Sveikos,
Kadangi auginu labradorus, apie displazija skaiciau daug. Tai musu veisles silpna vieta. Is asmeniniu pastebejimu,- niekada nekergciau labradoro kales su HD C, nes.. kaip rodo pastarosios studijos, net ir displazijos neturinciose vadose, kai tevu HD yra A arba B, is 10 suniuku vidutiniskai 2 turi tikimybe buti displastiski. Si displazijos rizika dar labiau padideja - is 10 suniuku iki 5, - jei bent vienas tevu turi sanariu displazija (musuose kergti leidziami tie vadinamieji HD C). O jei abu tevai turi HD C, ta rizika isauga dar daugiau- 8 displastiski suniukai is 10.. ziauru... todel veisdama sunkiasvori suni, kurio veisle turi polinki sanariu ligoms, buciau itin griezta.
Del HD C ir kitu veisliu. Kadangi auginame ir vizlus, kiek teko matyti ne LT - suomijoje, svedijoje, turintys HD C sunys kuo puikiausiai dalyvauja agility, kur labai daug pasiekia. Sios veisles sunys yra lengvi, ir tfu ftu apie sunkius displazijos atvejus girdejusi nedaug. Todel jei tureciau tikrai ispudinga vizla su HD C, kuris galetu savo savybemis praturtinti ir taip skurdu lietuvos vizlu genofonda, rizikuociau.
Del rentgeno tyrimo. Kiek teko skaityti, profilaktiskai siuos tyrimus rekomentuojama daryti ne veliau 2-2,5 metu. Nes kitu atveju buna labai sunku atskirti, ar nuotraukose matomi pakitimai amziniai (artroze), ar tai lengva displazija. Kiek teko girdeti, lenkuose yra tik vienas gydytojas, kuris moka profesionaliai siuos pakitimus isdiferencijuoti. Nors kiti taip pat gana kokybiskai atlieka savo darba. Savo sunis tiriame ne LT. Ir kainos normalios - 200 lt.