QUOTE(mylimuke @ 2009 09 03, 15:01)
Sąkandis gali būti dėl žinduko. Ir, man rodos, dėl vadinamųjų kirminų turėjimo
Aš tai nemanau, kad stipriai pakenks, jeigu nevalgys dieną ar dvi, nes nelabai tikiu, kad per tą laiką ABSOLIUČIAI NIEKO nevalgys
Čiulptuko mes nenaudojam nuo 1,5m., o iš buteliuko geria tik ryte ir vakare. Tai jau kaži ar pakenks.
QUOTE(gintute.j @ 2009 09 03, 15:11)
skaitau - ir lyg apie mano dukryte parasyta...
Mano sūnui buvo disbiozė, mes ir iki šiol nuolat gėrėm gerąsias bakterijas, bet dabar lyg viskas tvarkoje su žarnynu, jei tik negeriam antibiotikų
QUOTE(toscana @ 2009 09 03, 17:56)
Aš čia nieko užgauti nenoriu, bet kartas iš šono irgi ne visa situacija matosi. Aš apie klastunes atveji.
Aš jau pasakojau, kad mano vaikas nevalgo saldainių, šokolado, nieko tokio. Jis užkanda retkarčiais vaflio, sausainuko, kukuružų dribsnių, bet jei sakykim visą dieną būnam lauke, jis nė pirštu neprisiliečia prie "tokio" maisto. Jau kas pažįsta mus, pas ką lankomės, puikiai mato visą situaciją ir net nieko nebesako, kad mes ne taip maitinam vaiką kaip priklauso, kad jam leidžiam prisivalgyti nenaudingo maisto.
QUOTE(mylimuke @ 2009 09 03, 19:25)
Skaitau, kad taip todėl, kad ten tiek nešokinėja apie kiekvieną kaip mamos, vaikas mato, kad niekas neįkiš, tai ir pradeda valgyt. Nesakau, kad taip visada, bet dažnai būna.
Aš dar kartą pasikartosiu, mums darželis- nieko nepakeitė. Vaikas ištisom dienom buvo nevalgęs visai. Nieko auklėtoja neįsiūlė. Net iš jos neima jokių saldainių. Aš sakau-neduokit saldainių. Sako aš noriu, kad jis bent paimtų iš rankų, o jis net ir to nedaro

Ačiū mūsų gerosiom auklėtojom, tada jos pasiūlė nešti savo maistą, jam pašildo ir pavalgo.
QUOTE(Iksija @ 2009 09 03, 20:08)
Hmmm, mano vaikas nevalgė kūdikiškų košių, tik daržovienes, grūdėtą varškę, dar nebuvo metų kai mes perėjom prie suaugusiųjų maisto, tik mažiau druskos, mažiau prieskonių, smulkiau supjaustyta ar sutrinta. Daugybės dalykų "nemėgo", sukau galvą ką pagamint, kad paragautų. Darželyje problemų nėra, iš pradžių prasčiau valgė, dabar palieka tuščias lėkštes, valgo tai ko nemėgo. Nors uogų visai nevalgo, tik vaisius.
Tokio amžiaus vaiko jau neapgausi, gal greičiau eitų susitarti. Gal žaidimo forma? Šauktas tėčiui, šaukštas mamai, o dabar tau... kad didesnis augtum, kad stipresnis būtum. Improvizuokit, fantazuokit. Gal gamtoje? Jei turit daržą kartu daržoves iškaskit, kartu pagaminkit, na, galima ir parduotuvėje nupirkt, kartu gaminkit vakarienę, kurią reikia paragaut, ar skanu? Leiskite vaikui pasijausti dideliu ir svarbiu. Tegu išsitepa iki ausų, bet kad nors kasnelį per dieną kažko naujo paragautų.
Mano vaikas visada viską kartu gamina namuose. Jei lupamos bulvės jo košei, tai jis jų prikrauna į dubenį ir atnešą, išsitraukia kitą, kur pripilam vandens, nulupus butinai reikia paduoti jam, kad jis įdėtų į dubenį su vandeniu. Visa tai nesibaigia, kol nėra supjaustoma ir sudedama į puodą, kurį, jis pats išsitraukia iš spintelės. Supjaustytus irgi sudeda į puodą, o galų gale puodą pastato ant viryklės ir dar pats su mūsų priežiūra įjungia viryklę.

Visas būna šlapias, grindys visos šlapios ir taip kas dieną. Ir tai ne tik jo maistui galioja, o ir mūsų gaminamam. Tai negelbėja. Jis ypač daug dalykų daro visada kartu. Mes net negalim išvalyti, jei jis pripylė, nes būna didžiausi rėkimai. Jis valo grindis

Jis nuolat veikia ką nors kartu su mumis. Skalbiniai visada džiaustomi, tik tada, kai vaikas paduoda iš skalbyklės, dažnai tvarkomės namus tik su juo, nes kitaip neįmanoma

Jis viską kartu daro.
Visokie žaidimai-nedomina. Mes tikrai ne vieną ir ne du kartus bandę visaip maitinti. Kas iš to jei įkiši į burną, kai jis kuom nors užsiėmęs? Jis tik tada nusivilia mumis ir verkia labai ilgai, o turinys vis tiek būna išspjaunamas.
QUOTE(colte @ 2009 09 04, 00:28)
perskaiciau jusu pasakojimus ir nurimau siek tiek, kad mes as ne viena tokia. Maniaiu kad cia tik pas mus tokia problema. Mums jau 2.9m ir mes valgom kaip cia issireiskus pusiau normalu maista, sriuba turi buti sumalta blenderiu nes kitaip apsivems jei bus smulkiu gabaliuku, isbandyta jau daugybe kartu. Nevalgom visai jokiu uogu, vaisiu ir zaliu darzoviu,taip pat duonos, mesa tik vistiena valgom. Ir tas valgymo procesas tai kancia ir man ir vaikui, ji niekados nebuna alkana, nesidomi maistu visai, nenori ragauti nauju patiekalu, toks ispudis kad jei nemaitinciau savaite tai ji ir nepaprasytu. Labai jus suprantu ir uzjauciu, mes taip pat niekur normaliai negalim nei isvaziuot nei pailset, nes turiu gamint jai specialu maista.
Cia ne i tema, bet kaip as jus su kitais dalykais, pvz su kalba, su puoduku viskas tvarkoje? Nes kai as kreipiausi pas gyd. manes to paklause.
Noriu leisti savo mergyte i darzeli bet labai bijau , kas ja ten maitins, ji pastoviai bus nevalgiusi, nes pati tai tikrai nepaims nieko i burna.
Apie darželį jau rašiau. Daugiau tokių, kaip problemų per daug nėra. Tiesa, turi vėl keletą tokių įdomybių:tuštinasi kol kas tik į sauskelnes, nors sauskelnes mes naudojam tik miegui. Siusina į puoduką jau pusė metų. Kalbėt nekalba, tik savo kalba. Aišku po truputį atsiranda jo kalboje:kis kis, au au, atia, mane šaukia vardu jau seniai, kai paprašau sako ir mama ir tėtė.
Dėl visokių kirminų daryti tyrimai.
Vis tik darau išvadą, kad ir mes ne tokie vieni. Vadinasi yra daugiau tokių principingų vaikų.

Tik stebiuosi, kad kitas tai vargina tokie vaikai. Mums dėl to nekyla problemų. Aš įsigudrinau ilsintis turėti košės pasidarius iš anksto, arba esant galimybėms visada padarau šviežios. Juk racionas nelabai kaži kuo keičiasi, tereikia daržovių, skirtingos mėsos ar žuvies. Jei kur einam, kur nėra galimybės pasišildyti maistuko, turiu krepšį, kuris laiko šilumą. Maistas išbūna iki kelių valandų šiltas. Ir viskas. Man netrukdo toks vaiko maitinimasis. Ir tiek man gerai, kad jau kai nori valgyt, tai košės dubenėlis staigiai ištuštėja, nereikia per daug vaiku užsiimti.