Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip pakeisti tėtį?

Su sūnaus tečiu, mums nepavyko išlaikyti gerų santykių. Gimdžiau viena, auginau viena, na kartais, kai jau būdavo labai sunku ir tas pats "tetis" padedavo. Nuo pat gimimo tečio grafoje, gimimo liudijime, buvo tuščia, bet prispausta mamos sutikau įrašyti ten ir tėti. Tėtis sutiko iš karto ir atrodė geranoriškai nusiteikęs. Prieš metus gerokai apsipykom ir pasipylė grasinimai: jokių dokumentu nepasirašysiu, nei cento neduosiu... Kadangi mes dabar užsienyje tai jeigu gryšim negalėsim išvažiuoti, nes jis jokių dokumentu nepasirašys, tai ir leidimo vaika į užsienį neduos. Na bet ne tame esme. Esme tame, kad mes dabar turim labai gerą dėdę, kuris mus labai myli ir nori su mumis praleisti visą gyvenimą. Nori įsivaikinti Patriką ir duoti jam savo pavardę. Tai norėjau paklausti, gal žinot, ka man dabar reikėtų daryti? Kaip mano draugas galėtų įsivaikinti mano sūnų. Sūnus turi mano pavardę tik tiek, kad gimimo liudijime yra tetis. Bet kam toks žmogus, kuris iš pykčio ir pagiežos man kenkia mano sūnui? verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Gatula @ 2006 11 20, 09:42)
Kaip mano draugas galėtų įsivaikinti mano sūnų.

Reikia kreiptis į teismą, kad neterminuotai apribotų jūsų vaiko tėvo tėvystę. Tam jums reikės grįžti į Lietuvą. Po to jau galima būtų tvarkytis įvaikinimą.
PS. O jei tas gerasis dėdė kada nors taps nebegeru? Nereikės vėl vaikui naujo tėčio laukti?
Atsakyti
Niekas nuo to neapsaugotas, jei zinotum kur griusi pasidetum pagalve, ar ne taip ?
Atsakyti
QUOTE(voverius @ 2006 11 20, 14:48)
Niekas nuo to neapsaugotas, jei zinotum kur griusi pasidetum pagalve, ar ne taip ?

Palaukit... bet vaikas prie ko? Vieno tėvo jau neturi, tai kam dar jam kitas? Taip daug tėčių galima iki 18 metų turėt. Juk apie teisinius dalykus kalbam. Užaugs vaikas, pats atsirinks, kas jo tėvas. Ar čia palikimu kvepia? Atsiprašau už materialias mintis.
Atsakyti
Nelabai suprantu kokiais tikslais mama vertė įrašyti vaiko tėtį, jei jis nesirūpino vaiku? Mano vaiko gimimo liudijime vietoj tėčio brūkšniai, tai neturiu jokių problemų vykstant į užsienį su vaiku.
Na bet kas padaryta, tas padaryta. Ir nemanau, kad reikia skubėti kažką keisti. Gyvenkit su naujuoju draugu,o dėl pavardžių keitimo ir įvaikinimų neskubėkit
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ferrari: 21 lapkričio 2006 - 12:56
QUOTE(Medinis @ 2006 11 20, 16:54)
Palaukit... bet vaikas prie ko? Vieno tėvo jau neturi, tai kam dar jam kitas?

Tai Medini ar ne tu sakei, kad vaikas turi augti pilnoje seimoje. O dabar klausi prie ko cia kitas.
O su Ferrari sutikciau, gal tikrai pagyvenkite, juk pavarde nieko nereiskia, aisku sunkiau tada kai nori isvykti, ir seip kyla sunkumu, tevas kad ir nesirupina vaiku, bet jam paliekama pilna teise tasyti mamai nervus su savo principais.
Atsakyti
QUOTE(voverius @ 2006 11 21, 13:00)
O su Ferrari sutikciau, gal tikrai pagyvenkite, juk pavarde nieko nereiskia, aisku sunkiau tada kai nori isvykti, ir seip kyla sunkumu, tevas kad ir nesirupina vaiku, bet jam paliekama pilna teise tasyti mamai nervus su savo principais.

Neklaidinkite žmogaus. Nustačius vaiko gyvenamąją vietą su vienu iš tėvų reikalinga jau pačiame teisme apspręsti šitą klausimą ir įrašyti į teismo nutartį. Tingiu dabar ieškoti, bet man rodos, jei skyrybų byloje yra pasakyta, kad vaiko gyvenamoji vieta paskirta su kažkuriuo iš tėvų, tai kito tėvo sutikimo nereikia. Ai va, radau:

Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų (įtėvių), antrojo iš tėvų (įtėvių) sutikimo nereikia, jeigu:

- vaikas vyksta su tuo iš tėvų (įtėvių), su kuriuo teismas yra nustatęs vaiko gyvenamąją vietą, ir pasienio kontrolės punkto pareigūnams pateikiama teismo sprendimo dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo kopija;

- vaikas vyksta su tuo iš tėvų (įtėvių), su kuriuo teismas nėra nustatęs vaiko gyvenamosios vietos, tačiau su juo vaikas gyvena daugiausia, ir pasienio kontrolės punkto pareigūnams pateikiama savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybos raštas, kuriuo patvirtinama, kad vaikas gyvena daugiausia su tuo iš tėvų (įtėvių), ir šio rašto kopija.


Klausimai? Nėra? Ačiū, gėlių nereikia.
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2006 11 21, 13:14)
Neklaidinkite žmogaus. Nustačius vaiko gyvenamąją vietą su vienu iš tėvų reikalinga jau pačiame teisme apspręsti šitą klausimą ir įrašyti į teismo nutartį. Tingiu dabar ieškoti, bet man rodos, jei skyrybų byloje yra pasakyta, kad vaiko gyvenamoji vieta paskirta su kažkuriuo iš tėvų, tai kito tėvo sutikimo nereikia. Ai va, radau:

Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų (įtėvių), antrojo iš tėvų (įtėvių) sutikimo nereikia, jeigu:

- vaikas vyksta su tuo iš tėvų (įtėvių), su kuriuo teismas yra nustatęs vaiko gyvenamąją vietą, ir pasienio kontrolės punkto pareigūnams pateikiama teismo sprendimo dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo kopija;

- vaikas vyksta su tuo iš tėvų (įtėvių), su kuriuo teismas nėra nustatęs vaiko gyvenamosios vietos, tačiau su juo vaikas gyvena daugiausia, ir pasienio kontrolės punkto pareigūnams pateikiama savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybos raštas, kuriuo patvirtinama, kad vaikas gyvena daugiausia su tuo iš tėvų (įtėvių), ir šio rašto kopija.


Klausimai? Nėra? Ačiū, gėlių nereikia.


lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

Neskubėk džiaugtis aplodismentais lotuliukas.gif

Turėtum suprasti, kad teorija neretai prasilenkia su praktika wink.gif

Kadangi temos autorė gyvena užsienyje ir jau kartą vyko per sieną gavusi antrojo tėvų sutikimą, vadinasi, gyvenamoji vieta nėra nustatyta teismo. Jeigu norite prisiteisti vaiko gyvenamąją vietą, teks kiek užtrukti teismuose. Ir net jei antroji pusė bus geranoriška, teks paaukoti minimum mėnesį. Jeigu turi laiko ir kantrybės - pirmyn. Beje, ir pinigų smile.gif

Aš gyvenu su vaiku daugiausia, beveik 10 metų kasdien, bet niekada Vaiko teisės man tokio rašto neišdavė, nors kreipiausi g.gif Tai ką siūlai? g.gif bigsmile.gif

QUOTE(Medinis @ 2006 11 20, 09:47)
Reikia kreiptis į teismą, kad neterminuotai apribotų jūsų vaiko tėvo tėvystę. Tam jums reikės grįžti į Lietuvą. Po to jau galima būtų tvarkytis įvaikinimą.



Arba tėvas pats turi atsisakyti tėvystės, geranoriškai. Utopija lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mamulia @ 2006 11 21, 13:44)
lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
1. Jeigu norite prisiteisti vaiko gyvenamąją vietą, teks kiek užtrukti teismuose. Ir net jei antroji pusė bus geranoriška, teks paaukoti minimum mėnesį. Jeigu turi laiko ir kantrybės - pirmyn. Beje, ir pinigų smile.gif

2. Aš gyvenu su vaiku daugiausia, beveik 10 metų kasdien, bet niekada Vaiko teisės man tokio rašto neišdavė, nors kreipiausi  g.gif Tai ką siūlai?  g.gif  bigsmile.gif
3. Arba tėvas pats turi atsisakyti tėvystės, geranoriškai. Utopija  lotuliukas.gif

1. Jeigu norės apriboti tėvystę teismuose tikrai reikės užtrukti ilgiau. Teismai greitai nesidaro, jei pinigų yra didžiąją dalį popierių gali sutvarkyti advokatas.
2. Kokie buvo atsisakymo išduoti leidimą motyvai?
3. Geranoriškai atsisakyti negalima. Nebent tėvas sutiks vaiką sumušti, arba dar ką nors tokio padaryti.
Atsakyti
QUOTE(Gatula @ 2006 11 20, 10:42)
Esme tame, kad mes dabar turim labai gerą dėdę, kuris mus labai myli ir nori su mumis praleisti visą gyvenimą. Nori įsivaikinti Patriką ir duoti jam savo pavardę. Tai norėjau paklausti, gal žinot, ka man dabar reikėtų daryti? Kaip mano draugas galėtų įsivaikinti mano sūnų. Sūnus turi mano pavardę tik tiek, kad gimimo liudijime yra tetis. Bet kam toks žmogus, kuris iš pykčio ir pagiežos man kenkia mano sūnui?  verysad.gif


blink.gif jus nevede... draugaujat.... ir jau nori, kad tavo vaikas turetu tau svetimo vyro pavarde? unsure.gif kiek ilgai jus pazistami? nemanau, kad priimant tokius sprendimus gana 6men, metu ar dvieju... o kas bus, jei gerajam dedei praeis meile tau? vel keisi vaiko pavarde?

aisku, kas butu jei butu... bet pirmiausia tikrai palauk ir dar nieko nekaitaliok...

sorry, gal tikrai medinis teisus del materialiu dalyku blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2006 11 21, 14:46)

2. Kokie buvo atsisakymo išduoti leidimą motyvai?



Bendraujat su vaiko tėvu? Tai paprašykit, parašys.
Atsakyti
QUOTE(mamulia @ 2006 11 21, 14:56)
Bendraujat su vaiko tėvu? Tai paprašykit, parašys.

Na kam jūs taip... Beje vaikų teisių apsaugos tarnybos sprendimą taip pat galima apskųsti. Aš geranoriškai čia rašau. Tiesą sakant manau, jog vaiko išvežimas į užsienį - labai žiauru tėvui. Ir kovočiau bet kokiomis priemonėmis, jei mano medinuką norėtų išvežti į užsienį. Bet čia juk kiekvienam skirtingai...
Atsakyti