Įkraunama...
Įkraunama...

Plepalai apie dienos įvykius

QUOTE(Limcamca @ 2020 01 24, 16:30)
Man tai šitai irgi labai įdomu. Taip reikia savanorių, kariuomenės galinčios reikalui esant apginti šalį, o merginų niekas neima. Nesuprantu, kodėl? Ypač šiais laikais, kai nebėra vyriškų-moteriškų darbų ir kt dalykų.  huh.gif Jei jau prievolė, tai turėtų būti lygi visiems, o ne tik vyrams.

Kad pilna merginu savanoriu. Bent jau renginiuose maciau.
Cia tv 3 rase, kad viena mergina norejo i savanorius, o gydytojas( sveikatos komisijos) issityciojo, kad jos krutine neleis kuprines nest.
Atsakyti
Kad Izraely moterims privaloma, butu keista, jei dauguma neitu.
Ir Jav lyg svarste tokia galimybe
Gali buti, kad tik dauges tokiu saliu.
Atsakyti
QUOTE(cambala @ 2020 01 24, 16:37)
Kad pilna merginu savanoriu. Bent jau renginiuose maciau.
Cia tv 3 rase, kad viena mergina norejo i savanorius, o gydytojas( sveikatos komisijos) issityciojo, kad jos krutine neleis kuprines nest.

Ten greiciausiai ne savanores, o Sauliams priklausancios merginos. Sauliai gauna uniforma, berods, turi prievole budet kai kuriuose renginiuose. I saulius istoti lengviau, nereikua sveikatos patikros, tad ta dalis kurie nori eiti i kariuomene, bet negali del sveikatos bedu, paprastai stoja i Sauliu sajunga
Atsakyti

As ne apie savanorius kalbu. 

O apie prievole. Va, yra sauktiniu sarasai ir juose ne vienos merginos. 

Atsakyti

Man tai šitai irgi labai įdomu. Taip reikia savanorių, kariuomenės galinčios reikalui esant apginti šalį, o merginų niekas neima. Nesuprantu, kodėl? Ypač šiais laikais, kai nebėra vyriškų-moteriškų darbų ir kt dalykų. huh.gifJei jau prievolė, tai turėtų būti lygi visiems, o ne tik vyrams.

Man irgi sitas gana keista.

Daznas argumentas - moterys is darbo rinkos ir taip iskrenta bent 2 metams del motinystes atostogu. 

Esu skaiciusi, kad per WWII zuvo daugiau civiliu nei kariu is dalies del to, kad civiliai nemokejo isgyventi.

Neturiu pakankamai informacijos sita tema, tad tvirtos nuomones - irgi. Man atrodo butu naudinga visiems praeiti kazkoki minimalu mokyma. Gal nebutinai karini, bet isgyvenimo  karo, katastrofu salygomis. :) Cia tokia greita mintys kyla, labai neanalizuojant kaip finansuoti, kada ir ko mokyti ir t.t. :) 

Atsakyti
Aš būčiau už tai , kad ir merginoms būtų prievolė tarnauti. Nieko čia blogo, kad išmoks apsiginti. Gal nebūtinai kažkur į kitą miestą, bet kažkokie privalomi mokymai turėtų būti, mano nuomone.
Atsakyti
Tai jei kai vaikinai verkslena, tai merginos dar daugiau apsidejuotu.
Siais metais pirma kart studentus kviecia. Mano sunus sarasuose. Dabar tai tikrai neims akademiniu ir nepraleis mokslu, bet kazka galvos is siulomu kitu variantu. ( yra jaunieji karo vadai, krasto apsauga davatgaliais) arba tiesiog atidejimas iki kol baigs studijas.
Dar neaisku ka rinksis, nes planuoja isvykt pagal erasmus programa.
Papildyta:
Manyciau gydytojas biski istvirkes
https://www.tv3.lt/m...peruotis-krutis
Atsakyti
QUOTE(cambala @ 2020 01 24, 18:03)
Tai jei kai vaikinai verkslena, tai merginos dar daugiau apsidejuotu.
Siais metais pirma kart studentus kviecia. Mano sunus sarasuose. Dabar tai tikrai neims akademiniu ir nepraleis mokslu, bet kazka galvos is siulomu kitu variantu. ( yra jaunieji karo vadai, krasto apsauga davatgaliais) arba tiesiog atidejimas iki kol baigs studijas.
Dar neaisku ka rinksis, nes planuoja isvykt pagal erasmus programa.

Oo, nu tai pamatysim, koki patriota uzauginot biggrin.gif
Manau geriau dabar, nes paskui dar labiau nesinores, susiras darba, atsiras isipareigojimu, bus sunkiau.
Papildyta:
QUOTE(cambala @ 2020 01 24, 18:14)

Manyciau gydytojas biski istvirkes
https://www.tv3.lt/m...peruotis-krutis

Oho. Jeigu cia rimtai taio buvo, tai seksizmas atviru tekstu, neturetu likti kaip savaime suprantamas.
Atsakyti
QUOTE(mylimuke! @ 2020 01 24, 17:18)
Oo, nu tai pamatysim, koki patriota uzauginot  biggrin.gif
Manau geriau dabar, nes paskui dar labiau nesinores, susiras darba, atsiras isipareigojimu, bus sunkiau.
Papildyta:



Net neeina kalba apie nenira. Jis fiziskai, emociskai stiprus.
Yra net keli pasirinkimo variantai studentams. Nezinoma yra tik del to, ar tik ne sie paskutiniai metai erasmus programai. Reikia susidelioti.
Atsakyti
QUOTE(Žu žu @ 2020 01 24, 17:44)
Ten greiciausiai ne savanores, o Sauliams priklausancios merginos. Sauliai gauna uniforma, berods, turi prievole budet kai kuriuose renginiuose. I saulius istoti lengviau, nereikua sveikatos patikros, tad ta dalis kurie nori eiti i kariuomene, bet negali del sveikatos bedu, paprastai stoja i Sauliu sajunga


Gerai, kad būtų taip, kaip sakote, nes šauliai uniformas, šovinius perka patys, tik su, berods, 7-15 proc., nuolaida (mano dvi dukros Šaulių sąjungoje). Per pratybas gauna maitinimą, bet ar visuomet, negaliu pasakyti, į pratybų vietas taip pat dažnai reikia vykti savo transportu.
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2020 01 24, 16:55)
<p>As ne apie savanorius kalbu. </p><p>O apie prievole. Va, yra sauktiniu sarasai ir juose ne vienos merginos. </p>

ir as to pacio klausiau, gyrna dikriminacija ir zmogaus teisiu pazeidmas
Atsakyti
QUOTE(123 @ 2020 01 24, 19:25)
ir as to pacio klausiau, gyrna dikriminacija ir zmogaus teisiu pazeidmas


Nieko keisto, kad "Pagerintoji" neskiria teisių nuo prievolių. Merginos turi lygiai tokias pačias teises kaip ir vaikinai stoti į savanoriškąją krašto apsaugos tarnybą, ką jos sėkmingai ir daro.
Atsakyti