QUOTE(Kulkė @ 2018 11 09, 13:36)
Makaronų su faršu ir čedaru?

Ne ne, ne badas pas mane, kad šiandien makaronai, ale kažkaip noriu prisijaukint juos

Kaip tik norėjau klausti, kaip tu ruoši tą savo firminę sriubą su stikliniais (?) makaronais?
O tas čederis, kuris baisiai kvepia? Ajazus. Užsisakiau kartą vienam restoranėly, visa salytė 'kvepėjo', pati valgyti negalėjau. Vynu užgert negalėjau, gal būtų visai kitas pojūtis
Jei kalbėt konkrečiai apie stiklinius, perkam plonyčius, bo tie storesni ryžių man asmeniškai yra per saldūs. Žodžiu, perkam tuos, kur būna po 0,89. Kaip juos profesionaliai ir pagal taisykles paruošt, nežinau. Darau taip: nukerpu siūlus, įdedu tą visą gniužulą į storapadį puodą, užpilu verdančiu vandeniu, uždengiu dangčiu ir palieku kokioms 5min. Į sriubą dedu dviem šakutėm ir užpilu sriuba. Per ilgai palikus karštame vandeny, vėliau košė makalošė gaunasi.
O sriuba turi pavadinimą - aštri tailandietiška sriuba. Mano improvizacija tokia, kad dar dedu sultiny virtą morką ir papriką. Tai procesas maždaug toks - užverdu iš anksto išsivirtą sultinį, sudedu virtą supjaustytą morką, šparagines pupeles ( šaldytas, RIMI perkam), po kokių 5min sudedu papriką, uždengiu dangčiu ir išjungus 'ugnį', palieku virt - Zipter puodų virimo principas. A visą tai, kas priduoda skonį ir kvapus, pasiruošiu atskirame dideliame puodely. Pradžioj ištirpinu šaukštą medaus citrinos sultyse, tada supilu sojos padažą, sudedu smulkintus: imbierą, česnaką, čilius. Visa tai padarau, kol užverda sultinys ir verda pupelės ir supilu kartu su paprika.
Paskutinis etapas - pašildau indus, iš kurių valgysim, tada dviem šakutėm įdedu makaronų kažkur pusę indo ir užpilu sriuba.