Įkraunama...
Įkraunama...

Apie vaiko mėgstamas spalvas

Sveiki,
Atrodo kas čia tokio, mes visi turime mėgstamą spalvą..Nežinau kodėl, bet mano dukra smarkiai pamilusi mėlyną..Nuo tada, kai ji jau gali išsakyti savo nuomonę ir norus aš supratau, kad man ta "mėlyna" sudary nemažai sunkumų. Ir sudaro. Dukra nesirengia jokių kitų rūbelių, jei jie - ne mėlyni. Galų gale ilgai derėdamasi ji apsirengia kokį rūbą, bet jame būtinai turi būti kažkas mėlyno ir pageidautina kuo daugiau (aplikacija, piešinys, langeliai, taškeliai ar pan.). Maisto produktus renkasi tik iš mėlynų pakuočių..nesvarbus nei skonis, nei išvaizda, jei jogurtas mėlyname indelyje, suvalgys bet kokį, net su nemėgstamais vaisiais..Saldumynai irgi tinka tik tie, kurie supakuoti mėlynoje pakuotėje. Nuėjus į parduotuvėje būtinai reikia pirkti tik mėlynus skalbimo miltelius, mėlyną muilą, mėlyną šampūną, vaikiškas kremas irgi būtinai su mėlynu dangteliu, dantų šepetukas mėlynas, sūrelis "magija" mėlynas, "smalsučių" dešrelių etiketė mėlyna, vaikiškas paštetas, kurio ji nemėgsta bet perka ir valgo, nes irgi etiketė mėlyna..vienu žodžiu esame visa šeima PAMĖLYNAVĘ..
Ji net trepsėdama reikalauja, kad rengčiaus mėlynai..Aišku, tokių jos norų nesupaisysi, todėl būna ir isterijų, ašarų ir pykčių bei mano rūbų išsvaidymų po kambarį..jei apsirengiu mėlynai, tai ji glaustosi, bando apsikabinti iš taip gražiai švelniai ima kalbėti "mama, mamyte..patinka mamytė" smile.gif
Ką daryt? Man pačiai mėlyna- irgi mėgstamiausia spalva, dukrelei (net žinodama, jog gims dukrytė) aš buvau nupirkusi kūdikio batelius mėlynus, bet daugiau ją rengdavau "mergaitiškai": rausvai, gelsvai ir pan. Ir tas mėlynos poreikis jai išryškėjo kažkur nuo 1 metukų, kai jau pradėjo aiškiai parodyti kas jai patinka, o kas ne..kai bandau permąstyti jos kūdikystę, tai "atseku", jog turėjo mėgstamiausią mėlyną žaisliuką. Dabar ji piešia tik mėlyna akvarele, kitų spalvų beveik nenaudoja, nors visas jas pažįsta, renkasi tik mėlynus flomasterius blink.gif
Nesenai ėmė klausinėti ar yra mėlynų pelyčių, kačių..Sakau "nėra" ir toks jausmas, kad ji nusivilia..bent jau man taip atrodo unsure.gif
Kaip elgtis, kaip vaikui parodyt, kad yra gražių kitų spalvų, kaip "įvesti" jos gyvenime kitus pasirinkimo kriterijus..kad nebūtinai "mėlynas", o daug svarbiau yra kriterijus kokybiškas/skanus/gražus/geras???
Atsakyti
Jo...mano merginai visų spalvų spalva- GELTONA. Taip pat kyla sunkumų norint aprengt....net vaikus į draugus renkasi tuos, kurių rūbai geltoni biggrin.gif ... Įdomu kodėl čia taip? g.gif
Atsakyti
smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nikitta: 09 rugsėjo 2004 - 15:07
Sakykit o jūsų vaikai valgo tik maistą iš geltonų ir rožinių pakuočių..Tik geltonom ir rožinėm šakutem ir tik iš tokių spalvų lekščių?
Man kažko nesitiki, kad čia visiems taip.. sad.gif
Turi vaikai mėgstamas spalvas, bet kad taip..visose gyvenimo srityse, visi daiktai turi būti tik vienos - mėgstamiausios - spalvos...
Atsakyti
wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nikitta: 09 rugsėjo 2004 - 15:07
QUOTE (Rasma @ 2004 09 09, 12:59)
Sakykit o jūsų vaikai valgo tik maistą iš geltonų ir rožinių pakuočių..Tik geltonom ir rožinėm šakutem ir tik iš tokių spalvų lekščių?
Man kažko nesitiki, kad čia visiems taip.. sad.gif
Turi vaikai mėgstamas spalvas, bet kad taip..visose gyvenimo srityse, visi daiktai turi būti tik vienos - mėgstamiausios - spalvos...

Nea, valgo is bet kokiu pakuociu ir bet kokiu indu, bet uztai ne bet ka. Turi gal kokius 5 patiekalus, kuriuos valgo namie, o daugiau nieko neisiulysi. doh.gif Gal apsikeiciam vaikais kokiai savaite, a wink.gif laugh.gif
Atsakyti
Man tai nėra jokios tragedijos dabar, bet jei jai reiks ieškoti mėlyno darželio ar mėlynos mokyklos, ar auklės mėlynais plaukais? laugh.gif
Suprantat, kartais tas noras tik mėlynų dalykų jau vargina..Ji kieme prie mėlynos mašinos atsistoja ir gali ilgą laiką pirštu baksnodama kaip užvesta kartoti "mėlyna mašina" ir kartu akyse tokia laimė, tokia laimė, lyg lobį būtų radus smile.gif Pabandyk parvesti namo, tuoj prasidės klyksmas..tai stovi ir grožiesi.."aha mėlyna, graži mašina" smile.gif
Atsakyti
QUOTE (Rasma @ 2004 09 09, 08:08)
Nesenai ėmė klausinėti ar yra mėlynų pelyčių, kačių..Sakau "nėra" ir toks jausmas, kad ji nusivilia..bent jau man taip atrodo unsure.gif

Minejai, kad ji bijo gyvunu? O gal pameginkit koki ziurkena nusiplaunanciais dazais melynai nudazyt ir pamegint pratint? Zinau, kad skamba idiotiskai, bet gal... wink.gif
Atsakyti

Pajuokaut galiu, kad keičiamės, bet realiai man tenka net kolegių pastabas darbe iškęsti, kad per daug dėmesio kreipiu į vaiką, todėl vaikas pas mane Asmenybių Asmenybė ir jau jos "mamiškai nepaauklėsi" laugh.gif 86 cm. nuo žemės, du metai gyvenimo, bet ji pripažįsta tik kultūringą bendravimą ir ilgas derybas dėl menkiausio nieko.
Aš turiu žvėrišką valią ir kantrybę, taigi dėl visko deriuosi, tariuosi..o vyras mano sako "pavargau nuo tų pasitarimų ir jau bloga nuo to tavo klausimo "sutariam?" smile.gif
Taigi sugadina viską savo bambėjimu, o aš vis vien po to turiu su dukra derėtis ir pasitelkti visus įmanomus argumentus norėdama pakeisti jos svarią nuomonę smile.gif
Atsakyti
Kaip būtų galima paaiškinti maniškės pasirinkimą? Jai patinka piešti juoda spalva - guašu ar akvarele. Bet tik šiuo atveju. Nei drabužiuose, nei piešdama pieštukais ar flomasteriais šios spalvos nesirenka.
Atsakyti
Jo, ji dažnai pasigavusi baltą mūsų laikomą katę ar baltą turimą žiurkytę su mėlynu fluorescenciniu markeriu bando perdažyt rolleyes.gif Nors vienąsyk perdažę ir į rožinę spalvą, bet tada buvo mažesnė laugh.gif

O gyvūnų tebebijo..Muses ir vorus turiu išgaudyt/išbaidyt, pro kitus tiesiog pranešti ant rankų, jei kelyje pasitaiko.
Papildyta @ [mergetime]1094736186[/mergetime]
Turbūt aš pati kalta, kad "dėl šventos ramybės", jau kartais išties vengdama tų derybų "o gal gektona, bet ne mėlyna" imu ir nuperku tuos mėlynus daiktus..Bet kaip tada nuo tų derybų atprast... huh.gif
Atsakyti
Rasma, o kaip dukra reaguotu, jei perkant maista duotum pasirinkti is zalios arba geltonos pakuotes, bet grieztai jokiu kitokiu variantu? Pavyzdziui, galima pasakyti, kad ji yra jau didele mergina, tu ja labai pasitiki ir nori, kad ji tau padetu issirinkti. Kai paklaustu, kodel negalima melynos, tikiu, kad sugebetum "logiskai" paaiskinti, kad tiesiog si karta reikia daryti butent taip, o ne kitaip (na, argumentu juk visokiu galima prisigalvoti, pvz. baigesi galiojimo laikas ir gali apsinuodyti, arba geltonas/zalias variantas yra pigesni ir uz ta skirtuma tarp ju ir melyno galetumet koki zaisliuka nusipirkti. manau, turi tikrai lakia fantazija ir sugalvotum, kas konkreciai tviskei geriau suveikia). wink.gif
Kol kas tiek tesugalvojau... gal paskui kitu minciu kils...
Atsakyti