Įkraunama...
Įkraunama...

Plepalai apie dienos įvykius

Jau radau kainas.

Limcamca,
Nejaugi manai, kad papildomi 23-46 eur i menesi yra valstybes melzimas einant savanoriu i tarnyba? bigsmile.gif

https://www.karys.lt...-sauktiniams/25

Taip. Savanoris isvis neturetu ka nors gauti, nes gi jis savanoris, ne?

Arba, ta padeka turetu buti kazkokia neapciuopiama konkreciais pinigais. Pavyzdzius anksciau rasiau. 

Kad sauktinis gauna ismokas, tai  logiska. Nagi, mes visi mokame mokescius ir turim visokias lengvatas, arba susigrazinam dali mokesciu metu gale (tai uz busto paskolas, tai uz mokslus, kazkada buvo kompiuteriai). 

Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2020 01 24, 22:49)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="mylimuke!" data-cid="72592704" data-time="1579894729"><div><p>Jau radau kainas.

Limcamca,
Nejaugi manai, kad papildomi 23-46 eur i menesi yra valstybes melzimas einant savanoriu i tarnyba? vartotojo įkelta nuotrauka

<a data-ipb='nomediaparse' href='https://www.karys.lt/privalumai/ismokos-sauktiniams/25'>https://www.karys.lt/privalumai/ismokos-sauktiniams/25</a></p></div></blockquote><p></p><p>Taip. Savanoris isvis neturetu ka nors gauti, nes gi jis savanoris, ne?</p><p>Arba, ta padeka turetu buti kazkokia neapciuopiama konkreciais pinigais. Pavyzdzius anksciau rasiau. </p><p>Kad sauktinis gauna ismokas, tai  logiska. Nagi, mes visi mokame mokescius ir turim visokias lengvatas, arba susigrazinam dali mokesciu metu gale (tai uz busto paskolas, tai uz mokslus, kazkada buvo kompiuteriai). </p><p></p>

O man atrodo neteisinga, kad savanoris nieko visai negauna, juk atlieka ta pati. Nelyginciau to su savanoryste, zinoma mums bendraja prasme (iv organizacijose ir pan.)
O ta mokejimo sistema gal orientuota i tai,, kad ateitu daugiau motyvuotu jaunuoliu?
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2020 01 24, 21:31)
Turiu ir aš aplinkoje atitarnavusių. Vienam pvz pasirodė, kad ten puiki terpė parodyti, koks tu esi silpnas, niekam tikęs žmogus. Anot jo, pvz užduotis duodama visam būriui, ir jeigu nors vienas nepadaro, baudžiamas visas būrys. Pas juos buvo vienas silpnesnės sveikatos, na tiesiog fiziškai silpnesnis. Ir, jie nuolat būdavo baudžiami už tai, kad tas silpnesnis nepasiekdavo tokių pat aukštų rezultatų.

taip, šis dalykas išties absurdiškas ir niekas jo nekeičia. Nes tas silpnas apskritai mirti gali ten vieną dieną, o kiti bereikalingai nusialinti
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2020 01 24, 21:31)
Na, nepasakyčiau, kad 3000 eurų (berods, tiek) yra maži pinigai. Įdomu net, kiek iš biudžeto išeina pinigėlių savanoriams. Suprasčiau, jeigu savanoriai turėtų kažkokią investiciją į ateitį, pvz nekilnojamą turtą įsigyti, pensijinį amžių pasitrumpinti arba išmoką didesnę gauti. Kažką tokio.

Aš iš esmės nesu prieš kariuomenę. Bet, tikrai ne tokiomis sąlygomis. Mano vaikai emigrantai, tai man net pasiutimas ima, kai pagalvoju apie tai, kad reikės kažkaip kapanotis dėl tos kariuomenės. Suprantu, jeigu grįžtų gyventi į LT, tuomet aišku, įstatymas yra įstatymas. Nu, bet dabar?

Ir dar. O kam reikia daugiau fizinio ir psichologinio pasirengimo ekstremaliomis sąlygomis? Kam? Kad vyrą padaryti vyriškesnį, atsparesnį? Rimtai, nesuprantu. Manau tai yra labai senovinis požiūris, pasaulis jau yra stipriai pažengęs į priekį. Ne prievarta, ne muštras daro žmones ištvermingesnius. Be to, žmonės yra skirtingi, vieni stipresni, kiti silpnesni. Vieni iš prigimties moteriški, kiti vyriški. Kam žmones laužyti ir daryti kitokius, kad atitiktų kazkokį mistinį standartą?

Turiu ir aš aplinkoje atitarnavusių. Vienam pvz pasirodė, kad ten puiki terpė parodyti, koks tu esi silpnas, niekam tikęs žmogus. Anot jo, pvz užduotis duodama visam būriui, ir jeigu nors vienas nepadaro, baudžiamas visas būrys. Pas juos buvo vienas silpnesnės sveikatos, na tiesiog fiziškai silpnesnis. Ir, jie nuolat būdavo baudžiami už tai, kad tas silpnesnis nepasiekdavo tokių pat aukštų rezultatų.

Išvis aš manau, kad geriau valstybė investuotų į darželius, mokyklas, papildomą ugdymą. Taip išaugins daug daugiau patriotų, žmonių suinteresuotų valstybės gerumu. Aš netikiu, kad muštru galima kažką pasiekti. O, jeigu jau mano, kad ta kariuomenė būtina, tai turėtų būti pvz baigus mokyklą, automatiškai visi tarnauja. Kažkaip taip.

+- 50 eur savanoriui i menesi yra dideli pinigai?

Beskaitat toliau, persasi mintis, kad ubunte transformavosi
.
Patriotu kokiu? Emigracijoj besekanciu kas blogai yra LT ir pastovu triedima ant LT?
Kam visa tai? Gyvenkit jus savo svaju saly ir nesirupinkit Lietuvos Valstybe
Be jusu cia gerai.
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2020 01 24, 23:04)
taip, šis dalykas išties absurdiškas ir niekas jo nekeičia. Nes tas silpnas apskritai mirti gali ten vieną dieną, o kiti bereikalingai nusialinti

Berods yra sarasas ligu, su kuriom neima.
Manau, ju uztenka, kad nemirtu.
Sunkiau gal su tuo, ar med patikra skaidri ir atidi.
Silpnumas del nuolatinio kiurksojimo prie kompo nera liga.
Atsakyti
QUOTE(cambala @ 2020 01 24, 21:04)
+- 50 eur savanoriui i menesi yra dideli pinigai?

Beskaitat toliau, persasi mintis, kad ubunte transformavosi
.
Patriotu kokiu? Emigracijoj besekanciu kas blogai yra LT ir pastovu triedima ant LT?
Kam visa tai? Gyvenkit jus savo svaju saly ir nesirupinkit Lietuvos Valstybe
Be jusu cia gerai.


Nieko nesupratau, bet tiek to. Gyvensim 😘
Papildyta:
QUOTE(mylimuke! @ 2020 01 24, 21:08)
Berods yra sarasas ligu, su kuriom neima.
Manau, ju uztenka, kad nemirtu.
Sunkiau gal su tuo, ar med patikra skaidri ir atidi.
Silpnumas del nuolatinio kiurksojimo prie kompo nera liga.


O idomu dabar net pasidare, kaip su spec poreikiais? Pvz autistais?
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2020 01 24, 22:35)
Nieko nesupratau, bet tiek to. Gyvensim 😘
Papildyta:
O idomu dabar net pasidare, kaip su spec poreikiais? Pvz autistais?

Autistam( vaikam) pas mus yra spec klases - berniukam ir mergaitem. Skirtingos mokytojos nedidelem grupelem vaiju. Jus tikrai manote, kas autistas praeis gydytojo komisija? bigsmile.gif
Todel ir itarimas ar nesat ta ubunte transfirmaviluaisi. Nes nu nelogiskai susivedantys postai.
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2020 01 24, 23:35)
Nieko nesupratau, bet tiek to. Gyvensim 😘
Papildyta:
O idomu dabar net pasidare, kaip su spec poreikiais? Pvz autistais?

Pagrindinės ligų grupės, dėl kurių asmuo gali būti atleidžiamas nuo privalomosios karo tarnybos:
• Širdies kraujagyslių ligos (hipertenzija, širdies ligos);
• Regėjimo sutrikimai;
• Judamojo aparato ligos (plokščiapėdystė, stuburo iškrypimai);
• Epilepsijos, intelekto sutrikimai
.

https://www.karys.lt...-tikrinimas/226

Bet kiekviena vertina individualiai.
Atsakyti

Autistam( vaikam) pas mus yra spec klases - berniukam ir mergaitem. Skirtingos mokytojos nedidelem grupelem vaiju. Jus tikrai manote, kas autistas praeis gydytojo komisija? bigsmile.gif
Todel ir itarimas ar nesat ta ubunte transfirmaviluaisi. Nes nu nelogiskai susivedantys postai.

Ta prasme atskiros klases berniukams ir mergaitems? O kodel? Ir siaip, kodel jie atskirti nuo kitu vaiku? 

Atsakyti

Pagrindinės ligų grupės, dėl kurių asmuo gali būti atleidžiamas nuo privalomosios karo tarnybos:
• Širdies kraujagyslių ligos (hipertenzija, širdies ligos);
• Regėjimo sutrikimai;
• Judamojo aparato ligos (plokščiapėdystė, stuburo iškrypimai);
• Epilepsijos, intelekto sutrikimai
.

https://www.karys.lt...-tikrinimas/226

Bet kiekviena vertina individualiai.

Idomu. 

Bet va, pvz autistas gali buti labai fiziskai stiprus ir istvermingas, ir intelekto auksto. Tai idomu, toki imtu ar ne. Gi, kaip pagalvoji ir toks kariuomenei gali buti labai naudingas. 

Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2020 01 24, 23:02)
Ta prasme atskiros klases berniukams ir mergaitems? O kodel? Ir siaip, kodel jie atskirti nuo kitu vaiku? </p><p></p>

Mano kliente yra autistu berniuku mokytoja. Taip, atskirai berniukai su mergaitem.
Nzn kodel. Bet autistu berniuku yra daugiau nei mergaiciu.
Kodel atskirti nuo kitu vaiku? Keistus klausimus uzduodat. Jie neatskirti, o jie ugdomi pagal jiems skirta kitokia programa.
Papildyta:
QUOTE(Limcamca @ 2020 01 24, 23:06)
Bet va, pvz autistas gali buti labai fiziskai stiprus ir istvermingas, ir intelekto auksto. Tai idomu, toki imtu ar ne. Gi, kaip pagalvoji ir toks kariuomenei gali buti labai naudingas. </p><p></p><p></p>

Jus nusisnejat. Autistas yra kitoks nei eilinis zmogus. Jis gali nesuprasti kodel atauga nagai ar plaukai, bet gali per sekunde atsakyti kokia savaites diena ( kelintadienis) buvo 1567 m balandzio 2 diena.
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2020 01 24, 21:31)
Na, nepasakyčiau, kad 3000 eurų (berods, tiek) yra maži pinigai. Įdomu net, kiek iš biudžeto išeina pinigėlių savanoriams. Suprasčiau, jeigu savanoriai turėtų kažkokią investiciją į ateitį, pvz nekilnojamą turtą įsigyti, pensijinį amžių pasitrumpinti arba išmoką didesnę gauti. Kažką tokio.

Aš iš esmės nesu prieš kariuomenę. Bet, tikrai ne tokiomis sąlygomis. Mano vaikai emigrantai, tai man net pasiutimas ima, kai pagalvoju apie tai, kad reikės kažkaip kapanotis dėl tos kariuomenės. Suprantu, jeigu grįžtų gyventi į LT, tuomet aišku, įstatymas yra įstatymas. Nu, bet dabar?

Ir dar. O kam reikia daugiau fizinio ir psichologinio pasirengimo ekstremaliomis sąlygomis? Kam? Kad vyrą padaryti vyriškesnį, atsparesnį? Rimtai, nesuprantu. Manau tai yra labai senovinis požiūris, pasaulis jau yra stipriai pažengęs į priekį. Ne prievarta, ne muštras daro žmones ištvermingesnius. Be to, žmonės yra skirtingi, vieni stipresni, kiti silpnesni. Vieni iš prigimties moteriški, kiti vyriški. Kam žmones laužyti ir daryti kitokius, kad atitiktų kazkokį mistinį standartą?

Turiu ir aš aplinkoje atitarnavusių. Vienam pvz pasirodė, kad ten puiki terpė parodyti, koks tu esi silpnas, niekam tikęs žmogus. Anot jo, pvz užduotis duodama visam būriui, ir jeigu nors vienas nepadaro, baudžiamas visas būrys. Pas juos buvo vienas silpnesnės sveikatos, na tiesiog fiziškai silpnesnis. Ir, jie nuolat būdavo baudžiami už tai, kad tas silpnesnis nepasiekdavo tokių pat aukštų rezultatų.

Išvis aš manau, kad geriau valstybė investuotų į darželius, mokyklas, papildomą ugdymą. Taip išaugins daug daugiau patriotų, žmonių suinteresuotų valstybės gerumu. Aš netikiu, kad muštru galima kažką pasiekti. O, jeigu jau mano, kad ta kariuomenė būtina, tai turėtų būti pvz baigus mokyklą, automatiškai visi tarnauja. Kažkaip taip.

Visiskai pritariu, esu tik uz profesionale kariuomene, kas nori stipreti fiziskai, psichologiskai ir t.t. visos salygos tai igyvebdinti patiem. O su tokiu emigruojanciu mzoniu kiekiui svis situacija atrodo absurdiska...
kas vyksta kariuomeneje tai tik zmoniu lauzymas, patycios ir smurtas, nemaciau nei vieno vyro, kuris grizo geresnis po kariuomenes, kaip tik atvirksciai daznai griza grubesni, piktensi, sulauzyti....cia vienas pas mus lietuvis , po lietuviskos kariuomenes be pirstu nagu likes, po smurto patirto...
apmokyti naudotis su ginklais galima butu ir mokykloje, jei to reikia. Buvo visai normalus laikais, kai nieko nesauke, nezinau kokiem debilam i galvas sove viska pakeisti...
bet jau Europos zmogu teismas pirpazino, kad tai zmogau steisiu pazeidimas, tokia prievole..tikiuosi ilgai netruks, kol vel panaikins...
Papildyta:
QUOTE(mylimuke! @ 2020 01 24, 21:38)
labai idomu, kas vyktu.

Kaip bebutu, ar vis tik esu pries kara, geriau nebutu nei karu, nei kariuomeniu  biggrin.gif  4u.gif

nieko nevyktu, kokie karai kariaujami dabar su kariu pagalba, tik pilietiniai, nori karo? proitingi pabegtu, debilai imtu i rankas sautuvus irsaudytu i kaimynus doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Monteverte @ 2020 01 24, 22:04)
taip, šis dalykas išties absurdiškas ir niekas jo nekeičia. Nes tas silpnas apskritai mirti gali ten vieną dieną, o kiti bereikalingai nusialinti

tai ir mirsta unsure.gif
Atsakyti