Įkraunama...
Įkraunama...

Uzbekistanas 2017

Niekaip neapsisprendžiau ar daryt aprašymą ar ne, bet kadangi pati viską organizavausi- ir tai nebuvo labai lengva- bent jau pasidalinsiu informacija smile.gif

Kažkada pamačiau internete šią Aralo jūros ( ežero) dabartinio dugno nuotrauką auštant ir užsidaviau sau, kad ir aš turiu tai pamatyti...


Tad nusipirkau lėktuvo bilietus Vilnius-Stambulas-Taškentas .. ir susidūriau, kad gauti Uzbekistano vizą yra taip lengva kaip įsivaidavau


Pridėta:

Atsakyti
Uzbekistanas skelbia, kad nuo 2021m nebebus vizų EU piliečiams, tad ši informacija besidomintiems iki to laiko

pratęsiant
Susisiekiau su turizmo agentūromis, kurios skelbė, jog daro Uzbekijos vizas.

Be tik viena realiai parodė susidomėjimą. Bet jos komercinis pasiūlymas visiškai netenkino.
Pati viza žmogui kainuoja 75 dolerius, man pasiūlė už 200 eur ir dar atsiuntė viešbučių sąrašą , kad per juos užsisakyčiau ir rodos iš anksto susimokėčiu. Viskas būtų tvarkoj, jei viešbučių kaina nebūtų buvus 3 kart brangesnė nei Bookingcome smile.gif

Panaršiau internetą- sprendimas yra smile.gif

Susisiekiau vietine turizmo įmone,kad man padarytų iškvietimą- LOI ( letter of invitation )
http://www.stantours.com

nieko ypatingo nereikia, tik asmens duomenų, maršruto su viešbučių pavadinimais, bei pažymos iš darbovietės -kur ir kuo dirbu. Likus 3 menesiams iki išvykimo jau galima forminti LOI, Sumokejus 75 dolerius i Swed LV sąskaitą- po savaitės LOI jau buvo atsiųsta man ir Rigoje esančiam Uzbekistano konsulatui.

Vizas daro standartiniu terminu rodos 2 savaites ir pagreitintu.

reikalavimai čia:
http://uzbekistan.lv...uestions/visas/

reikia tik poros dokumentų užpildytų, foto, apmokejimo išrašo 75 doleriams.

Turėjau komandiruotę kaip tik Rygoje, galvoju užvešiu popierius , o po 2 savaičių atvažiuosiu pasiimsiu.. Pasirodo embasada vizų klausimais dirba vos 2 ar 3 dienas per savaitę ir po pora valandų per dieną... Bet man pasisekė- ji kaip tik dirbo.

Eilėje buvau trečia.. poto nepastebėjau.. kaip ketvirta ( paskui uzbekistane supratau jog tai labai uzbekiška užlindinėti ).. bet atėjo mano eilė, labai nustebo, kad aš darausi vizą pati, ar tikrai žinau kokius dokumentus reik paruošti... aš veblianau, tai rusiškai tai angliškai, kad labai noriu uzbekiją pamatyti, va čia pasas, va čia pavardės keitimo pažyma, čia vyro pasas..LOI, pavedimas

popierius paėmė, pavartė..ir liepė pasėdėt.. nu galvoju- lėktuvo bilietai nupirkti, safaris užsakytas, viešbučiai rezervuoti... koks nuostolis jei neišduos
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 05 rugpjūčio 2017 - 10:52
po 20 minučių nusileidžia ambasadorius su įklijuotomis vizomis- viskas sutvarkyta..
Man nebereikės ia tavažiuoti po 2 savaičių..
aš visa nustebus apsaugai sakau:
- na nesitikėjau, koks servisas, nuostabu. Oo jie man sako:
- ei, mes visada tokie - GRAŽIOMS moterims...
Ne nu.. išėjau ne tik laiminga.. bet dar ir užrietus nosį bigsmile.gif bigsmile.gif bigsmile.gif

Taigi maršrutas:


Pridėta:

Atsakyti
Traukiniais nors parasiau,kad 25+35 dol, mokama vietine valiuta, mums uz sias sumas dviems tiek gavosi

Sąmata- atostogos- viso 9d, 7 dienos uzbekistane.

Vilnius-Stambulas-Taškentas lėktuvo bilietai. 500 eur/ žmogui. Turkish airlines
Buvo pigesnių variantų, bet mes galejom keliauti per vaikų atostogas , beto nevisada įmanoma privažiažiuot prie jūros- o čia buvo vienas iš privalomų objektų. Negaliu nesimaudyt..

Taškentas-Nukus lėktuvo bilietai. 106 eur/ žmogui. Uzbekistan airlines
Pirkta Lietuvoje per expedia

7 nakvynės viešbučiuose mums atsėjo 280 dol. Rezervuota perbooking com
dviems dviviečiuose kambariuose su privačiais patogumais smile.gif Mokama ne vietine valiuta, bet doleriais arba eurais.

Maistas ir keliavimas taksi bei traukiniais dviems - 250 dol

BET keistis eurus reikia juodoj rinkoj.[B]
Gauni daugiau nei dvigubai.. kaip gerai kad oro uoste aš neišsigryninau smile.gif Planavom išleisti kokius 400dol, bet lužteko šių 3 krūvų.

KAINOS 2017 m balandis
1 doleris keistas turguj ( ar taksi )- 7800 arba oficialiai (pvz bankomate )- 3500.

pvz
miesto autobuso bilietas kainuoja 1000 pinigu,
Plovas pigioj užeigoj 7000 brangioj 20,000
arbata ( be jos neįmanoma įsivaizduot Uzbekijos ) 2000
Alus 7000-10000 pubuose/ lauko kavinese. parduotuvej matem tik Samarkande , nepamenu kainos.
Salotos-4000- 6000


Pridėta:

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 05 rugpjūčio 2017 - 12:29
2 dienų Safaris link Aralo jūros 500 dol už džipą
Į kainą įeina vairuotojo paslaugos, nakvynė jurtoje.
Mums rado 2 prancūzus pakeleivius, tad mokėjom dviese už mašina tik 225 dol ir po 40dol/žmogui už maistą bei po 1 dol už muziejų apie Aralo tragediją.

Tai buvo pigiausias variantas mano rastas. organizavo viešbutis Nukuse- Jipek Joli
jei ką nors sudomins
http://www.ayimtour.com/

turiu krūvas foto, bet photobucket pakeite salygas- gal zinot kur galima užkraut dar ?


Pridėta:

  • Priedas  laivai.jpg   126,33KB   0 Parsiųsta kartų
Atsakyti

 

turiu krūvas foto, bet photobucket pakeite salygas- gal zinot kur galima užkraut dar ?

 

Aš naudojuosi radikal.ru

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jerda: 05 rugpjūčio 2017 - 13:03
O aš naudoju imageshack.us
Atsakyti
QUOTE(Jerda @ 2017 08 05, 14:01)
<div>
<p>Aš naudojuosi radikal.ru</p>


QUOTE(dansak @ 2017 08 05, 16:50)
O aš naudoju imageshack.us


ačiū smile.gif reiks prisiregistruot:)
Papildyta:
Kol kas bandau sumesti po kelias foto is kiekvienos vietos:

1 Diena.Iš Vilniaus išskridom į Stambulą 19 val ir turejome 2-3 val persedimui į Taškentą.

2 Diena. Taškentas
Taškente nusileidom 6 ryto. Kadangi tą pačią dieną turėjome skrydį o dėtis nebuvo kur, užsisakiau pas žmones kambarį , kad po naktinio skrydžio galėtume pamiegoti.
Papildyta:
Pasirinkom pigų variantą su gerais atsiliepimais- Anwar guest house . Susiderinau, kad pamiegosim 5 val ir išvažiuosim. Anvaras paėmė mus iš orouosto, supažindino su vietines valiutos subtilybėmis, pamaitino sočiais pusryčiais, tikrai labai fainas jaunuolis smile.gif


Pridėta:

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 06 rugpjūčio 2017 - 05:34
Svečių namai turėjo didelį vidinį kiemą su vijokliais, atrodė romantiškai ir manau tai tikra atgaiva karštą dieną. Kadangi keliavome pavasarį tai buvo maloniai šilta-26 laipsniai balandžio vidurį.

taigi 9val užvalgę nuėjom miegoti.. bet užmigti sunkiai sekėsi.. tada supratom jog migdomieji ar atpalaiduojantys- būtų geras sprendimas... bet yra kaip yra. kažkaip užmigom

Pabudom per petus.. Piniginiai reikalai sutvarkyti - 1,5 milijono pinigų ( 200dol ) jau maišelyje laukia. Alia kur juos dėt, į piniginę netelpa, tad įsimeti 50 tūkstančių, o kiti kuprinej metosi.
Kaip ir laikas pavalgyti. Parekomendavo kavinukę esančia čia pat kitoj pusėj gatvės.

Plooovas buvo nuostabus smile.gif.


Pridėta:

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 06 rugpjūčio 2017 - 05:53
Popiet Anvar nuvežė mus į vietinių skrydžių terminalą, iš kurio propeleriniu lėktuvėliu išskridome į Nukus.
Dar lietuvoj atsispausdinau miesto planą, kad iš orouosto galėtume prasieiti iki viešbučio.
Bet leidžiantis suvokėm , kad miestas neapšviestas. Tad pamačius tas juodas gatves supratom,jog mes tiesiog nerasim.

Pasigavom taksi ir už 1,5 dol mus pristatė į vietą.

Gavom trivietį kambarį už 60 dol, bare susitikom su safario organizatore, aptarem detales ir tuo užbaigėm dieną.


Pridėta:

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 06 rugpjūčio 2017 - 07:34
Aralo jūros tragedija.

Kažkada Aralo jūra , o iš tiesų -ežeras buvo 4-tas pagal dydį ežeras pasaulyje, maitinamas Amudarijos ir Sirdarijos upių, bei besirandantis Uzbekijos-Kazachstano teritorijose.

Upių ištakos randasi Tianšanio ir Pamiro kalnuose, Kirkizijos-Tadžikijos teritorijoje netoli Kinijos sienos. Tekėdamos jos dalinasi savo vandenimis dar su Turkmėnija, Uzbekija ir Kazachstanu.

1960m Stalinas nusprendė, kad reikia nukreipti Amudarijos ir Sirdarijos upių vandenis medvilnės laukams drėkinti. Jūra ėmė trauktis bauginančiai greitai. Pasakojo, kad pirmomis dienomis krantas tolo 20metrų per dieną. Žvejai verkdami meldėsi vandenis sustoti.. bet

Iš tikro niekas mums negalėjo pasakyti kiek metrų vandens lygis nukrito, nes ji tiesiog išdžiuvo.
toj vietoj kur mes nakvojom, sako gylis buvo 30metrų.

filmukas YOutubej:
https://www.youtube....h?v=dp_mlKJiwxg


Pridėta:

  • Priedas  1234.jpg   54,84KB   0 Parsiųsta kartų
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 06 rugpjūčio 2017 - 08:32
Anksti ryte dar išlėkėm pasižiūrėti kaip gi tas Nukus atrodo. Gatvės skirtingos- vienos plačios su dideliais daugia aukščiais naujais pastatais, kitos plačios.. rytietiškos su mažais namukais.

Visai netoli viešbučio pamačiau Savicki muziejaus pastatą. Suskaudo širdį -iš visų menų labiausiai mėgstu vaizduojamuosius.. o čia dar avangardinio meno, visi šie paveikslai buvo Savickio išgelbėti sovietų laikais, kai toks menas nebuvo laikomas vertybe.

Deja vakar vakare buvo per vėlu , šiandien ryte per anksti, o rytojaus dieną mes iškeliausim toliau.


Pridėta:

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 06 rugpjūčio 2017 - 09:36