Įkraunama...
Įkraunama...

Ar sudarėte vedybinę sutartį?

Kai isejau is Santuoku rumu manes uzklause toki klausima.\
O kaip jus???
Ar sudarete? g.gif
Ar reikia?
Atsakyti
mano galva, sudarydamas tokia sutarti is karto darai prielaida del skyrybu... sad.gif feeee, kazkaip nesinori apie tai galvot, o ypac sutuoktuviu diena! wub.gif
apskritai, vedybu sutartis svarbesne tiems, kas nori apsaugot savo turta skyrybu atveju, na, cia daug teisiniu aspektu. bet tokiems, kurie neturi dideliu turtu ir tt, tai kam dar tos sutartys, kazkaip cia uzsieny labiau paplite, nors ir Lietuvoje jau tokiu sutarciu, pernais metais apie 30 poru buvo sudare.
as "nepasirasau" laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
na maniskis su savo ex olande turejo ta sutarti, tai as maniau, kad ir su manim nores rasytis, paklausiau, tai buvo grieztas NE clap.gif . Buvau labai laiminga del to, ne del kazkokiu pinigu, bet kad pasitiki ir nei menkiausios abejones neturi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE (liepaegle @ 2004 08 26, 08:37)
mano galva, sudarydamas tokia sutarti is karto darai prielaida del skyrybu...  sad.gif feeee, kazkaip nesinori apie tai galvot, o ypac sutuoktuviu diena!  wub.gif

Geriau jau iš anksto pasiklausinėt apie pasekmes skyrybų atveju, būsimo vyro požiūrį į tai, kad paskui nereiktų bijot skirtis, jei kas šeimoje blogai (pfu pfu pfu)... Kad nebūtų nuoga basa užauginus lialkas...

Gana dažnai kalbama apie tokias sutartis. Jų privalumai yra tik tiems, kurie nemažai turto turi?
Atsakyti
QUOTE (Smiling_girl @ 2004 08 26, 08:50)
na maniskis su savo ex olande turejo ta sutarti, tai as maniau, kad ir su manim nores rasytis, paklausiau, tai buvo grieztas NE clap.gif . Buvau labai laiminga del to, ne del kazkokiu pinigu, bet kad pasitiki ir nei menkiausios abejones neturi biggrin.gif

Tai išeina, kad sutartis sudaroma tik tokiu atveju, kai žmogumi nepasitiki? Įdomu, kokie trūkumai tų sutarčių, jei po to tariamas griežtas NE g.gif.
Atsakyti
nebutinai tiems, kurie daug turto turi, na bent jau Olandijoj. Pvz jei sutarties neturi, tai po skyrybu ex zmona turi teise i dali vyro pensijos uz metus pragyventus kartu arba 12 metu jai turi buti mokama, vos ne kaip vaikui alimentai pas mus. Bet cia ne vaikam, o zmonai, vaikams yra atskirai ir ten jau be islygu yra sutartis ar ne. Bet kartais toks jausmas, kad cia moterys pacios nesugeba uzpakalio pajudint, tai sedi ir is ex babkes 12 metu gauna, geras gyvenimas laugh.gif
Atsakyti
siaip tai ta vedybu sutarti galima sudaryt ir jau susituokus, ne tik pries vestuves, jei atsiranda reikalas smile.gif
nezinau, is vienos puses kai kuriems zmonems gal ir naudinga jas sudarinet, ypac jeigu labai skirtinga besituokianciu turtine padetis, ar kai zmones nori issaugoti koki paveldeta turta, arba kokiems verslininkams, kurie nori isaugoti savo investicijas ar kapitala wink.gif nezinau, jeigu antra karta tuoktumeis, tai gal ir galima pasvarstyt apie tokia galimybe, ypac jei turi turto, ir jau "atsikandai" is pirmosios santuokos... rolleyes.gif o kol heart.gif dar karsta, tokios mintys net norom nelenda biggrin.gif
antra vertus, jei besituokiantys neturi jokio turto, tai net ir negales sudaryt vedybu sutarties, bo nebus pagrindo! wink.gif stai tau ir ne tik turtinis interesas....

---------

Musu Didzioji diena rugsejo 18!
Atsakyti
liepaegle, na maniskiui antra santuoka, bet kaip tik dabar sutarties nenorejo, o su pirma rasesi, tad...ne piniguose, o pasitikejime esme
be to, kas rasysis sutarti, kai jau yra oficiali zmona? nesirasys ir viskas ir gaus 50-50 dalintis, tad cia zinai g.gif
Atsakyti
na taip, kiekviena situacija individuali, ir negali vienareiksmiskai pasakyti, kad taip ar kitaip geriau wink.gif

et, kas mums - ka tik istekejusios ir besiruosiancioms wub.gif kaip sakoma, bus beda, bus ir roda laugh.gif dziaukimes meile ir santarve, kol ji salia musu, ir tikekimes, kad taip bus visa gyvenima! wub.gif wub.gif
Atsakyti
vedybinej sutarty ne tik surasoma, kaip dalinamas turtas skyrybu atveju. galima rasyti, kokia pajamu dali kiekvienas sutuoktinis skiria seimos reikmems, draudimui, vaikams, kaupia mokslams ir pan. ji gali buti naudojama ne tik skyrrybu atveju, pvz., abu uzdirbat daug, bet vyras visus pinigus isleidzia masinai, eskerems, kopia i kalnus ir pan., o jus mokat uz vaiku moksla, kitus mokescius, uz buta, maista, dar kalna paskolu... tokiu atveju galima kreiptis i teisma, kad isprievartautu vyra prisideti prie seimos islaikymo. hm g.gif mano aprasyrtu atveju kvepia skyrybomis laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
na matos, kad tu Lietuvoj, Olandijoj tai vyrai viska moka, o Lietuvoj tai moterys, vargses wink.gif
siaip tai man atrodo, kad vistiek jos sudaromos, kai yra sioks toks nepasitikejimas, gal as ir klystu, bet is mano patirties cia tai darau tokias isvadas. Tarkim, Olandijoj labai daug poru gyvena kartu ir nesizenija desimtis metu ir ne todel, kad nori vienas kita pazint, bet todel, kad vyrai bijo, jog skyrybu atveju reiktu moket 12 metu doh.gif Na zodziu, boboms cia gyvenimas rojus, o dirbantiems zmones - kancia laugh.gif
Atsakyti
Jei gerai prisimenu, kazhkur forume jau buvo diskutuota apie vedybines sutartis.
Man jos taip pat nepriimtinos. Suprantu, jei turi milijonus ir gyveni Holivude - ten daug peripetiju...
Draugei JAV suzhadetinis pareishke, kad jai reikes pasirashyt tokia, tai mane nutvilke, kai suzhinojau. Ka jau shneket apie ja. Po to pashnekejau su daugiau zhmoniu - ne velnio tai nera iprastas dalykas. O jis motyvavo, kad bizni nori apsaugot ir pan. (nors ten buvo daug giliau, nei biznis: vaikai ir pan...). Galiausiai - po dideliu pykchiu, kai jau grese skyrybom dar iki vestuviu (nenorejo ji pasirashinet), jis ishsiaishkino, kad visgi galima kitais budais apsaugot ta savo bizni. O kiek nervu visiems kainavo...
Man pachiai tai keista, kad tuokiantis ish meiles, pagarbos ir pasitikejimo kitam zhmogui, galvojama apie skyrybas.
Galu gale - teismas juk padalins turta, uzhgyventa kartu. O kas iki vedybu - tai ir liks tam, kuriam priklause.
Atsakyti