Įkraunama...
Įkraunama...

PLEPESIAI PRIE ŽIDINIO

Dusia, jei tik gausis kas - bus. Pažymėsiu visas rožines šakeles, rinksiu sėklas :)

Vakar laistydama daržus nusvilau pečius ir krūtine. Na dar žygiuodama savo kilometrus - nosią kaip reikalas :) Tai tepu ir tepu su alavijo geliu, ištraukia karštį gerai. Vakar grįžom, net rinktinės rungtynių iki galo nepažiūrėjau - užmigau.

Atsakyti
Pirmi prieskonai žiemai :
Malti česnako žiedkočiai su žolėmis.
Orginalus receptas yra česnakai ir pertražolės. Labai tinka šašlykui marinuoti !
Kadangi petražolių neturiu pakankamai , naudojau krapus ( visus su kotais ) , gelsvės lapelius ir kalendos lapus. Sumaliau , druskos, lašas aliejaus ir į stiklainius. Laikosi iki pavasario šaldytuve. Avienai , norvegiškai keptai šonininei ar sprandinei marinuoti tobulas prieskonis. Lietuvoje tas laikas , kada skinami česnakų žiedkočiai . Tinka kepant cielas bulves orkaitėje . Ar sumaišius su graikišku jogurtu valgyti su grikių miltų blynais . Kas draugauja su česnaku mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Pou @ 2022 06 27, 10:43)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Luety" data-cid="72973732" data-time="1656321432"><div><p>Ingrida,skaiciau apie raudonus salavijus,nes tik tokius turiu siemet pirma kart,kad ju aukstuosius ziedynus ,einant i pabaiga zydejimo,reikia nukirpt,tada is pazastu atauga kiti,gausiai.As taip padariau,nusivyliau kiek,nes nebeisaugo tie nauji tokie auksti,kaip buvo pirmieji.O man visas sarmas ju aukstyje buvo.
Tu siurpiniu ne labai megstu,ne visais metais jie buna grazus,bet gana dekoratyvus jie,kai daug.
Sampes negersiu,nenoriu pastrigt,graziai traukiuosi.
Geriu kava,MB pusryciauja ir i soda visai dienai su barbekiu savo.Kas norit,jungiates,kvieciu.Gal uogas nuskinsiu,jei issirpo pilnai,reik kiek paravet,svogunu dar nerausiu,palauksiu,tai to darbo ne kazka,gal reiks siltnami paliet,bo karsciai uzejo,jau dabar 19,sedejau kiek kiemeli,tai neimanoma kaip karsta,o MB buvo paste,tai sake einant nera silta,sukuriniai vejai blasko siluma.Matysim,sode kaip bus.Bet kaip smagu po savo zolyneli basom kojom pavaiksciot,sirdis atsigauna.Mums tai rojus ten.Ypac,kai dabar taip ispuosem,(kaip mokejom)tai mudviem teikia daug teigiamu emociju.</p></div></blockquote><p>Luety, čia tikriausiai man, ne Ingridai, rašei smile.gif Tai ar rausvi, ar balti, ar mėlyni - gojinius nukirpus, antras žydėjimas tikrai būna. Aš ne dėl žydėjimo, tiesiog dar noriu rausvų užsiveisti. Aišku, galima daigelį nusipirkti, bet gal pavyks iš saviškio padaugint.</p><p></p><p>Aš šiurpinius mėgstu nuo vaikystės, močiutė augino. O čia juk toks kaimukas pas mus, neišpiestinta nieks. Maža pakelta lysvė gėlynėliui paaukota, kad iš šiltnamio išlindus pasidžiaugčiau. Jie tuoj nužydės ir bus nedekoratyvūs, bet jau levandos stiebia žiedynus, saulakis, pentinius skleidžiasi, lelija tuoj prasiskleis. Va tik ežiuolės daigelis užstabdžiavęs kaži ko. Turiu namie dar gvaizdžių pasėjus, baigsis karščiai reiks persodinti. Noriu, kad būtų lysviukė, kur žiedas keistų žiedą ir nereiktų ravėt smile.gif Šiurpinius pasėjau vietoj vilkdagių, kad laikinai vietą užimti.</p><p></p><p>Jei pamatys, tai tik kokia stirna ar kitas laukinis gyvis. </p>



Pou,zinoma,kad sumaisiau.Ir jau ne pirma karta.Nu palyginu avatarus,visai neasicijuojasi,visai skirtingi,o as maisau ir gana. bigsmile.gif bigsmile.gif
Tai sakai jie dar iskels tas savo rykstes po nupjovimo?Man tos rykstes tai kazkas wau,kaip grazu.Bandysiu ir as nusirinkt seklu,o gal net nereikia,pribyres,ziemos nesaltos pas mumi,tai isdygs daigeliais,susikilnosiu,kur noresiu.

QUOTE(Dusia37 @ 2022 06 27, 13:03)
Pirmi prieskonai žiemai :
Malti česnako žiedkočiai su žolėmis.
Orginalus receptas yra česnakai ir pertražolės. Labai tinka  šašlykui marinuoti !
Kadangi  petražolių neturiu pakankamai , naudojau krapus ( visus su kotais ) , gelsvės lapelius ir kalendos lapus. Sumaliau , druskos, lašas aliejaus  ir į stiklainius. Laikosi iki pavasario šaldytuve. Avienai , norvegiškai keptai šonininei ar sprandinei marinuoti tobulas prieskonis.  Lietuvoje tas  laikas , kada  skinami česnakų žiedkočiai . Tinka kepant cielas bulves orkaitėje . Ar sumaišius su graikišku jogurtu valgyti  su grikių miltų blynais . Kas draugauja su česnaku  mirksiukas.gif

As pasidariau du mazus stiklainiukus,bet su krapais,nes ju tuo metu tik ir buvo.Dabar turiu labai daug petrazoliu.Kai atsilo,pasejau is visu pokeliu seklu,kiek radau,tai vienas jau valgom,kitas niokojo kurmis,bet vistiek graziai sudygo.Gyveni mokais ir durnas mirsti,sejau i dezutes,vargau,persodinejau,o cia bac ir isdygo atsilus orui be niekur nieko.
Uzvakar cesnakus jau nuroviau,padzioviau,o siandien perejau lysves svogunu,kurie nulinke per kakleli,apdziuve,tuos isroviau,o kitus apskabiau lapus nes isimetes kazkoks velnias,lyg grybas,lyg koks miltlige,laiskai pabala,papilkeja ir nugelsta.Turbut svogunui nepakenke,nes kol kas grazus.Tai likusiems apskyniau tuos visus laiskus sergancius ir dar palikau,kurie turejo stora kakleli.MB pamate,sako dar tokiu svogunu nemaciau,atrodo,kaip sudeges miskas po tavo invazijos. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Issikepem avienos,savi rauginti agurkiukai,savos uogos,pomidorai salotytes,karaliskai pavalgem.MB gere alu,as mineralini. ax.gif ax.gif
Oras tai ne kazkas,vejas laukuose baisus,drasko plaukus,plesia rubus,nu nesalta,bet nera smagu.Dar ir lietucio uzpurske,bet daug padariau.Darzeli nuravejau,svogunus sutvarkiau,pomidoru virsunes nukirpau tiem,kurie jau nori per stoga lyst lauk,priskyniau melisos,nusiskabiau lapeliais,metos pasiskyniau lapeliu,medetku ziedu,viska sudzioviau gryzus,te dziusta.
Ezuoles mano irgi veluoja kazko,budavo jau senain zydi tokiu metu,o dabar dar tik ziedai sukrauti.
Atsakyti

Luety, jie iš pažastukų žiedynus išleis. Jei nenukirpsi, subrandins sėklas, išbarstys ir pilna prisisės, užaugs daigiukai. Kiekvieną pavasarį ar rudeniop jų išraviu pilna.

Pavasarį daug, nes sėklos stratifikuojasi, pagerėja daigumas. Kaip ir levandos.

Aš tik sėklas rinkaiu, nes noriu rožinio pasidaugint, o kadangi krūmas vienas, o pusė jo rožinio, pusė mėlyno, tai nežinoaiu kokie daigiukai, jei savaime sudygs.

Atsakyti
Negalėjau nepasidalinti .
Ilga laida, aš biški prasukinėjau .
25 minutė apie medų :
https://www.lrt.lt/m...Q0KiOZLgryKQO3o
Atsakyti
Labas rytas,
Ingrida , Kaune jau sužydo liepos 4u.gif Reikia meduvinius aukštelius bitėms ruošti . O pas mane meduves smile.gif Vakar ėjau į sportą per parkelį, tai kvepia ir dūzgia ... kovidas man uoslės visai nepagadino biggrin.gif Nepamenu kuri ten pirma pražysta- mažalapė ar didžialapė ?
Ps laidoje kurią vakar įkėliau labai gražai ir apie gėles kalba , ir apie medingus augalus... Jei kam įdomu 4u.gif
Pou jei ir nesudygs Tavo šalavijai - bent jau žinosiu , kad trijų spalvų būna 4u.gif Taigi vietos yra galiu kokį arą užsodinti bitėms mirksiukas.gif
Ingrida labai gražus Tavo gėlynas, mačiau FB 4u.gif
Gražios dienos , neperkaiskit wub.gif
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Dusia,pas mus liepos ant alkakalnio labai vėlai pražysta. ax.gif Kai sužydės eisiu vantų jei prieisiu,nes mes dar apsemti,mačiau iš tolo ežeras tyvuliuoja papėdėje,antys plaukioja. bigsmile.gif
Mano svečiai apsirgo kovidu ir neatvyko.Siūlė atsiūsti gydytojų pažymą,kas nuo to pasikeis?Tikiu serga dar žmonės.Dukros draugė UK su mažu vaikiuku,buvo koncerte ir su vyru pasigavo kovidą. blink.gif
Tai nuvažiavome į miestą ir grįžome.Traukėme autobusą iš pievos.Per balių,kad svečių mašinos tilptų įvarė mb ėį pievą,palijo ir prasmegome.Tampėme vakar su mb visiaip.Turbūt be traktoriaus neapsieisime? ax.gif O pievą kad išdarkėme ir svarbiausia toje vietoje kur augo čiobreliai.Ech.......... ax.gif
Ačiū Dusiuk,jei kam reikia pro šalį važiuojate,mes gi 5 km nuo Kauno kelio,prašau į svečius,mano šalavijų gigantiški krūmai.O kraujažolės nebaigiu girtis. wub.gif Ką reškia gera žemė.Tiesiog veši,išskyrus kur buvau užpilta lietaus.
Vakar Depe nusipirkau tokius antikinius vazonus.Matyt uždžiovinę buvo levandas ir krentančias tokias gėles.Pirkau vien dėl vazonų,iškarpiau levandas,nudžiuvusias,nereikia net džiovinti padarysiu mažas puokštytes,labai tinka priešpirtyje. ax.gif
https://www.part.lt/...5c0f741804.JPEG
Šiemet gigantiškos braškės.Gailiuosi,kad nenuvežiau vakar į turgelį,tokios negražios lenkiškos užverstas turgelis,pažystama sako reikėjo atvežti būčiau pardavųsi,kaip tingiu ką daryti iš jų?Na reiks iš didelių kompotų pagaminti,kitas suvirsiu.Šaldiklyje dar pilna žalių nuo pernai. ax.gif Gal ką dar patarsite? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2022 06 28, 07:58)

Gal ką dar patarsite? ax.gif

Patarsiu smile.gif
vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
Ingrida, vantų pririšk daugaiu ,labai gerai turguje eitų 4u.gif Patikėk , žinau , pati kartais medžioju ... Retai kas turi. Nebet Dzūkijon važiuotumei , ten pakelėje pardavinėja . Būdavo kaina 2 pinigai , dabar gal jau visi trys ?
Surišau sau 20 beržų vantų. Su mėta ir be mėtos smile.gif Ąžuolų dar noriu ir liepų. Bet dar anksti . Ąžuolo vanta laiko rugpjūtyje rišta. Kai grybauju ir užeinu nenuvalgytais lapais ąžuoliuką , nepatingiu, prisikinu šakų . Genėti medžius nėra blogis tongue.gif

Ką dar primenu iš sveikatos srities - visą liepos mėnesį ir dar pusę rugpjūčio morkų lapai sveikatos šaltinis. Kraujagyslėms... Kad patapų elestingos ir nereiktų griūti nuo insluto .
Ir kitas dalykas : daržovių rauginimui - fermentavimui naudokim stiklą , keramiką , emalę - ginkdieve ne plastiką!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dusia37: 28 birželio 2022 - 08:08
labaryta, 4u.gif 4u.gif
pas mus sauleta,bet dangus jau isvazinetas,tuoj bus cepelininis.
Ingrida,aciu uz kava,keksiukus palieku kitoms,arba EX katei.Kur Ex dingus,dirba???
Mukute,baigesi tavo maratonai su samciais,pailsesi kazkiek,atsigausi. 4u.gif 4u.gif
Maciau ir as Ingridos groziu foto fb.
Vakar UKsodininku grupej imeciau savo pomidoru foto,mergaites dave daug klausimu,jos pradedancios,kitos jaunos,bet jau nuplesusios lapus pomidoru plikai,tai dabar,kaip "ase",jusu ismokinta,aiskinu joms. biggrin.gif biggrin.gif
O siaip turbut i soda nevaziuosim,jei toks vejas bus ir jei uzdengs saule. ax.gif ax.gif

Kavasucitrina,ar tie skanestu roletai su cukrum?Ar trapus,kokia ju konsistencija buna?Gal i UK i kokia paroda atvaziuosi kada?Reik plest gi bizni tarptautiniu mastu.
Kaip tavo ciukinijos,isgyveno?
Atsakyti
QUOTE(kavasucitrina @ 2022 06 28, 07:49)

Kavute,bet čia reikia specialios džiovyklės?Pas mane tradicinė,net neįsivaizduoju kaip galima išdžiovinti? ax.gif
Jau galvoju suvaryti į braškių vyną? ax.gif
Pas mus nemažai ąžuoliukų ir tėvas šimtametis.Tai apgeniu ąžuoliukus sodyboje.Labai gerai ąžuolų vantos,praktiškai nebyra lapai. ax.gif
Atsakyti
Luety, kokių nori, tokių ir pasidarai. Su cukrum, su medum, su obuoliais. Mačiau fb su medumi darė - labai graži ir elastinga gavosi. Elastinga ar trapi - įvairios gali gautis, žiūrint kaip gaminsi. Bet skanios visokios. Turi pati bandyt ir atrast, kaip tau skanu.

Ingrida, specialių džiovyklių nebūna, tik specialūs padėklai. Bet neturint jų ant padėklų tiesia kepimo popierių smile.gif
Atsakyti