Įkraunama...
Įkraunama...

Senovinės gėlės

labas,visiems.noriu pakviesti jus visus issakyti savo nuomone apie senasias geles,kurios jau iskeliavo is musu namu uzleisdamos vieta "mandresnems".ar daug jus zinote geliu kurias augino musu mociutes?ar dar jas islaikete namuose?o gal jas lengva ranka nusiuntete i siuksliu kibira? as zinau keleta kurias augino mociute:baltas katilelis(nuotaka)-turejau,bet paliktas vienas namuose vyras nudaigojo,ir mirta,kuria zinau tik is pasakojimu(tiksliau 2 rusiu-gelezine,ir kazkokia smulkiais lapeliais).kai pabandziau jas susigrazinti i namus supratau,kad tai vos ne utopija.as manau,kad visai saunu butu salia uzsienietisku grazuoliu nors mazam kamputi tureti senoliu palikima(atminima).ka manote jus?
Atsakyti
Nepasakyčiau, kad ,,senosios“ gėlės iškeliavo iš mūsų namų biggrin.gif
Turiu mirtą, turiu plačialapį fikusą - tokias gėles mano močiutė augino. Galų gale - chlorofitas, iki skausmo pažįstamas, prie mokyklinės lentos kabantis biggrin.gif Oleandrai, tradeskantės biggrin.gif
O šį amarilį mūsų giminėj augina jau 40 metų biggrin.gif
http://pg.photos.yah...b9b.jpg&.src=ph
Atsakyti
Dar galiu paminėti kvepiančiąją pelargoniją - "jeronimą", plunksninę kalankę - "paleistuvę", ir, žinoma, medėjantį alaviją - "alijošių", dar vieną gėlę, vadinamą jūriniu arba indišku svogūnu. Visi šie augalai dar ir vaistiniai. smile.gif
Atsakyti
o kokia gele tas svogunas?
Atsakyti
O as siandien kaip tik galvojau, kad geles rinktis labai paprasta--pasirinkimo niekas neriboja- tik tu pats sprendi, ko reikia. Net neturetu cia buti mados itakos.

As jau beveik dvidesimt metu auginu savo storalapi, nuo tetos storalapio atgnybau vaikuti. Turiu ir ta chlora, ar koki ten fita. Dar parsitempiau paprasta amarili.
Kodel tas geles auginu?? Nezinau. Bet geliu, augalu mados man ne prie sirdies, nors kartais gele daznai tupinti ant ivairiu palangiu pasidaro neidomi, prie jos pripranta akis, ir ji jau nebedziugina.
Atsakyti
sutinku,daznai pasitaikanti gele tampa tarsi nuvalkiota,yprasta akiai ir tu nepelnytai nekreipi i ja demesio unsure.gif o del geliu madu-jos yra ,tarkim pas dauguma mociuciu stovejo placialapiai fikusai,o dabar reta kuri auginam,tiesa?paziurekim siame forume kas populiariausi?turbut kaktusai,sukulentai,orchidejos?ir aisku vel ant bangos sanpaulijos thumbup.gif.tai mada? o itaka vis tiek yra blink.gif na pamatai viena gele,uzsinori,gauni flensa ,pas tave pamato,paima flensa ir toliau geometrine progresija gelyte dauginasi bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linute13: 20 rugpjūčio 2006 - 06:27
TAS MADAS daugeliu atveju lemia prekybininku pasiula.
Sukulentai - yra labai plati savoka. Ju yra tiek daug, kad didelemis ju kolekcjomis gali pasigirti tik turintys oranzirejas.

Siuo metu yra paprasta ju uzsisakyti is uzsienio- tai jau pinigu ir noro turejimas lemia. Kaip ir sanpauliju. Kaip ir daug kitu geliu.

Manau daug kam tai jau gyvenimo budas ir aistra, kuri neisbles, o ne mada.

Taigi, reikia pasidziaugti musu aistromis!!!! Tegu jos zydi.

O dar manau, kad zmogaus auginamos geles apie ji daug ka pasako- pvz. mano crassula- tingi, tiek tingi, kad net koncervatyvi. Dar tokie augalai- yra ir kelione- bent mintyse keliauji-- i afrikos kalnus, kur tarp akmenu pasislepe auga litopsai.

Turbut , ir bobutes, ziuredavo i palmes, augancias vazonuose, ir svajodavo apie seksualu juodaodi vyra ir tvarte augancius pekarius, o ne kiaules.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Crassula: 20 rugpjūčio 2006 - 10:07
zinai galbut tu ir teisi.bet juk ir prekybininkai veza tik tas geles kurios turi paklausa
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linute13: 20 rugpjūčio 2006 - 15:54

Mano močiutė augindavo kiauruose emaliuotuose puoduose ožekšnius (žalius ir kitus su geltonom dėmėm (tokio niekur kol kas nerandu įsigyti) bei rožines hortenzijas (nebeprisimenu, bet kažkaip savaip įdomiai vadindavo). Žinoma, vasarą lauke, o žiemą vėsioj troboj..

O iš tėvo tėviškės atkeliavęs rožinio krino palikuonis.

Dar prie 'senoviškų' gėlių priskirčiau smidrus, inkstpaparčius.
Atsakyti
Dar prie senovinių paminėčiau begonijas. Kelių rūšių. Senai jau tokių nebematau. Ir tikriausiai nesuklysiu paminėjus kaktusą-lapenį. ax.gif
Atsakyti
Ir fuksijas. Myliu fuksijas wub.gif
Gal kas auginat?

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

o tokią turiu
user posted image

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kamaniuke: 21 rugpjūčio 2006 - 09:47
Aš manyčiau, kad dauguma augindami gėles žiūri ne į gėlių madą, bet į tai, kas auga jų namuose. Nes vienoms gėlėmsreikia labai daug daug šviesos, kitos mėgsta pavėsį, tai pagal tai, į kurioą pusę mūsų langai, kurios gėlytės puikiai pas mus auga, tas ir auginame.
Aš auginu iš senovinių gėlyčių begonijas, nes joms pas mane patinka, gražiai veši, na turėjau keletą ir užsienietiškų gėlyčių, bet kad ir kaip jas prižiūrėjau, matyt, joms nepatiko ir viskas, lapai nudžiūvo ir nusibaigė gėlytės.
Atsakyti