Įkraunama...
Įkraunama...

Automatinė žolės laistymo sistema

QUOTE(vaikis_ @ 2020 09 29, 16:57)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Verteris" data-cid="72712494" data-time="1601349684"><div><p>Mes gi apie Lietuvą šnekame, ne kokią Ispaniją vartotojo įkelta nuotraukaGyvenime pas mus nebuvo, kad nelaistomos vejos imtų ir nunyktų nuo saulės pertekliaus ir lietaus trūkumo. Tėvų sode vejos niekada nelaistėme, nieko, gyva. Jei ir nėra lietaus kelias savaites, tai jam užėjus per kelias dienas atsigauna.</p></div></blockquote><p>Nelyginkim kaimo lygio vejos su parterine smile.gif </p>


Nu tai va ir grįžtam prie bazinio klausimo - jei veja rūpi, ji tampa parterine, tada ir laistymo, ir herbicidų nuo piktžolių, ir trąšų ir viso kito pradeda reikėti. O jei veja paprastoji, tai dzin viskas.

Šiaip pas mane per metus bele ko prisiveisė, pradedant nuo dobilų, baigiant dar bent dešimt kitų žolių, kurių net pavadinimų nežinau... Pradžiai gal rūpėjo, o dabar užmeti akį - žaliuoja dar, nu ir pakanka smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2020 09 29, 19:23)
...
pas mane per metus bele ko prisiveisė, pradedant nuo dobilų, baigiant
...

Geras komentaras...,
mes specialiai sėjom veją su dobilais, nes jie patys patręšia dirvą azotu ir stabdo drėgmės garavimą.
Net per karščius pjaunant žolę, jausdavosi, kad krepšys pilnas drėgnos žolės.
Ir vejos spalva tikrai sodri, lyginant su kaimynų, kur tik varpinės žolės vyrauja.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2020 09 28, 23:28)
<p>Na gal del to, jog pazystami kas naudoja neturejo jokiu problemu su Hunteriu. Vienas kolega jau metus naudoja Rainbird, irgi jokiu bedu. </p>

Rainbirdas siektiek pigesnis bet nekazka..
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2020 09 29, 06:21)
Mes gi apie Lietuvą šnekame, ne kokią Ispaniją smile.gif Gyvenime pas mus nebuvo, kad nelaistomos vejos imtų ir nunyktų nuo saulės pertekliaus ir lietaus trūkumo. Tėvų sode vejos niekada nelaistėme, nieko, gyva. Jei ir nėra lietaus kelias savaites, tai jam užėjus per kelias dienas atsigauna.
Pas mane sodyboje turbūt nėra metų, kad dalis vejos nenudžiūtų, bet ten smėlis. Prie namo (čia jau kita vieta už 100 km) - priemolis. Pastebėjau, kad priemolyje drėgmė laikosi kur kas geriau, bet su priesmėliu nėra problemų dėl vandens pertekliaus. Sodyboje veja po medžiais stipriai nusamanėjo, bet užtat visada sodriai žalia biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2020 09 29, 17:57)
Nelyginkim kaimo lygio vejos su parterine smile.gif


Čia sakyčiau esminis niuansas.

Turėjau ir aš minčių apie kokią tai laistymo automatiką. Pasėjom žolytę, užaugo gražutė, bet greitai pradėjo veistis natūrali lauko žolė, kuri nors ir dabar pilnai pasėtos neužgožė, bet pievutė nėra jau labai graži. Norint turėti gražią žolę jau reikia herbicidų, lauko žolės naikinimui, trąšų ir t.t. ir t.t. Vienu žodžiu, dafiga pinigų, laiko ir darbo, gražios žolės priežiūrai.

Aš nusprendžiau, kad tai per daug resursų reikalaujanti užgaida, tad ir automatinė laistymo sistema automatiškai netenka prasmės.

Jei vis tik norėsite kieme turėti vientisą žalią "šilkinį" kilimą ir tam negailėsite nei laiko nei pinigų nei darbo, tuomet be automatinės laistymo sistemos tikrai neišsiversit.

O mano žolytė, tai jo, per sausrą tikrai pageltonavo dalis neuždengta jokiu šešėliu, nes šiais metais absoliučiai nelaisčiau. Plotai matantys nors kiek daugiau šešėlio niekad nebuvo pageltę. Tokios pievutės kaip mano, visuomet žalios palaikymui, per akis užtenka kokius du tris kartus per metus išsitraukti švytuoklinį laistytuvą, tad net minties apie automatiką nėra.
Papildyta:
QUOTE(Verteris @ 2020 09 29, 19:23)
Šiaip pas mane per metus bele ko prisiveisė, pradedant nuo dobilų, baigiant dar bent dešimt kitų žolių, kurių net pavadinimų nežinau... Pradžiai gal rūpėjo, o dabar užmeti akį - žaliuoja dar, nu ir pakanka smile.gif


Vat vat, analogiška situacija. Per daug resursų reikalauja grožis. Ne man tai. Vien nuolatinis pjovimas kiek laiko atima.
Papildyta:
QUOTE(silainiai @ 2020 09 29, 19:46)
mes specialiai sėjom veją su dobilais,


Eina sau tie dobilai. Turbūt įkyriausia piktžolė, kurią pirmoje vietoje naikinčiau. Gruntas - molis, tikrai gerai drėgmę užlaiko.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 29 rugsėjo 2020 - 22:29

Darysiu "amerikoniska (Kentucky Blue Grass) kilima kuris vien is pievines migles", pas mus turbut niekas dar neturi, va todel laistyma ir pasidariau. Atsibodo ta laukine zole :)

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 30 rugsėjo 2020 - 11:50
QUOTE(mintas @ 2020 09 29, 23:21)
Čia sakyčiau esminis niuansas.

Turėjau ir aš minčių apie kokią tai laistymo automatiką. Pasėjom žolytę, užaugo gražutė, bet greitai pradėjo veistis natūrali lauko žolė, kuri nors ir dabar pilnai pasėtos neužgožė, bet pievutė nėra jau labai graži. Norint turėti gražią žolę jau reikia herbicidų, lauko žolės naikinimui, trąšų ir t.t. ir t.t. Vienu žodžiu, dafiga pinigų, laiko ir darbo, gražios žolės priežiūrai.

Aš nusprendžiau, kad tai per daug resursų reikalaujanti užgaida, tad ir automatinė laistymo sistema automatiškai netenka prasmės.

Jei vis tik norėsite kieme turėti vientisą žalią "šilkinį" kilimą ir tam negailėsite nei laiko nei pinigų nei darbo, tuomet be automatinės laistymo sistemos tikrai neišsiversit.

O mano žolytė, tai jo, per sausrą tikrai pageltonavo dalis neuždengta jokiu šešėliu, nes šiais metais absoliučiai nelaisčiau. Plotai matantys nors kiek daugiau šešėlio niekad nebuvo pageltę. Tokios pievutės kaip mano, visuomet žalios palaikymui, per akis užtenka kokius du tris kartus per metus išsitraukti švytuoklinį laistytuvą, tad net minties apie automatiką nėra.
Papildyta:
Vat vat, analogiška situacija. Per daug resursų reikalauja grožis. Ne man tai. Vien nuolatinis pjovimas kiek laiko atima.
Papildyta:
Eina sau tie dobilai. Turbūt įkyriausia piktžolė, kurią pirmoje vietoje naikinčiau. Gruntas - molis, tikrai gerai drėgmę užlaiko.


Speju maksimum laistymo sistema pas mane bus- keli vandens taskai sklype kad jeigu ka,pasijungti neilgas slangas ir palaistyti su svytuokliniu laistytuvu. .. Nera didelio poreikio tureti ispuoseleta pievele..
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2020 09 30, 22:14)
Speju maksimum laistymo sistema pas mane bus- keli vandens taskai sklype kad jeigu ka,pasijungti neilgas slangas ir palaistyti su svytuokliniu laistytuvu.  .. Nera didelio poreikio tureti ispuoseleta pievele..


Tai ir mano sprendimas, kurį įgyvendinau. Tiesa, turiu 3 švytuoklinius laistytuvus (skirtingų gamintojų, nors paviršutiniškai vertinant, kokybė labai panaši), bet net mano gręžinio siurblys visų įjungtų vienu metu nepaveža. Nors gal labiau, mano laistymui pravestas vamzdynas per mažo diametro. Jei pajungiu visus tris vienu metu, akivaizdžiai mažesnė laistymo srovė iš visų trykšta. Su dviem susitvarko normaliai.

Dar pareklamuosiu švytuoklinio tipo laistytuvus. Afigenas aprėpiamas plotas ir pakankamai tolygus laistymas visame tame plote. Iš visų turėtų bandytų mobilių laistytuvų jungiamų prie šlangų, akivaizdžiai geriausias pasirinkimas. Kai pasėjom žolytę, nusipirkau ir išbandžiau tikrai daug modelių.
Papildyta:
QUOTE(vaikis_ @ 2020 09 30, 12:49)
Darysiu "amerikoniska (Kentucky Blue Grass) kilima kuris vien is pievines migles", pas mus turbut niekas dar neturi, va todel laistyma ir pasidariau. Atsibodo ta laukine zole smile.gif


Jei vasarą į namą eini tik pamiegoti, o visas laikas praleidžiamas lauke ant pievutės, tai akivaizdu, kad pievutei reikia skirti daug dėmesio. Aš į lauką einu, tik tada, kai esu priverstas, o paprastai laiką leidžiu namuose.

Atkreipiau dėmesį į norą nuvažiuoti prie ežero pasimaudyti. Ankščiau pamenu, kai namuose karšta būdavo, tai ir maudytis važiuodavai vasaros nesulaukęs, o dabar į vandenį lipau, tik į pajūrį nuvažiavęs. Kai namuose, automobilyje ir ofise komfortiška temperatūra vasaros metu, nėra jokio noro lysti lauk "į pirtelę". Pasenau turbūt smile.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 01 spalio 2020 - 17:52

Pasidarew laistyma 2015m ir tuom labai dziaugiuos, visada palaistyta, zole tanki, grazi.

http://euras.blogspo...montavimas.html

dabar dar robota isigijau beliks tik patrest du, tris kartus per metus ir jokiu rupesciu.

Atsakyti

Kaimynas tokį Parkside pasistatė. Drėgmės, žinoma, nematuoja. Vasarai, kai sausa, užtenka.

Atsakyti
QUOTE(honda15i @ 2020 10 02, 23:15)
<p>Pasidarew laistyma 2015m ir tuom labai dziaugiuos, visada palaistyta, zole tanki, grazi.</p><p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://euras.blogspot.com/2015/05/laistymo-sistemos-montavimas.html?m=1'>http://euras.blogspot.com/2015/05/laistymo-sistemos-montavimas.html</a></p><p></p><p>dabar dar robota isigijau beliks tik patrest du, tris kartus per metus ir jokiu rupesciu.</p>


man kazkaip atrodo kad tie nuleidejai ta pinigu svaistymas.. dvigubai. uz juos sumoki ir dar jie kiekviena karta uzsidarius pavaroms is vamzdyno isleidza vandeni. Tiesiog nemazai vandens ispila po zemem..
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2020 10 04, 17:13)
man kazkaip atrodo kad tie nuleidejai ta pinigu svaistymas.. dvigubai.  uz juos sumoki ir dar jie kiekviena karta uzsidarius pavaroms is vamzdyno isleidza vandeni. Tiesiog nemazai vandens ispila po zemem..
Aš užklausiau savo meistrų - jie net nesiųlė jų dėti, nes sakė, kad nėra ilgalaikiai. Pasidariau atšaką oro kompresoriaus pajungimui - reiks prapūsti prieš žiemą.
Atsakyti