Įkraunama...
Įkraunama...

Alus vaikui

na cia kiekvieno reikalas,kaip su savo vaikais elgtis ir ka jiems duoti g.gif
Atsakyti
http://2beer.wordpre...udies-medicina/
Papildyta:
Dėl viso pikto įkeliu ir čia:


"neapsigaukime: tradicinė medicina ir liaudies medicina nesutaria nuo senų laikų. Liaudies medicinos naudojamas priemones tradicinė medicina dažnai aiškina arba pernelyg sausai ir analitiškai, arba priešingai - paskelbia esant vos ne už „įstatymo ribų”. Abi medicinos rūšys skirtingai vertina ir alkoholį. Tradicinės pakraipos medikai ne per seniausiai bet kokio pavidalo alkoholį laikė vos ne prakeiksmu. O tarp liaudies medicinos atstovų (kad ir močiutės vaistų spintelėje) alkoholinės tinktūros bei ištraukos visada užima garbingą vietą. Mūsų protėviai buvo įsitikinę, kad kasdien i išgertas stiklelis vyno ar bokalas alaus pagerins sveikatą Vis dėlto j toks protėvių požiūris į alų ar vyną neturėjo mokslinio pagrindo; alkoholio vartojimas daugiau rėmėsi tradicija ir stebėjimu. Nuo seno žinota, kad alus - lengvą apgirtimą ir euforiją sukeliantis gėrimas. O Šiais laikais Žinoma, kad istoriškai alus - vienas iš nedaugelio gėrimų, kurie pakankamai švariai gaminami ir gana higieniški. Ir visi žino (nors tą faktą mokslas patvirtino neseniai), kad alus - paprasčiausiai pilnavertis maisto produktas. Saikingai vartojamas jis teikia naudos mūsų savijautai ir sveikatai, todėl žmonės nuo seno ir vertino šį natūralų produktą.

Alus šimtmečiais (pirmiausia - liaudies medicinoje) vartotas tiek kaip natūralus vaistas, tiek kaip vaistų ir gydomųjų žolelių skiediklis. Tačiau suklestėjus šiuolaikinių vaistų pramonei šios amžių žinios nugrimzdo į užmarštį, ir alus laikomas tik gardžiu, gaivinančiu gėrimu.

Turbūt nėra tokio maisto produkto (alų reikia priskirti būtent šiai kategorijai), kuris pastaraisiais metais būtų įvertintas visiškai naujai. Atlikta daugybe įdomių medicininių tynimų apie alaus poveikį, spaudoje šia tema pasirodė daugiau kaip 3000 straipsnių, skelbiama ir apie saikingo alaus vartojimo naudą sveikatai. Vis dėlto šiuo atveju būtina pabrėžti, piktnaudžiaujant alumi neigiamas jo poveikis būna gerokai stipresnis nei pageidaujamas teigiamas. Beje, sveikatai naudingų medžiagų yra bealkoholiniame aluje bei tose alaus rūšyse, kurio alkoholio kiekis gana menkas.

Taigi įrodyta,. kad alus organizmą veikia teigiamai, sergant inkstų akmenlige, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis bei osteoporoze (tai įprastos Vakarų civilizacijos ligos). Optimistiškai nuteikia apyniuose esančių veikliųjų medžiagų poveikio tyrinėjimai gydant onkologines ligas. Be to, aluje - daug vitaminų ir mikroelementų (jų daugiausia - alaus mielėse bei salykle). Tokio gyvybiškai svarbių medžiagų kiekio pakanka patenkinti organizmo reikmes didžiąją paros dalį. Tai padeda ir užtikrinti subalansuotą mitybą.

Maratono bėgikai ir kitų ištvermės reikalaujančių sporto šakų atstovai vertina izotoninį alaus veikimą. Vietoje kitų energinių ir izotoninių gėrimų jie dažniausiai renkasi alų.

Alaus mėgėjai svajoja, kad kada nors alus (kurio šalutinis poveikis pakankamai menkas, o gydomoji vertė - nemaža) bus išduodamas ir pateikus receptą. Žinoma, su sąlyga, jeigu alumi nebus piktnaudžiaujama…

Alus teigiamai vertinamas nuo senų laikų; toks vertinimas turbūt toks pats senas kaip ir patsai gėrimas. Tvirtą vietą alus užima ir seniausiame išlikusiame pasaulio literatūros šaltinyje, šumerų Gilgamešo epe: šis kūrinys, užrašytas dvylikoje molinių lentelių, atrastas Uruko mieste (dabar - Irako teritorija). Epe yra pasakojimas apie tai, kaip mitinė būtybė - pusiau gyvūnas, pusiau žmogus - virto tikru žmogumi, Gilgamešo tarnu: „Laukinis Enkidu atsigėrė alaus, atsigėrė jo septynis kartus. Jo siela pasijuto laisva, ir jis garsiai prabilo. Visą kūną užplūdo džiaugsmas, veidas nušvito. Jis nuprausė savo gauruotą kūną vandeniu, ištepė jį aliejumi - ir virto žmogumi.”

Vokietijos rašytiniai šaltiniai irgi turi ką papasakoti. Šiaurės Vokietijos dainų bei eilėraščių rinkinyje Edda šlovinamas alus. Be to, šiame senųjų giesmių šaltinyje propaguojamas ir atsakingas šio gėrimo (matyt, labai mėgstamo) vartojimas:
“Neprilipki prie dubens, gerki alų su saiku”.
O “gerti su saiku” - visai nereiškia gerti alų iš litrinių bokalų(vokiečių kalbos žodis das Maβ reiškia saiką - mato vienetą, o Bavarijoje die Masβ paprastai vadinami vieno litro bokalai, iš kurių geriamas alus).
Taigi alus geriamas su saiku, bet nebūtinai - iš litrinių bokalų. Supraskite mus teisingai.
Taigi dar kartą. Svarbu ne bokalo dydis, o saikas."
Atsakyti
Kartais duodu alucio gurksniuka atsigerti
Atsakyti
Absurdas protest.gif Vaikui duoti alkoholi ir dar dziaugtis tuo... Musu seneliai, jei leisciau, duotu vaikui alaus. Pastoviai per susiejimus barames del to. Ir niekaip neiseina jiems iaiskinti, kad cia alkoholis. Jiems grazu, kaip vaikas pasicepsedamas geria. Sako, juk ir jums maziukams davem. Ir niekas juk nenutiko. Tai gal ir parukyti duokim. Niekas nenutiks. Negaliu ziureti, kaip giminaiciai savo vaikus alumi girdo bash.gif
Atsakyti
Man rodos čia ryškus nesusikalbėjimas vyksta. Maniškei du su puse. Buvo laikas kai prašėsi alaus gurkšnelio, na teiskit mane dabar, bet daviau palaižyt. Praėjo tas noras, dabar nė pažiūrėt jau nebeįdomu. Manau, kad nei viena mama neduoda vaikui alaus na pvz bokalo.
O tas žodis- NEGALIMA tai jau nuo auklėjimo priklauso. Stengiuosi dukrai jį tarti kuo rečiau ir tik tada kai būtina. Juk mes kiekvienas žinome- kas negalima, to labai norisi ir tikrai pabandome, kai niekas nemato mirksiukas.gif
Atsakyti
neduodu schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Mama liala @ 2007 08 20, 14:00)
mazasis net dreba alu pamates visada buteli islaizo kai jau tiscia duoda tetis biggrin.gif ir nematau cia nieko blogo

biggrin.gif nuo gurksnelio tikrai nieko neatsitiks biggrin.gif juk vaikams smalsu visko isragauti thumbup.gif
Atsakyti
Negeriame patys, tai ir vaikui pagundų nekyla wink.gif

Nors šią temą pavadinti gal reikėjo ne "Alus vaikui", bet "Kvaišalai vaikui". Juk gal yra duodančių ir šnabsiuko (gal kas įmes manualą ir apie ruginukės - naminukės "naudą" sveikatai) pasiurbti, ir cyziuko ar žolytės "papešti" lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(_Ligitukas_ @ 2007 08 27, 11:58)
Na čia manau kitur problema, aluje yra B grupės vitaminų, kurie skatina apetitą, mielės lengvina virškinimą, na kartais gurkšniukas alaus nemanau kad labai pakenks vaikui, tik va 1 m 3 men manau anksti, aš dar saviškiams nedaviau.


čia mūsuose parduodamame aluje, pasterizuotame? B grupės vitaminai? rolleyes.gif
gal pasidomėkit pirma kaip gaminamas alus, tada kalbėkim nesąmones.

jei kieno seneliai ir moka gaminti NATŪRALŲ naminį alų, tada sutinku - jame tikrai knibžda vitaminai (ir alkoholis), tada lašelis gali būti ir sveikas. bet priktinis alus - niekas kitas kaip alkoholis. ir taškas.

p.s. pati esu prisiekusi alaus mėgėja ir vartotoja. bet mano vaikas, nors ir eina ratais, iš mūsų gauna tik praplauta skarbę arba butelį (šito nepaneigsi ir nepakeisi - vaikui reikia to, ką turi tu rankose.)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vataipva: 19 kovo 2008 - 09:37
Šiuo klausimu turim kategorišką nuomonę-NE. Juk tai alkoholis, o jis dar niekam sveikatos nepridėjo,aš manu,kad tai yra sąmoningas vaiko nuodijimas.Čia mano nuomonė 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(juramare @ 2008 03 19, 22:43)
Šiuo klausimu turim kategorišką nuomonę-NE. Juk tai alkoholis, o jis dar niekam sveikatos nepridėjo,aš manu,kad tai yra sąmoningas vaiko nuodijimas.Čia mano nuomonė 4u.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
neduodam schmoll.gif
Atsakyti