Įkraunama...
Įkraunama...

Geoterminis šildymas

kalbame toliau biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo peledziuke: 27 lapkričio 2006 - 10:19
QUOTE(westa @ 2006 11 24, 19:10)
VEgle vieno baliono kaina 106 lt.. Žiemą tokio baliono Jūsų namui turėtų užtekt savaitei o gal ir daugiau  g.gif . bent jau taip sako pardavėjai.. Mūsų namui kažkur 2 balionų  savaitei ( pas mus 300 kv)  ... Bet mes dedamės kondensacinį katilą, tai tikimės, kad dujų bus sunaudota mažiau  smile.gif Tiesa dar 4 balionų spintos nuoma 40 lt mėn, o 6 balionų  - 60.. Ale mūsų kaimynas susikonstravo pats kažkaip tą spintą  doh.gif




QUOTE(Sonatina @ 2006 11 24, 19:23)
Westa, o iš kur tokia milžiniška baliono kaina? blink.gif Maniškis sako, kad 70 Lt... Beje, mes visą praėjusią žiemą šildėmės dujų balionais... Namas - ~170 kv. m., katilas - kondensacinis... Vidutiniškai sunaudojom apie 10 balionų per mėnesį...
O apie kokią spintą balionams kalbi? Pas mus tiesiog katilinėje stovėjo du sujungti balionai ir nereikėjo jokios spintos...



QUOTE(westa @ 2006 11 24, 19:32)
tai pas jus mažiukai balionai, o ten yra didieji.. Po 79 l .. Yra spec spintos, susidedi ir nereik dažnai keist  mirksiukas.gif .. Aišku tokių balionų nepasikeis degalinėse, teks važiuot specialiai į suskystintas dujas.. bet manau daug patogiau, nereik taip dažnai važinėtis..  smile.gif Nu pvz 6 balionų mums turėtų užtekt beveik mėnesiui  ax.gif nors va vyrs sako, kad ir kolonėlėse turėtų užplidyt tokio dydžio balionus  mirksiukas.gif

o kaina žiūriu visai nieko Jums gavosi, turint omeny praeitos žiemos šalčius.. Šią žiemą prognozuoja vieną šilčiausių per paskutinius ar ne 50 metų...  thumbup.gif



Ir jums atrodo,kad pigiai sildysites ir sildetes blink.gif blink.gif Eina sau...
Atsakyti
QUOTE(Avita @ 2006 11 27, 10:32)
Ir jums atrodo,kad pigiai sildysites ir sildetes  blink.gif  blink.gif Eina sau...

ne man taip neatrodo smile.gif .. Aš žinau, kad suskystintomis dujomis bus brangu.. Bet taip išlauksiu iki kol atves dujas smile.gif .. O pradinė investicija mano bus viso labo na kokis 10000 lt smile.gif..
Taigi kalbam ne tik apie pigų šildymąsį o ir apie pradinę investiciją.. Mūsų namui buvo paskaičiuot apie 60000 lt .. Na neįsivaizduoju kada tokia suma gali atsipirkt g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo westa: 27 lapkričio 2006 - 10:42
mano sesers vyras taip pat dirba vienoje firmoje, teikiancioje atsargines dalis silumos siurbliams. Jo nuomone labai prisidejo prie to, jog mes pasirinkome geotermini sildyma. O del serviso, tai mes jau dabar pasirasem sutarti, pagal kuria firma mus aptarnauti tures i pusmeti karta. Galejom pasirinkti ir i ketvirti karta, taciau musu draugai, kurie jau gyvena sus ss, patare, jog pilnai uztenka ir tokio firmos atstovu apsilankymo.
Atsakyti
QUOTE(peledziuke @ 2006 11 27, 11:00)
mano sesers vyras taip pat dirba vienoje firmoje, teikiancioje atsargines dalis silumos siurbliams. Jo nuomone labai prisidejo prie to, jog mes pasirinkome geotermini sildyma. O del serviso, tai mes jau dabar pasirasem sutarti, pagal kuria firma mus aptarnauti tures i pusmeti karta. Galejom pasirinkti ir i ketvirti karta, taciau musu draugai, kurie jau gyvena sus ss, patare, jog pilnai uztenka ir tokio firmos atstovu apsilankymo.

na va nor vienas žmogus, kuris galės padėt.. smile.gif Tai gal gali išsiaiškint kokios dalys dažniausiai genda ŠS ir kiek jos kainuoja? O koks metinis aptarnavimo mokestis? g.gif
Atsakyti
QUOTE(westa @ 2006 11 27, 10:34)
ne man taip neatrodo  smile.gif .. Aš žinau, kad suskystintomis dujomis bus brangu.. Bet taip išlauksiu iki kol atves dujas  smile.gif .. O pradinė  investicija mano bus viso labo na kokis 10000 lt  smile.gif..
Taigi kalbam ne tik apie pigų šildymąsį o ir apie pradinę investiciją.. Mūsų namui buvo paskaičiuot apie 60000 lt .. Na neįsivaizduoju kada tokia suma gali atsipirkt  g.gif

Pradine investicija 10000? Nori pasakyti,kad mazesne nei kieto kuro katilo? O kaip projektas? Duju atvedimas, katilines irengimas, katilas ir t.t.????
Atsakyti
QUOTE(Avita @ 2006 11 27, 11:08)
Pradine investicija 10000? Nori pasakyti,kad mazesne nei kieto kuro katilo? O kaip projektas? Duju atvedimas, katilines irengimas, katilas ir t.t.????

na taip, nepriskaičiavau pajungimo mokesčio g.gif . Katilas 6000 lt, šildymą pasidarėm patys, grindinį išsivedžiojom patys.. dar + radiatoriai .. Mums išėjo 10000 lt.. Jei namas būtų mažesnis, būtų išėję dar mažiau ..Aišku čia aš ne pavyzdys - mano vyras daug ką moka.. Įdomu kiek šildymo sistema kainuot galėtų nemokantiems patiems viską darytis.. Einu užklausiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(westa @ 2006 11 27, 11:22)
na taip, nepriskaičiavau pajungimo mokesčio  g.gif . Katilas 6000 lt, šildymą pasidarėm patys, grindinį išsivedžiojom patys.. dar +  radiatoriai .. Mums išėjo 10000 lt..  Jei namas būtų mažesnis, būtų išėję dar mažiau ..Aišku čia aš ne pavyzdys - mano vyras daug ką moka.. Įdomu kiek šildymo sistema kainuot galėtų nemokantiems patiems viską darytis.. Einu užklausiu  smile.gif


Na o uz medziagas nemokejote grindiniam??? Mes irgi patys daug ka dareme,bet vien grindys gerokai brangiau isejo,nei 10000 schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Avita @ 2006 11 27, 11:32)
Na o uz medziagas nemokejote grindiniam??? Mes irgi patys daug ka dareme,bet vien grindys gerokai brangiau isejo,nei 10000 schmoll.gif

be abejo mokėjom, tik gal ne parduotuvinėm kainom g.gif ..
Sutinku ,kad čia negaliu būt visiškai objektyvi, nes galėjom naudotis vyro turimom nuolaidom unsure.gif . bet ir ŠS įsirengiant daug kur galėjom tai daryt unsure.gif .. Vis tiek mūsų aritmetika atiduoda savo balsą dujom, ne ŠS unsure.gif

galim pabandyt palikt ramybėj vidau šildymo sistemą ir palygint pačio ŠS siurblio ir dujinio katilo pajugimus ir kainą.
Dujinis katilas 6000 + pajungimas nu nežinau, gal kokis 3000 lt
ŠS - kokie 45000 lt ( čia mūsų namui)

O toliau jau viduje įrengiama sistema unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo westa: 27 lapkričio 2006 - 11:39
QUOTE(westa @ 2006 11 27, 11:37)
be abejo mokėjom, tik gal ne parduotuvinėm kainom  g.gif ..

Tai tik 4000 medziagos? Na man kazkaip nesiskaiciuoja taip,kaip tau... Paskaitys zmogeliukai tavo postus ir sugalvos,kad patiems darant grindis, dujinis sildymas tiek kainuos... Neturiu "po ranka" uzrasu, bet rasau apytiksliai. Vien vamzdziai mums gerokai brangiau kainavo,nes dejome geriausius. Apie visokias jungtis net nekalbu. Kur dar polistirolis (virs 2000), armavimo tinklelis (apie 1600). Po to cementas apie 1500, smelis-zvyras (1000), ,uz grindu betonavima +plastifikatoriu apie 4000). taip,kad paskaiciuojam broliai kurmiai...
Skaiciavo man vienas duju atstovas, kiek kainuotu dujos mums. Na tai su viskuo (projektais, atvedimu, pajungimu ir t.t. ir t.t.) Virs 30 000 gerokai priskaiciavo (cia be grindinio sildymo). Ir dar tas keliu metu laukimas su duju balionais doh.gif
Mums geoterminis su greziniu 45000 Lt paskaiciuoti... (sklypas bus "neuzbombarduotas). Taip, kad del 15000 laukti N metu, zinant,kad dujos brangsta kosminiu greiciu buvo tikrai neverta ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Avita: 27 lapkričio 2006 - 11:46
QUOTE(Avita @ 2006 11 27, 11:43)
Mums geoterminis su greziniu 45000 Lt paskaiciuoti... (sklypas bus "neuzbombarduots). Taip, kad del 15000 laukti N metu, zinant,kad dujos brangsta kosminiu greiciu buvo tikrai neverta ax.gif

O tai i tuos 45000 lt įėjo ir vidaus šildymo sistema?? Ir grindinis???

jei taip, tada labai keisti žmonės, kurie dėl tokio mažo skirtumo renkasi dujas g.gif . Kaži kodėl g.gif .. Mums skirtumas gavos tikrai daug didesnis doh.gif .. Ir dar sako, kad dideliam namui ŠS labiau apsimoka unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo westa: 27 lapkričio 2006 - 11:51
QUOTE(westa @ 2006 11 27, 11:50)
O tai i tuos 45000 lt įėjo ir vidaus šildymo sistema?? Ir grindinis???

jei taip, tada labai keisti žmonės, kurie dėl tokio mažo skirtumo renkasi dujas  g.gif . Kaži kodėl  g.gif .. Mums skirtumas gavos tikrai daug didesnis  doh.gif .. Ir dar sako, kad dideliam namui ŠS labiau apsimoka  unsure.gif


Apie grindis rasiau, tik tam, kad parasei viename poste, kad 6000 katilas, o daugiau rasei tik apie grindini. Kad neklaidinti zmoniu, kurie galvos,kad tai kainuos 4000, ar siek tiek daugiau, tam ir parasiau kainas.
Grindinis sildymas eina atskirai. Firmos vidutiniskai skaiciuoja 100 Lt/kv.m, bet cia be betono ir betonavimo darbu... Paciam darant galima sutaupyti ir tikrai nemazai.
Skirtumas tarp sistemu gavosi 15000... O zmones, matyt per daug dar nesigilina i geotermini sildyma, ypac kai yra garsiai visur "snekama", kaip tai brangu ir koks tai didelis SSSSS (as tikrai nedirbu prie geoterminio ir reklamos nenoriu daryti smile.gif )
Mes irgi is pradziu net nesvarsteme geoterminio galimybes, sakeme,kad tai tik isrinktiesiems skirta sistema. Bet kai paskaiciavome visus galimus sildymo budus, net nustebome,kad skirtumai nera tokie dideli (beje paskaiciavus su granuliu katilu sildymo sistemos irengima, kaina buvo tokia pati kaip ir geoterminio sildymo).
O dujas renkasi tie, pas ka jau "prie vartu" atvestos dujos. Jei jos toliau, ir reikia atsivesti bent 100 metru, tada yra besirenkanciu ir ne dujas...
Atsakyti