Įkraunama...
Įkraunama...

Ką daryti su mišku?

Neradau tokios temos, tad rašau čia. Gal bus išmanančių, susidūrusių su tokiais klausimais. Gal patarsit?
Paliko man senelis žemę, mišką, o aš tokia "ūkininkė". Nieko neišmanau... Žemę išnuomojau ūkininkui..., o va miškas taip ir stovi neliestas. Iškilo šiokie tokie finansiniai sunkumai. Sakau gal parduoti - vis vien jis malkinis, kaip sako (iš kitos pusės gal pasilikti, tik parduoti nupjovimui, bet paskui tie atsodinimai, priežiūra nuo kenkėjų, gaisrų, valymas... ir pan doh.gif ). Vienu žodžiu.... vėl visokių klausimų iškyla... Mėtausi, nežinau ką daryti..
Kaip objektyviai įvertinti mišką? Kas tuo užsiima, kuo pasitikėti, kuo ne? Kiek tai kainuoja? Kokia procedūra? Kaip pasirinkti geriausią pirkėją? Nuo ko pradėti?
Iš anksto dėkoju už atsakymus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ciburaska @ 2006 08 18, 12:42)
Neradau tokios temos, tad rašau čia. Gal bus išmanančių, susidūrusių su tokiais klausimais. Gal patarsit?
Paliko man senelis žemę, mišką, o aš tokia "ūkininkė". Nieko neišmanau... Žemę išnuomojau ūkininkui..., o va miškas taip ir stovi neliestas. Iškilo šiokie tokie finansiniai sunkumai. Sakau gal parduoti - vis vien jis malkinis, kaip sako (iš kitos pusės gal pasilikti, tik parduoti nupjovimui, bet paskui tie atsodinimai, priežiūra nuo kenkėjų, gaisrų, valymas... ir pan doh.gif ). Vienu žodžiu.... vėl visokių klausimų iškyla... Mėtausi, nežinau ką daryti..
Kaip objektyviai įvertinti mišką? Kas tuo užsiima, kuo pasitikėti, kuo ne? Kiek tai kainuoja? Kokia procedūra? Kaip pasirinkti geriausią pirkėją? Nuo ko pradėti?
Iš anksto dėkoju už atsakymus 4u.gif

As ne specas, bet paieskok informacijos internete.Pvz.:
http://www.pmsa.lt/ , http://www.forest.lt....php?-929881380.
Del misko pardavomo gal reikia pasiskambineti tiems, kurie superka miska?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dzudi: 18 rugpjūčio 2006 - 12:57
QUOTE(ciburaska @ 2006 08 18, 12:42)
Neradau tokios temos, tad rašau čia. Gal bus išmanančių, susidūrusių su tokiais klausimais. Gal patarsit?
Paliko man senelis žemę, mišką, o aš tokia "ūkininkė". Nieko neišmanau... Žemę išnuomojau ūkininkui..., o va miškas taip ir stovi neliestas. Iškilo šiokie tokie finansiniai sunkumai. Sakau gal parduoti - vis vien jis malkinis, kaip sako (iš kitos pusės gal pasilikti, tik parduoti nupjovimui, bet paskui tie atsodinimai, priežiūra nuo kenkėjų, gaisrų, valymas... ir pan doh.gif ). Vienu žodžiu.... vėl visokių klausimų iškyla... Mėtausi, nežinau ką daryti..
Kaip objektyviai įvertinti mišką? Kas tuo užsiima, kuo pasitikėti, kuo ne? Kiek tai kainuoja? Kokia procedūra? Kaip pasirinkti geriausią pirkėją? Nuo ko pradėti?
Iš anksto dėkoju už atsakymus 4u.gif


Misko verte priklauso ne tik nuo jo amziaus, bet ir nuo jame auganciu medziu rusiu, ir zinoma plota. Jei jis visas malkinis ir mazai jame spygliuociu tai dideles kainos netures. Jei jis gali buti retinamas, tai vel gi priklauso nuo medienos. Su pirkeju galima susitarti, kad jis ir atsodintu.
O siaip tai yra agenturos kurios daro projektus misko kirtimams, jie turi taksometrus ir realiai gali pasakyti jo kaina.
Jei tai jaunas lapuociu miskas, gal ir nelabai apsimoka ji laikyti.
Bet jei jame bent puse spygliuciu tai nebloga investicija.
Kita vertus galima paieskoti kokie medziai ir kokio amziaus yra kertami ir pasiskaiciuoti.
Mano vyras uzsiima miskais.
Jei tiksliau aprasytumei misko situacija, gal jis apytiksliai ir galetu pasakyti kokia jo rinkos kaina.
Sekmes
Atsakyti
Aciu, Janna 4u.gif Daugiau info parasiau tau i AZ.
Aciu ir tau, Dzudi bigsmile.gif Ta teorija as zinau, va idomu pasikalbeti su tais, kurie patys su visu tuo susidure...
Atsakyti
Mes taip pat gavome palikimo misku tai miskui 65 metai o ktam gabale apie 100 metu. Bet su vyru nutareme kol nera ekstra atvejo tikrai neparduoti. Mano nuomone tokia jei dabar masiskai iskertami miskai tai kas bus po kokia 15 metu kai nelabai bus kas kirsti kokios kainos suolio laukti? Jei gali issiversti jokiu budu neparduok o lauk! Nes praktiskai liko tik valdiskas miskas o zmones isparduoda. Dabar buvau grybauti tai vien iskirstos birzes net gaila ziureti!!!
Atsakyti
QUOTE(jolita123 @ 2006 09 02, 20:02)
Mes taip pat gavome palikimo misku tai miskui  65 metai o ktam gabale apie 100 metu. Bet su vyru nutareme kol nera ekstra atvejo tikrai neparduoti. Mano nuomone tokia jei dabar masiskai iskertami miskai  tai kas bus po kokia 15 metu kai  nelabai bus kas kirsti kokios kainos suolio laukti? Jei gali issiversti jokiu budu neparduok o lauk! Nes praktiskai liko tik valdiskas miskas o zmones isparduoda. Dabar buvau grybauti tai vien iskirstos birzes net gaila ziureti!!!



Gerai, jei pats ir gyveni prie to miško, o jei jis kokiam nežinomam kaimuke, tai vieną dieną nuvaževęs gali rasti savo miško kelmukus. Mes tai pardavėm po to kai kažkas prasinešė, nes išsigandom, kad dar patys turėsim baudas susimokėt už nelegalų kirtimą. Taip, kad nežinau ar čia iš tikro labai gera investicija g.gif
Atsakyti
QUOTE(jolita123 @ 2006 09 02, 21:02)
Mes taip pat gavome palikimo misku tai miskui  65 metai o ktam gabale apie 100 metu. Bet su vyru nutareme kol nera ekstra atvejo tikrai neparduoti. Mano nuomone tokia jei dabar masiskai iskertami miskai  tai kas bus po kokia 15 metu kai  nelabai bus kas kirsti kokios kainos suolio laukti? Jei gali issiversti jokiu budu neparduok o lauk! Nes praktiskai liko tik valdiskas miskas o zmones isparduoda. Dabar buvau grybauti tai vien iskirstos birzes net gaila ziureti!!!

Dabar nederlingos žemės valstybės lėšomis atsodinamos mišku smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kuzia: 03 rugsėjo 2006 - 11:57
Na miskas tai tikrai netoli bet vistiek neprisaugosi. Jei labai rasim iskirsta tai pranesim policijai taip ir vietiniams pasakem lotuliukas.gif aisku pakeltu tonu tai dabar ramu nes bijo. O jei ir kerta tai tie kurie prie misku gyvena neatvaziuja is toli!!! Kaimieciai viska mato ir viska girdi jei su buteliu,,paklausi,, pasakys kur dingo medelai g.gif
Atsakyti
QUOTE(jolita123 @ 2006 09 03, 20:54)
Na miskas tai tikrai netoli bet vistiek neprisaugosi. Jei labai rasim iskirsta tai pranesim policijai taip ir vietiniams pasakem  lotuliukas.gif aisku pakeltu tonu tai dabar ramu nes bijo. O jei ir kerta tai tie kurie prie misku gyvena neatvaziuja is toli!!! Kaimieciai viska mato ir viska girdi jei su buteliu,,paklausi,, pasakys kur dingo medelai g.gif

Kaimiečiai kaip partizanai - sabutylnikų neišduoda schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(jolita123 @ 2006 09 03, 19:54)
Na miskas tai tikrai netoli bet vistiek neprisaugosi. Jei labai rasim iskirsta tai pranesim policijai taip ir vietiniams pasakem  lotuliukas.gif aisku pakeltu tonu tai dabar ramu nes bijo. O jei ir kerta tai tie kurie prie misku gyvena neatvaziuja is toli!!! Kaimieciai viska mato ir viska girdi jei su buteliu,,paklausi,, pasakys kur dingo medelai g.gif



Mums kaimiečiai tai ir pasakė, kad žino kas tuos mūsų medžius iškirto, bet pasakė, kad jiems čia dar gyvent reikia, dėl to nieko nei mums, nei policijai nesakys. Prašėm, kad pasaugotų už atlygį, tai irgi atsisakė, todėl ir Jūsų vietoj daug vilčių į tai nedėčiau, nes iki vagystės taip pat labai geranoriški buvo, bet po to įvykio geranoriškumas dingo. Taip, kad jei nesugalvosit kaip apsisaugoti patys, tai tikrai niekas kitas neapsaugos.
Atsakyti
QUOTE(jolita123 @ 2006 09 02, 20:02)
Mes taip pat gavome palikimo misku tai miskui  65 metai o ktam gabale apie 100 metu. Bet su vyru nutareme kol nera ekstra atvejo tikrai neparduoti. Mano nuomone tokia jei dabar masiskai iskertami miskai  tai kas bus po kokia 15 metu kai  nelabai bus kas kirsti kokios kainos suolio laukti? Jei gali issiversti jokiu budu neparduok o lauk! Nes praktiskai liko tik valdiskas miskas o zmones isparduoda. Dabar buvau grybauti tai vien iskirstos birzes net gaila ziureti!!!

Jusu tai turbut geras miskas..., o musu jaunuolynai berzyno, eglyno, tik pora ha plotelis brandaus berzyno... Norejau parduoti su zeme, bet daug nieks neduoda..., Galvojau apie berzyno iskirtima, bet issiaiskinau, kad nelabai apsimoka... Vienu zodziu... doh.gif Plius dar tas mano miskas kitam Lietuvos gale....

QUOTE(SoJa @ 2006 09 03, 10:32)
Gerai, jei pats ir gyveni prie to miško, o jei jis kokiam nežinomam kaimuke, tai vieną dieną nuvaževęs gali rasti savo miško kelmukus. Mes tai pardavėm po to kai kažkas prasinešė, nes išsigandom, kad dar patys turėsim baudas susimokėt už nelegalų kirtimą. Taip, kad nežinau ar čia iš tikro labai gera investicija  g.gif

Va ir as tu nelegaliu kirtimu bijau. Paskui kaip uzdes baudas doh.gif Galvoju dar apie stai ka... Kazkur perskaiciau, kad galima sudaryti ilgalaike misko prieziuros ir tvarkymo sutarti su patikima bendrove, arba istoi i misko savininku kooperatyva... Ten jie priziuri miska....
Gal kas susiduret su tuo? Gal galit pasidalinti?
Atsakyti
verysad.gif
QUOTE(jolita123 @ 2006 09 02, 22:02)
Mes taip pat gavome palikimo misku tai miskui  65 metai o ktam gabale apie 100 metu. Bet su vyru nutareme kol nera ekstra atvejo tikrai neparduoti. Mano nuomone tokia jei dabar masiskai iskertami miskai  tai kas bus po kokia 15 metu kai  nelabai bus kas kirsti kokios kainos suolio laukti? Jei gali issiversti jokiu budu neparduok o lauk! Nes praktiskai liko tik valdiskas miskas o zmones isparduoda. Dabar buvau grybauti tai vien iskirstos birzes net gaila ziureti!!!

Tai, kad tie miškai nėra amžini, o kiekvienos rūšies medžiai turi savo gyvenimo amžių, jei neiškirsi kai jis viršija brandaus miško ribą - galėsi tik malkom naudot. pvz. pušynų brandus amžius - 110 m. kirsti leidžiama kartais ir nuo 100 m., o šie medžiai sulaukę 120 m. pradeda sirgti vidaus puviniu. eglių brandus amžius 80 m. lapuočių dar mažesnis.
O ir iškirsti miškai nėra gi sunaikinami, juos juk privaloma atsodinti (jei sodinukai neprigija - reikia atsodinti pakartotinai), ir, be to, tam tikrą laiklą negalima plynai kirsti besiribojančių sklypų (kol neatsodinamas ir atitinkamai neapauga greta buvęs iškirstas sklypas).
Nebijokit po 15 m. atsodinti jauni miškeliai bus turtingi grybais (baravykais, voveraitėmis...) sudarančiais mikorizę su jaunų medelių šaknimis.
Taip, kad yra ir privalumų. o kai iškerta tau po langais brandų gražų mišką verysad.gif cray.gif - suprantu tą jausmą mega_shok.gif ir norisi tikrai tiems kirtėjams uodegas nutarkuot. bash.gif aggressive.gif
Geriau tokių pakraščių neleisti kirsti banned2.gif O, ištirųjų, tai šlaitų plynai ir neleidžiama kirsti.....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vi3: 04 rugsėjo 2006 - 16:21