Įkraunama...
Įkraunama...

TOEFL kokia patirtis?

blink.gif Nerandu žmonių kurie butų laikę nors kokį egza , anglų kalba g.gif Negi niekas nelaikė nei TOEFL. blink.gif Kažin ar jis labai sunkus doh.gif
Atsakyti
as mokiausi toefl kaip dalyka, nors nesiruosiau jo laikyti. bet gaudavom tuos testus per paskaitas. man tai norm, kaip kuris. kazko baisaus ten nemaciau. ziurint aisku koks tavo lygis. jei vidutinis - tada sunkiai bus.
Atsakyti
laike drauge, pora menesiu ruosesi toefel testui pagal ju knygas. Islaike wink.gif
Atsakyti
QUOTE (traliabum @ 2004 09 24, 11:23)
laike drauge, pora menesiu ruosesi toefel testui pagal ju knygas. Islaike wink.gif

blink.gif blink.gif oho, kiek ruosesi blink.gif
Atsakyti
g.gif mat kaip, va sužinojau jog toefl yra lengvesnis už ielts. na ir sakė jog IELTS pripažysta labiau, kad jis atveria daugiau galimybių. Man rekia ruoštis metus, kad noriu išlaikyti. Taigi, nuo pirmadienio einu anglų mokytis smartass.gif
Atsakyti
As ka tik issilaikiau TOEFL egzamina. Ruosiausi menesiuka kiekviena diena po kelias valandas. Prisirinkau knygu is bibliotekos ir tyrinejau jas. Manau, kad labai svarbu, kokias knygas gali gauti testo ruosimuisi ir nepasikliauti tik viena kokia knyga, o perziureti kuo daugiau ju, nes vienos akcentuoja vienus dalykus, kitos kitus. Testo esme kartais yra netgi ne anglu kalbos mokejimas, o testo niuansu ir technikos, kaip ji atlikti, zinojimas. Cia buvo kuriozas, kai bandomaji testa namie as atlikau geresniais rezultatais, nei mano vyras kanadietis blink.gif laugh.gif

Testa sudaro 4 dalys:
Klausymasis - man atrode nelabai sudetinga, nes kalbama gana aiskiai ir negreitai, nors kai kurie klausimai painus.
Gramatika - nu ten sukistos beveik visos anglu kalbos isimtys (man toks ispudis susidare). Jei zinosi, ko tiketis, t.y. kokiu gramatiniu isimciu, tai bus nesunku.
Skaitymas - nu cia man pradzioj buvo sunku, nes as tos anglu kaip stipriai ir nemokejau ir ruosiantis teko nemazai nauju zodziu i savo zodyna irasyti. Ten duodami ivairus tekstai is ivairiu moksliniu straipsniu ar universiteto paskaitu. Gali buti architektura, biologija, astronomija ir pan.
Rasinelis - nu tam tai nesiruosiau beveik. Turejau knyga, kurioje mazdaug paiskinama, i ka kreipti demesi rasant ir 155 rasineliu pavyzdziai. As tik ta knyga ramiai perskaiciau ir net nepabandzius pasipraktikuoti i egza variau.

Kitais metais testas keisis, bus sudetingesnis, nes prisides nauja dalis kalbejimas, berods.

Jei tavo kalbos zinios intermediate ar mazesnes, tai reiks daug padirbeti, jei advanced, tai bus nesunku.

Cia tokie bendri ispudziai. Jei turesi klausimu, parasyk, bandysiu atsakyti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE (Dailin @ 2004 09 25, 17:43)
g.gif mat kaip, va sužinojau jog toefl yra lengvesnis už ielts.

Cia ziurint, kuri IELTIS egzamina turi omeny. Jei ta basic, tai jis lengvesnis uz TOEFL (teko knygas vartyti). Gal akademinio lygio egzaminas, kurio paparastai reikia stojant i aukstasias, ir yra sunkesnis uz TOEFL.
Siaip savo stuktura TOEFL nuo IELTIS skiriasi tuo, kad per IELTIS dar reikia ir kalbeti, ko per TOEFL nera. Taciau nuo kitu metu, kaip jau minejau, TOEFL prides ta dali, ir tada, manau, jie bus labai panasus.
Del galimybiu nelabai galiu komentuoti, nes cia man pasirode jokio skirtumo.
Atsakyti
blink.gif tame ir bėda kad žinios tik intermediate doh.gif o kokiam balui išlaikei, aišku jei nepaslaptis, man akademinio lygio reikia laikyti, ir turiu gauti minimum 7balus, mat aš noriu ligoninėj Amerikoj dirbti. doh.gif
Papildyta @ [mergetime]1096218938[/mergetime]
g.gif o kam tau toefl rekia, nesupyk kad taip klausinėju sad.gif
Atsakyti
QUOTE (Dailin @ 2004 09 26, 18:57)
blink.gif tame ir bėda kad žinios tik intermediate doh.gif o kokiam balui išlaikei, aišku jei nepaslaptis, man akademinio lygio reikia laikyti, ir turiu gauti minimum 7balus, mat aš noriu ligoninėj Amerikoj dirbti. doh.gif

Toefl gavau 257 balus is 300. Cia kompiuterine versija. Net nezinau kaip cia palyginti su Ielts. Gal procentine israiska? doh.gif Jei Ielts didziausias balas 9, tai 7 balai butu ~77,77%. Tai mano Toefl rezultatas yra 85,66%.

Jei kaip rasei turi metus laiko, tai spesi pasiruosti. Mano anglu kalbos zinios tikrai nera auksto lygio, nes as tos kalbos kaip ir nestudijavau normaliai. Mokykloj ir veliau studijavau vokieciu k. ir anglu buvo ivesta tik kaip antra uzsienio kalba. Taigi, koledza baigiau su gana silpnom anglu k. ziniom. Zinias tobulinau laikydama savo profesinius tarptautinius egzaminus, kurie buvo anglu kalba ir bendraudama su savo vyru. Dar ir dabar nesuprantu tu niuansu su laiku pritaikymu ir nezinau dar daug kitokiu gramatikos dalyku, o bendraujant vis prasau vyro "isversti", ka pasake tas ar anas, bei kasdien jis man taiso ivairias gramatines ir kalbos klaidas. Testa islaikiau vien delto, kad jam ruosiausi kryptingai is tam skirtu knygu, t.y. ne bendrai tobulinau anglu k. zinias, nors ir tai savaime kazkiek gavosi, o gerai susipazindama su testo technika ir niuansais.

Nors Ielts akademinis testas tai gal ir sudetingesnis uz Toefl g.gif . As va ka tik zvilgtelejau i testo pvz. Nu skaitymo tekstas tai butu gal panasaus lygio kaip Toefl, bet rasymo dalis sudetingesne. Toefl reikia parasyti tik koki lengvo turinio rasineli, kur isdestai savo nuomone i viena ar kita gyvenimiska klausima, o Ielts turi moksliskai kazka panagrineti, procentaliai palyginti ir pan. Na bet irgi imanoma is anksto ismokstant tam tikras atramines frazes, kurias bet kur panasiam atvejui gali pritaikyti - cia mano neekspertes nuomone wink.gif

Bet kokiu atveju sekmes tau biggrin.gif
Atsakyti
rolleyes.gif ačiū tau Žanet, apraminai, o jau panikuoti pradėjau. Man taij irgi, važiuot noriu i amerika i ligoninę, taij kažkaip ir kalba norisi biski pralaužti smartass.gif Vistik ne kiaules šerti ruošiuosi, o su žmogėnais dirbti smile.gif
Atsakyti
Laikiau Toefl kelis kartus, bet uzhmushkit, balu nepamenu wink.gif
Uzhtat pamenu patirti - svarbiausia ten mastyti 'plachiai'. Juk viskas yra laikui, todel negalima koncentruotis ant klausimu, kuriu tuo metu nesupranti. Pamenu, pirma karta labai panikavau, nes laikas tiksi, o to nesupranti, ano nezhinai... Po to igudau - kazhkaip uzhmeti aki, ir mazhdaug aishku, ko klausia ir ar ash tai zhinau 100%. Jei taip, atsakai, jei ne, gali bandyt grizht prie klausimo veliau.
Patariu pasipraktikuot namie, jei turi pavydzhiu - labai padetu.
Atsakyti
QUOTE (Ode @ 2004 09 26, 21:33)
Laikiau Toefl kelis kartus, bet uzhmushkit, balu nepamenu wink.gif
Uzhtat pamenu patirti - svarbiausia ten mastyti 'plachiai'. Juk viskas yra laikui, todel negalima koncentruotis ant klausimu, kuriu tuo metu nesupranti. Pamenu, pirma karta labai panikavau, nes laikas tiksi, o to nesupranti, ano nezhinai... Po to igudau - kazhkaip uzhmeti aki, ir mazhdaug aishku, ko klausia ir ar ash tai zhinau 100%. Jei taip, atsakai, jei ne, gali bandyt grizht prie klausimo veliau.
Patariu pasipraktikuot namie, jei turi pavydzhiu - labai padetu.

Del laiko tai panikuoti nereiketu bent jau Toefl egzamine, nes jo pakankamai. Kaip man sake egzamino prizuretoja, dauguma is egzamino iseina visa valanda anksciau. As irgi testa pabaigiau visa valanda anksciau, neskaitant pusvalandzio savavaliskos pertraukos, kuris buvo skirtas skaitymui - as buvau 8 men nestuke.gif tai ir leido man pasidaryti tokia pertrauka nubegti iki tualeto ir uzkasti laugh.gif

Kas del praktikavimosi, tai cia jau sventa teisybe. Kuo daugiau tu testu reikia isbandyti, kad pamatytum, kokios klaidos lenda ir ties jomis padirbetum, ir kad priprastum prie pacio testo.
Atsakyti