Įkraunama...
Įkraunama...

Ką reikia su vaikais bendrai spręsti?

Skaičiau psichologų komentarą, kad reiktų vaikus įtraukti į aptarimą šeimos biudžeto, bendrai spręsti, kuriems šeimos nariams pirmiausiai reikia naujo drabužio, apavo, kitų daiktų g.gif , ar pritariat tam, ar realiai taip ir darote?
Atsakyti
TAIP, MES VISADA TAIP DAROME, TADA LENGVIAU IR VAIKUI SUPRASTI KODEL JAM NEPERKI NAUJO ZAISLO, AR SALDAINIO. TAIP PAT KARTU PLANUOJAM IR KELIONES , ISEIGINES, KUR EISIM , KA VEIKSIM.... thumbup.gif
STENGIAMES VISADA ISKLAUSYTI JO NUOMONE, ATSAKYTI I KLAUSIMUS, KODEL TAIP REIKIA DARYTI, O NE TAIP KAIP JIS SUGALVOJA. VISADA KARTU NUSPRENDZIAM KA RENGSIMES I DARZELI AR EIDAMI KUR NORS KITUR, JEI ESAM PAKVIESTI I KOKIO JO DRAUGO GIMTADIENI VISADA PERKAM DOVANA TIK SU JUO , LEIDZIAM JAM NUSPRESTI KA JIS NORI PADOVANOTI.... smile.gif
SEIP TIKRAI STENGIAMES, KAD VAIKAS DALYVAUTU SEIMOS KATILE.... biggrin.gif
Atsakyti
Aš irgi manau, kad reikia tartis. Nors mūsų mažylei dar tik dveji, bet tam tikromis temomis mes labai rimtai diskutuojame, aišku, jos lygyje. Ir tikrai, nuo to visiems tik geriau: ir tarpusavio bendravimas, santykiai su visos šeimos nariais gerėja (bendravimo kultūrai tai didelis pliusas), ir dukrelės suvokimo lygis apie šeimos biudžetą bei kitus nevaikiškus dalykus kyla, ir ji pati jaučiasi savarankiškesnė, kai gali priimti tam tikrus sprendimus, taip pat ji jaučiasi pilnaverčiu šeimos nariu ir t.t., ir t.t., trumpiau tariant, tikrai šitame dalyke labai daug pliusų. thumbup.gif
Atsakyti
Mes taip pat jau bandome kai ką spręsti kartu pvz. kokių sulčių parduotuvėje pirksime, ką pietums darysime valgyti? Reikia, kad vaikas jaustųsi šeimos dalimi ir mokytusi priimti sprendimus smile.gif
Atsakyti
Grandioziniu dalyku nesprendziam, bet va ka pirkti - sureli ar jogurta ir pan. - tai jau tariames. Arba ka gaminti pietums, vakarienei. Kuo pavaisinti svecius. ir tikrai kartais tokiu geru ideju isgirstu is 5-iamecio, kurios tuo metu man i galva kazkodel neateina thumbup.gif
O kai remontuosim buta, manau tarsimes del spalvu, gal baldu, dar ko nors...
Atsakyti
Enigma ,musu auklejimo poziuris sutampa. thumbup.gif
Pries kaledas klausiau sunaus ka padovanoti mociutei,vyrukas pamaste pamaste ir nusprende ,kad butu kvepalai neblogai.
as manu ,kad su vaikais reiketu tartis.
Atsakyti
Mes su sunum gyvenam dviese, todel tariames praktiskai del visko - ka valgysim vakarienei, ka siandien veiksim... ir t.t. Jis netgi man pataria ka siandien geriau apsirengti, kas man geriau tinka... rolleyes.gif Manau, kad elgiuosi teisingai, nes tada vaikas jauciasi svarbus...
Atsakyti
Saunuoles,butinai reikia tartis,o kaip gi kitaip? thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Gerai pagalvojau ir manau, kad mes turbūt nesitariam. Na, leidžiam nuspręsti ką jis nori sau parduotuvėje nusipirkti, kokią pasaką skaitys ir kitus vaikiškus dalykus. Bet, kad planuoti dieną, keliones, šeimos biudžetą pagal vaiką, tai ne schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2007 09 06, 10:23)
Gerai pagalvojau ir manau, kad mes turbūt nesitariam. Na, leidžiam nuspręsti ką jis nori sau parduotuvėje nusipirkti, kokią pasaką skaitys ir kitus vaikiškus dalykus. Bet, kad planuoti dieną, keliones, šeimos biudžetą pagal vaiką, tai ne  schmoll.gif


As jau issigandau, kad tik mes vieni tokie, kurie su vaiku nesitariam del kelioniu, biudzeto doh.gif Nezinau gal tai ir gerai g.gif
Atsakyti
Iš pasisakymų man susidarė įspūdis, kad ne visos mamytės aiškiai skiriame, ką reiškia "tartis" ir "priimti sprendimus" - visi psichologai vienu balsu tvirtina, kad išklausyti vaiko nuomonę yra svarbu, tačiau lygiai taip pat visi supras, kad jei vaikas pasakys, kad aš noriu į Kiniją, o ne į Egiptą ar Turkiją, į jo nuomonę nebus atsižvelgta smile.gif
Atsakyti
Manau, kad verta tartis tada, kai vaiko nuomonė iš tiesų gali lemti sprendimą, nes kitaip gali sulaukti tik nesusipratimų ir ašarų. Maniškis, kadangi labai ambicingas, jeigu jau tariesi, tai ir norės, kad būtų kaip jis nori. Todėl mes kai kuriuos sprendimus pateikiam kaip neginčijamus, ir tokių deja daugiau. Bet smulkiuose dalykuose, aišku, leidžiam pasireikšt biggrin.gif
Atsakyti