Įkraunama...
Įkraunama...

Privatūs darželiai ar valstybiniai?

1.Butu idomu suzinoti mamyciu nuomone,ar vestu savo vaikus i privatu darzeli?Ar sutiktu moketi tarkim 500Lt[b]*Toshe n(be jokiu kitu papildomu islaidu),ir paliktu saugioje ir ramioje aplinkoje,nedideleje grupeleje(10-15 vaiku) nuo 8ryto iki 19val. vakaro savo vaika?
2.Koki maximalu mokesti sutiktumete moketi?
3.Kaip ziuretumete i tokia teikiama mokama papildomai paslauga tame darzelyje: savaitgaliais galimybe per nakti palikti vaika tenais?(na kai tevams zut but reikia islekti tongue.gif )[/B]
4.Siaip butu idomu isgirsti,kas jau vede,kokie privalumai,trukumai.Kiek mokejote?
Atsakyti
1. TAIP SUTIKCIAU, TIK DEL VALANDU ABEJOJU, TODEL , KAD DARBAS DAUG KUR JAU 8 RYTO PRASIDEDA.
2. PRIKLAUSYTU NUO TO KA ZADES DARZELIS, T.Y. PAMOKELES, BURELIAI, GAL NET KAZKOKI ASMENINIAI UZSIEMIMAI, LOGOPEDES PASLAUGOS, MAISTAS IR T.T.
3. MANAU, KAD BUTU GERA PASLAUGA YPAC TIEMS KURIE NETURI KAM PALIKTI VAIKUCIU, O ATSIRANDA NENUMATYTU REIKALU...
4. PRIVALUMAI IR TRUKUMAI:
PRIVALUMAI:
- MAZA GRUPE T.Y. NEDAUGIAU KAIP 10 VAIKUCIU, NES 15 JAU DAUG, PATI DIRBAU ZINAU.
- AUKLETOJOS DAUGIAU ZINO APIE KIEVIENA VAIKA, VAIKUI DAUGIAU DEMESIO.


TRUKUMAI:
- BLOGAI, KAD VAIKAS NEJAUS KLASIU SKIRTUMO IR NEGALES PALYGINT6I SAVO GYVENIMO SU KITU PAPRASCIAU GYVENANCIU VAIKU.


VELIAU DAUGIAU PARASYSIU....
Atsakyti
1.Priklausytu nuo to,kokios aukletojos,koks maitinimas,kokios grupes,kokia metodika auklejami vaikai,kiek vaiku grupeje,kokie papildomi uzsiemimai vaikams siulomi ( muzika,sokiai ir pan.)
2.Manau jis priklausytu nuo kokybes visame kame....na 500lt. jeigu daugiau jokiu papildomu islaidu,ir mano vaikas yra super priziurimas ir t.t.
3.Ne.Per nakti nepalikciau ,nes savo giminaiciams nepalieku,ir veliau taip pat tikiuosi to neprireiks.
4.Nevedziau,tad negaliu atsakyti.
Atsakyti
QUOTE (ENIGMA @ 2004 08 31, 17:50)



TRUKUMAI:
- BLOGAI, KAD VAIKAS NEJAUS KLASIU SKIRTUMO IR NEGALES PALYGINT6I SAVO GYVENIMO SU KITU PAPRASCIAU GYVENANCIU VAIKU.



va tai yra labai svarbu
Atsakyti
Aha,labai idomu.aciu uz atsakymus.Enigma,labai lauksiu daugiau patebejimu,vis tik praktika yra praktika.
Na ta trukuma kuri paminejote,idomu,ar tai jausis,man atrodo darzeliuose vistiek visi lygus,kokie jie bebutu.O ka parastuose darzeliuose kitaip gyvenama?Kazkaip man atrodo kad ir privatus darzelis,tai nereiskia,kad vaikui bus kalama,kad tevai labai uz ji daug moka pinigeliu,juk metodika vis vien yra ne i ta puse sukama.Na aisku,vaikai greitai atranda visokius dalykus,tad manau,aukletojo siuose darzeliuose neturetu jiems parodyti ,kad jie yra geresni" uz kitus!Aciu uz pastebeijma clap.gif
Atsakyti
1. Taip sutikciau. As vedziau savo vyresne dukra ~5m. pas aukle, pas kuria buvo mini darzelis. Ji savo namuose priziuri ~7 vaikus. Tiesa, pas ja vaikus galima atvesti ir pasiimti kada nori. Pvz.: viena berniuka atvesdavo 6 val, kita - 10 val. Kartais savo dukra paimdavau ir 23 val. As jai mokedavau uz valandas.
2. Per menesi susidarydavo ~ 500 -600 lt.
3. Reikalingas dalykas. Kai mes su vyru buvom isvaziave savaitei, jai palikom vaika.
4. Mums patiko toks variantas ir kai maziausias paaugs, jam bus ~10 -11 men. manau ji vesti pas ta pacia aukle.

Privalumai: pas mano mineta, tai vaikai yra skirtingo amziaus. Maziausieji greitai augo, tobulejo, t.y. igydavo elementariu igudziu, bendravimo igudziu. Vaikui patiko ir ji norejo ten eiti. 3,5 metu ji jau pazinojo visas raides, 5 m. paprastus zodzius ismoko uzrasyti, kas menesi deklamuodavo po nauja eilerasti, parnesdavo namo dailes darbelius. Zodziu vaikas tikrai priziuretas ir lavinamas.
Minusai: kai vaikas suserga, tai nera kur deti - reikia ieskoti dar vienos aukles ar mociutes. Be to, tai nera maza kaina- kai vaikas vienas tai galima tai leisti, bet jei 2 vaikai, tai susidaro per didele suma:(
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Monet: 31 rugpjūčio 2004 - 18:34
g.gif as jauciu nevesciau.... bent jau i tuos montesori tai tikrai... ten per daug viskas skiriasi nuo realybes... tada reikia ir kad namu aplinka butu tokia, o tai labai sunku...
man patinka paprasti darzeliai su vienokios ar kitokios metodikos elementais... man kaip is fantastikos serijos atrodo tai kad darzelyje nera zaislu, vaikas mokomas to ir ano, buities, pazinti... o namie mln zaislu, dvimetis sedi prie kompo ir t,t, del socialines nelygybes irgi manau verta pamastyti... vis tik tu turtuoliu vaikuciai... na jie tokie ....ne tokie paprasti... islepe dazniausia... ir vertybes kitos... ne visu aisku...
o as galvoju apie spec darzeli kuriame grupese yra integruota po keleta negalia turinciu vaiku... man tai priimtiniau...
manau kad paskyrus laiko darzeliu paiskoms galima rasti tikrai neblogu valstybiniu darzeliu su gera programa, o tuos likusius pinigelius kazkaip kitaip investuoti i vaika...
Atsakyti
najo zhiema,man tie Montesorri irgi kazkaip nelabai nelabai,taip pat girdejau,kad butent Montessori pradzia buvo sukurta neigaliems vaikams mokyti,o paskui matyt kazkaip savotiskai transformavosi..Na as cia kalbu apie eilini normalu privatu darzeli.Tiesiog kaip tik daug teisingu zaislu,ir atsakinga metodika,be abejo,nes manau antraip niekas nesirinktu tiek moketi....
dr karteli dekui uz issakytas mintis.Visoms! clap.gif
Atsakyti
o kuo tada skiriasi nuo paprastu darzeliu? vaiku skaiciumi grupeje?
as cia snekedama auksciau turejau omenyje butent Montesori, nes man ji kraupi.. sakyciau net zaloja vaikus... dieve, nei lakstyt nei parekaut, nei pazaist kartu... siaubas kazkoks! na nebent vaikas toks, tada gal ir tiktu...
na tavo atveju tai manau jei jau tu iskelei sia tema, tai tau si mintis patinka, todel ir vesk smile.gif man tai gaila butu pinigu.... geriau 4men ieskociau aukletojos geros geram darzely... rolleyes.gif
Atsakyti
man patiko monet variantas. butent i tokia grupe noreciau vesti savo mazyle ir sutikciau tiek moketi. tik net neisivaizduoju kaip atrasti g.gif
taip pat pamastau apie montesori, valdorfo, geros pradzios darzeliu. kai ateis laikas, issamiau apie ju metodikas susipazinsiu. namuose turiu medziagos apie juos, tik l. tingiu skaityti tongue.gif
taciau neatmetu ir paprastu darzeliu. tarp ju yra l. stipriu, tik kaip jau kazkas minejo, reikia paieskoti.

p.s.: taip, montesori pradejo dirbti su neigaliais vaikais ir pasieke l. geru rezultatu (jie buvo beveik tokie patys kaip ir sveiku vaiku). todel ir pradeta taikyti visiems smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pjer: 31 rugpjūčio 2004 - 19:20
QUOTE (Toshe @ 2004 08 31, 18:56)
najo zhiema,man tie Montesorri irgi kazkaip nelabai nelabai,taip pat girdejau,kad butent Montessori pradzia buvo sukurta neigaliems vaikams mokyti,o paskui matyt kazkaip savotiskai transformavosi..Na as cia kalbu apie eilini normalu privatu darzeli.Tiesiog kaip tik daug teisingu zaislu,ir atsakinga metodika,be abejo,nes manau antraip niekas nesirinktu tiek moketi....
dr karteli dekui uz issakytas mintis.Visoms! clap.gif

as tavo vietoje ne neabejociau rolleyes.gif
as savo maze zadu pradeti leisti i privatu darza nuo 1.6 m. kai bus 3 tada gal leisiu i paprasta g.gif
Atsakyti
as ketinu kaip tik vesti, bet pirma karta, tai po kokio menesio papasakosiu ispudzius. biggrin.gif
Atsakyti