Įkraunama...
Įkraunama...

Plumerija

Sveikos merginos 4u.gif

Gal kas auginate plumeriją? Ieškojau jos Lietuvoje, labai daug apskambinau gėlių salonų, bet niekur neradau, daug kur pirmą kartą išgirdo šitos gėlės pavadinimą...

Bet draugė padovanojo sėklų, jau trys iš penkių dygsta thumbup.gif bandysiu auginti smile.gif Gal kas nors auginate? Gal turite informacijos? 4u.gif
Atsakyti
Vat ir man tas pats klausimas iškilo. Ar auginat kas nors? Maniškis lapus mesti pradėjo. Nuo apačios vis po vieną nukrenta. Čia jie auga taip, ar kažkas negerai? g.gif

Gal auginat, tik kitu vardu žinot? blush2.gif Aš visada indišku jazminu vadindavau arba frangipani ax.gif
Atsakyti
Kaip smagu, kad yra daugiau auginančių - dviese vis linksmiau, ir pasitarti bus su kuo 4u.gif

Iš mano 5 sėkliukių auga 2. Tai vis numeta kokį apatinį lapą, tai naują užaugina... Matyt taip turi augti... Rudenį atrodė taip:

http://public.fotki..../photo0202.html

dabar gal vos vos paaugę, bet nežymiai. Vieną įdėjau į stelažą tarp sanpaulijų, išleido lapelį, gal ir kitą ten padėsiu ax.gif Žodžiu, nelabai išmanau, kaip auginti, todėl prižiūriu kaip visas likusias gėlytes smile.gif
Atsakyti
Oj koks mielas pupulis wub.gif

Rodau ir saviškį ax.gif

user posted image

Kai pirkau, tai sakė, kad daug lieti reikia. Na bet Emyratuose visas gėles daug lieti reikia lotuliukas.gif Ir sakė, kad žydės greitai. Labai laukiu, nes nežinau, kada tas "greitai" - mėnuo, metai ar penkeri biggrin.gif

Pas mus čia jie gatvėse auga. Labai gražiai žydi ir kvepia. Ir atrodo, kad joks biesas jų neima. Neatrodo lepūs.
Atsakyti
Vaij koks didelis smile.gif

Na, bet kaip suprantu, tai pas Jus jiems geresnės sąlygos augti nei pas mane virtuvėj ar kambary lotuliukas.gif Įsivaizduoju įspūdingai atrodo plumerijų medžiai natūroj, o dar jeigu koks parkelis jų... bigsmile.gif ax.gif

Aš kažkur skaičiau, kad jiems tinka kaktusų žemės, tai į tokią pasodinau. Ir dar padariau, kaip ir buvo parašyta, drenažiuką ant vazonėlio dugno. Kokioje žemėje Jūsiškis auga? Ir dar pastebėjau, kad jie mėgsta drėgmę, nes jei tik perdžiūsta, tai ir jau lapelis koks nukrenta g.gif

Atsakyti
Dėl žemės tai nežinau blush2.gif Kai pirkom, tai ir maišą žemių (panašios į durpių mišinį) persodinimui pirkom. Pardavėjai sakė, kad tinka. O šiaip tai čia populiaru durpes su smėliu maišyti. Gal dėl išeigos g.gif Smėlio gi sočiai ir dykai lotuliukas.gif O žemės brangokos.

Apie laistymą skirtingai rašo. Kai kur kartą per savaitę lieja, kai kur dažniau. Žiemą aš irgi kokį kartą lieju, gal net rečiau, bet vasarą tai kasdien. Paskutinėm dienom temperatūra virš 40, tai labai greit garuoja. Lauke aplink kiekvieną augalą yra laistymos sistema. Praktiškai visą parą po truputį vanduo laša.

Va čia neblogas puslapiukas yra http://www.plumeria101.com/, o čia forumas http://forums.garden...orums/plumeria/

Man tai labai įdomu, kaip priversti šakotis ax.gif Nes mačiau lauke tokias mažiukes, išsišakojusias ir žydinčias wub.gif

O sėklyčių iš kur gavot? blush2.gif Ar sunku išauginti? Dabar galvoju, ar sėklos čia subręsta g.gif Reiks apžiūrėti : cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Insomnia: 26 balandžio 2007 - 08:22
Aciū už nuorodas, žinau jas, nes baisiai daug knaisiojausi po internetą ieškodama info 4u.gif

Man sėklytes draugė padovanojo, labai jai dėkinga aš notworthy.gif ji gyvena UK, tai ten ir pirko smile.gif Buvo pakelyje 5, man išdygo 3, bet vienai kažkas nutiko ir nusibaigė....

O dėl šakojimosi... Neįsivaizduoju... Gal kaip nors viršūnėlę kerpa?

Aš lieju žiemą jas kartą per savaitę, o kai stipriai šildo, išdžiovina žemę, tai du kartus, kartais vos vos patręšių, bet labai silpnai, nes augaliukas dar pakankamai jaunas smile.gif Internete buvau radusi, kad yra trąšos joms tinkamos, tik, aišku, Lietuvoj jų nėra lotuliukas.gif 4u.gif
Atsakyti
A. pasiknisau ir štai ką radau http://www.rojaussod...snis.php?id=393
Grožis neišpasakytas!
Atsakyti
sveikutės
ir aš esu susižavėjusi šiais augaliukais, tik dar nesu jų puoselėtoja ir augintoja. gal žinot kur įsigyti sėklikių?
Atsakyti
QUOTE(Plumeria @ 2008 06 17, 13:37)
sveikutės
ir aš esu susižavėjusi šiais augaliukais, tik dar nesu jų puoselėtoja ir augintoja. gal žinot kur įsigyti sėklikių?


Auginu ir aš plumeriją.Manoji jau ketvirtą vasarą skaičiuoja.Žydėti dar nežydi,anksti,gal po poros metų,tikiuosi.Auga greit nėra lepi ,vandenį mėgsta.Iš sėklos tai labai ilgai auginti reikia.Galėčiau paskinti atžalų,bet aš ne Kaune,prie Vilniaus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lietus: 20 birželio 2008 - 10:52
QUOTE(Lietus @ 2008 06 20, 11:51)
Auginu ir aš plumeriją.Manoji jau ketvirtą vasarą skaičiuoja.Žydėti dar nežydi,anksti,gal po poros metų,tikiuosi.Auga greit nėra lepi ,vandenį mėgsta.Iš sėklos tai labai ilgai auginti reikia.Galėčiau paskinti atžalų,bet aš ne Kaune,prie Vilniaus.

jei kada vilniun judėsiu gal susirašysim ir gal perleistum tų vaikiukų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Plumeria @ 2008 06 24, 18:55)
jei kada vilniun judėsiu gal susirašysim ir gal perleistum tų vaikiukų  ax.gif


Jokių problemų, galėsiu duoti.
Atsakyti