Įkraunama...
Įkraunama...

Obsesinis kompulsinis sutrikimas

Laba diena,

Gal galėtumėt kas nors patarti gerą psichologą ar psichologę dirbantį su OKS turinčiais žmonėmis? Esu iš Vilniaus, nesu tikras, bet labai daug požymių atitinka, kad man būtent OKS. Jau daugiau nei 2 metai kaip gyvenu baimėje ir bijojau kreiptis kur nors, bet matau, kad jau nebėra kur dėtis. Nenoriu eiti pas pirmą pasitaikiusį psichologą, tad gal esate susidūrę ir galėtumėt parekomenduoti žmogų, kuris tikrai išmano savo darbą. Dėkui.

Atsakyti

Jums pas psichiatra,o ne pas psichologa pirmiausiai reikia.

Atsakyti

Jums pas psichiatra,o ne pas psichologa pirmiausiai reikia.

Nebūčiau toks kategoriškas. Be abejo psichiatras nustatys diagnozę ir paskirs medikamentinį gydymą, kuris daugiau ar mažiau gali būti veiksmingas. Tačiau bandymas išsiaiškinti sutrikimą sukėlusias priežastis ir ką su tuom daryti - tik pas psichologą/psichoterapeutą. O šiaip šiuo sutrikimo gydymas turėtu būti kompleksinis - psichoterapija + medikamentai.  

Atsakyti

Nebus jokių patarimų pas ką nueiti? Kas gerai išmano šitą reikalą?

Atsakyti

Ar tiesiog į savo polikliniką bandyti? 

Atsakyti

Labas,

OCD yra baisu tik tol kol nežinai kaip su tuo elgtis, tos baimės yra netikros, kai perpranti jausmus, pojūčius, mintis tada gan nesudėtinga atskirti realybę nuo pasikartojančių įkyrių minčių. "Kas būtų jeigu būtų" nėra tas pats kas vyksta dabar :) Šneku iš patirties ir tikrai galiu pasakyti, kad su tuo įmanoma gyventi. Taip pat nereikia iškart siūlyti vaistų, kaip, kad kažkas čia bando kišti, kaip kažkokį atrodo vienintelį gydymo būdą kai susiduri su problemomis.  OCD gali būti dėl įvairių priežasčių, dėl fizinių negalavimų (Laimo liga, skydliaukė ir pan.), genetiškai paveldima arba dėl kitų psichologinių ligų ir problemų kurios iššaukia šį sutrikimą, tarkim patirta trauma.

Dėl gydymo buvo kažkokia Kognityvinės Elgesio Terapijos ar tai sąjunga ar draugija kurios dabar jau neberandu. Gali bandyti čia dėl specialisto rekomendacijų: https://www.facebook...f=page_internal. Tiesiog jiems parašyk, kad ieškai specialisto Vilniuje, turėtų parekomenduoti.

Aš asmeniškai ėjau konsultacijai pas Dovilę Trijonytę (http://www.neuromeda...vile-trijonyte/). Buvau tik porą kartų, bet labai maloni pasirodė, tai tikrai rekomenduoju pradžiai registruotis pas ją. Ji užsiima kognityvine terapija.

Su OCD viskas atrodo daug baisiau negu yra, pamatysi, tik išmoksi šios ligos taisykles, suprasi kaip viskas absurdiška. Sėkmės!

Atsakyti

Dėkui už patarimus ir nuorodas. Gal pamenate kokia konsultacijų kaina pas Trijonytę?

Atsakyti

Laba diena, gal yra žmonių kurie patirė šį siaubingą sutrikimą. Mane kankina įkyrios mintys, jos agresyvaus pobūdžio, labai bauginančios. Gyvenimas pradėjo slysti iš po kojų. Visko bijau, bijau net savęs. Bijau peilių, bijau mašinų, traukinių ir vis krenta vaizdai, kaip pati ką nors padarau bauginančio prieš save ar artimą. Išpurčiau internetą, tačiau iš ten dar daugiau baimių. Jau prisigalvojau, kad man šizofrenija, kad gal maniakinė depresija, gal bipolinis sutrikimas. Labai baisu. Baigiu išprotėti. Gal kam pavyko išsivaduoti? Gal turite patarimų? Pradėjau vartoti antidepresantus, pastebėjau, kad jie manyje kažkaip kelia agresiją. Ar taip kam buvo? Pradėjau lankyti psichoterapiją. Tačiau noriu normaliai gyventi čia ir dabar, o kol kas mažai pajudu į priekį. Jau galvoju, kad net reikia į ligoninę, bet suprantu, kad sugadinsiu sau gyvenimą ten patekus.

Atsakyti

Laba diena, gal yra žmonių kurie patyrė šį siaubingą sutrikimą. Mane kankina įkyrios mintys, jos agresyvaus pobūdžio, labai bauginančios. Gyvenimas pradėjo slysti iš po kojų. Visko bijau, bijau net savęs. Bijau peilių, bijau mašinų, traukinių ir vis krenta vaizdai, kaip pati ką nors padarau bauginančio prieš save ar artimą. Išpurčiau internetą, tačiau iš ten dar daugiau baimių. Jau prisigalvojau, kad man šizofrenija, kad gal maniakinė depresija, gal bipolinis sutrikimas. Labai baisu. Baigiu išprotėti. Gal kam pavyko išsivaduoti? Gal turite patarimų? Pradėjau vartoti antidepresantus, pastebėjau, kad jie manyje kažkaip kelia agresiją. Ar taip kam buvo? Pradėjau lankyti psichoterapiją. Tačiau noriu normaliai gyventi čia ir dabar, o kol kas mažai pajudu į priekį. Jau galvoju, kad net reikia į ligoninę, bet suprantu, kad sugadinsiu sau gyvenimą ten patekus.

Atsakyti