Įkraunama...
Įkraunama...

Juoda dėmė akyje

neradau apie tai rašant, todėl norėčiau, kad kas nors, kas buvo su tuo susidūrę, parašytų, kur kreipėsi ir ką darė.
mano mamai maždaug prieš keturis mėnesius atsirado akyje juoda dėmė - t.y. ji nematoma iš išorės, bet ji pati ją mato ir tai trukdo regėjimui, nes uždengia vaizdą, pastoviai stovi akyje. tai labai vargina, nes norisi tą dėmę nusiimti, nusivalyti, o be to ji dirba mokytoja ir akys jai yra bene svarbiausias organas. kreipėsi į savo gydytoją, ši nusiuntė pasitikrinti akių dugną ir niekas nepaaiškino, kas tai yra, o tik pasakė, kad po kažkiek laiko turėtų dingti. bet ta dėmė nedingsta. gal kam yra buvę, gal žinote kur kreiptis ir ką daryti?
Atsakyti
Butinai ir kuo skubiau eiti pas kita okulista.

Mano drauge turi tokia pacia problema, irgi vienas okulistas pasake, kad nieko cia tokio, vitaminu pagerk, po kiek laiko savaime ta juoda deme pati dings. Pagere tu vitaminu, lyg ir sumazejo tas juodulys.. doh.gif .Praejo pora metu, deme dideti pradejo, nuejo pas kita okulista, o tas uz galvos susigriebe - kur buvai anksciau - gresia apakimas. Jau puse metu gydosi, gal isgelbes aki... g.gif
Atsakyti
tikrai nedings. bent jau man yra , jau gydausi pora metu ir jokio rezultato. Vadinasi - 'akies drumstis', tiria akiu dugna, sako stiklakunis ar koks ten daiktas pilnas drumsciu, progresuoja katarakta ir tt ir tt... ko tik nedare - ir lasus lasino ir vaistus i akies obuoli leido - nepadeda. Laikinai sumazeja tu juoduliuku, bet po kurio laiko ir vel tas pats. Negasdinu, tiesiog pasakoju savo situacija.
si menesi vel vaziuoju pas kitus okulistus, vel klausysiu ka pasakys... g.gif
Atsakyti
Lai eina pas kita okulista.Ir kuo greiciau tuo geriau.Mano drauges mamai irgi tas pats buvo.Vienas gydytojas sake,kad nieko tokio,o kitas po operacijos sake,kad per ilgai nesikreipe i medikus.Rezultatas-moteris nemato viena akim.
Atsakyti
Pirma reikia issiaiskinti, kokio pobudzio prolema. Manau, kad siuo atveju galimi du variantai.
Pirmas, as pati turiu tokia problema kaip stiklakunio drumzles - akyse nuolat plaukioja visokie "kirminai", "taskai" ir kiti neatpazinti objektai. Pagerus vitaminu kursa, "dumu" akyse sumazeja, bet jie lieka. Jie daugiau tamsiai pilkos, o ne juodos spalvos. Spec. gydymo nuo to kaip ir nera.
Antras, siek tiek baime keliantis variantas - atsoko dalis tinklaines. Ta juoda deme ir yra toji atsokusi dalis. Tokiu atveju butinas skubus gydymas, kadangi gali gresti visiskas tinklaines atsokimas (zmogus apanka). velgi tai siuo metu ta tinklaine medikai "prisaudo" lazeriu, tik islieka pakartotinio atsokimo rizika, reikia riboti ruvisu stipriai ir kt.
Bet kuriuo atveju, jei jau atsirado deme, kreipciausi as asmeniskai tiesiai i KMU Akiu ligu skyriu (cia Kauna turiu omeny...). Negalima delsti, bet labai stresuoti irgi nereiketu.
Atsakyti
oi ačiū ačiū, bėgu skambinti mamai, kad važiuotų Kaunan
Atsakyti
Nereikia panikuoti, gal is tikruju nieko blogo. Man taip pat buvo atsiradusi juoda migruojanti deme ir laikesi gal kokiu puse metu. Kadangi labai netrukde, tai niekur ir nesikreipiau, kol viena diena netycia nepakliuvau pas viena geriausiu akiu mikrochirurgu, tai jis man isaiskino, kad tai yra trukusi kraujagysle ir paprasciausia reikia laiko, kad tas kraujas issivaiksciotu. Taip ir atsitiko, dabar jau nieko nebera. Nesakau, kad nereikia pasikonsultuot su specialistais, tik nereikia is anksto nusiteikt blogiausiam smile.gif
Atsakyti
Labai tiksliai atsake Ryza Lape. Ash pati turiu stiklakuniu, ir niekur jie nedings. Tik reikia ziureti, kad ju nedaugetu, t.y laikytis rezimo, poilsio ir pan.
Kokius lashiukus kas lashinotes del shitos problemos, ir, shiaip idomu, kokius vitaminus kas naudojate, kad, pvz, Ryza Lape, jauti stiklakuniu sushvelnejima?.. Man situacija pagereja nebent per atostogas, kai nereikai dirbti, neskaitau ir neduodu jokio kruvio akims.
Atsakyti
Močiutei tokia pati problema buvo, tai darė Kauno klinikose operaciją g.gif Daktarai sakė, kad čia KATARAS ar kaip ten ta liga vadinasi... mastau.gif Po operacijos dingo visos dėmės smile.gif
Bet kokiu atveju, manau nieko naujo čia mes neišrasime, tiksliausią diagnozę pasakys okulistas mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Maja maja @ 2006 12 12, 23:28)
Labai tiksliai atsake Ryza Lape. Ash pati turiu stiklakuniu, ir niekur jie nedings. Tik reikia ziureti, kad ju nedaugetu, t.y laikytis rezimo, poilsio ir pan.
Kokius lashiukus kas lashinotes del shitos problemos, ir, shiaip idomu, kokius vitaminus kas naudojate, kad, pvz, Ryza Lape, jauti stiklakuniu sushvelnejima?.. Man situacija pagereja nebent per atostogas, kai nereikai dirbti, neskaitau ir neduodu jokio kruvio akims.


Man del stiklakunio drumzliu pora skirtingu gydytoju siule panaudoti oftagel'i - jis siaip nuo kataraktos (?) ir siaip kitu rimtu ligu, bet siuo atveju tinka. Is praktikos galiu pasakyti, kad kol lasinu ir kazkiek laiko po to drumzliu sumazeja, bet ilgainiui jos vel "grizta" smile.gif O siaip kruvis daro didele itaka, bet kaip siais laikais savo noru neziureti tv, nedirbi ir nesinaudoti kompu, neskaityti nieko praktiskai neimanoma, todel tas pasakymas "riboti kruvi" yra labai subjektyvus ir sunkiai realizuojamas dalykas.
Atsakyti
Ir aš turiu dėmę akyje, kuri labiausiai man trukdo saulėtą dieną, deja su vaistais jos panaikinti man nepavyko, ir dar turiu vieną bėdą, ko daktarai net negydo, nes vienam atrodo, kad tai senatviniai sklerotiniai židiniai,(man 43 metai) kitam, kad nyksta geltonoji dėmė, trečiam kad tai cista, kuri neoperuojama. O man yra tas, kad aš žiūrėdama į lygias linijas, viena akimi matau jas iškraipytas, išsibangavusias. Beje, viena pagarsėjusi daktarė pasakė, kad tai jos praktikoje išvis toks atvejis yra pirmasis. Yra toks puslapis http://akis.lass.lt/test/testamsl.htm kuriame galite pasitikrinti savo akis, spausti "tinklelis".
Atsakyti
ta juoda deme tai vyzdys biggrin.gif o jei rimtai, tai nzn.... blush2.gif
Atsakyti