Įkraunama...
Įkraunama...

Lietuviški vardai

Man idomu tik grynai lietuviski vardai, tokie kaip Rytis, Vakaris, Ausrine, Egle, Ruta ir t.t.

Noreciau kazkokiu retesniu, ne taip girdetu variantu. Zinau, kad savo pupulius pavadinsiu tik lietuviskais vardais.
Atsakyti
Ir as labai norejau tik lietuvisku vardu, ypac kokiu is Mazosios Lietuvos... Bet antrajai nebesuradau... Pritruko taip sakant... laugh.gif
O graziu tikrai nera daug, kai renki savo vaikui...
Atsakyti
QUOTE (kristina.z @ 2004 09 06, 12:55)
Man idomu tik grynai lietuviski vardai, tokie kaip Rytis, Vakaris, Ausrine, Egle, Ruta ir t.t.

... Milda, Audronė, Nomeda, Ąžuolas, Mėta...
Mano sunaus tarptautinis vardas, nors ir lietuvoj daug tokiu vardu yra, ypac tarp senyvo amziaus zmoniu smile.gif
O tu, kaip suprantu, grynai lietuvisku nori, kad nebutu ju kitose tautose, ar ne?
Bet pvz. vardas Ruta-juk yra atitikmuo Ruth ar kaip ten rasosi...
Nu nzn, susipainiojau... unsure.gif huh.gif
Atsakyti
Ne, as noriu tokiu, kurie kazka lietuviska reikstu. Egle-medis, Vakaris-vakaras, Azuolas-medis, Saule-saule ir t.t. Tinka ir visokios deives, dievai: Austejos, Gabijos ir t.t.
Atsakyti
QUOTE (nerile @ 2004 09 06, 13:57)
O graziu tikrai nera daug, kai renki savo vaikui...

gryna teisybė biggrin.gif tai prie pavardės netinka, tai prie veido, tai diedas nepritaria, tai uošvienė biggrin.gif
Atsakyti
Manau, kad tikrai lietuviški yra Viltė (Viltautės trumpinys), Vėja, Smiltė, Aistė, Goda, Jūratė...
Atsakyti
Rytis, Joris, Marius, Jūris, Juras, Aušrys, Dangis, Audrys, Ūdrys, Uosis
Vaiva, Auska, Laima(ė), Dalia, Miglė, Jorė, Žydrė (tokia gėlytė), Ieva,
Dar dvi žemaičių dievybes, bet kaip vardai baisoki - Brėkšta, Bežlėja.
Atsakyti
Austeja- biciu deive...
o is Mazosios Lietuvos su konkreciomis reiksmemis dar as neradau reiks paieskot...bet gal tiktu Urte, Elze, Mare, Mage...
gal tikru ir Aukse, Saule wink.gif Raminta, Goda (is godoti), Aida
Atsakyti
Kastytis, Naglis, Balys, Rapolas, Saulius, Joris, Margiris, Ąžuolas, Ugnius, Vaidas, Ūdrys ir visi kunigaikščių vardai, kaip Kęstutis, Algirdas ir kt
Milda, Miglė, Dangė, Banga, Undinė, Neringa, Birutė, Viltė, Vaiva, Jūratė. Pamiršti gėlių vardai - Rūta, Žibutė, Ramunė, Rugilė...
Rūta, toks mano vardas, tik lietuviškas. Visi žinome kas tai per gėlelė... Ruth nieko bendra neturi su Rūta, tik panašiai skamba.
Atsakyti
Žibutėmis kažkuriame Lietuvos krašte karves vadina.
Atsakyti
Cia gal ne i tema, bet... Siandien skaiciau vaiku (8-12 m.)anketas, kokie vardai jiems graziausi. Ir nustebau, kad jiems patinka paprasti vardai. AIsku aktyvesnes buvo mergaites, tai berniuku vardu trejetukas konkretesnis. Stai rezultatai:

Berniuku vardai:
I vieta: TOMAS
II vieta: MINDAUGAS
III vieta: LUKAS, IGNAS

Mergaiciu vardai:
I vieta: KRISTINA
II vieta: DOVILE
III vieta: KAMILE, EGLE, GABRIELE
Atsakyti
Manau, kad ir Rusnė - lietuviškas vardas.
Atsakyti