Įkraunama...
Įkraunama...

Vidaus turėklai

Artimiausiu metu ketinu įsirengti vidaus turėklus. Iš esmės nieko ypatingo - L formos turėklai: vienos dalies su nulydžiu ilgis 1,70 m, horizontalios - 1 m. Turėklai bus tokio dizaino: toks variantas arba toks variantas. Žodžiu, 2 arba 3 strypai į pakopą, porankis - metalinis. Strypai - kvadratiniai, greičiausiai 14 mm, porankis -15x40 ar panašaus storio.

Viena firma paskaičiavo 2000 eurų, dauguma skaičiuoja apie 1000 eurų. Radau vieną, kuris sutinka tokius turėklus pagaminti ir sumontuoti už 500 eurų. Man kažkaip atrodo pigu bendrame kontekste. Čia jo puslapis. Matyti, kad žmogus moka virinti, bet klausimas ar tikrai išgaus mano turėklas reikalingą subtilumą? Jo darbai atrodo tokie grubiai stambūs.

Kitas dalykas - turėklų tvirtinimas. Į pakopą būtų 2 arba 3 strypai. Jeigu kiekvieną gręš maždaug 8 cm atstumu, ar nesuskaldys parketlenčių ir nepridarys bėdų. Kiek suprantu realiai turėklams (bent jau tokio ilgio kaip mano) pakanka 3 tvirtinimo taškų grynai dėl tvirtumo: apačioje, viršuje ir per vidurį ties posūkių. Kiekvieno strypo realiai tvirtinti nereikia. Tvirtinimas ar įleidimas į parketlentę realiai reikalingas tik dėl dizaino.

Dar vienas dalykas: strypo apdaila ties parketlente. Aš noriu dėti kvadratinius strypus, o skylė gręšis apvali. Paprasčiausia būtų ūžmauti metalinę apdailą iš viršaus, kuri paslėptų apdailą, bet toks sprendimas negražus. O su silkonais neišeis gražiai apžaisti, nes skylė apvali, o strypas kvadratinis.

Kokios būtų mintys, patarimai? Gal kas jau tokius turėklus darėte ir galite rekomenduoti firmą ar meistrą?

P.S. Sukūriau naują temą, nes ieškau panašios apie turėklus ir neradau. Galbūt ir buvo tokia, bet SM paieška neranda tokios.
Atsakyti

Kvadratinio strypo gale virinamas apvalus vamzdis reikiamo diametro. 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2020 02 02, 16:47)
<p>Kvadratinio strypo gale virinamas apvalus vamzdis reikiamo diametro. </p>

Geras sprendimas, bet ar nebus per silpna konstrukcija. Vientisas strypas stipriau. Tik aš galvoju dėti 12-14 mm strypus, tai apvalus vamzdis tikriausiai turėtų būti maksimaliai 10 mm storio. Gal ir bus stipri konstrukcija.
Atsakyti

Geras sprendimas, bet ar nebus per silpna konstrukcija. Vientisas strypas stipriau. Tik aš galvoju dėti 12-14 mm strypus, tai apvalus vamzdis tikriausiai turėtų būti maksimaliai 10 mm storio. Gal ir bus stipri konstrukcija.

Tikrai pakankamo stiprumo

Atsakyti
Gal kas domėjotės, iš kokio mažiausio storio daro turėklų strypus? Man meistras atvežė 10 ir 14 mm pilnavidurius. Apie 80 cm ilgio. Lengvai 10 mm storio sulenkiau. Man 10 mm atrodo labai gražiai, bet ar ne per ploni?

Aš galvoju į pakopą dėti 3 strypus 10 mm storio. Arba 2 strypus, bet tada tikriausiai 14 ar 16 mm. Ar geriau dėti 20 mm storio, jeigu du į pakopą? Ar būna 20 mm pilnavidurių?

Iš kokio storio strypų jūsų turėklai?
Atsakyti

Plieniniu strypu manau gali gauti ivairiu, Facebook galima rasti asmenu kurie daro ir lyg kazka labai panasaus pas viena teko uzmatyti. 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2020 02 10, 16:15)
<p>Plieniniu strypu manau gali gauti ivairiu, Facebook galima rasti asmenu kurie daro ir lyg kazka labai panasaus pas viena teko uzmatyti. </p>

Žinoma, kad gali būti įvairių. Aš kalbu apie tvirtumą suderintą su dizainu. Įleidžiamo į pakopą stypo galą ketiname tekinti. Tarkime imi 10 mm storio strypą. Po tekinimo liktų apie 6 mm. Įleidžiamas į pakopą būtų apie 60 mm. Mano supratimu 6 mm storis po tekinimo per plonas. Gali būti nestabili, netvirta konstrukcija.

Daug tvirčiau atrodytų 14 mm storio strypas, kurio galas po tekinimo būtų 8 ar net 10 mm. Vaizdų pilna internete, bet man įdomi asmeninė patirtis.
Atsakyti

Žinoma, kad gali būti įvairių. Aš kalbu apie tvirtumą suderintą su dizainu. Įleidžiamo į pakopą stypo galą ketiname tekinti. Tarkime imi 10 mm storio strypą. Po tekinimo liktų apie 6 mm. Įleidžiamas į pakopą būtų apie 60 mm. Mano supratimu 6 mm storis po tekinimo per plonas. Gali būti nestabili, netvirta konstrukcija.

Daug tvirčiau atrodytų 14 mm storio strypas, kurio galas po tekinimo būtų 8 ar net 10 mm. Vaizdų pilna internete, bet man įdomi asmeninė patirtis.

Tokiu atveju ieskoti kas kazka panasaus turi, gal meistrai nukreiptu pas buvusius klientus. 

Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 02 10, 20:09)
Žinoma, kad gali būti įvairių. Aš kalbu apie tvirtumą suderintą su dizainu. Įleidžiamo į pakopą stypo galą ketiname tekinti. Tarkime imi 10 mm storio strypą. Po tekinimo liktų apie 6 mm. Įleidžiamas į pakopą būtų apie 60 mm. Mano supratimu 6 mm storis po tekinimo per plonas. Gali būti nestabili, netvirta konstrukcija.

Daug tvirčiau atrodytų 14 mm storio strypas, kurio galas po tekinimo būtų 8 ar net 10 mm. Vaizdų pilna internete, bet man įdomi asmeninė patirtis.


Iš 10x10mmm kvadratinio profilio galima nutekinti apvalų 10mm stypo galą. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2020 02 11, 07:13)
Iš 10x10mmm kvadratinio profilio galima nutekinti apvalų 10mm stypo galą. mirksiukas.gif

Tikriausiai taip, bet aš kalbu apie gražų užbaigimą ties strypo įleidimu į pakopą. Priešingu atveju matysis užbaigimo vieta arba teks dėti tokius užbaigimus. Man tokia užbaigimo detalę atvežė. Visiškai negražu. Todėl ir reikia frezuoti apvalumą plonesnį nei kvadratinis strypas, kad kvadratas iš viršaus uždengtų angą.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 02 11, 09:40)
Tikriausiai taip, bet aš kalbu apie gražų užbaigimą ties strypo įleidimu į pakopą. Priešingu atveju matysis užbaigimo vieta arba teks dėti tokius užbaigimus. Man tokia užbaigimo detalę atvežė. Visiškai negražu. Todėl ir reikia frezuoti apvalumą plonesnį nei kvadratinis strypas, kad kvadratas iš viršaus uždengtų angą.


Tai kad pakopoje išgręžus 10mm skylę ir įkišus nutekintą stypo dalį visai nesimatys tos tekintos dalies...

Kažkaip neleidžia prikabinti brėžinuko...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 11 vasario 2020 - 11:55
QUOTE(silainiai @ 2020 02 11, 11:46)
Tai kad pakopoje išgręžus 10mm skylę ir įkišus nutekintą stypo dalį visai nesimatys tos tekintos dalies...

Pastaba: Tik naujoje forumo versijoje atsidaro brėžinys.


Pridėta:

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 11 vasario 2020 - 13:13