Įkraunama...
Įkraunama...

PLEPESIAI PRIE ŽIDINIO

Luety , negyvenau UK. Mano vaikai tik pasakojo apie savo bendramokslius. Kad jų bendramoksliai iš pusiau privačių mokyklų. Na šioks toks nustebimas jiems buvo. Bet jau tuose Univeruose , kur jie mokėsi. Žinoma nemaža dalis buvo ir ne vietinių. Netgi kinietukų ,kuriu tėvai plodavo 30 gabalų + pragyvenimas.
Mentaliteto skirtumas dažnai jausdavosi , kiek man pasakodavo.
Žinau net keletą žmonių LT kurie savo vaikus išsiuntė į vidurinę UK. Mokėjo daug. Galėjo sau leisti . Ne dėl mokslo kokybės, dėl kitų dalykų.

Gerai ten kur mūsų nėra.
Aš kai išeisiu į pensiją turėsiu 40+ metų stažo biggrin.gif Kas man bemokės?
Nejaučiu jokių sentimentų vietai ar daiktams. Tik žmonėms ...

Žolia , aš irgi nemoku pardavinėti . Kaip MB sako tu padovanotumei geriau negu parduotumei biggrin.gif
Kas jaunos nepamenate, bet buvo labai sunkūs laikai tuo metu LT , kai Luety išvažiavo . Nelyginkim šios dienos Lietuvos ir prieš 20 metų . Aš sena, aš pamenu. Ir žinau kiek valandų reikėjo dirbi , kad kažkaip įsikabinti . Ir kaip niekas manęs į darbą nenorėjo priimti nes turiu vaikų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dusia37: 29 kovo 2024 - 15:27
QUOTE(Amadėja* @ 2024 03 29, 15:25)
<p><p>Tai nustatyt galima kokią nori, bet klausimas kiek verslų išgalės ją sumokėti 😃</p>

Tai gal tada nereikia išvis nieko nustatinėt. Bet kad jau nustatoma, tai turėtų būti tokia, už kurią galima būtų pragyvent. O jei verslas nesugeba tokios algos mokėt, tai gal tada ir nereikia tokio verslo - galės tas verslinYkas eit pas kitą verslinYką dirbt, kuris sugebės tą minimalkę sumokėt.
Atsakyti

Tai gal tada nereikia išvis nieko nustatinėt. Bet kad jau nustatoma, tai turėtų būti tokia, už kurią galima būtų pragyvent. O jei verslas nesugeba tokios algos mokėt, tai gal tada ir nereikia tokio verslo - galės tas verslinYkas eit pas kitą verslinYką dirbt, kuris sugebės tą minimalkę sumokėt.

O žmonės į darbo biržą?

Atsakyti
Pou koks važinėjimas į darbą 100 km jei turi vaikų ? Vienas iš šeimos gal ir gali . Daželiai tiek ilgai nedirba. Arba samdai auklę.
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2024 03 29, 13:25)
https://www.lamaista...Deb1M3-vmfl_S8L
Gal kam įdomu bus?
Jaučiu bandysiu kaip tik turiu grietinėlės,galvojau panakotą gaminti.Dažysiu kiaušinius,labai švelni spalva gaunasi. ax.gif
Visur gerai.Gyvenome mieste buvo gerai ten,gyvename kaime tikrai nesiskundžiame. mirksiukas.gif
Aš dabar,kai paskaičiuoju,pensija nebe toli,mano bus minimali,bet jei nuoma buto mieste,čia namukas,mb pensija pilna su tremtinio priedu,tikrai badu nemirsime,kad tik sveikata leistų.
Pas mus kaime irgi neprisišauksi padėjėjų ir už pinigus. ax.gif
Kur ta šiluma,vėjas siaubingas laukuose. blink.gif



Is mano puses diskusija baigta. 4u.gif 4u.gif
Ingrida,nereikia grietineles paskudint tokiam kiausiniu dazymui,labai tinka gerai barzdai skust putos.Kiausinius dedi isvirtus,paskui luksta nuvalai ir gaunasi tas pats.
Mesa sprandine uzmarinuota,silke uzmarinuota,zuvi nusipirkau,uzprieskoniavau,tingini susukau i destas ir pasdejau i saldytuva,jei ryt bus sveikatos kepsiu va tokia.
https://www.youtube....8...ex=1&t=179s boba.Gaila,kad dukra atplaukia tik atvelykiui,reiks viska is naujo daryt.

Va cia issamiau,tik nezinau ar rodys jums
https://www.liveinte.../post504311502/
ten yra dar daugiau ivairiu budu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Luety: 29 kovo 2024 - 16:21
Bobą kepsiu . Kaip visada su romu :
https://worldrecipes...s-velykine-boba

Karštam mano firminiai zrazai iš kiaulienos file ir jautienos faršo . Taip vaikai liepė . Nelaužyti tradicijų ....
Atsakyti

Kava, tai tu įdėjai skelbimą trobos, kuri prie pat kelio, griūnanti. 

Ir sklypai maži :)  kad va taip  išsikraustyt kažkur į užkampį, reik bent teritorijos didesnės ir kažką galvot. Bet aš irgi ne iš tų versliųjų, tai iš mano galvojimo maža tolko.

Aišku, aplamai tai liūdna, kai pagalvoji, kad gyveno tose sodybose žmonės, dirbo, stengėsi, vaikus augino, o dabar baigia jos sunykti, niekam nereikalinos .

Atsakyti

Psio, tik parlėkiau namo, persirengiau ir varau į teatrą :)

Tiesa, Klaipėdos turguj nusipirkau rūkytą kumpį :) tik priėjau prie mėsų, o pardavėja iškart - kumpio reikia? Būtinai reik Velykoms virti ir būtinai šalto rūkymo. Tradicija tokia )) 

Atsakyti

Dusia, prisimenu tuos laiku. Todėl ir sakau, kad dabar nepalyginami laikai.

Aš Sūnų viena auginau ir studijavau dar antram univere. Išvažiuodavau ankati, Mama ateidavo, pabūdavo iki kada daržiukas pradės veikt ir iš daržiuko parvesdavo, bet grįždavau panašiai. Tai aš viena. Bet šeimoje kaip vienas nuvažiuoja į Vilnių, tai būdavo į JK, palikę šeimą, todėl pinigus ir siųsdavo. Jei visa šeima JK, tai pinigai ir lieka JK.

Saintlina, gerai su tuo kumpiu!

Atsakyti

Nepaminėjau nemalonaus fakto: brangus mokslas UK. Iš valstybinės į aukštąją nepapulsi . Visi baigę privačias arba pusiau privačias vidurines.

Tikrai papulsi. MB dukterėčia, paprastų emigrantų darbininkų dukra, baigė eilinę mokyklą uk, įstojo į Manchesterio univera, baigė, dabar jau filosofijos mokslų daktarė. Tėvai iš vis nieko negalėjo jai padėt, atsivežė į uk, kai ji buvo 5 klasėj, vargo žiauriai kol įsikūrė. Jokių ten privačių mokyklų net nesapnavo. Ir dar daugiau žinau panašiu pvz

 

Luety, mano Sesers šeima JK ne vienerius metus gyveno, Krikštasūnis ir dabar gyvena, tai tikrai netolima ta patirtis ir ne tik vaikščiojant kaip turistui.

Ne visai supratai, ką norėjau parašyt. Čia žmogus dirba 8 valandas, gauna minimumą, išvažiuoja JK ir sako, kad uždirba x pinigą. Na tikrai daugiau. Įsigilini, matai, kad ir viršvalandžius, ir savaitgaliais, po darbo dirba, kai tarifas didesnis. Lietuvoj, sako mažai, bet dirbt daugiau nenori. O kas dirba Lietuvoj, tikrai gali užsidirbt ne tik minimumą. Iš pradžių, emigracijoj visi linkę plėšytis, kol įsitvirtina.

 

Bet jau užsivėlė diskusija, sukasi tas pats ratu. Nebūtina prieiti vieningos nuomonės.

Taigi į visus klausimus atsako valandinis įkainis paprastam darbe. Lt tikrai jis nėra toks kaip uk 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Anidanda: 29 kovo 2024 - 21:06

Psio, tik parlėkiau namo, persirengiau ir varau į teatrą :)

Tiesa, Klaipėdos turguj nusipirkau rūkytą kumpį :) tik priėjau prie mėsų, o pardavėja iškart - kumpio reikia? Būtinai reik Velykoms virti ir būtinai šalto rūkymo. Tradicija tokia )) 

Aš irgi parlekiau namo, pavargau žiauriai, buvom su vaiku aukštojo mokslo studijų parodoj vln. Turi dabar žmogus apie ką pagalvot. Bet kaip viskas pasikeitė per 28 m, kai as stojau, kiek dabar pasirinkimo jiems. Faina 

Atsakyti

Taigi į visus klausimus atsako valandinis įkainis paprastam darbe. Lt tikrai jis nėra toks kaip uk 

Bet jis ir negali būti toks pat.. niekaip negalėjo postsovietinė LT pasivyti didžiausios imperijos. Dabar pas mus vėl užstagnuos situacija dėl visiems aiškių priežasčių. 

Ką gero Vilniuj matėt? Užkabino sūnaitėlį kokia nors studijų kryptis?

Atsakyti