Įkraunama...
Įkraunama...

Mažieji "pagalbininkai"

visi mazhi vaikai megdzioja suaugusius. matydami mama besitvarkanchia namie, gaminanchia valgyt, teti remontuojanti televizoriu, jie butinai nori "padeti". kaip reaguojate i mazhuju "pagalba"?
Atsakyti
Mano Kleo man tikrai daug padeda.
Pvz. iš nešvarių skalbinių krepšio išima drabužėlius, nuneša į skalbimo mašiną. Tą patį daro, jei randa kokį drabužėlį? besimetantį ant grindų rolleyes.gif
Po skalbimo viską išima iš skalbimo mašinos ir suneša man, kad sukabinčiau džiovykloje. smile.gif

Labai mėgsta daryti mamai kavą. Pastatau puodelį ant kedės, duodu jai šaukštuką ir dvi bonkutes - vieną su kava, kitą su cukrumi. Pati atidaro ir įdeda į puodelį lygiai po 2 šaukštus kavos ir cukraus. Dar kartais duodu Santa Masia cinamono įndelį - moka pabarstyti į kavą. smile.gif

Po "mažo reikalo" atlikimo, būdama geros nuotaikos, gali pati nunešti puoda į tualetą arba į vonią.

Padeda rasti įvairius daiktus, jei nerandu TV pulto ar raktų nuo auto rolleyes.gif

Gal tiek...

Mums 1 metai ir 11 mėn. wink.gif
Atsakyti
Mano maziui 1.7 metai.
Kokius "darbus" dirba?
- Jei pritrupina ant grindu, butinai atsinesa sluota ir siupeliuka ir "pasluoja" (aisku, daugiau prisiukslina, bet labai grazu ziureti);
- padeda mamai is skalbimo masinos rubus isimti ir sudeti (ir kartais dar balkone padavineja rubelius, kad as padziauciau);
- Ijungia televizoriu smile.gif) (distancinis sugedo ir teveliai labai tingi atsikelti perjungti kanalo biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ). Paskutinis isradimas - televozoriu ijungia ir isjungia su koja (tetis taip darydavo, tai ir ismoko);
-Megsta pripilti bide vandeniu ir koki gera drabuzeli isskalbti (daznai reikia saugoti , kad to nepadarytu biggrin.gif ).
- Megsta dulkes valyti su skudureliu, jei ir as valau.
Niekada nedraudziu siu darbu dirbti, nes veliau turbut reikes paciai prasyti, kad ka nors padetu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE (Simule @ 2004 10 13, 09:23)

Niekada nedraudziu siu darbu dirbti, nes veliau turbut reikes paciai prasyti, kad ka nors padetu biggrin.gif

smagu! o kaip jums pavyxta sugalvoti vaikams aplinkai saugiu darbu? rolleyes.gif
Atsakyti
Nieko nereikia mums galvoti.
patikek, jie patys randa ka cia "naudingo" ir nelabai nuveikti biggrin.gif
Niekada smecialiai vaiko nepratinau kazko dirbti. Jie tiesiog ziuri ir megdzioja
Atsakyti
QUOTE (Simule @ 2004 10 13, 09:30)
Nieko nereikia mums galvoti.
patikek, jie patys randa ka cia "naudingo" ir nelabai nuveikti biggrin.gif
Niekada smecialiai vaiko nepratinau kazko dirbti. Jie tiesiog ziuri ir megdzioja

matai, manishkis jau trimetinis ir man tenka tikrai kurybishkai suktis, kad jo pagalba pridarytu kuo mazhiau zhalos laugh.gif laugh.gif laugh.gif
o kai jie dar abudu su broliu man i pagalba ateina, tai jau visai doh.gif doh.gif doh.gif
geda prisipazhinti, bet kartais mano nervai tokios ju pagalbos neatlaiko doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE
geda prisipazhinti, bet kartais mano nervai tokios ju pagalbos neatlaiko   


labai netgi suprantu!
As irgi kartais sukandusi dantis vaikstau. Reikia kenteti wink.gif
Atsakyti
2.7 mėn. Vasara moka sumaišyti blynams tešlą (nuo pradžios iki galo), padaryti kavą savaitgalio rytais (karštą vandenį įsipilame patys), padaryti kotletukus, bando skusti bulves (pirkau skustuką), plauna grindis, šluosto dulkes, sudeda drabužius į skalbimo mašiną ir supila miltelius (aš parodau kiek), plauna indus (mama tuo metu stovi šalia su skuduru ir skubiuoju būdu semia vandenį nuo grindų, kad neužtvindytume kaimynųsmile.gif, siurbia kilimus, mano padedama bando lyginti su tikru lygintuvu. thumbup.gif
1.4 mėn. Vakaris bando viską daryti kaip sesė, tačiau geriausiai išeina šluoti grindis, siurbti kilimus, šluostyti dulkes, pripilti miltelių į skalbimo mašiną. Ruošti maisto kartu dar nesiveržia (šiaip ar taip dvi moteriškės darbuojasi), bet mielai stovi šalia ir žiūri blink.gif
Atsakyti
vajeezau mamos, kokios jus shaunuoles thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

na, mano nervai atlaiko tokia pagalba:
3.6 metu benas siurba su siurbliu (svariai thumbup.gif ), shluosto dulkes, valo langus, kartais uzhsimano plauti indus (paprastai ishplauna ne daugiau kaip viena-dvi lekshtes laugh.gif ), sudeda ir ishtraukia skalbinius ish skalbykles ir skalbiniu dzhiovykles, ijungia skalbykle (miltelius uspilu ash, nes jis nepasiekia), ishkviechia lifta, atidaro duris, kai tiatis gryzhta namo thumbup.gif aj, dar ishsiima ish shaldytuvo piena arba sultis ir isipila i puodeli (dabar jau be nuostoliu thumbup.gif thumbup.gif ) daro arbata - ideda i puodeli arbatzholes ir cukru, ishmaisho (vendeni, zhinoma, pilu ash)
1.3 metu gustas shluosto dulkes ir grindis, nesha daiktus padeti i vieta, nesha shiukshles i shiukshliu kibira (po to, zhinoma, shiukshliadezhej gali rasti idomiu dalyku laugh.gif laugh.gif ), deda skalbinius i skalbiniu dezhe (ypach, kai ash juos ishsikraustau ir rushiuoju, o jis viska renka ir nesha atgal laugh.gif laugh.gif ) ijungia siurbli broliui arba man.

bet man kartais galva neishnesha, kai benas valanda duzgina siurbli arba staiga uzhsimano valyti langus blink.gif blink.gif blink.gif kartais pavyxta susitarti ir nukreipti entuziazma kita kryptim, o kartais viskas baigiasi skandalu sad.gif

kaip jum pavyxta susitvarkyti su pagalba ne vietoj ir nelaiku?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 13 spalio 2004 - 12:16
Va va, Ragnez, man su ta šiukšliadėže irgi cirkų buvo:))) Iš namų pradėjo dingti arbatiniai šaukšteliai. ohmy.gif Detektyvo pabaiga buvo geresnė nei knygoj. Vieną kartą pagavau savo 2.gif metant arbatinį šaukštelį į šiukšlių maišą, nes po košės valgymo jis ...buvo murzinas blink.gif Leipom juokais, nes jis pas mus labai pedantiškas ir kiekvieną rastą trupinėlį ar šiukšlelę neša išmesti biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE
Va va, Ragnez, man su ta šiukšliadėže irgi cirkų buvo:))) Iš namų pradėjo dingti arbatiniai šaukšteliai.

gerai, kad vasara baigesi, nes musu lelius, budamas balkone viska ka rasdavo pro ji ir ismesdavo. Mes su vyru grizdami is darbo butinai praeidavome pro balkonus, kad surigti visokius saukstus, samcius ir kitus daiktus, pasipainiojusius leliaus kelyje laugh.gif
Atsakyti
Na maniske tai ypac megsta kiausiniene plakt. Stala valyt (isskirtinai savo) ir grindis sluot ir plaut. Padet man tvarkyt stalcius: pagalba pasireiskia taip: atidaromas stalcius, isverciami rubai ant zemes ir kvieciama mama sudet. laugh.gif Gal ir teisingai ismasto mergina, kai stalciui betvarke ji negali sau rubu issirinkt. rolleyes.gif
Megsta batus deliot, rusiuot ir i vietas det, kompa "tvarkyt", alaus butelius i maisus kraut, kad tetukas isveztu, praustis pati ir prausti zaisliukus, kuo didesnis ir pukuotesnis zaisliukas, tuo labiau mums patinka ji praust.
Atsakyti