QUOTE(Gsnm @ 2013 10 26, 23:57)
Sveikos, forumo dalyvės.
Kaip manote, koks protingas kaupiamojo draudimo terminas?
Kažkur teko skaityti, kad draustis reiktų numatant, kada jūsų vaikai galės patys save išlaikyti. T. y. jei tau 30 metų, mažyliui 1-eri, reikėtų draustis kokiems 23 metams, kol vaikas baigs mokslus ir galės pats save išlaikyti.
Būtų įdomu išgirsti jūsų nuomones.
Kuo ilgesniam laikotarpiui.
Tik ilgesnio laikotarpio Gyvybės draudimas atneš didesnę naudą šeimai. Nesiūlyčiau prisirišti prie konkretaus laikotarpio, šiuo atveju 23 metams. Šeimos poreikiai laikui bėgant keičiasi, todėl reikia laikas nuo laiko peržiūrėt gyvybės draudimą, ar jis atitinka tuo metu esančius jūsų šeimos poreikius. Juk Gyvybės draudimas turi daug paskirčių: apsauga šeimai, kai šeimoje tik vienas maitintojas, apsauga nuo traumų, kaupimas konkrečiam tikslui (vaikų mokslams, ar vaikų gyvenimo pradžiai ar paskolos atidavimui anksčiau laiko, ar savo senatvei ir t.t).Juk kai kuriose DB galima pasinaudoti dalimi sukauptos sumos. Tereikia tik normaliai pasikonsultuoti su rimtu finansininku konsultantu, kuris viską aiškiai išaiškintų.
Dabar komentuoju Jūsų atvejį. Norite draustis tik 23 m. Kaip suprantu, norite drausti mažylį. Dabar pažiūrėkim kas gaunasi. Vaikui sueina 24m ir draudimas baigiasi.Dažniausiai siūlomi kaupiamieji draudimai iki vaikui sukaks 18 m. nėra pratęsinėjami. Tada gautųsi, kad Žmogus pačiame jėgų žydėjime liks be draudimo. Žinoma, jis norės įsigyti kitą gyvybės draudimą, nes tikiu, kad ateis tas lietuvio suvokimas, kad draustis reikia. Ir tada tas žmogus, turėdamas 24metus vėl pradės draudimą ir mokės didelius administravimo mokesčius, kai tuo tarpu ilgo laikotarpio sutartyje būtų jau sumokėta didžioji dalis administracinių mokesčių.Tikrai yra tokių draudimų, kuriuose galima pasinaudoti dalimi sukauptos sumos (šiuo atveju išimtumėt reikiamą sumą vaiko mokslams), ir toliau tęsti sutartį, keisti salygas, t.y šiuo atveju pakeitus draudėją (daugumoje kompanijų tikrai tas yra galima), turimą gyvybės draudimą galima padovanoti 24metų žmogučiui, kuris jau pats mokės įmokas ir galės net savo vaikus prie to pačio draudimo prijungti.Galų gale, jeigu nenorės, galės sutrumpinti sutarties laikotarpį arba pats nutraukti. Variantų yra daug, tik reikia konsultuotis, nebijot tų konsultantų. Niekada neapsiriboti viena nuomone. Jei konsultantas nepatiko ar gal neaiškiai išaiškino, eikite pas kitą. Net ir tos pačios bendrovės yra skirtingi konsultantai, kaip ir skirtingi žmonės.
Todėl mano patarimas - turėti gyvybės draudimą kuo ilgesniam laikotarpiui, ir nuolat jį peržiūrinėti pagal savo poreikius. Praktiškai turėti savo konsultantą, kad prižiūrėtų jūsų sutartis.
Papildyta:
QUOTE(arana81 @ 2013 10 28, 19:21)
nereikia ne ekstremalu buti. Dede mano, kad kasos veziu serga, suzinojo, kai maziau nei trys savaites iki mirties buvo like. Nors pas gydytojus vaiksciojo du metus - visi pro duris isstatydavo net normaliai neapziureje, atseit vyras azuolas gyvenime nesirges nebutu ligu iesko, gedos turetu ju laika gaisindamas. O pilvo skausmas ne liga, nors is skausmo su metastazem jau zmogus keturlinkas vaiksciojo. Bent paskutines tris savaites gavo morfiju arkliskom dozem ir nebejaute skausmo.
Kolega 27 metu per tris menesius i kapus nuejo nuo diagnozes dienos, plauciu vezys. Liko zmona su 400 tukst. paskola namui ir 2,5 metuku dukryte. Ar draudimas jai butu padejes? Vienas dievas tezino. Bet vargse Lietuvoje legaliai jau niekad negales isidarbinti, kad didziosios atlyginimo dalies uz bankui likusia skola pardavus ta nama nenuskaiciuotu...
Teisingas Gyvybės draudimas, be abejo, būtų smarkiai padėjęs