas projektas,net pažintinės ekskursijos,šokio,muzikos.............tik nežinau ar spėsiu važinėti iš sodybos?Ir ar dėl karantino nenukels? rolleyes.gif
Vaikiui,nukėlė koncertą Eltono Johnas į 2023 metų balandį,iš spalio mėnesio.Kai į turus jis va-inėja. bigsmile.gif Juokiuosi,ar dagyvens jis?Nors mb su mažyliu buvo jo koncerte Vilniuje,sakė su sloga jis vistiek kocertavo gyvai. mirksiukas.gif
Atsakyti
Labas rytas,
Ingrida gundo pyragais nuo ryto 4u.gif Dėkui Brangioji , tiek to aš tik kavos smile.gif

Muka , dėl pomidorų raugimo - kitoje temoje IK buvo įdėjusi receptą . Jie rūgsta 2 mėn . Net aš gundaus kibiriuką paraugti smile.gif Paliksiu šaltai kaime tegul pamažiukais rūgsta .
Obuoliai žiemai skinami kai sėklos rudos . Vis tik rugėjo pabaiga ? Tikria dar neskinami ?
Man reiks graikinius riešutus nusiskinti - susirinkti . Ne prūdai dar , bet su kiekvienais metais vis daugiau . O lazdyno riešutu šiemet labai mažai , lyginant su praėjueiais metais . Prisodinę ir miškinių ir skiepytų ir iš sėklos sesės užaugintų smile.gif Kai vietos yra smagu , kad nereikia važiuoti miškan smile.gif Vienas lazdynas buvo viduryje kiemo išdygęs, matyt paukštis paslėpė riešutą smile.gif Šermukšnio buvo daug uogų , bet viską paukščiukas suvalgė. Žadėjau padžiovinti . Man taip skanu tas kartumas žiemą . Nuskinu , palaikau šaldymo kameroje , tada džiovinu . Šaltis karumą pamažina . Bet neliko blink.gif Du šermukšnius pasodinus , sako nuo blogos akies saugo mirksiukas.gif
Gražios dienos . Nesušlapkit !

Atsakyti
Dusia kiek graikiniui metų?Mano jau tikrai 15 metų,nu nėra riešutų.Medis dviem kamienais užaugo,jau tikrai apie 2.5-3 metrus.Nedera.Iš riešuto baigia pasivyti užaugintas,Ideal abu ax.gif
Raudonlapis lazdynas buvo pilnas riešutų,nelaiščiau viskas iškrito.Man gražu jo lapai.
Kada skinti rojaus obuoliukus.Dar nekrenta.Nežinau ką iš jų daryti,pasilieku kasmet kalėdiniam vainikui. mirksiukas.gif
Žieminių obuolių dar neskinu,spalį skinu. mirksiukas.gif
Atsakyti
Ingrida mes sodybą turim 10 metų tik . Tai riešutui 7ar 6 metai . Užpernais buvo 2 riešutai , pernais 4, šiemet koks puskibiris . Veislės nepasakysiu , reikia užrašus pasikelti , jie sodyboje. Medis gražus ir didelis . Radom buvusio šeiminko pasodintus 2 medžius. Bet tokioje netikusioje vietoje . Prie kelio , po beržais . Tai tie nors senesni dar nedera. Raudonus lazdynus turiu 2 ar tris . Prancūzai labai daug prisisodina raudonlapių augalų . Man labai gražu . Pas mane raudonlapiai tik lazdynai ir kažkoks krūmas. Tuėjau raudonlapį klevą ir nemažą, po žiemos neatsigavo . Kiek žinau jei lepesni ...
Dėl obuolių tai tik Mukai patarinėjau ... Kad GALIMA suskinti ir prieš atostogas, jei sėklos rudos . Geriausia tai žinoma kažką įpareigoti tuos darbus padaryti , kol atostogaus smile.gif Pas mane obuolių 0. Visi per sausrą išbyrėjo . Ir labai pramečiuoja , senos obelys.
Visai nereikalingi man nei obuoliai nei sultys .. Na kiek burokėliams marinuoti .
Dėl žemių prikimo - jei perku didelį maišą tai važiuoju Kaune į Santerą- ten įkelia smile.gif Aš neturiu jėgų didelį maišą įsikelti . Tai arba reikia prašyti , kad MB nupirktų arba ... Žemėms lauke nieko neatsitiks . Svarbu niekas nepavogtų biggrin.gif Aš laikau po stogu , tai labai perdžūna . Reikia gerai palaistyti paskui .
Atsakyti
Pou viešas klausimas ar yra pas mus toks papildas Estroven ?
Gal yra koks atitikmuo?
Labai rekomendavo mano metuose. Svoris , prakaitavimai ir kt gerai tvarkosi jį vartojant ...

Atsakyti
Aš pavasarį kasmet perku moki-veži didelius pokus durpės,pikvimui,tai man įkelia su autokaru.Paskui su mb išritiname iš mašinos. mirksiukas.gif Taikau ,aki būna akcijos 30 procentų. mirksiukas.gif
Obuolių prikrito po šios nakties. ax.gif
Mano cukinijos tik pradėjo derėti.Kažkokia nesamonė šiemet su cukinijomis ir šparaginėmis.Šparaginės kažkokios vijoklinės,tik žydi. biggrin.gif Bet gerai cukinijos neperaugę,pats valgymas. mirksiukas.gif
Atsakyti
Apziurejau riesutmedzius, tai net nedidelis medelis ,jei dera tai dera.Jei ne tai ne.Nuo priklauso ,neturiu ideju biggrin.gif
Atsakyti
[quote=Luety,2021 09 23, 12:58]
Siandien sode buvom trumpiau,tik ispurskem vel tvarteli nuo vistu erkiu,nu jau taip nusibodo,niekas nepadeda,ieit neimanoma isvalyt,soka ant rubu,po to replioja visur brrr specialia priemone ir zibu purskem,viska isnesem,keitem ir siandien iejau isvalyt tvartelio,apsoko visas megztinis,o tik vakar ispurksta svieziai.Ate,Ingrida,ka jus darot?Ar pas jus nera?Mes galvojam,kad pauksciai uznese,nes zvirbliai iskrenda per aptavro tvora lest,aptvaras prie krumynu,kur mase pauksteliu gyvena.Be to gal,kai paleidom i darza,uzsikrete,nes ten ir balandziai ir sarkos karaliauja.Nu jau toks slykstalas,kad nebesinori ir vistu turet.

Luety, cia pas jus pauksciu erkes uzsiveise. Jos gyvena pauksciu namelio plysiuose milimetriniuose, jokie purskalai nepades, deja. ir vistelems, ko gero, bus galas. Nameli reiktu visa istepti medziui skirta alyva, tada, erkes turetu uzdusti plyseliuose. Praktiskai jas isnaikinti galima tik sudeginant. Jei galit, deginkit sena nameli, bandykit gelbeti vistas, jei dar imanoma. Musu taip isdvese pamazu.
Atsakyti
Labutes,mercios, 4u.gif

JustDi,kaip malonu,kad tu pargryzai ir dar su naudingais patarimais.Tikrai neimanoma isnaikint,MB visus plyselius ispurske vakar ir siandien anksti ryte,as veliau iejau isvalyt ir vel aplipus visa tais gyviais.Vistas purskiam kas diena.MB gaudo po viena,palaiko,as nupurskiu,tai nemaciau,kad jos turetu tu gyviu,bet jie esti tokie mazi,kad tarp plunksnu gali ir nepamatyt.
Degint butu labai gaila,daug medienos,o ji brangi,butu galima daug kur panaudot ja.Sako,kad atvesus orams tie gyviai isnyksta,ar tikrai?Ieskojau info,labai skurdi ji.Nieko nera geriau,kaip patarimas zmogaus susidyurusiu su ta problema.
Dilema,ka daryt su vistom?Niekas nenores su tom erkem,jei kam atiduot.Dvi nededa visai senikes,,viena deda 5 kiausus i savaite,o trys siu metu vistos,jaunos,grazios.Kapot galvas,reik samdyt budeli,mudu tai niekaip.Sode nera karsto vandens nei elektros,reiktu nukirstas vezt namo ir plikyt.OMG ,uz ka man tokia bausme? cry.gif cry.gif Jos tokios mielos ir tiek daug teigiamu emociju mums dave ir duoda,net baisu pagalvot apie egzekucija. ax.gif cray.gif cray.gif cray.gif
Kaip gyveni ,JustDi.Lyg tai statetes nama nauja,kai paskutini karta tave skaiciau?Ardar tebesat Airijoj?Ar sveiki?Kaip dukriukas?Daznai pagalvidavau apie tave,o ir Muka primindavo,kaip taves pasiilgusi. bigsmile.gif bigsmile.gif
Agurku vedras,raugt nebesuvalgom,pasiuliau broliui-atvezk,neturiu laiko pasiimt,sunaus vaikai nevalgo,marti daug dirba,nera kada gamint,gal kelis atvezkit... doh.gif doh.gif einu pati suvalgysiu biggrin.gif biggrin.gif ,su bdar gyvom vistukem pasidalinsiu biggrin.gif biggrin.gif
Ingrida,aciu uz kava,pavogsiu braskes nuo torto,man gana. 4u.gif
Kur Muka?Gal dar ne kelionej?Lyg spalio menesi isskrenda?Siandien jau vesiau ir debesu daugiau,bet dar 21 silumos,bet vistiek smagu,ne lietus.
Atsakyti
Luety,mes gi nebe turime vištų.Kažkas išpjovė,manome lapė.Perku tokius didelius kiaušinius iš kaimynės,po 1.50.Ir šiandien nusipirkau 40.Sūnus sako kam vargti,smarvė,kai kaimynė tokias gražias augina,trys gaidžiai,vaikšto po laukus laisvėje.Kaip jai nenuša lapė.Matėme kelis kartus šalia lapę.Arba jie nesuskaičiuoja vištų? biggrin.gif

Prasilėkiau per mišką. ax.gif Tik įėjus ožį sutikau.Per tv mačiau,kad jie per rują nemėgsta šviesių spalvų.Tai ant galvos pravaikščiojau su kapišonu.Plaukai tai blondinės. ax.gif
Dygsta baravikiukai,matyt po liūties?Dabar lyja grybų lietus,bus dar grybų. mirksiukas.gif
Kol buvau miške mb išardė seną pečių,dėsime kapsulę gal?Gal kaip peržiemosime? ax.gif
Atsakyti