Įkraunama...
Įkraunama...

Šilumos siurblio remontas

Turiu WOLF žemė-vanduo šilumos siurblį 10 metų. Pradeda gesti kaip automobilis. Pirma kregždė - streikuojantis trieigis. Čia parašyta kaip su tokiu gedimu tvarkytis.

 

https://www.youtube....h?v=y14hT_Y2nuc

-

3 Port Valve (..) In case of a power failure, the valve cone stays in its current position. When the power is switched off, the valve can be manually set to the centre position, which distributes the flow between the heating and tap water circuits. Remove the motor and turn the spindle about 30° or turn until hot water flows through both valve ports. When the power is restored, turn the valve back to its original position and reinstall the motor. Please note that the motor can be installed in only one position.
...
Čia triegis kainuoja 115 eurų.
 
Išsiunčiau užklaus visoms šį šilumos siurblį tvarkanęioms įmonėms. Atsiliepė viena. Pasisiūlė iš pradžių atvažiuoti ir pasižiūrėti už 100 eurų.
Aš suprantu, kad jeigu įmonė yra šios srities profai, tai jie atvažiuoja su atsargine dalimi ir, jeigu reikia, pakeičia, išrašo sąskaitą ir ate.
 
Kadangi aš pats pasidariau santechniką tai pamaniau, kad pats ir pasikeisiu trieigį. Susisiekiu su Sanistalis ir gaunu pasiūlymą triegiui už 312 eurų. Matau, kad šūdelioko už 100 eurų pakeitimas man kainuotų nuo 500 eurų.
Kol kas naudoju SS kaip pridėtoje nuorodoje, o kažštą vandenį pasišildau vakare, užsukdamas grindų srautą.
 
Tai sukėlė įvairių minčių kas manęs laukia ateityje, nes jau sulaukiau pensijinio amžiaus. Kiek man kainuos kai reikės keisti kompresorių, cirkuliacinius siurblius ir t.t.
 
Galvoju, kad reikia lygiagrečiai statyti oras-vanduo šilumos siurblį. Dukros name pastatytas 5kW Yutaki (tikriausiai) už 3,000 eurų ir puikiai ir efektyviai dirba. Jį aš naudočiau kai lauke keli laipsniai temperatūra ir jis man efektyviau dirbtų šildymui, negu dabar turimas. O turimas jau man įšaldė gręžinį nuo 7 iki 3 laipsnių temperatųros. O seną naudoti tik kai žema temperatųra ir karštam vandeniui. Tokiu būdu seno šilumos siurblio naudojimą iki dalių keitimų pratęsčiau labai daug kartų.
(Karo atvejui aš turiu pasistatęs krosnį) 
 
Ir dar šiek tiek pridedu pamąstymų
 
Dukros Ytaki turi grindų vėsinimą. Puikiai veikia. Vasarą mano grindyse termofikatą rodė 30 laisnių kaip ir lauke. Žiemą gi temofikato temperatūra nesiekia 23 laipsnių. Taigi sugalvojau pašildyti grežinį. Vasara, kai įsijungia karšto vandens šildymas statyti dar vieną cirkuliacinį kartu su šilumokaičiu ir tuo pat metu grindų termifikatu šildyti paduodamą sūrymą ir kartu gražinti atvėsintą termofikatą į grindis. Tokiu būdu ir karšto vandens gaminimo COP'as didėtų. Firminis grindų vėsinimas kainuoja vos ne tiek pat kiek ir pats šilumos siurblys - apie 5,000 eurų. Priedas  Trieigis Matmenys.jpg   74,47KB   0 Parsiųsta kartų


Pridėta:

Atsakyti
QUOTE(v.fiedzia @ 2022 12 03, 12:14)
(Karo atvejui aš turiu pasistatęs krosnį)


Iki karo Ukrainoje aš ir mąsčiau kad kažką panašaus reikia daryti. Galvojau, kad kai rusai puls, tai tikrai nebus blogiau, kaip kad kai puolė vokiečiai per antrą pasaulinį. Dabar suvokiu, kad jei prasidės karas, tai iš namo liks griuvėsiai, o namo šeimininkai, jei pasiliks namuose, gulės pakasti kažkur duobėje su peršauta galva ir surištom rankom už nugaros, nes kažkoks "karys" nenorės, kad kas jam trukdytų "pasilinksminti" su poniomis, ar nešti skalbiankę.

Jei prasidės karas, pamiršk apie bet kokį nekilnojamą turtą. Kuo greičiau suvoksi, kad prasidėjus karui tu nieko neturi, tuo daugiau šansų turėsi išlikti gyvas ilgesnį laiką.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 04 gruodžio 2022 - 11:41
QUOTE(v.fiedzia @ 2022 12 03, 12:14)
Taigi sugalvojau pašildyti grežinį. Vasara, kai įsijungia karšto vandens šildymas statyti dar vieną cirkuliacinį kartu su šilumokaičiu ir tuo pat metu grindų termifikatu šildyti paduodamą sūrymą ir kartu gražinti atvėsintą termofikatą į grindis. Tokiu būdu ir karšto vandens gaminimo COP'as didėtų.


Pirmiausiai tai nereikėjo kurti dar vienos temos, viskas kas čia parašyta, puikiausiai galėjo būti patalpinta Geoterminio šildymo temoje.

Kas liečia mintį dėl pasyvaus vėsinimo, tai šia tema labai daug bendraut Geoterminių siurblių temose, pasiskaityk sužinosi truputį daugiau niuansų. Pirmas niuansas, tai kad vėsinimui į grindis ar radiatorius negalima paduoti žemesnės temperatūros termofikato, nei rasos taško temperatūra, nes priešingu atveju pelėsio problema garantuota, todėl nesiūlau mastyti apie patalpų vėsinimą dirbant kompresoriui. Aišku galima, bet tuomet be pamaišymo mazgo neišsiversi, o tai reiškia dar vienas papildomas cirkuliacinis siurblys.

Aš pasidariau pasyvų vėsinimą, ir brangiausia pajungimo detalė buvo cirkuliacinis siurblys. Tiesa, kadangi nestačiau šilumokaičio, tai ir vidinį patalpų šildymo sistemos užpildą - vandenį, teko pakeisti tuo pačiu glikoliu, kuriuo užpildytas ir lauko kontūras.

Dar kliūna kad atvėso gręžinys, kad paviršinis kolektorius gali atvėsti, tai suprantama, o kad grežinys, kertantis vandeningus sluoksnius, keista. Nebent ten nėra nei vieno vandeningo sluoksnio?

Pas mane sumontuotas paviršinis lauko kolektorius, tai dabar vasarą kai veikia vėsinimas, jis garantuotai sušildomas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 04 gruodžio 2022 - 12:20

Pirmiausiai tai nereikėjo kurti dar vienos temos, viskas kas čia parašyta, puikiausiai galėjo būti patalpinta Geoterminio šildymo temoje.

-

Geoterminis šildymas ir šilumos siurblio remontas yra visiškai skirtingos temos.


Termostatai, debitomačiai ir pavaros manęs jau nebedomina. Debitomačiai pas mane atsukti visi ir pilnai; pavaros nenaudojamos, termostatai atjungti. Namuose palaikoma 19,4-19,8 temperatūra. Pas mane "saulės" namas. Kantrybė trūko kai per šalčius visą savaitę buvo uždarytos pavaros. Nukritus temperatūrai SS dirbo kelias paras, kad atšildytų grindų betoną ir tuomet man įšaldė grežinį iki kelių laipsnių. Pas mane 10kW galios SS. Anais laikais niekas supratimo neturėjo, kad minimalus 6kW per akis. Dabar tiesiog per šalčius pastatau rankenėlę -4 laipsnius ir grindyse yra palaikoma minimali temperatūra. Pakanka savaitės ir vėl gražinu į ankstesnį rėžimą.


Pirmas niuansas, tai kad vėsinimui į grindis ar radiatorius negalima paduoti žemesnės temperatūros termofikato, nei rasos taško temperatūra, nes priešingu atveju pelėsio problema garantuota, todėl nesiūlau mastyti apie patalpų vėsinimą dirbant kompresoriui. Aišku galima, bet tuomet be pamaišymo mazgo neišsiversi, o tai reiškia dar vienas papildomas cirkuliacinis siurblys.

-

Karštą vandenį gamina mažiau kaip valandą per parą. Nematau problemų išjungti kelioms dienms ar išjungti savaitei. Kompresorius čia visiškai niekuom dėtas.


Atsakyti

Pirmiausiai tai nereikėjo kurti dar vienos temos, viskas kas čia parašyta, puikiausiai galėjo būti patalpinta Geoterminio šildymo temoje.

....
Dar kliūna kad atvėso gręžinys, kad paviršinis kolektorius gali atvėsti, tai suprantama, o kad grežinys, kertantis vandeningus sluoksnius, keista. Nebent ten nėra nei vieno vandeningo sluoksnio?

Geoterminis šildymas ir šilumos siurblio remontas yra visiškai skirtingos temos.

 

Termostatai, debitomačiai ir pavaros manęs jau nebedomina. Debitomačiai pas mane atsukti visi ir pilnai; pavaros nenaudojamos, termostatai atjungti. Namuose palaikoma 19,4-19,8 temperatūra. Pas mane "saulės" namas. Kantrybė trūko kai per šalčius visą savaitę buvo uždarytos pavaros. Nukritus temperatūrai SS dirbo kelias paras, kad atšildytų grindų betoną ir tuomet man įšaldė grežinį iki kelių laipsnių. Pas mane 10kW galios SS. Anais laikais niekas supratimo neturėjo, kad minimalus 6kW per akis. Dabar tiesiog per šalčius pastatau rankenėlę -4 laipsnius ir grindyse yra palaikoma minimali temperatūra. Pakanka savaitės ir vėl gražinu į ankstesnį rėžimą.

 

Kas liečia mintį dėl pasyvaus vėsinimo, tai šia tema labai daug bendraut Geoterminių siurblių temose, pasiskaityk sužinosi truputį daugiau niuansų. Pirmas niuansas, tai kad vėsinimui į grindis ar radiatorius negalima paduoti žemesnės temperatūros termofikato, nei rasos taško temperatūra, nes priešingu atveju pelėsio problema garantuota, todėl nesiūlau mastyti apie patalpų vėsinimą dirbant kompresoriui. Aišku galima, bet tuomet be pamaišymo mazgo neišsiversi, o tai reiškia dar vienas papildomas cirkuliacinis siurblys.

Aš pasidariau pasyvų vėsinimą, ir brangiausia pajungimo detalė buvo cirkuliacinis siurblys. Tiesa, kadangi nestačiau šilumokaičio, tai ir vidinį patalpų šildymo sistemos užpildą - vandenį, teko pakeisti tuo pačiu glikoliu, kuriuo užpildytas ir lauko kontūras.

Karštą vandenį gamina mažiau kaip valandą per parą. Papildomą cirkuliacinį jungčiau lygiagrečiai termofikato cirkuliaciniam su jungikliu ir šilumokaitis tuo metu šaldys grindis ir šildys sūrymą. Jeigu namuose nabus karšta tai išjungiiu jungikliu savaitei, mėnesiui, rudeniui-žiemai-pavasariui. Jeigu nepakanka tai įjungiu grindų cirkuliaciją testavimo režimu ir atšaldau - paskui tik palaikymas.

 

PS

Tikėjausi ištrinti ankstesnį atsakymą. 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo v.fiedzia: 04 gruodžio 2022 - 20:06