Įkraunama...
Įkraunama...

Maitinimo krūtimi kursai

Dauguma besilaukiančioms poroms skritų kursų daug dėmesio skiria gimdymui - rodo filmų, pasakoja, kaip susitvarkyti su gimdymo skausmais, ir pan. Kai laukiesi, ypač pirmginio, gimdymas tikra atrodo, kad gimdymas - pats sunkiausias dalykas, kuris laukia. Tačiau kaip pastebi pagimdžiusios mamos, visgi gimdymas yra nelabai ilgas laikotarpis (na, labai stengiantis galima gimdyti 3 paras...), o po to sekanis gyvenimas palyginus su gimdymu, yra gerokai svarbesnis ir sunkesnis.

Pirmas dalykas, kurį reiktų padaryti pagimdžius vaiką - tai jį pažindyti. ax.gif O ar visos būname tam pasiruošusios, ar mokame teisingai paduoti spenelį? Kiek problemų kyla dėl tokio, atrodo, suprantamo dalyko, kuriam iš tiesų nėštumo metu neteikiama didelė reikšmė...

Man įdomu maitinančių ir nemaitinančių, būsimų ir esamų mamų nuomonė: ar jūs norėtumėt skirti daugiau laiko nėštumo metu tam, kad išmoktumėte maitinti krūtimi? Sako, Amerikoje būna mėnesio trukmės kursai, po kurių maitinant krūtimi bei nugraužtų spenelių, nei mastitų, nei pieno trūkumo problemų nebūna. Ar norėtumėt dalyvauti panašiuose kursuose, jei tai vyktų Lietuvoje?

Klausimas nėra visai retorinis, nes šiuo metu galvoju apie tokių kursų organizavimą, tad jei ką domina - rašykit až. Kursai būtū skirti ne tik besilaukiančioms, bet ir maitinančioms mamoms.

Aš asmeniškai net ir trečio laukdamasi mielai tokiuose kursuose dalyvaučiau pati wink.gif Bet gal čia aš tokia pamišusi dėl maitinimo...

O kiap Jūs?
Atsakyti
kazkaip jokiu problemu nekilo maitinant, nors kai nescia buvau, gal ir butu buve idomu paklausyti
Atsakyti
Kai laukiausi pirmojo sūnaus, lankiau kursus. Ten buvo iš trijų dalių: nėštumas, gimdymas ir kūdikio priežiūra. Tai toje trečioje dalyje ir aiškino apie maitinimą, rodė filmą su maitinimo padėtimis ir t.t.
Atsakyti
O nenorėtum išsamių kursų vien tik apie žindymą? Ne vienos - dviejų paskaitėlių, bet išsamaus paaiškinimo? Šiandien buvo vienas susitikimas, tai tik apie pačio pirmojo kontakto iš karto po gimdymo svarbą pasakojo, du filmukus parodė ir tas užtruko beveik dvi valandas. Kitą kartą pasakos apie vaiko alkio požymius. Ir tam vėl visas susitikimas. Yra apie ką pasikalbėti wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raideles: 06 spalio 2006 - 20:28
4u.gif Manau, kad tokie kursai yra BUTINI kiekvienai nestuke.gif , tai yra labai naudinga thumbup.gif As pati lankiau tokius kursus Kaune Pazaislio vienuolyne ir man labai padejo, nekilo jokiu sunkumu nuo pat pirmos dienos mirksiukas.gif Jei nestuke.gif labiau galvotu ne apie gimdyma, o apie tai kas laukia po TO, manau butu daugiau laimingu mamyciu maitinanciu savo pieneliu, o ne misinukais.. Dabar, kai isgirstu, kai sako, kad pieno neturejau, arba jo truko, tai nervas ima, nes tokios snekos tik is neismanymo kaip maitinti, ir kaip tas pienas gaminasi, nuo ko atsiranda ir pan doh.gif...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nelli: 09 spalio 2006 - 23:30
Aišku, to ką sausai papasakojo ir parodė gal 20 būsimų mamų, neužteko. Gera mintis tokie kursai, gal jei būčiau tokius lankiusi ir daugiau žinojusi, vyresnyjį sūnų būčiau ilgiau maitinusi. Maitinau tik iki 3,5 mėn, o va mažajį jau 7 mėn maitinu ir labai tuo džiaugiuosi.
Atsakyti
As manau kad pasiulymas yra SUPER. Tiesiog lyg pati buciau rasius, nes mano mintys sutampa 100proc. Is viso to laikotarpio nestumas-gimdymas-zindymas pastarasis man pasirode sunkiausias. Ir itariu kad nesu vienintele, kuriai zindymas sukele problemu. Todel tokie kursai dar net reikalingesni nei teoriniai 'vaiko maitinimas, kuriuos organizuoja gimdymo nama'. Jei kas mane butu pamokes kaip taisyklingai paduoti kruti vaikui..kas is to kad teoriskai zinai pozymius, kurie turi reiksti kad teisingai paeme..teorija ir lieka tik teorija.
Atsakyti
Tokių kursų man labai reikėjo pries 9 mėn.nes atradinėjau dviratį pati,net galvojau ieškoti moters kuri ilgai ir sėkmingai žindė ,kad man padėtų ir pamokytų. 4u.gif
Atsakyti
Man tai tiesiog motiniska intuicija pakuzdejo kaip ka daryt ,jokiu bedu neturejau. Visu pirma neklausiau mociuciu pamokslu.Dukra maitinau iki 1.8m ,o suneli vis dar maitinu. thumbup.gif
Atsakyti
Na man tai jokiu problemu nekyla. Manau moterims kurioms kyla problemu tai gal ir gerai tie kursai.
Atsakyti
QUOTE(nelli @ 2006 10 09, 22:28)
4u.gif Manau, kad tokie kursai yra BUTINI kiekvienai  nestuke.gif , tai yra labai naudinga  thumbup.gif As pati lankiau tokius kursus Kaune Pazaislio vienuolyne ir man labai padejo, nekilo jokiu sunkumu nuo pat pirmos dienos  mirksiukas.gif Jei  nestuke.gif labiau galvotu ne apie gimdyma, o apie tai kas laukia po TO, manau butu daugiau laimingu mamyciu maitinanciu savo pieneliu, o ne misinukais.. Dabar, kai isgirstu, kai sako, kad pieno neturejau, arba jo truko, tai nervas ima, nes tokios snekos tik is neismanymo kaip maitinti, ir kaip tas pienas gaminasi, nuo ko atsiranda ir pan  doh.gif...



QUOTE(onushkis @ 2007 09 09, 12:56)
Na man tai jokiu problemu nekyla. Manau moterims kurioms kyla problemu tai gal ir gerai tie kursai.


Aš irgi manau, kad tokie kursai yra būtini. Savas problemas sėkmingai įveikiau - turėjau per daug pieno, tai susiradau informacijos internete. O vat jei būčiau lankiusi kursus, kur būtų išdėstyti visi įmanomi žindymo klausimai, tai būčiau nesikankinus ir ėjus miegot tongue.gif
Taip pat tokiuose kursuose turėtų būti dėstoma apie MP naudą ir jo (nugręžto) panaudojimo būdus. O tai kai pasiskaitai čia, kad nuo MP vaikams kariesas atsiranda, tai blink.gif doh.gif wacko.gif frusty.gif mega_shok.gif
nėra žodžių swoon.gif
Atsakyti
jei buciau zinojusi apie tokius kurus butinai buciau ejusi...nors nestumo mokyklelej ir pasakojo apie zindyma taciau kai gime leliukas niekas man nesigavo verysad.gif jetau kaip kankinausi..kol ismokom teisingai zysti ir visa kita..o gal butu galima isvengti visu tu kankyniu g.gif jau nekalbu apie kitokios informacijos stoka..apie pieno kiekius, krizes ir t.t.
Atsakyti