Įkraunama...
Įkraunama...

Užupis: Užupiukas

Planuojam vesti savo dukrytę į ,,Užupiuką", nes netoli gyvensim. Gal kas turit žinių apie ,,Užupiuko" auklėtojas, rinkliavas darželyje, darželio atmosferą ar pan.? Lauksim atsakymų. Ačiū. smile.gif
Atsakyti
Na, as tik girdejau, kad jie labai su vaikais uzsiima, yra ansambliukas, kuris daug vazineja koncertuot ar kazkas panasaus g.gif
Atsakyti
Mes ji lankėme prieš 3-4 metus. Dvimetinukus tada priimdavo tik į mišrią lopšelio grupę (lietuvių, rusų, lenkų), bet auklėtoja buvo superinė. Jokių durnų rinkliavų nebuvo, reikėdavo tik atsinešti higienos reikmenis vaikui. Patikdavo tas, kad auklėtoja buvo tik viena tai grupei- tuos vaikus žinojo kaip nuluptus (o ne taip, kad vienai auklėtojai priduodi vaiką ryte, pasakai kad vakar jam buvo bloga, tegul mažiau valgo jei nenori, o vakare kita auklėtoja jį atiduoda apsivėmusį, nes niekas jos neperspėjo- čia situacija iš kito darželio). Dėl papildomos veiklos- kadangi maniškis buvo tada dar mažas leliukas, jokiais papildomais būreliais nesidomėjome. Tiesa vedėja ten tokia įdomi, bet sukalbama- mes be eilės vaiką įkombinavom, ne paslaptis kaip.
Atsakyti
Na, gerai ir aš pasisakysiu, nors pati balandžio mėnesį apie šį darželį klausinėjau šitam forume, paėjus kur į senesnes temas, galima būtų atrasti, tiesa man atsakė tik Norge, bet gana išsamiai ir teigiamai.

Pati aš nebuvau labai susižavėjusi, nes grupė pasitaikė gana vargana, tik paskui linoleumą įsitaisė ant grindų bent jau. Auklėtojos visai gal ir neblogos pasitaikė, tik kad labai dažnai ėmė sirgti -paeina 3-4 dienas ir serga 2-3 savaites (ta prasem, kad tiek laiko neleisdavome, kad atsigautų). Atėjo vasara ir prasidėjo tragedijos, nes ryte atėjus neaišku, kam vaiką priduoti, vakare pasiimi vėl nežinai iš ko. maniškis vyrutis, nespėjęs apskritai prie darželio priprasti, tos "bezobrazijos" neištvėrė, ėmė isterikuoti, teko vasarą samdytis vėl auklę, apskui išėjom atostogų. Šią savaitę vėl pradėjom eiti, atrodo, kad neblogai,nors pireš tai nenorėjo apie darželį daugiau ir girdėti. Taigi vasarą apie jį buvau gana prastos nuomonės smile.gif.

Ką galiu pasakyti apie vedėją - labai dėmesinga, bet truputį kaip lapė. Skyrė daug laiko mums, atėjusiems pirmą kartą, bet vis tiek kalbėjo apie visokiausius darželio poreikius ir kaip be tėvų pagalbos nieko neišeina išsiversti. Gal truputį per daug to spaudimo. Mes, aišku, nieko nedavėm, vaiką priėmė normaliai - kur norėjom ir kada norėjom. Kai iškilo jam problemų, vėl dėmesingai išklausė, ėmė ieškoti sprendimo būdų.

Patinka man, kad šitam daržely yra gyvūnelių - Kačiukų grupei priklauso vėžliukas, kiti augina triušiuką, kiti kanarėles. Didžiausią įspūdį turbūt mano vaikui pailo sezono uždarymo švetė (prieš vasarą) ir pasivažinėjimas atviru ekskursiniu autobusu po Vilnių. Dėl būrelių ar ansambliuko nežinau, gal čia vyresniems būna, tik žinau, kad gana dažnai būna spektakliukai. Pavasarį būna netgi ištisa teatro savaitė, kai visos grupės vaidina.

Apie rinkliavas nieko nežinau - per 2 mėn niekas nieko neprašė nešti, gal nuo rugsėjo reiks ką pirkti ar pinigus nešti. Kai Soul lankė darželį, tai buvo kita vedėja, tarp kitko, nes dabartinė vis dar pakankamai nauja yra.

Kap bus toliau, žiūrėsim, daugiau ko sužinosim, jeigu tik daug nesirgsim. Vis dar esam naujokai... Teti, parasyk ir tu, kaip tau pasirodė tas darželis, jeigu jau lankeisi.
Atsakyti
Sveiki,
ryte darzelyje apsilankeme keturiese... norejome su vedeja pabendrauti,
pasirodo bus tik po pietu...nors surmulio darzelyje bent pirmosiomis dienomis po rugsejo 1-osios tikrai per daug.
Man kaip teciui pirmas ispudis nekoks - vaiku sarsu grupese dar nera (nelabai prisiminem i kuria grupe mazoji uzrasyta...), paliekant vaika kontaktu niekas neuzsirase jei kas...(na jie yra pas vedeja zinoma, bet jos nera..), manau tevams demesio kol kas tikrai per mazai.

vyresniaja pasiemem iki pietu, nes labai nenori pietu miegoti, pasirode ir aukletoja ko gero per mazai demesio skyre, pasiemem apsiverkusia...
....kaip ir viems vaikams problemos del valgymo - butinai nori pavalgyti namie - kad darzelyje nereiktu...o zmona giredo auklejant - "jei nevalgysit i mokykla nepriims" - manau tai tikrai nepedagogiska...

kol kas tiek, bet pirmieji ispudziai prasti, tiek del aukletoju - tiek del bendros tvarkos, manau reiks palaukti savaitele kol viskas "susikratys"...
Atsakyti
Na, Vypi, direktorę tikrai nėra lengva paprasčiausiai atėjus surasti, o kur jau Jūsų dukrelė turi eiti, tai tikrai turite žinoti Jūs ir žino vedėja, juk su ja bendravote užsirašydami. Kad rugsėjo 2 d. nėra dar sąrašų, šurmulys, manau, neturėtų stebinti. Daugelis auklėtojų tik sugrįžę po atostogų, taip pat ir vaikai, žodžiu dar nenusistovėjęs normalus ritmas.

O tai tavo vyresnioji į "Užupiuką" jau kuris laikas eina? Ko įspūdžių daugiau neparašei? Auklėtojai gi galima pasakyti, kad valgyti neverstų, nemeluotų, negrasintų...
Atsakyti
Mes naujai atvykome i si darzeli, vyresnioji dar tik antra diena eina... smile.gif o mazoji dar laukia kol pasibaigs surmulys - dabar mazuju grupes apjungtos, kol kas - tai sako reik geriau palaukti pirmadienio - lauksim.

Matai, visi palyginimai daromi su ankstesniu darzeliu, kuriame tokiu patebejimu nebuvo....

Be abejo tiek su aukletojom tiek su vedeja manau bus dar pokalbiu - tiesiog cia pirmas ispudis...smile.gif

Kaip toj patarlej "...yra vienintelis sansas susidaryti pirma ispudi..."
Na o jis nelabai koks... Zinoma, viskas suprantama, parasiau, kad reik palaukti kol viskas "susikratys"... smile.gif

Bet zinai, jei antra diena vaikui nesurandamas stalciukas susideti daiktams, kuriuos atsinese, jei nelabai leido naudoti savo flomasterius - naudoti bendrus (keistai pasirode, gal ne taip buvo suprasta...),
jei isgirsti tokius nevisai pedagogiskus pasakymus prie stalo - tai nuteikia nelabai maloniai...

Mazoji atejus nustebo, kad tos aukletojos kur vakar buvo ir kuri patiko - nera- bus po pietu, tai susigraudino - teko namo pasiimti..

Manu ziuresim kaip viskas klostysis ...

Noreciau isgirsti kitu teveliu komentarus - gal but cia nera objektyvumo ar pan..



Atsakyti
Dekui Mamyte ir Vypi už atsiliepimus. Gerą diskusiją užmezgėt. Šaunuoliai thumbup.gif
Aš tai prieš savaitę buvau nuėjęs ryte į darželį, norėjau užrašyt dukrytę 2006 metų rudeniui (tuomet Tūlai sueis 3 metukai ir persikelsim gyvent į Filaretų gatvę). ,,Užupiuke" kažkuri auklėtoja pasakė, kad vedėja bus po piet. Po piet pats neturėjau laiko, tad į darželį nuėjo mama. Jai vedėja visai maloni pasirodė. Ji mus užrašė į žurnalą ir pritarė, kad vaiką reikia užrašyti daug anksčiau, nes paskui laisvų vietų gali nebebūti...
Atsakyti
Na, Teti, ar tik ne į naują PIN namą kelsitės Filaretų gatvėjė? Būsim beveik kaimynai.

Aš irgi savo darželį lyginu su bendradarbės vaikų Ozo darželiu - ten jau šiandien sakė, kad prinešė daug naujų žaislų į grupės, apskritai ji ten labai džiaugiasi tvarka, auklėtojom. Pas mus tikrai dar šią savaitę niekas neaišku - net grafikai auklėtojų, bet nežinau kodėl. Neginu, neginu aš šito darželio, maniškis, va, vėl pradėjonenorėti į jį eiti. Pasiimdami randam vis ar auklėtojai ant rankų, ar ant kelių...

Mačiau širyt grupėje, kad "Drevinuko" cirkas netrukus atvažiuos bei kad Keramikos būrelis veiks šiemet.
Atsakyti
Labas Mamyte,
Žinai, atspėjai kur ruošiamės gyvent. O kur jūs ten netoliese gyvenat? Šiaip tai vieta ten mums labai patinka, tik brangoki butai, bet kaip nors pasispausim ir gal išgalėsim. Kokia tavo nuomonė apie PIN projektą?
O dėl darželio, gaila, kad ten biški netvarka, bet tikėkimės su laiku viskas susitvarkys. Juk negali visą laiką būt nežinomybė, kaip manai? smile.gif
Atsakyti
Sveiki,
deja nuo siandien vaikai jau eina i kita darzeli - jei trumpai - nepatiko Uzupiukas, kaip gaila bebutu... vaiku kantrybe eksperimentuoti nesinorejo, na bet cia diskusija jau nebe viesa todel nuo smulkesniu komentaru susilaikysiu. Zinoma, po truputeli susitvarkys manau sitas darzelis, tuomet gal mazoji gales eiti arciau namu...
Atsakyti
I Uzupiuka uzrasyk kuo skubiau, nes vedeja sake, kad atsirado eiles. Anksciau nebuvo, o dabar - taip. O darzelis gana neblogas. Man labai patinka vedeja. Ji cia dirba dar neilgai, bet viskas eme keistis i geraja puse, gal todel ir eiles atsirado.
Na bet viskas priklauso nuo aukletojos pas kurie papulsit.
Man patinka, kad darzelis turi dideli kiema, daug zalumos, ko tikrai truksta kitiems centro darzeliams. Vaikai dalyvauja ivairiose sventese, yra bureliai.
Atsakyti