Įkraunama...
Įkraunama...

Krizė šeimoje

Norėjau jūsų paklausti smile.gif Ar nebuvo taip, kad jau atrodo viskas frusty.gif Esat vienas kitu nepatenkinti mad.gif Problemos atrodo nebeišsprendziamos arba kažkuri viena pusė nenori jų spręsti, suversdama visą kaltę kitai. Aš nekalbu apie vienos ar poros dienų krizeles. Bet apie tai, kai tokie dalykai tęsiasi mėnesiais. Kaip sprendėt tokias problemas? g.gif
Atsakyti
Visiems tokios problemos atsiranda veliau ar anksciau ,nes jau daug metu kartu ir lyg viskas plaukia pasroviui , bet pirmi 7m. doh.gif .Kazkaip net ir mano kredo yra , kad nera padeties be iseities - gal tas padejo , o gal g.gif . Problemas bandau issprest ir salint , o jokiu budu niekada negalima viska vienai pusei primest . Visada buna kalti abu del skyrybu , bet ne vienas kazkuris ... Viena galiu pasakyt , kad du zmones turi kalbetis ir viska issakyt , nes kitu atveju viskas vyksta uzdelstos bombos principu , o tuomet sprogimas ... ohmy.gif
Atsakyti
QUOTE (Arvira @ 2004 10 07, 01:46)
Visiems tokios problemos atsiranda veliau ar anksciau ,nes jau daug metu kartu ir lyg viskas plaukia pasroviui , bet pirmi 7m. doh.gif .Kazkaip net ir mano kredo yra , kad nera padeties be iseities - gal tas padejo , o gal g.gif . Problemas bandau issprest ir salint , o jokiu budu niekada negalima viska vienai pusei primest . Visada buna kalti abu del skyrybu , bet ne vienas kazkuris ... Viena galiu pasakyt , kad du zmones turi kalbetis ir viska issakyt , nes kitu atveju viskas vyksta uzdelstos bombos principu , o tuomet sprogimas ... ohmy.gif

pritariu tau, tik noreciau kiek prideti, jog dazniausiai del skyrybu kalta buna viena pese kiek daugiau nei kita, nors reziume, visvien abi puses kaltos.

juk sakoma, kad krizes seima paprastai istinka kas 7metai, kaip kad ir zmogus keiciasi kas 7 metus:)
gal jus galetumete pabandyti atskirai kur nuvaziuoti pasiilseti, pasiklabeti, issakyti visus priekaistus ir pagalvoti kaip galetumete viska isspreti. arba jum kiekvienam atskirai reiktu isvaziuot is namu aplinkos, pabut su savimi, ir viska apgalvoti o poto nuvaziuoti dviem kur i ramia vietele ir ten viska issikalbeti:) juk esme yra nore buti kartu, o kai tikrai nori, tai viska gali:)
Atsakyti
Kokie gali buti isvaziavimai, jei turi viena buta, kur gyvenama, ir abu eina i darba?
Cia tinka tik retais atvejais.
O gal kokiais atvejais reiktu vengti abipusio bendravimo? Abu pareina kada nori, pavalgo ka nori, atsigula kur nori. Nu tipo ilsisi vienas nuo kito laugh.gif O po kokios savaites nusprendzia viska aptarti?Kaip galvojate? Nors, jei yra vaiku ir kitu darbu, kazin, ar tai pavyktu? O Amzina studente juk turi vaikiuka, ane?
Atsakyti
Pas mus tokių krizių būta. Aš kaip emociškai racionalus žmogus (čia taip sugalvojau save apibūdint) esu įpratusi problemas spręsti, taikiai, ramiai: kalbantis, analizuojant ir darant sprendimus. Tik, deja, mano svarstymai ir bandymas ieškoti priežasčių paprastai atsimuša į kaip į sieną..dažniau išgirstu "gyvenk paparasčiau..mažiau galvok..visi pykstasi, tai normalu..ką tu čia nori išspręsti". Kažkaip tų problemų nagrinėjimo ir vengiama. Tuomet, kai buvau didelėje sumaištyje, norėjosi arba pradėt gyvent normaliai, arba nebegyvent kartu aš ėjau pas psichologą spręsti šeimos problemų..Blogai tai, kad visgi būta mano šališkumo..Aš jaučiausi skaudžiai, jaučiausi nesuprasta, neįvertinta, tai kaip objektyviai būčiau galėjusi pakalbėt apie mūsų šeimą? Kalbėjau apmąstydama kiekvieną sakinį, ar tikrai jis teisingas ar tik man taip atrodo..Psichologas man tikrai padėjo. Kažkaip kitaip ėmiau vertinti mudviejų su vyru santykius ir ilgainiui tas juodasis periodas nuslinko. Antrą kartą krizė užklupo po poros metų...bet ačiū Dievui mano gyvenime atsirado žmogus, kuris padėjo pergyventi ir antrąją krizę..Nepiršdamas savo nuomonės įrodė man, kad turiu branginti savo šeimą, kad tiek daug aš turiu..na ir trečioji krizė užpuolė po dukrytės gimimo..štai, jau dveji metai kaip tęsiasi..su ūmiais pablogėjimais taip ir gyvename..Šįsyk dar neradau išeities. Kol kas keičiuosi pati, stengiuosi susivokti ko aš noriu, ko man reiktų ir ar tikrai aš to negausiu su savo vyru, ar jau tikrai gyvenime reikalingi kardinalūs pokyčiai. Sunku..ir gyvent norisi ir ateities nebematai.
Atsakyti
QUOTE (nerile @ 2004 10 07, 09:17)
Kokie gali buti isvaziavimai, jei turi viena buta, kur gyvenama, ir abu eina i darba?
Cia tinka tik retais atvejais.
O gal kokiais atvejais reiktu vengti abipusio bendravimo? Abu pareina kada nori, pavalgo ka nori, atsigula kur nori. Nu tipo ilsisi vienas nuo kito laugh.gif O po kokios savaites nusprendzia viska aptarti?Kaip galvojate? Nors, jei yra vaiku ir kitu darbu, kazin, ar tai pavyktu? O Amzina studente juk turi vaikiuka, ane?

zhinai, tai gali pasidaryti iprotis - gyveni tarsi kartu, bet kalbiesi tik apie ora. nieko gero, tikrai sad.gif tarsi ir konflikto nebera, bet ir nuotolis dideja... galu gale ish viso nebelieka nei noro, nei reikalo bendrauti...
Atsakyti
QUOTE (Rasma @ 2004 10 07, 07:03)
Tik, deja, mano svarstymai ir bandymas ieškoti priežasčių paprastai atsimuša į kaip į sieną..dažniau išgirstu "gyvenk paparasčiau..mažiau galvok..visi pykstasi, tai normalu..ką tu čia nori išspręsti". Kažkaip tų problemų nagrinėjimo ir vengiama.

Vat ir pas mus tas pats-net zodziai tokie patys wink.gif Pastoviai jauciu, kad vyras nori kisti gala i smeli, kaip koks strutis, aiskinimasisi ji tik nervina, o mane nervina neisspresti konfliktai sad.gif
Vnz. taip ir gyvenam tai mazesniu, tai didesniu kriziu salygomis-su retomis prosvaistemis rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (svetima @ 2004 10 07, 09:27)
Pastoviai jauciu, kad vyras nori kisti gala i smeli, kaip koks strutis, aiskinimasisi ji tik nervina

Vnz. taip ir gyvenam tai mazesniu, tai didesniu kriziu salygomis

1. retas kuris vyras nori knaisiotis po kazkokias zmonu menamas problemas. reikia vini ikalti? reikia padanga pakeist? lasa kranas? va cia tai suprantamos problemos ir ju sprendimo budas. ir nieko cia nepadarysi. tai vyrisko mastymo dalis.
2. gyvenimas kriziu salygomis kazkaip labai uzgrudina smile.gif tada supranti, kad mazosios krizes tai is tikruju "a piece of cake". kitaip sakant, gabaliukas kakucio laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
QUOTE (Rasma @ 2004 10 07, 09:03)
aš ėjau pas psichologą spręsti šeimos Psichologas man tikrai padėjo. Kažkaip kitaip ėmiau vertinti mudviejų su vyru santykius ir ilgainiui tas juodasis periodas nuslinko.

Krizes neisvengiamas dalykas.Jos anksciau ar veliau uzklumpa.Mano vyras kai pradedu kalbeti ir aiskintis tai irgi sako "knygu prisiskaitei" mad.gif

Rasma,norejau paklaust apie psichologa kiek kainavo ir kur lankeisi.
Atsakyti
Aš ėjau pas Olegą Lapiną, mokėjau tada po 39 Lt., kaip už mokamą konsultaciją valstybinėje gydymo įstaigoje, jei kreipiesi be siuntimo. Dabar žinau, kad konsultacija kainuoja 80-100 Lt. Bet eičiau ir vėl, jei jau matyčiau, jog visai nebegaliu "pakelti". Kol kas dar "stabdau arklius", žaboju savo temperamentą, stengiuosi išlikti "sveiko proto", morališkai stipri. Kas kitas išspręs problemas, jei ne pats..juolab, kad antra pusė problemų nemato laugh.gif
Atsakyti
Pas mus dabar tokia "krizele", tiksliau, tik man, o vyrui nieko blogo neatrodo dry.gif .
Nuolat kazkokie nesusipratimai, abejojimas, nusivylimas, nesusisnekejimas. Nors isties tai yra visiskas nesnekejimas. Nezinau, ar yra normalu net flegmatikui kelis menesius nerast laiko pasneket su zmona apie tarpusavio rysi, lukescius, poreikius. Jis sako, kad laiko nera, kad ne ta momenta pasirenku, tai valgo ar "reindzerius" ziuri ir pan. Bet kada nors juk tureciau pataikyt dry.gif . Pasivaiksciot nenori, nes tingi, iseit kur nors nenori, nes babkiu nera. Nezinau, kaip prisikast iki pasnekejimo tik apie mus, o ne apie darba, mokslus ar vaika.

Zinau, kad krizeles galima issprest snekejimu, papraciausiu bendravimu, bet kaip priverst (jau nebegalvoju apie pasiulyma) vyra sneket?! Jis sako, kad nuprotejau, kad viskas gerai, kad mes pykstames kaip visi, kad as darau problemas, kur ju nera. O as jau baigiu issisemt namie su vaiku - su niekuo nebendrauju sad.gif , sakau, kad isvis pamirsiu, kaip sneket reikia. Paskutinis ir didziausias vyro "vinukas" - kad as prie interneto sedziu, o namie nieko naudingo nedarau mad.gif . Bet tikrai nebera noro su keliais karstais patiekalais ir pyragais sutikt.

Taigi kaip sprendziam? - va taip - niekaip. Niekur neiseinu, net su draugem nesusitinku, su zmonem nebendrauju, tik internete senos meiles pradeda vel islist ir NET pasneka su manim ar NET retkarciais paskambina. Kaip sprest? Vaziuosiu pavasari i Prancuzija, o tada jau rimtai pagalvosiu cool.gif
Atsakyti
KALBETIS IR SVARBIAUSIA ISMOKTI VIENAS KITO ISKLAUSYTI... thumbup.gif

VISIEMS BUNA KRIZIU, O PAS KA NEBUNA TEGUL PIRMAS META I MANE AKMENI.... wink.gif
Atsakyti