Įkraunama...
Įkraunama...

Pardavėjas apgavo...

Ieškau pagalbos, o gal tik paguodos. Sutarėme keistis butais. Mūsų mažesnis, todėl mes mokam priemoką. Buto savininkas per abu susitikimus sakė, kad plotas yra 82 kv.m. Deja, inventorizacijos bylos nepaprašėme. Kadangi plotas atrodė nemažas, davėm rankpinigius (avansą). Buto nematavome. Raštelyje, kurį parašė pinigus paėmusi pardavėjo žmona, (deja) buto plotas nebuvo nurodytas. Surinkome visas pažymas, penktadienį jau turėjome eiti pas notarą. Šiandien Registrų centro internetiniame puslapyje pamačiau, kad plotas yra 73, 08. Skambinu pardavėjui, jis prisiekinėja sakęs jau vakar 81,74 (telefonu). Avanso grąžinti nenori. Be to, jau prieš tai sutarėme, kad jų buto kaina bus rodoma 5 kartus mažesnė nei yra. Priemokos mažinti pardavėjas nemano. Atrodo, kad teks jau mums su savo sunkiai uždirbtais rankpinigiais atsisvekinti verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(drakonė @ 2006 08 09, 18:42)
Kadangi plotas atrodė nemažas, davėm rankpinigius (avansą). Atrodo, kad teks jau mums su savo sunkiai uždirbtais rankpinigiais atsisvekinti verysad.gif


Jeigu nebuvote sudarę preliminarios sutarties ir jos užregistravę teisės aktų nustatyta tvarka, vadinasi jūs davėte avansą, o ne rankpinigius. Tai yra skirtingos sąvokos.
Avansą visada privaloma grąžinti, jeigu sandoris neįvyksta.
Atsakyti
Uzjauciu... verysad.gif Belieka arba prarast pinigus arba eit iki galo... Nors jei butas jums patiko, tai gal vertas tos priemokos, neziurint mazesnio ploto? g.gif

Mums irgi nepasiseke su pirkimu. Jau men laiko nervus gadinam vieni kitiems, jokiu kompromisu nerandam verysad.gif Parduoda ta musu namuka per firma, bet kiek teko pajusti savo kailiu tos firmos tik savo klienta gina, o pirkejo interesai nusisvilpt! schmoll.gif unsure.gif
Atsakyti
Ačiū atsakiusioms. Apsvarstėme visus už ir prieš, nutarėme nebesidraskyti dėl tų pinigų. Aišku, gaila 1000 Lt, bet, tiesą sakant, į teismus dėl jų eiti bijome: pardavėjo išvaizda visai nekelia pasitikėjimo. Gerai, jeigu laimėtume. Pardavėjas žino, kur gyvename, baisu, kad ko neatsitiktų. Nutarėme, kad protingi mokosi iš svetimų klaidų, o kvaili – iš savų. Aišku, kuriai mes kategorijai priklausome? ax.gif
Nepraturtės žmogus iš savo nesąžiningumo...
Atsakyti
oho čia tai bent istorija blink.gif reik turėt geras kiaulės akis kad taip meluot ir po to dar pinigų negrąžinti doh.gif nesuprantu kaip taip žmonės gali elgtis unsure.gif
Tokie pavyzdžiai rodo kad viską gyvenime reikia 10 kartų patikrinti.
drakone, turbūt padarėt teisingą sprendimą nors ir skausmingą, bet jeigu pardavėjas kaip sakei pasitikėjimo nekelia tai maža ką paskui.....
Linkiu kuo greičiau susirasti kitą butuką 4u.gif
Atsakyti
As tai siulyciau dar karta patikrinti ta plota - gal registru centre klaida? Negi taip ima zmones ir apgaudineja atvirai?
Atsakyti
Kad plotas yra 8 kv. m. mažesnis, pripažino ir pats pardavėjas. Tiesa, jau po to, kai pinigai buvo paduoti ir susitarta dėl pirkimo (sekmadienį sutarėme, o dėl ploto sužinojau trečiadienį iš Registrų centro internetinio puslapio, iškart paskambinau pardavėjui ir jis patvirtino, kad tikrai ne 82, o 73,08. Telefonu kalbėjome ir antradienio vakarą. Tada jis patikslino, kad 81,74, o ne 82. Trečiadienį jau dievagojosi to nesakęs.) Matote, gaila pačios situacijos. Keitimo variantų taip retai pasitaiko. Tiesiog nenorime imti tų paskolų iš banko. Uždirbame ne marias, neaišku, kiek duotų. Šiaip dabar dėl šio dalyko jaučiuosi labai blogai. Tikėjausi, kad iki rugsėjo jau viską būsime susitvarkę... verysad.gif, kad nebereikės stumdytis tam vieno kambario bute. Atrodė, kad jau viskas ranka pasiekiama, tuoj galimės kraustytis. Tas didesnis butas absoliučiai be jokių remontų, nugyventas, tuščias. Pardavėjas siūlė imti raktą, vežtis daiktus. Po to, kai paaiškėjo tas ploto neatitikimas, atsirado nepasitikėjimas pardavėju: kaip žmogus parduoda savo butą, bet nežino jo ploto. Nežino ar specialiai sako kitokį? O jeigu dar kažkas iššoks į paviršių. Buvome sutarę, kad sutartyje rodysime, jog butas kainuoja tik 29000, nors tikroji vertė yra 170000 (pardavėjai nori nemokėti 15 proc. valstybei). Mūsų butą jie būtų pirkę už normalią kainą – 80000. O jeigu kokia apgavystė: neturėtume nei buto, nei pinigų ir geriausiu atveju prisiteistume tik tuos 29000. Tėvams buvau nupasakojus situaciją, tai jie baisiausiai apsidžiaugė, kad turėsime didesnį butą. Pasikeitus situacijai ėmė dar baisiau išgyventi. Tai dabar jiems pasakėme, kad dalį avanso atidavė. Šventas melas. Kad tik jie nesinervintų.
Graužiuosi dabar ir aš: o gal būtų buvę viskas gerai. Bet ar būčiau rami, jei būtume pirkę. Vėl graužčiausi? schmoll.gif Ši savaitė tokia sunki buvo (brr, bet ji dar nesibaigė). Ir dar. Vaikų mes neturime, bet turiu įtarimų, kad man laikas pereiti į kitą temą – nestuke.gif . Tiesa, dar jokio testo nesidariau. Žodžiu, galva nuo visko ūžia mirksiukas.gif
Atsakyti
o jau nebegalima iškelti pardavėjui ultimatumą - arba mielasis grąžina avansą, arba rodot sutartyje visą sumą ir jos valstybei sumoka tuos 15 proc, o tai daugiau nei 1000 lt. tikriausiai.
beje, jis greičiausiai tą butą perparduoda, turbūt dėl to "nežinojo" ploto, nes jei bijo mokesčių, reiškia neišlaikė buto 3 metus.
Atsakyti
Nieksai, Jie, zinok, tuos pinigus sau ant vaistu isleis. Taip lengvai visvien apgavikam nepraeis. laikykis mirksiukas.gif ateis svente ir itavo kiema mirksiukas.gif O gal jau ateina? smile.gif
Atsakyti
Nu situacija nepavydetina doh.gif Gerai,kad tik tukstantis unsure.gif
Atsakyti
Ačiū už gerus žodžius. Mes baigiam patys save įtikinti, kad mums tikrai atidavė dalį pinigų (tokią versiją pasakėm mano tėvams). Kaip nors išgyvensim. Būtų gerai jeigu vėl staiga atsirastų norintys keistis su mumis butais... ax.gif Tuo labiau, kad šiandien sužinojau, jog esu nestuke.gif. Esu šiek tiek sutrikusi.
Atsakyti
QUOTE(drakonė @ 2006 08 12, 09:35)
Tuo labiau, kad šiandien sužinojau, jog esu  nestuke.gif. Esu šiek tiek sutrikusi.


taigis sveikinam su lelium wub.gif
o tą negerą dėdę tai jau tikrai dabar žiurkės užpuls smile.gif
Atsakyti