QUOTE(mintas @ 2012 08 23, 15:58)
O drenažą, kai jo poreikis, tik kaip apsidraudimo priemonės, daryti galima vadovaujantis šiomis įrengimo rekomendacijomis? Gruntiniai vandenys ~2,5-3m gylyje. Darbus ketinu atlikti pats.
Kokie pamatai pas tamsta, rūsys bus, koks pats gruntas jai atliktas grunto nustatymas.
Jai nebus rūsio ir iki 2 metrų pamatų (grubiai iki 2m imant) drenažas toks kaip pavaizduotas netiks. Jis ten pavaizduotas gruntiniams vandenims nuvesti nuo pamato pado.
Nuo paviršiaus kritulių surinkimo reiktų vietoi grunto atgal supylimo, pilti žvtrą arba skaldą. Dažniausiai keliais sluoksniais tai darant.
Jai būtų rūsys be hidroizoliacinės dangos neapsieisi, jai nedėsi hidroizoliacijos gal ir pasiseks kurį laikotarpį pragyventi su nešlampančiomis rūsio sienomis. Po kurio laiko vis tiek prasiskverbs drėgmė, nors ir turėsi įsirenges paviršiaus kritulių drenažą. Esmė kad pro betoną - gelžbetonį, pro kapiliarus ir mikro makro įtrūkimus vanduo prasisunks. Betonas kaip kempinė, tik lečiau įgerenti nei minėta kempinė. O jam išdžiūti reikia nemažai laiko. Žiemą toks betonas atstos daugiau kaip šaldytuvas nei kaip konstrukcinė pastato dalis. Šildymui kaštai padidės, aišku kur formuojasi įtrūkimai jau yra blogai visam pastatui, o pats blogiausias dalykas po pamato padu - atsirades ledas, iškilnos pastato sienas.