Įkraunama...
Įkraunama...

Pasidaryk pats. Idėjos iš žurnalo "Bitutė".

Koks nuostabus tas pavasario kirbėjimas paširdžiuose! Saulė kutena nosį, katinai markstosi iš malonumo ir mes kartu su juo. Namuose taip pat norisi skaidraus dvelksmo, permatomos žalumos nuotaikos ir pakylėjimo. Tad parduotuvėje išsirenkame sėklas ir sodiname namuose tikrų tikriausią sodą!

Šv. Velykų žolytė

Reikės:
 vazonėlių, stiklainėlių, dėžučių ar dar kokios įdomesnės talpyklos, pvz., kiaušinių lukštų;
 žemių;
 įrankio kasti – puikiai tiks ir šaukštas;
 sėklų (gali būti prieskoninės žolelės, pavyzdžiui, pipirinė, o prieš Velykas smagiausia sėti Velykų žolę – jos sėklų būna visose sėklomis prekiaujančiose parduotuvėse ar prekybos centruose);
 vandens.

Indelius pripildome žemių. Palaistome, beriame sėklyčių. Užberiame plonu žemės sluoksniu. Laukiame. Žolytę laikome šiltai. Laistome tiek, kad žemė būtų drėgna. Sėklos sudygsta labai greitai. Jei norite vešlios ir šviežios žolytės Velykoms, sėkite likus maždaug dviem trims savaitėms iki šventės. Jei užsimiršite ir pasėsite likus savaitei, užuot užbėrę žemių ant sėklų, apdenkite vazonėlį plastikiniu maišeliu, kad susidarytų šiltnamio sąlygos. Žolytė dygs sparčiau ir greičiausiai spėsite ja papuošti stalą.

Velykų žolę galima ir draugams dovanoti. Gali būti naudojama ir kaip maistas naminiams gyvūnams bei paukščiams. Tačiau labiausiai ji tinka pavasariui į namus prisišaukti.

Parengė Elena Apynienė, tekstas publikuotas žurnalo "Bitutė" kovo-balandžio mėn. numeryje.

http://www.bitute.lt...-Velyku-zolyte/

Atsakyti

Žiedlapių koliažas ir augalų džiovinimas

 

Priedas  3.jpg   269,91KB   0 Parsiųsta kartų

 

Žiedlapių koliažas

 

Vasara – nuostabus metas. Beveik visą laiką galime būti lauke. Daug daugiau saulės ir viskas aplink žydi. Todėl šįkart darbelis irgi tikrai vasariškas. Tai žiedų koliažas.

 

 

 

Priedas  1.jpg   267,95KB   0 Parsiųsta kartų

 

 

Darbo eiga:

 

1.      Išeiti pasivaikščioti ir prisiskinti įvairių žiedų ir žolelių. Ar visas pažįsti? Gal suaugusieji gali padėti? Galima rinkti ir smulkius akmenukus ar pagaliukus. Kūrėjo laisvė yra pasirinkti medžiagas, kurias pasitelks savo kūriniui.

Priedas  IMG_9351u.jpg   135,84KB   0 Parsiųsta kartų

 

2.      Parsinešus namo arba lauke pasiruošti vietą dėlioti paveikslui. Jei tai vėjuota diena – geriau dėlioti namuose.

3.      Dėlioti.

4.      Koliažui galite panaudoti ir nusipieštą trafaretą.

5.      Nedidelius paveikslėlius galima užtvirtinti su lipnia juosta. Bet užklijuoti gyvi augaliukai neilgai bus gražūs. Šis gyvų žiedų paveikslas visuomet yra nuostabus ir labai trapus vienu metu. 

6.      Jei norite, kad iš žiedų sudėliotas paveiksliukas ilgiau išsilaikytų, patarčiau iš pradžių žiedus ir lapelius išdžiovinti.

7.      Jeigu norite, galite ant popieriaus klijuoti žiedus su klijais. Ilgiau išsilaikys džiovintų žiedų paveiksliukas.

 

Priedas  4.jpg   215,91KB   0 Parsiųsta kartų

 

Augalų džiovinimas

 

Man vaikystę labai primena augaliukų džiovinimas. Nepamenu, kas mane to išmokė, bet atsimenu knygas ir jose švelniai susislapsčiusius lapus: klevo, beržo, rūtų, našlaičių žiedus, rožių žiedlapius, … net kaštono lapą! Įsivaizduoji, kokios knygos reikėjo?! Dabar aš to mokau savo ir kitus vaikus.

 

Darbo eiga:

 

1.      Kad drėgmė negadintų knygų lapų, kloju paprastą spausdinimo popierių ir dedam lapus. Tada suspaudžiame knygas ir laukiame. Ir pamirštame. O po kurio laiko atrandame ir būna daug atradimo džiaugsmo.

2.      Kitas būdas džiovinti – lyginti karštu lygintuvu. Taip pat per popierių ar medžiagos skiautę. Toks darbas labiau tinkamas vyresniems vaikams ir būtinai reikalauja mamos priežiūros. Žinoma, tai kur kas greitesnis būdas, nei laukti, kol patys išdžius. Tad jis labai tinkamas, kai kur nors skubate (turiu mintyje – jei padaryti kokį darbelį reikia labai skubiai).

Priedas  lapu_dziovinimas.jpg   220,78KB   0 Parsiųsta kartų

 

Parengė Elena Apynienė, tinklaraščio suvaikais.lt autorė

Atsakyti