Įkraunama...
Įkraunama...

Priebalsių k, g tarimas

Mano mažajam jau 2,5 metų. Visas raides gali tarti, išskyrus k, g ir r. Na r, tai manau dar su laiku ištars, bet tos dvi priebalsės neduoda ramybės. Nuo kelių metų vaikas jau turi jas tarti ir kaip išmokinti jas tarti? Gal yra kokie pratimukai?
Atsakyti
Mano sūnus šitas "k" ir "g" pradėjo tarti tik apie 4,3 metus. Ir ne be logopedės pagalbos. Bet tas taisymas tarimo ilgai neužtruko. Tik labai jau juokingi žodžiai gaudavosi be šitų dviejų raidžių biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Ryžulia @ 2006 08 02, 09:36)
Mano sūnus šitas "k" ir "g" pradėjo tarti tik apie 4,3 metus. Ir ne be logopedės pagalbos. Bet tas taisymas tarimo ilgai neužtruko. Tik labai jau juokingi žodžiai gaudavosi be šitų dviejų raidžių biggrin.gif

Tai kaip suprantu jam logopedės reikėjo?
Atsakyti
musu 3m vaikis irgi neistaria k,g,r,š.Kolkas labai jau SOS nesaukiam,nes vaikas su laiku pats pradeda aiskiau kalbet, bet bandom kasdien patys ji mokint,pasakyk ta,pasakyk ana. lotuliukas.gif Manau su laiku pats pradies kalbet.O jei iki 4 m. nepavyks mums istart tu k,g tai tada ir eisim pas logopeda. 4u.gif Kolkas leidziam paciam savarankiskai ismokti kalbet thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(*Maja* @ 2006 08 02, 08:38)
Mano mažajam jau 2,5 metų. Visas raides gali tarti, išskyrus k, g ir r. Na r, tai manau dar su laiku ištars, bet tos dvi priebalsės neduoda ramybės. Nuo kelių metų vaikas jau turi jas tarti ir kaip išmokinti jas tarti? Gal yra kokie pratimukai?

Dar per anksti pulti į paniką. K, g, r yra sunkiai ištariami garsai. Todėl vaikas juos iškoksta tarti vėliau. Mano sūnus k, g pradėjo tarti apie ketvirtus metus. Galite pamokyti parodydami savo pavyzdžiu daryti kalniuką burnytėje. Tačiau ir mechaniškai išmokęs tarti garsą, jo dar ilgai gali nevartoti kalboje
Atsakyti
Galiu pasidalinti savo patirtimi, mūsiškis taip pat netarė k ir g raidžių, vietoj jų tare atitinkamai t ir d. Prisipažinsiu buvo neramu, bet per daug nespaudėm. Iš logopedų girdėjau, kad sunkiai šie priebalsiai pasiduoda ir reikia padirbėti. Bet aš pabandžiau padėti savo sūnukui pati, liepiau tariant k ir g laikyti liežuvuką arčiau gomurio, bet jam nelabai pavyko, tuomet aš prilaikiau ir liepiau jam gerklytėje sakyti k arba g, tokiu būdu jis pirmą kartą ištarė tuos garsus. O po to, žinodamas jau kaip reikia laikyti liežuvį ir kad reikia giliai gerklytėje tarti ir pats savarankiškai ištardavo, bet žodžių dar niekaip nepavykdavo ištarti su šiomis priebalsėmis, kurį laiką tik jas vienas, o vėliau ir ką, kaip, kas ir t.t, tada jam buvo apie 3,8 m ir tas truko gan ilgai, kad vienas raides ištardavo, o kalbėdamas vietoj jų ir toliau vartojo t ir d. Gerai nepamenu, bet po kokių pusės metų pradėjo k ir g normaliai tarti ir pačiuose žodžiuose. Dar pasitaikydavo žodžių, kuriuose pavartodavo ir t su d, bet tas jau truko trumpai. Dabar sūnukui jau 4,7m ir jis puikiai taria šias raides, liko tik r įveikti smile.gif. Taigi, jei 3m pyplys dar netaria šių garsų tikrai neverta nerimauti.
Atsakyti
QUOTE(oksancik @ 2006 08 02, 11:59)
musu 3m vaikis irgi neistaria k,g,r,š.Kolkas labai jau SOS nesaukiam,nes vaikas su laiku pats pradeda aiskiau kalbet, bet bandom kasdien patys ji mokint,pasakyk ta,pasakyk ana. lotuliukas.gif  Manau su laiku pats pradies kalbet.O jei iki 4 m. nepavyks mums istart tu k,g tai tada ir eisim pas logopeda. 4u.gif Kolkas leidziam paciam savarankiskai ismokti kalbet  thumbup.gif



Pati savo posta pakomentuosiu.Agi po jo nepraejo ir du menesiai,kai bernuzelis pradejo tart K ir G thumbup.gif Jam dabar beveik 3.4 m. Nei is to,nei sio,niekas jo specialiai nekankino, tik bac vakare grizo is darzelio ir jau kalba blink.gif Itariu,kad cia darzelio dieka gal... g.gif Na bet visvien bet kokiu atveju-mamytes kantrybes,istars ir jusu vaikiukai visas raides tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo oksancik: 05 spalio 2006 - 08:20
QUOTE
kantrybes,istars ir jusu vaikiukai visas raides tongue.gif

Raidė ir garsas - netapati sąvoka. Tariame ir girdime GARSUS; rašome, matome ir skaitome RAIDES. Taigi, laikui bėgant Jūsų vaikiukai išmoks tarti visus gimtosios kalbos garsus.
Atsakyti
QUOTE(neniukas @ 2006 08 18, 17:57)
Galiu pasidalinti savo patirtimi, mūsiškis taip pat netarė k ir g raidžių, vietoj jų tare atitinkamai t ir d. Prisipažinsiu buvo neramu, bet per daug nespaudėm. Iš logopedų girdėjau, kad sunkiai šie priebalsiai pasiduoda ir reikia padirbėti. Bet aš pabandžiau padėti savo sūnukui pati, liepiau tariant k ir g laikyti liežuvuką arčiau gomurio, bet jam nelabai pavyko, tuomet aš prilaikiau ir liepiau jam gerklytėje sakyti k arba g, tokiu būdu jis pirmą kartą ištarė tuos garsus. O po to, žinodamas jau kaip reikia laikyti liežuvį ir kad reikia giliai gerklytėje tarti ir pats savarankiškai ištardavo, bet žodžių dar niekaip nepavykdavo ištarti su šiomis priebalsėmis, kurį laiką tik jas vienas, o vėliau ir ką, kaip, kas ir t.t, tada jam buvo apie 3,8 m ir tas truko gan ilgai, kad vienas raides ištardavo, o kalbėdamas vietoj jų ir toliau vartojo t ir d. Gerai nepamenu, bet po kokių pusės metų pradėjo k ir g normaliai tarti ir pačiuose žodžiuose. Dar pasitaikydavo žodžių, kuriuose pavartodavo ir t su d, bet tas jau truko trumpai. Dabar sūnukui jau 4,7m ir jis puikiai taria šias raides, liko tik r įveikti smile.gif. Taigi, jei 3m pyplys dar netaria šių garsų tikrai neverta nerimauti.

tai galima pasiekt ir zaidimo forma. pavyzdziui kai mazylis ciulpia ciupa ciups ant pagaliuko. ciulpinuko pagalba pastumti liezuvi arciau gomurio ir su saldainiu burnoj bandyt ta raide istart ax.gif pazistamos dukra butent taip ir pradejo tarti K ir G, o pries tai niekaip nesuprasdavo kaip gi ta liezuvi arciau gomurio pastumt.
Atsakyti