Įkraunama...
Įkraunama...

Viryklės ir orkaitės

Gal kas galėtų patarti kokią orkaitę geriau rinktis- dujinę ar elektrinę. Lyg šiol teko naudotis ir vienokia ir kitokia, tik , kad abi buvo jau labai senos, tad veikė vienodai klaikiai. Reikalas dar ir tas, kad pas mus name dujos, o ne elektra. Tad jei pasirinksiu elektrinę ar atlaikys elektros instaliacija- juk nepritaikyta tokiam apkrovimui. Teko girdėt, kad svyla seni laidai sienose, ar saugiklius nuolat išmuša. Na nenorėčiau sėdėt patamsy, nejungti teliko ir kitų buitinių elektrinių prietaisų kol orkaitėje pukši koks kepsnys. Be to tuose namuose kur elektrinės plytelės ir elektra skaičiuojama pigesniu tarifu. Atrodo, kad viskas krypsta dujinės orkaitės naudai, bet kad kai parduotuvėse pradėjau konkrečiai domėtis, tai pasirodė, kad jos ne ką daugiau pakito nuo pat savo atsiradimo. O vat elektinėse pilna visokių"navarotų". Ir kaista iš visų šonų ir kokia tai ventiliacija tupi viduj. O dar bendradarbės lyg susitarusios cypia, kad gerai kepa tik elektrinės. Kainos ir vieno ir kito varianto viasi nesiskiria(čia tik tarp modeliu skiriasi). Taip kad visai pasimečiau. O gal nepirkti tos integruojamos orkaitės, o pirkti dujinę viryklę su elektrine orkaite? Toks variantas žymiai pigesnis. Nu visai nebežinau. Gal kas iš savo patirties ką patartų?
Atsakyti
Kol kas matėm tik vienos firmos dujinę orkaitę - Ardo. Jokių ypatingų navarotų nėra, tik papildomai elektrinis grilis, iešmas, kuris sukasi ir kažkokia ventiliacija. Kepa gerai. Kadangi pas mus irgi dujos, tai toks variantas priimtinesnis - daugiau dujų suvartojantiems abonentams irgi yra mažesni tarifai.
Atsakyti
 Aš irgi tuo reikalu domėjaus. Laidai tikrai neatlaikys, jei bus ne tik orkaitė elektrinė, bet ir viryklė. Ten jau kažkur apie 6000kV eina. O tik orkaitė tik apie 1000. Jei skaičiai nelabai ką sako - plauku džiovintuvo galingumas būna 1000- 1500kV. Elektros skaitliuką gali įsirengti - reikia tik suderint su elektros tinklais. Š...inas reikalas čia. Mano brolis dėjosi, tai pasakojo, kad ne taip paprasta su biurokratais. Vat aš irgi nežinau, prie ko apsistot. Ir dujinėj ir elektrinėj savi +, savi -. Kabelius visada galima pakeist, aišku, geriausia prieš remontą  ;D.
Atsakyti
Teko naudotis ir viena, ir kita. Visada kazkodel buvau pries elektrines virykles, bet kai apsivedem, pas vyra name nera duju, tai kitos iseities neliko. Zodziu pas mus dabar stovi integruojama elektrine virykle ir orkaite. Tiesa, viena nuo kitos valdoma atskirai, tai ir statyti jas galima atskirai. Dabartines virykles elektrines tikrai gerokai skiriasi nuo tu, kuriomis as baisedavausi  ;D Ijungus maksimalia temperatūra pasiekia per 3 sekundes. Minusas elektrines virykles tas, kad pvz pradejus begti bulviu puodui, sumazinus karsti nieko tas nepades. Nes elektrine virykle neatsala taip greitai. Taigi tokiu atveju puoda turi staigiai traukti ant nekarstos kaitvietes. Taigi jeigu yra mazas vaikas, gali nusideginti i ikaitusia kaitviete (o jei dujine - tai gal nekis ranku i ugni). Daugiau minusu lyg ir nematau: graziai atrodo (pas mus stiklo keramika), paprasta valyti, tiesiog valydama stala kartu bruksteliu - ir viskas. Del orkaites - as tik uz elektrine. Nepalyginamai lygiau ir geriau kepa uz dujine. O be to tose orkaitese visokiu navarotu yra: kepimas tik is virsaus; tik is apacios, kepimas su vejeliu (tolygiau siluma pasiskirsto), grilis, atsildymo funkcija (is kameros isemus kai reikia atitirpdyti) ir dar visokiu biesu. Aiskui, kaina kyla atitinkamai.  ;D Bet jeigu pas jus name dujos, ir kaip tu sakai neatlaikys laidai (va sito tai as tikrai nenusimanau), tai pirkit dujine virykle su elektrine orkaite. Pas tevus toks variantas yra - irgi gerai. Tiesa, dar vienas elektriniu virykliu pliusas - niekada niekas nepaliks atsuktu duju, ir nebus nelaimes  ;)
Atsakyti
QUOTE
 Aš irgi tuo reikalu domėjaus. Laidai tikrai neatlaikys, jei bus ne tik orkaitė elektrinė, bet ir viryklė. Ten jau kažkur apie 6000kV eina. O tik orkaitė tik apie 1000. Jei skaičiai nelabai ką sako - plauku džiovintuvo galingumas būna 1000- 1500kV. Elektros skaitliuką gali įsirengti - reikia tik suderint su elektros tinklais. Š...inas reikalas čia. Mano brolis dėjosi, tai pasakojo, kad ne taip paprasta su biurokratais. Vat aš irgi nežinau, prie ko apsistot. Ir dujinėj ir elektrinėj savi +, savi -. Kabelius visada galima pakeist, aišku, geriausia prieš remontą  ;D.


Na, apie laidus nieko nezinau. Pas mus viskas perdaryta, tai ir laidai pakeisti. O vat su derinimu su elektros tinklais jokiu problemu nebuvo. Atejo moterys, apziurejo skaitliukus, paziurejo parodymus, absoliuciai jokiu priekaistu ar pastabu ???. Duju ukis buvo, skaitliuko tikrinti ???. Sakau, kad neturim mes duju, vyrykle ir orkaite elektrines. Tai moteris paprase leisti i buta uzeiti, paziurejo, parase savo zurnale, kad bute dujonis nesinaudojame, ir liepe pasirasyti. Tiek tu bedu ;D. Taip kad, jei bijot biurokratizmo, pasidomekit- gal neverta jaudintis wink.gif.
Atsakyti
*****, mes katik dviejų tarifų skaikliuką pasistatėm...Kažin ar nekiltų problemų?
Atsakyti
QUOTE
*****, mes katik dviejų tarifų skaikliuką pasistatėm...Kažin ar nekiltų problemų?


Na, pas mus irgi dvieju tarifu, o ka?
Atsakyti
Juk tiek elektros tinklai, tiek duju tiekejai siulo mums savo paslaugas. Ir MES sprendziama, kiek mums tu paslaugu reikia. Nereikia nieko prasyti leisti atsisakyti ju produkto, nesam jiems parsidave iki gyvos galvos wink.gif. Niekaip nesuprantu, kur problemos?
Atsakyti
Norge, tu teisi, aš apie tai nepamasčiau. Juk jų darbas siūlyt, o mūsų rinktis. Tik va bėda, laidus sienose keisti jau per vėlu, jei kas negerai bus...Nu sakė vyras, keičiam, nesutikau, nes ir taip tas remontas ilgai grojantis buvo...et...
Atsakyti
Norge,

o pas jus ar nėra išvis dujų, ar tik nebesinaudojat?
Atsakyti
Nera, Kuzia wink.gif. Tiesa, mes penktame aukste gyvenam- virsutiniame. Siena, kur virtuves dalis, dengia gipskartonas. Galbut kokie vamzdiai po ja ir liko ??? Ne mes remonta darem. Bet moteriske is duju ukio ne nesigilino. Nesinaudojat, tai nesinaudojat, nera tai nera. Net tiksliai nepamenu, ar ji uzrase, kad duju nera, ar kad nesinaudojam ???.
Atsakyti
Dėl to, galbūt jums buvo ir lengviau. Pas mus tai kažin ar nupjautų vamzdžius, nors kai statė namą, tai ir dujas įvedė, ir kabelius elektrinėms viryklėms pratiesė, kad galima būtų pritaikyt.
Atsakyti