Įkraunama...
Įkraunama...

Geležies stokos mažakraujystė (anemija)

Kažkodėl neleido atidaryti temos ten kur klausimai vaikų gydytojai, todėl rašau čia. Šiandien sužinojau vakarykščius Armino (1,3 m.) tyrymo rezultatus ir pasirodo, kad kraujukas labai ne koks - hemaglobinas - 90. Vos ne į ašaras esu įpuolusi, negaliu sau vietos rasti, o dar reikia iki vakaro darbe kiuksoti... Gydytoja liepė užsiregistruoti pas hematologą, o ten priims tik spalio 16 d., mat eilė susidariusi. Iki tol gydytoja išrašys kokį nors geležies preparatą. Gal sakau kuri esate bandžiusios vaikui burokėlių sulčių paduoti? ar geria, o gal su kuo maišote, kad skonis geresnis būtų? Tai va naujienos iš mano fronto nekokios, gal ką patarsit...
Atsakyti
visu pirma nusiramink.po darbo uzsuk i vaistine ir paprasyk,kad duotu ko nors nuo mazakraujystes.daugiau patarti nieko negaliu. sad.gif
Atsakyti
Tai, kad pati nenoriu eksperimentuoti, geriau palauksiu rytojaus kol gydytoja ką nors išrašys, bet iš kitos pusės šiek tiek panardžiau po internetą ir aptikau informacijos, kad mažas hemaglobinas nebūtinai rodo geležies stygių , tam reikalingas kitas kraujo tyrimas, o jį mums atliks tik po gerų porą savaičių. Tai jei mums gydytoja skirs geležies, kažin ar dar labiau nepakenks. Ai, matyt šneku bele ką...esu per daug sudepresavus. Tikiuosi rytoj būsiu apsiraminus.  :'( :'( :'(
Atsakyti
Man mazytei buvo siaubingai blogai su hemoglobinu.Gydytojai vis eksperimentavo su savo patarimais ir receptais,bet nieks negelbejo.Bet mama pataise mano krauja su razinom (vis "netycia" papildavo,kur zaisdavau,o maziui tik dek i burna viska !;D),burokeliu(maise su obuoliu,kad ne taip slykstu butu..) ir vynuogiu sultim...Tai va,kartais naturalus vaistai padeda.Deja,dabar,kai laukiuosi,vel problemeles su krauju...niekaip nekyla tas hemoglobinas... sad.gif
Atsakyti
Ir as siandien suzinojau, kad vaiko hemoglobinas tik 101. Bet maziui tik 4 men. Valgo mano piena. Pati valgau viska, gal net per daug, nes svorio po gimdymo dar sugebejau priaugti. Geriu ir vitaminus. Viskas butu gerai, taciau gydytoja sake, kad kartais vaiko organizmas blogai gelezi pasisavina. Prirase mums Ferum leks. Liepe maziui duoti obuolio, banano, sulciu ragaut, tyreliu. Mazam, deja, mesos nepasiulysi.
Tu Alvinija labai nenusimink. Siulyk vaikui vynuogiu, dziovintu abrikosu, ziurek kad pakankamai vitamino C gautu, nes jis pagerina gelezies isisavinima. Isspausk burokeliu, morku ir spanguoliu sulciu. Padeti gali ir juoduju serbentu sultys. Gal turit uzsisalde zemuogiu? Jose irgi daug gelezies. Gal ne viskas tiks, gal ko vaikas ie nevalgys, negers is to, ka parasiau, bet gal nors Agneklimjan mano patarimais pasinaudos. Visa tai as pati naudojau per nestuma ( zinoma, kartu su Tadiferonu ir Totema), nes buvo Hb - 100. Pasitaise kraujas, bet tik 36 sav. O vargau nuo pat 20 sav. Matyt ir mazius i mane  :( .
Atsakyti
Prie visu siu patarimu dar pridesiu - gelezies daug liezuvyje ir, jei teisingai pamenu, grikiuose. Bet is kruopu ji blogiau pasisavinama. Geriausiai - is mesos ( versiena, jautiena). Tik ne paukstiena.
Atsakyti
is naturaliu sulciu tai geriausia maisyt burokeliu,morku ir obuoliu (bet lietuvisku,geriausia antaniniai,jau maciau turguj kad yra), ir dar kelias spanguoliu uogas imest,galima dadet biski medaus,kad vaikui rugstu nebutu ir girdyt kiekviena diena. turetu padet
tik nepamirsk,kad kraujo tyrimus reiktu tokiu atveju kartot ne anskciau kaip po kokiu 15 dienu,nes anksciau dar nieko neparodytu,ten kazkaip kraujas per tiek laiko atsinaujina (cia man kazkaip gydytoja aiskino)
sekmes ir nepanikuok
Atsakyti
QUOTE
Ir as siandien suzinojau, kad vaiko hemoglobinas tik 101. Bet maziui tik 4 men. Valgo mano piena. Pati valgau viska, gal net per daug, nes svorio po gimdymo dar sugebejau priaugti. Geriu ir vitaminus. Viskas butu gerai, taciau gydytoja sake, kad kartais vaiko organizmas blogai gelezi pasisavina. Prirase mums Ferum leks. Liepe maziui duoti obuolio, banano, sulciu ragaut, tyreliu. Mazam, deja, mesos nepasiulysi.
Tu Alvinija labai nenusimink. Siulyk vaikui vynuogiu, dziovintu abrikosu, ziurek kad pakankamai vitamino C gautu, nes jis pagerina gelezies isisavinima. Isspausk burokeliu, morku ir spanguoliu sulciu. Padeti gali ir juoduju serbentu sultys. Gal turit uzsisalde zemuogiu? Jose irgi daug gelezies. Gal ne viskas tiks, gal ko vaikas ie nevalgys, negers is to, ka parasiau, bet gal nors Agneklimjan mano patarimais pasinaudos. Visa tai as pati naudojau per nestuma ( zinoma, kartu su Tadiferonu ir Totema), nes buvo Hb - 100. Pasitaise kraujas, bet tik 36 sav. O vargau nuo pat 20 sav. Matyt ir mazius i mane  sad.gif .


Stengiuosi gelezine ledi tapt ;D:prisidariau burokeliu salotu,o desertui laukia lekste vynuogiu+obuoliukai smile.gif.Kalbant apie vaikus,pazistamos labai gerai sugirdydavo tas burokeliu-obuoliu sultis vaikams,tai ir parasiau.Dar duoda morku sulciu.Gydytojai pataria nesaldint nei cukrumi,nei medum,nes prasciau gelezis isisavinama.
Atsakyti
Nu dabar reiks apsiginkluot kantrybe... Mėginau vakar paduot burokėlių-obuolių sulčių ir visai nieko - tik duok, bet sako, daug negalima kokius 30 g. per dieną, o šiaip tai jau kepenėlių, hematogeno, vynyogių ir šiaip nors kiek daugiau turinčių geležies preparatų prisipirkau...dar va grįždama iš darbo nupirksiu Ferrum Lek ir folinės rūgšties, spalio 16 matyt veėl tyrimus darysim tik dabar ne pas pediatrą, o pas hematologą. Viliuosi nors kiek pagerės klecko kraujukas, nors šiaip pasiskaitinėjau apie vaikų mažakraujystę ir radau informacijos, kad gal būt ir kokius pusę metų ar net ilgiau teks tas geležies atsargas kaupti organizme. Kiek supratau pirmiausia jos atstatomos, o tada ir prasideda kaupimo periodas. Na ka linkiu sau ir visoms kas su tuo kovoja sėkmės...
Atsakyti
QUOTE
Man mazytei buvo siaubingai blogai su hemoglobinu.Gydytojai vis eksperimentavo su savo patarimais ir receptais,bet nieks negelbejo.Bet mama pataise mano krauja su razinom (vis "netycia" papildavo,kur zaisdavau,o maziui tik dek i burna viska !;D),burokeliu(maise su obuoliu,kad ne taip slykstu butu..) ir vynuogiu sultim...Tai va,kartais naturalus vaistai padeda.Deja,dabar,kai laukiuosi,vel problemeles su krauju...niekaip nekyla tas hemoglobinas... sad.gif

Kiek žinau iš savo patirties ir profesorės, kuri mane prižiūrėjo kai laukiausi pirmo-tai daugumai nėščiųjų mažakraujystei turi įtakos stresas. sako nėščiom studentėm per sesijas visuomet atsiranda mažakraujystė. Man irgi visą pirmą nėštumą buvo mažakraujystė, nors gėriau krūvas geležies preparatų-nekilo nė už ką...  >:( Bet visą savo nėštumą slaugiau tėtį su smegenų vėžiu ir gyvenau nuolatiniam strese. Kai jis mirė man buvo belikę trys savaitės iki gmdymo, tai per tas tris savaites, kuomet atsipalaidavau ir ir rūpinausi tik savimi ir vaiko kraiteliu-hemoglobinas pašoko iki pertekliaus  ;) Iškart po gimdymo, nors ir operavo buvo 130...
O mano kaimynė irgi visą nėštumą vargsta su mažakraujyste, tai kiek išbandė-geriausia padeda kažkokios geriamos jaučio kraujo ampulės  :-/
Atsakyti
Vakar atsiriktinai istyre krauja, nustate mazakraujyste, hemoglobinas -110. cry.gif
Niekada neturejau tokios problemos, ar tai labai zemas tas hemoglobinas. Cia turbut mano kudinimosi pasekme. Nors atrodo valgau daug vaisiu, darzoviu, riesutu, bet kazko truksta.
Gal zinot kokiu liaudisku priemoniu, zoleliu, kas galetu pagerinti krauja, chemijos nenoriu ryti.
Atsakyti
Mano hemoglobinas irgi visada į mažąją pusę. Po operacijos buvo netgi 87!! cry.gif Gėriau geležį. Bet patarčiau gerti skystą (ampulėse), nes nuo geležies tablečių labai skrandį skaudėt pradeda... sad.gif
O šiaip tai reik valgyt mėsą!!!! essen.gif o ne tik "morkytėm" misti... Man dar labai padeda bičių duonelė, kurios galima nusipirkti bičių produktais prekiaujančiose parduotuvėse mirksiukas.gif Dar galima gerti burokėlių sultis, bet jos vienos labai šlykščios blink.gif tai reiktų maišyti su morkų sultimis per pusę, tada dar įmanoma gerti cool.gif
Sėkmės! 4u.gif
Atsakyti