Įkraunama...
Įkraunama...

E102 ir visi kiti blogiukai

Turiu tokį negerą sarašiuką, sakau gal dar kam nors pravers, pirkdama pasižiūriu, kad jų nebūtų rolleyes.gif :
E102 Pavojingas
E103 Uždraustas
E104 Abejotinas
E105 Uždraustas
E106 Uždraustas
E110 Pavojingas
E111 Uždraustas
E120 Uždraustas
E122 Abejotinas
E123 Labai pavojingas
E124 Pavojingas
E125 Uždraustas
E126 Uždraustas
E127 Pavojingas
E130 Uždraustas
E131 Kancerogeninis
E141 Abejotinas
E142 Kancerogeninis
E150 Abejotinas
E151 Abejotinas
E152 Uždraustas
E160A Pavojingas
E161 Abejotinas
E171 Abejotinas
E173 Abejotinas
E180 Abejotinas
E191 Uždraustas
E210 Kancerogeninis
E215 Kancerogeninis
E220 Ardo B1 vitaminą
E221 Trikdo virškinimą
E224 Trikdo virškinimą
E226 Trikdo virškinimą
E230 Kenkia odai
E231 Kenkia odai
E232 Kenkia odai
E233 Kenkia odai
E239 Kancerogeninis
E240 Abejotinas
E241 Abejotinas
E250 Hipertonikams nevartoti
E251 Hipertonikams nevartoti
E252 Hipertonikams nevartoti
E271 Kancerogeninis
E311 Gali išberti
E312 Gali išberti
E320 Sudėtyje daug cholesterino
E321 Sudėtyje daug cholesterino
E330 Kancerogeninis
E338 Trikdo virškinimą
E340 Trikdo virškinimą
E341 Trikdo virškinimą
E407 Trikdo virškinimą
E450 Trikdo virškinimą
E450A Pavojingas
E453 Trikdo virškinimą
E455 Trikdo virškinimą
E456 Trikdo virškinimą
E461 Trikdo virškinimą
E462 Trikdo virškinimą
E463 Trikdo virškinimą
E465 Trikdo virškinimą
E477 Abejotinas
Atsakyti
Dar apie tuos E:

ivairus E
Atsakyti
Ačiū, INKOGNITO, reikės būtinai pasinaudot tavo sąrašėliu. Nes iki šiol tik žiūrėdavau, kad etiketėj tų E kuo mažiau būtų, bet kas ten per brūdas labai nesigilinau.
O tu pati ar dažnai aptinki tų pačių baisiausių E maisto produktuose blink.gif ? Ir kokiuose?
Atsakyti
QUOTE (Šviesutė @ 2004 08 26, 12:33)
Ačiū, INKOGNITO, reikės būtinai pasinaudot tavo sąrašėliu. Nes iki šiol tik žiūrėdavau, kad etiketėj tų E kuo mažiau būtų, bet kas ten per brūdas labai nesigilinau.
O tu pati ar dažnai aptinki tų pačių baisiausių E maisto produktuose blink.gif ? Ir kokiuose?

Būna jų visur, bjaurybių, tik jie ne visi blogi, kai kurie paprasčiausia citrinos rūgštis, Vikšrelis dar gerą nuorodą davė. Aš tokį smulkiom raidelėm sarašiuką atsispausdinau, lipnia juosta apsiklijavau, kad nenusitrintų, ir pasižiūriu, kad nebūtų mėsos produktuose ar kitur,jau po truputį pripratau, antsirenku ko nepirkti, jei ką nauja pamatau, tai pasižiūriu ar nėra tų blogiukų, kartais dar pasiimu su tais kurie trikdo virškinimą, kai labai noriu rolleyes.gif Bet prisiminti ir surašyti produktų, tai jaučiu neužtektų jėgų biggrin.gif
Atsakyti
reikia žiūrėti į etiketes ir skaityti sudėtis, bet manau, kad ne visada gamintojai surašo tai ką iš tikrųjų deda
Atsakyti
Pagal si sarasiuka karamele pavojinga, citrinos rusis isvis sukelia vezi, labai jau paranoiskas...
citata- Vartojant citrinos rūgštį didelio šalutinio poveikio nenustatyta. Tik tai, kad ji yra stiprus dirgiklis ir vartojant dideliais kiekiais padidina dantų bei dantenų jautrumą bei sukelia dantų eroziją.
Kalbos apie tai, kad ji sukelia vėžinius susirgimus, yra klaidingos. Manoma, kad šis sąmyšis kilo dėl neteisingai išversto žodžio “Krebs”.
O kad E butu maziau, bus sarasas sudetiniu daliu, o be ju produktas bus greitai gendantis ir pavojingas bakteriniu poziuriu.
Atsakyti
Na, jei dar turite kantrybes,galite pasistudijuoti apie maisto priedus be jokiu "uz" ar "pries"
http://www.aai.lt/al...ist_priedai.htm
Atsakyti
Aš domiuosi, bet kur gi ten prižiūrėsi kiekvieną produktą? Tik visad pažiūriu, kad be konservantų, salkiklių, dažiklių, modifikuotų ir pan. Sakykit, kas yra populiariausia maisto produktuose iš tų blogųjų E? Kuris dažniausiai sutinkamas ir verta prisiminti?

Na, pirma parašiau po to paskaičiau. Taigi druska irgi konservantas? Na, blogieji konservantai tada kurie? Ai, jau visai susipainiojau..
Būtų faina naršyklė. Įvedi E su skaičium ir išmeta aprašykmą, nes pasiklysti galima..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kopa: 27 gruodžio 2004 - 17:36
Truputi neaisku man kaip cia su dazikliu E120, pateiktam sarasiuke raso, kad jis uzdraustas, bet ji randu ant samsono gaminiu, o taip pat vilniaus ekstra desreliu, gal as ko nesuprantu?
Atsakyti
QUOTE(Fretka @ 2005 01 21, 02:30)
Truputi neaisku man kaip cia su dazikliu E120, pateiktam sarasiuke raso, kad jis uzdraustas, bet ji randu ant samsono gaminiu, o taip pat vilniaus ekstra desreliu, gal as ko nesuprantu?


Gal čia paimta iš kokio užsieninio puslapiuko g.gif ? Kažkur gal uždrausta, o Lietuvoj ne unsure.gif ?
Atsakyti
Kažkada ir aš turėjau tokį sąrašiuką ir bandžiau juo vadovautis. Bet ištikrųjų tai produktuose pilna tų 'uždraustų', 'sukeliančių vėžį' ir t.t. Pradėjo galva suktis. Tai dabar tik žiūriu kad kuo mažiau tų E būtų, o geriausia kad išviso nebūtų.
Tiesa, kai kurie gamintojai nerašo E, o tiesiog žodžiais surašo. Na bet jeigu beskaitant jau nebesuprantu kas ten per velnias, tai tokio produkto irgi stengiuosi nepirkti.

P.S. Beje, pieniškos dešrelės yra turbūt didžiausias E koncentratas. Kažkada visų etiketes perskaičiau - buvau apakus blink.gif
Bet GERA NAUJIENA: visai neseniai Rimi ir Maximose (gal ir kitose parduotuvese) atsirado Nemateko pieniškos dešrelės, kurios vadinasi JOKIŲ E. Ir žinokit sudėtis jų superinė - vien tik mėsa ir prieskoniai. Nepatingėkit paieškoti. Ypač dėl vaikučių. Skanaus!
Atsakyti
QUOTE(Fretka @ 2005 01 21, 02:30)
Truputi neaisku man kaip cia su dazikliu E120, pateiktam sarasiuke raso, kad jis uzdraustas, bet ji randu ant samsono gaminiu, o taip pat vilniaus ekstra desreliu, gal as ko nesuprantu?

Tas pateiktas sąrašiukas man labai "kreivai" atrodo. Tikrai nemanau, kad jis tikslus. Internete ir šiaip literatūroj yra daug tikslesnės informacijos. Aš jau senokai skaitinėju etiketes ir apie atskirus maisto priedus dažnai pasiskaitau. Štai ką radau apie E120 - tai yra maisto priedas, suteikiantis produktui raudoną spalvą. Jis yra labai brangus, nes išskiriamas iš vabzdžio Dactylopius coccus. Kad būtų pagamintas svaras tokio raudono dažiklio, reikia surinkti 70.000 vabzdžių ir paskui tam tikru būdu juos "nugalabyti" rolleyes.gif . Dažniausiai E120 dedama į desertus, gėrimus, padažus ir pan. Tai tikrai nėra uždraustas ar žalingas sveikatai priedas, bet gali sukelti alergines reakcijas, todėl vaikams patartina jo nevartoti (ypač alergiškiems).
Atsakyti