Įkraunama...
Įkraunama...

Santykiai atsiradus vaikams ir statant namą

Didelė dalis jaunų tėvų dabar statosi namus, todėl pasikalbėti noriu būtent apie tai. Kaip jūs sprendžiant šį sunkų laikotarpį?

Žodžiu esam kartu jau 7 metus. Nors ir, regis, neturim jokių bendrų pomėgių ir interesų, santykiai klostėsi gerai. Ji domėjosi manim, aš rūpinausi namais ir buitim, keliavom, buvo labai faina.

Bet vėliau ištiko vaikai ir atsirado poreikis persikelti į erdvesnį būstą. Dėl susiklosčiusios finansinės situacijos nusprendėm nusipirkti "dėžutę" ir įsirengti patys. Greitai paleidau pagrindinius gyvenimui reikalingus dalykus (vonia, virtuvė) ir persikėlėm. Deja visi kiti reikalai labai ilgai užtruko ir tos statybos tęsiasi jau ketvirti metai: aplinka netvarkyta (purvynas), dalis kambarių neįrengti, fasadas nepabaigtas ir kt.). Meistrų nerandu, o tie, kur randu, kartais pasirodo esantys su dviem kairėm rankom ir tenka arba išvaryti, arba po jų perdarinėti pačiam. Mano darbo pobūdis man leidžia dirbti iš namų, todėl nuolat derinu darbą su statybom: lakstau per namus apsikrovęs darbiniais, buitiniais ir statybų reikalais, dažnai dulkėtas. Dulkių bei triukšmo periodiškai gauna ir šeima.

 

Galiausiai žmona apskritai pasakė kad to namo ji net nenorėjo ir dabar kenčia su manimi gyvendama, o aš pats kaltas kad prisigalvojau "projektų" ir dabar luošinuosi stroikėse. Kartą nulipau nuo stogo visas kruvinas, persirėžiau su skarda koją kai čiut nenukritau. Vietoje vaistinėlės žmona pasakė "fui kaip baisu, nerodyk vaikams".

 

Žmona prie namo neprisideda visiškai: neįnešė nė cento, ir bankui, ir visus komunalinius apmoku aš. Ir į pačias statybas įdėjau savo paskutinius 60'000 EUR. Neprisideda ir darbu, neteikia visiškai jokių pasiūlymų, net dažų spalvą reikia parinkti man, o vėliau klausyti kritikos, kad mano išrinkta indaplovė įkyriai pypsi ar kad langas sunkiai užsidaro.

 

Žodžiu situacija tokia, kad gyvename nebaigtame statyti name jau treti metai. Regis nedaug trūksta, bet esu be galo pavargęs, viską skauda. Žmona taip pat pavargus nuo rūpinimosi dviem vaikais, nuolat reikalauja daugiau mano laiko, kurio tiesiog fiziškai neturiu - 9val/d. turiu uždirbti pinigus ir dar kažkiek laiko turi likti statyboms.

Bet nėra taip, kad visai nedalyvauju: kasdien vežioju 25km į darželį ir atgal (100km per dieną prisuku), maudau, skaitau pasakas, migdau vyresnį. Mažuoju rūpinasi žmona.

Žmona taip pat labai pavargus nuo vaikų, ir nuo statybų. Regis viskas jai nebepatinka, statybos trukdo migdyt vaikus, kiemu naudotis negali, kartais (keliskart per metus) būna dulkių. Aš gaunuosi toks kaip ir triukšmo kaltininkas.

Aš irgi jau nebeturiu kantrybės, skubėdamas dažnai ką nors grubiai pasakau ir įsiveliam į konfliktus. Regis turim vis mažiau tolerancijos bei nerandam laiko pasikalbėti. Prie vaikų kalbėtis tapo labai sudėtinga, nes vyresnysis jau labai daug supranta ir visiems pasakoja, bei yra labai aktyvus, dėl ko nuolat mus pertraukinėja ir kitaip durniuoja, todėl būtinas nuolatinis dėmesys. Aš sakau kad gal reiktų nuvesti pas specialistą dėl aktyvumo, bet žmona tai priima kaip asmeninį įžeidimą ir sukonfliktuojam.

 

Statyboms liko gal kokie metai, bet bijau, kad tiek netempsime. Nusprendėme kad mums reikalinga pagalba, todėl einam į šeimos terapiją, einam ir pas specialistus privačiai. Bet rezultatų kol kas nesimato.

 

Taigi noriu paklausti jūsų, ar esate pakliuvę į tokią situaciją ir kaip jums baigėsi, ar pavyko kažkaip išspręsti. Gal š šalies kas nors padėjo? Pasidalinkit.

 

Atsakyti
Kad jūs ir sumąstėt. Tai aišku, kad tokiu būdu gero nelauk. Namai skirti tik turtingiems žmonėms, kuriems juos pastato kiti, specialistai, o patys tik pavadovauja. Arba skirti nusipirkti jau įrengti. Tokiom sąlygom kaip jūsų išgyventų tik po...istai ir labai jau išskirtinai kantrūs ir ramūs žmonės. Neįsivaizduoju ką čia ir patarti dabar. Iš vienos pusės reiktų kuo greičiau iš tokio pragaro bėgti, iš kitos pusės liko ne tiek ir daug. Belieka kentėti toliau ir gyventi rožinėmis svajonėmis kaip bus, kai jau pilnai įsirengsit biggrin.gif O žmona šiaip matosi silpna, be energijos moteriškė. Su tokia apskritai negalima buvo turėti vaikų ir pati jinai neturėjo jų įsigeisti, jei taip jau sunku jai. Žodžiu, abu labu jūs tokie. Abu neapskaičiuojate savo galimybių, energijos, sveikatos. Tai vadinasi realiai nepaisant visko tinkate poron. Tai čia ta gera žinia turbūt būtų smile.gif
Atsakyti

Parduokit namus ir kraustykitės į butą.

Atsakyti
QUOTE(skalbiu @ 2021 10 11, 14:45)
<p>Didelė dalis jaunų tėvų dabar statosi namus, todėl pasikalbėti noriu būtent apie tai. Kaip jūs sprendžiant šį sunkų laikotarpį?.......................
dėl einam į šeimos terapiją, einam ir pas specialistus privačiai. Bet rezultatų kol kas nesimato.</p>
<p>Taigi noriu paklausti jūsų, ar esate pakliuvę į tokią situaciją ir kaip jums baigėsi, ar pavyko kažkaip išspręsti. Gal š šalies kas nors padėjo? Pasidalinkit.</p>

Taip esam, manau, daug kas paliuva, kol vaikai mazi, jei ne vieni tai kiti issukiai... na ka laikas eina, vaikai auga, darosi lengviau biggrin.gif ir tas laikas prabega tikrai labai greitai....
Paparsciausiai ismokti neapzioti daugiau, nei sugebi suvalgyti, nereikalauti is saves per daug, ismokti paailseti, skirti laiko vienas kitam, na paskirkti bent veina diena per savaite seimai, pramogom, poilsiui vienas kitam, o ne darbam.
Isklausykit zmona galiausiai , ko ji nori, jei nenori to namo, ko nori ir aplamai patarimas kasdiena isklausykit zmona, taip zinosit, ko ji nori, kas jai patinka, kodel nenori rinkti spalvu sienom namam...

Bet ji teisi, jei jus emetes projekto, tai ir yra jusu atsakomybe, o jei nesat stogu specialistas, tai gal nelaipiokit ten, kad ant stogo dirbti ir pastoliai turi stoveti darbu saugos laikomasi ir t.t.
Atsakyti
Siaubas.
Musu situacija turi panashumo. Tik vaiku neturim ir nama isirenginejame savo malonumui.

SKirtumas - nepardavem buto kuris erdvus ir normaliai irengtas, garazai. Galime toliau gyvent. Uzteko pinigu.

Tai pirmus metus zmona sake, kad buvo nauja idomu, o dabar jai jau pradeda atsibosti.
Tame name irgi viskas yra, pajungiau saltas, karstas vanduo, elektra, internetas SAT TV. Aplinka pusetinai aptvarkyta. Bet va nei vienas kambarys dar nesuremontuotas likes kaip pirkom, nusnerksti. stoga pakeitem, drenaza rimta darem, nes seme, langai uzsakyti, reikes siluma tvarkyt ir irenginet kambarius.Zmonai jau atsibodo, man irgi.
Prisimeenu laikus, kai gyvenom atsipute uzsienyje ir keliavom. O dabar galo nesimato visokiems reikia... Dar sklypas didelis tai zole auga, nuo medziu kuriu pilna krinta spygliai, lapai...

Tiek guodzia kad korona psichoze ir vis tiek gyvenimo nera, tai galima zaisti statybas is neviltiskumo.

Bet nezinau ar cia kas turi prasme. Lietuvoje aplamai mane jau pykina, oras tik keli menesiai kad lauke dziaugtis, tai ta nama reikia butinai isirengti... arba beprasmiska...
Tai gyvenam toliau bute, kur jauku ir miela. O namas jau tampa panasu i koki pabegeliu busta. Atgrasus

Meistrai tai tragedija, ju nera, o jei yr tai absloliuciai viska reikia kontroliuot.... Vienam labai sunku

Galvoju, kam tokioje baisioje salyje tas namas...? Jei reikia dirbti ir dar namuose dirbti...

Nezinau ka daryti... ZMona jau sako - mums to namo nereikia, ji reikia apm... ir padegti... O kas po to?

Jusu situacija dar sudetingesne. Reikia vaikus kazkur veziot... Pas man vaiku nera zmona nedirba, as dirbu nuotoliniu budu ir nedaug...

Manau reikia kazkaip padalinti resursus ir jokiu ten reikia. Palauks.
As ta pati darysiu... Gyventi reikia dabar, o ne kazkada ten veliau...

Tai reiskia, reikia planuoti malonu laiko praleidima, o darbams stengtis maziau...
Atsakyti
kai paglavoji ne be reikalo gi sakoma , ka turi padaryti vyras per gyvenima pastatyti nama, pasodinti medi ir uzauginti sunu, cia gyvenimo projektas ne metu dvieju biggrin.gif
taip tai yra sunku, ypac siais laikais, kai visi kas sau, nebera bendruomenes salia, kuri padetu...

bet manau verta visgi....nekeisciau savo namo uzmiestyje i nama mieste ar juo labiau buta, jau geriau pamazu, paprasciau bet su perspektyva ir ramu, kokybiska gyvenima...
Atsakyti

O zmona ka, neigali kiemo pasitvarkyt, kad jaukiau, graziau, svariau butu? Dulkiu prasivalyt? 

Atsakyti
Visai autoriaus nepalaikau. Toks tipo vargsas nabagas, tiek daug dirba, o zmona nieko nieko nieko jam nepadeda. Bet gi tas nabagas dirba is namu, tai greiciausiai ir darbo valandos kokios nori, ar nuo 8 ryto, ar nuo 11... Tai ir gali laiko skirti statyboms. Be to, gal ir supratima turi didesni uz moteri. O jo zmona (kaip supratau) turi darba, isvaziuoja ryte, grizta vakarop, plius vaikais rupinasi (ka pats parase), bet jis tik saves ziuri, kaip gi JIS DIRBA! o va ji nieko neprisideda! Jis uz viska sumoka! O tai zmona savo alga sau i kisene susideda??? Labai jau nevyriskas zliumbimas cia jo. Tipo daug dirba ir metu metais namo negali baigt statyt. Tuomet isvada: arba per mazai dirba prie namo, arba per mazai tam pinigu turi. Bet kuriuo atveju, matosi, kad ne pagal galimybes uzsimane pagyvent. Tai arba kencia ir baigia ta nama, arba parduoda ir kraustosi i buta. Dar galimybe yra skyrybos. Tada turto dalybos... o cia jau ka ir kaip geriau padaryt, tai advokatai patars. Bet kuriuo atveju, suseskit dviese ir DVIESE nuspreskit ka darysit toliau.

Asmeniskai as amzinose statybose irgi nenoreciau gyventi (jau gyvenau taip). Kenkia ir fizinei ir psichinei sveikatai. Grazintu kas laika atgal, geriau issiskirciau nei vel keli metai tokio gyvenimo. Ir beja, as savo vyrui netgi nemazai padejau prie remonto, nors dabar jis irgi visiems pasakoja, kaip tik JIS viska padare, mano indelio visai nepripazista, tipo neatsimena, kad ka buciau darius. O kai paklausiu, o tai kas tada ta ar kita darba padare, ar jis? Tai galvoja...galvoja... ir prisiminti tipo negali.
Atsakyti
QUOTE(Zabelija @ 2021 10 13, 16:42)
<p>O zmona ka, neigali kiemo pasitvarkyt, kad jaukiau, graziau, svariau butu? Dulkiu prasivalyt? </p>


Nieko ten nepadarysi, kol apdailos nera. Pirko dezute, tai ten vargo kosmaras. O dar vaikai.
Labai reikia palaikymo, viens kito supratimo na ir ideju kaip susitvarkytt normaliau gyvenima cia ir dabar.
Atsakyti

Visai autoriaus nepalaikau. Toks tipo vargsas nabagas, tiek daug dirba, o zmona nieko nieko nieko jam nepadeda. Bet gi tas nabagas dirba is namu, tai greiciausiai ir darbo valandos kokios nori, ar nuo 8 ryto, ar nuo 11... Tai ir gali laiko skirti statyboms. Be to, gal ir supratima turi didesni uz moteri. O jo zmona (kaip supratau) turi darba, isvaziuoja ryte, grizta vakarop, plius vaikais rupinasi (ka pats parase), bet jis tik saves ziuri, kaip gi JIS DIRBA! o va ji nieko neprisideda! 

Dėl aiškumo jums atsakau kad žmona yra trečius metus motinystės atostogose (dar liko metai), visą dieną sėdi namie. Man baisu pagalvoti kas bus, kai grįš į darbą.

Valgyt padaro, namus patvarko labai minimaliai, realiai jovalas visur: žaislai ir rūbai išmėtyti, voliojasi vaikų apgraužtas maistas ant žemės, kampuose virš metų kaba voratinkliai su musėmis, sanmazgas pusmetį nevalytas ir t.t. Neapsikentęs išvalau aš, bet manau kad ir taip daug darau. Sako kad neturi laiko, nes vaikai reikalauja daug dėmesio, mažasis visą laiką ant papo kaba. Neturi jokių ligų, sveikas vaikas, valgo gerai, bet yra įpratęs ant papo kabėt. Tai tuo metu facebooką scrolina, apie vaikus skaito.

Gauna išmokas už antrus motinystės metus ir už vaikus, už tuos pinigus šopinasi barboroje bei vinted. Visas kitas išlaidas dengiu aš.

Nenoriu nuvertint jos indėlio į vaikus, jis tikrai didelis, netgi per didelis. Terapeutė sakė kad mūsų vyresnėlyje mato superglobos požymių, t.y. kad stipriai persistengiam su vaikais.

 

Apie darbą iš namų neromantizuokit, jei pačiai neteko to daryti. Jei pradedu 3 valandom vėliau, tai ir baigiu 3 valandom vėliau - 20val vakaro.

Į pareigas žiūriu paprastai: jei žmona 9 valandas "atidirba" su vaikais, o aš 9 valandas atidirbu darbe, tai visas likęs dienos laikas turi būti kažkaip padalintas stroikėms ir poilsiui. Kadangi žmona prie stroikių neprisideda, lieka man varyt pačiam, o galiausiai likt kaltam kad nepabūnu su šeima.

 

Beje pinigų turime pakankamai. Nors ir tokiomis rinkos sąlygomis tai būtų investicinė nesąmonė, galėčiau dabar antrą namą nupirkt ir visus iškeldint, kol šitas statomas. Bet ji nenori, nes žino kad manęs iš vis nematytų. Šito namo parduot nebaigto irgi finansinės logikos nėra, nes daug kas yra ne tik kad neparemontuota, bet netgi išgriauta, kas stipriai muša kainą - daug prarastume.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo skalbiu: 14 spalio 2021 - 08:31
QUOTE(skalbiu @ 2021 10 14, 09:29)

pats pripazisti, kad zmona vaikais daug rupinasi, net labai, o paskui aukstiniesi, kaip tu statybom uzsiimi??? Ko tu nori aplamai? Kad zmona vaiku rupintusi ir sienas glaistytu? Cemento maisus tampytu? Ar tam bomzyne pedantine tvarka ivedinetu? Nes kur vyksta statybos, tai tikrai bomzynas, ne namai, vien dulkes ir voratinkliai. Nepatinka,t ai pats ir tvarkyk, nes vistiek gi bus blogai. KO TIKIESI IS ZMONOS, gali tai pasakyt??? Ir tik nesek pasaku, kad 9 valandas pabuvus su vaikais ji jau baigia savo "darbo" diena. Vaikai po 9 valandu "neatsijungia". O prie kompo, kaip matyti, ir tu pats sedi.
Atsakyti
Neklausyk tos feministes Leksos. Ji cia leptelejo, kad issiskirtu. Jei moteris taip lepteli tai ji yra visiskas nulis tik i uzpakali isspirti. Normali moteris skirybu varianto nesvarsto.

Dabar cia pradejo pulti, kad matai dar negeras, per daug save sureiksmini.
Su tokiomis tik fizinis smurtas yra budas bendrauti, kitokios kalbos jos nesugeba suprasti.

Prie reikalo.

As tai matau sekancias problemas.

Absoliuciai nesirupini, kad seimoje butu supratimas. Jei zmona tokia apsileidus ir nesirupina nei namais nei jusu emociniu gerbuviu, tai viskas tik bloges... Kol liksi prie suskilusios geldos. Nezinau ka net patarti. Tai labai rimta problema matau. Jei daug dirbsi tai dar ragus istatys

Toliau as nesuvokiu, kaip ten su finansais taip gerai? Jei taip gerai tai reikejo gyventt kur gyvenot, kol nebus irengta ir irenginet.
Na kaip mes. Kam reikejo parduot? Zmones parduoda tik is vargo, kai truksta shaibu.
Pas mus buvo irgi ideja parduot buta ir uz viska nusipirkti kazka neblogo, bet pamatem, kad neblogu namu nera. Visi reikalauja kapitalinio perdarymo tai kokia prasme moket daugiau ir viska griauti.

Tada galetumet suletinti tempus statybu.

Na uzuojauta del tokio nuotolinio... Pasmane nutolinis, tai 25 proc uzimtumo, tik kartais paskambina ir pasako, kad dega reikalai reikia viska mesti ir spresti problemas. Bet buna kad savaite niekas nepaskambina tik pora email bereiksmiu.

Moterys nevertina vyro darbo. As irgi galvojau, po to pasitvarkiau kad uzdirbti maziau bet tureti daug laisvo laiko. Kitaip - beprasmishka, nes baigsis blogai
Atsakyti