Įkraunama...
Įkraunama...

ar derinat, pagal kokią sistemą renkat vardus,

aš, pavyzdžiui, nutariau savo mergaites pavadint ir vieną, ir kitą (ir trečią, jei bus ji panašiai) su galūne -ė wink.gif , įdomu, kaip kiti, ar derina, kad vaikų vardai turėtų kažkokį panašų ryšį, pagal kokį kriterijų g.gif (pvz. visi lietuviški, ar trumpi, įdomūs, reti, ar poluliarūs, ar reikšmė panaši, ar pirma raidė ta pati ir pan.)???
Kažkas čia forume rašė, kad kažkas pavadino savo visas 3 dukras akmenų, brangakmenių vardais (Auksė, Deimantė, Gintarė ar pan. rolleyes.gif )
Atsakyti
Rinkau abiem vardus pagal vieninteli kriteriju - kad tiktu konkreciam vaikui smile.gif I psio... O gavosi abu lotyniski, bet visai netycia taip smile.gif Vieno vardas reiskia - krikscionis, kito - pergale. Tai kazkokie kryziaus zygiai bendrai sumoj gaunasi... laugh.gif Nors apsidairius po namus taip ir atrodo, kaip po kokio... kryziaus zygio biggrin.gif Ar bent po zemes drebejimo, reiskia, viskas atitinka smile.gif
Atsakyti
Kai dukryte pavadinom Viktorija (lot. Pergale) , suzinojau kad pirmojo vaiko vardas- Nikolajus- graikiskas ir reiskia Nugaletojas..... Kaip ir sutapimas, bet gaunasi kaip ir sistema, bet netycia taip isejo rolleyes.gif
Atsakyti
man labai graziai vienoje seimoje parinkti vardai smile.gif kadangi tevelio ir mamytes vardai is tos pacios raides, tai ir dukrom parinko ta pacia raide prasidedancius. Dabar visos seimos inicialai tokie patys biggrin.gif na, bent jau kol istekes dukrytes smile.gif
Atsakyti
Pirmam išrinkome šiek tiek panašų į vyro vardą. Jis Aurelijus, o vaikas Augustas. Iš tos pačios serijos. tongue.gif Kai gimė antras berniukas, vyras siūlė Lukas arba Rokas, bet man nesiderino prie Augusto, taip sakant per trumpi rodėsi. Atrodė kodėl vienas turės ilgą garžų vardą, o kitas tik tokį trumputį. Tada sugalvojom Karolis. Karolis ir Augustas man derinasi.
Atsakyti
Na mes tai derinom vardus tik prei pavardes, nes vis del to pavarde ilgoka, norejom, kad vardukai butu trumpi ir grazus smile.gif bet kazka turbut ne taip padarem, nes visgi visi aplinkiniai taip pradejo maisyti vardus vaiku, kad vyresneli vadina jaunelio vardu, o jauneli (beje daugiausia) vyresnelio vardu sad.gif nebezinau nei ka daryti, nes jau net kartais ir pati susiamaisau laugh.gif
Atsakyti
Zinai, Lengvute, as kol kas turiu tik viena vaika, bet jau dabar pagalvoju, kad tikrai derinciau ir antro vaiko varda prie pirmojo...
Kazkodel mintyse dabar sukinejasi tik mergaites vardas ( nu matyt todel, kad pirmas-sunus rolleyes.gif ).
Mano sunaus vardas- Vincentas, tai, manau labai grazu, jei sese butu Lukrecija rolleyes.gif
Abiejuose varduose yra c raide, ir man jie abu nu tokie-tokie wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
O man negrazu, kai seimoje visi "susistemintais" vardais. Tarkim, kai visi is tos pacios raides, man primena sunis - ten tokia tvarka, kad visi suniukai is tos pacios raides sad.gif Atsiprasau, jei ka izeidziau... Varda reikia "derinti" konkreciam vaikui. Tiesa, kai yra keli vaikai ir vardai ABSOLIUCIAI skirtingi, pvz: Barbora ir Anastasija, tai irgi keistai skama g.gif Man atrodo, kad geriausiai varda parenka vaikucio mama.
Atsakyti
mes savo dukrom specialiai vardu nederinom, taciau taip gavosi, kad istoriskai jie "susiderino". viresnele -Mantė (kilęs nuo berniuko Mantas, o tas nuo istorinio personažo-Herkaus Manto), na o jauniasniajai parinkome Nomeda, pagal istoriją Nomeda yra Herkaus Manto sesuo.Tai va kaip gavosi smile.gif Šiaip manau , brolių vardai nebūtinai turi kažkaip ypatingai derėti, juk nir patys vaikai užaugę gali būti labai skirtingi žmonės, tačiau toks derinys kaip Džiuljeta ir Birutė arba arnoldas ir petras ne itin gražiai skamba biggrin.gif
Atsakyti
biggrin.gif MAN PATINKA KAI RENKA VARDĄ Į PAVARDĘ PANAŠŲ laugh.gif PVZ.: JONAS JONAITIS, PETRAS PETRAITIS, VINCAS VINCIŪNAS, O IŠ PAŽĮSTAMŲ, TAI TURIU TOKĮ KAZĮ KAZĖNĄ tongue.gif KAIP JUMS?
Atsakyti
zinau seima, kurioje auga brolis ir sesuo Egle ir Zilvinas...
Mano teta savo dvynukus pavadino Aurimas ir Aurelija
Kaimyne turejo dvynukus Kestuti ir Birute
salia gyveno zmones, pavadine savo berniuka ir mergyte- Jurate ir Kastytis...
mat kaip g.gif skirstymu buna net tokiu
Atsakyti
QUOTE (lengvute @ 2004 08 26, 18:24)
Kažkas čia forume rašė, kad kažkas pavadino savo visas 3 dukras akmenų, brangakmenių vardais (Auksė, Deimantė, Gintarė ar pan.  rolleyes.gif )

as rasiau wink.gif mano mamos bendradarbe turi tris dukras Deimante, Aukse ir Gintare...
cia is tos pacios serijos kai netoliese gyvenantys rusu tautybes kaimynai pavadino trynukes (dar cia senais laikasi) Vera, Liubov“ ir Nadezda, t.y Tikejimas,Meile ir Viltis... wink.gif tokie tat butu atitikmenys...na musu lietuviu kalbos sistemoje vardai Meile ir Vilte yra, bet su tikejimu nebezinau kaip cia besigauna laugh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cikadele: 28 rugsėjo 2004 - 19:59